ОФІЦІЙНИЙ САЙТ

КОНОТОПСЬКА РАЙОННА РАДА

ГОЛОВНЕ МЕНЮ

 

ПОШУК НА САЙТІ

ПОСИЛАННЯ

Президент України
 
Головне управління ДПС у Сумській області інформує Версія для друку

ImageДо 1 березня 2021 року платники можуть звернутися за списанням сум недоїмки

Начальником Головного управління ДПС у Сумській області  Наталією Кіяшко надано  коментар для ЗМІ Сумщини щодо можливостей списання сум недоїмки з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Так,  відповідно до Закону України від 04 грудня 2020 року № 1072-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-Co V-2» (далі – Закон № 1072) подовжуються процедури, передбачені при списанні сум недоїмки з єдиного внеску, а також штрафів і пені.

До 1 березня 2021 року платники можуть звернутися за списанням. Запрошуємо платників податків скористатися наданою можливістю!

Також Закон № 1072 врегулював питання списання недоїмки  з єдиного внеску тих платників, які звернулися із заявами про списання  до 31 серпня  2020 року, але їх діяльність як суб'єктів підприємницької діяльності на момент звернення вже була припинена в періоді з 1 січня 2017 року до 3 червня  2020 року. Таким платникам не потрібно звертатися із заявою повторно, контролюючі органи здійснять списання на підставі документів, які були подані раніше.

Довідково: кількість платників податків, які мали право звернутися з заявами про списання заборгованості з ЄСВ складала 2,2 тис. підприємців на суму заборгованості 67,7 млн гривень. Із заявами звернулися 471 СГД, які мають заборгованість у сумі 9,1 млн гривень. Відмовлено у списанні 41СГД (сума 0,8 млн гривень). Проведено списання 352 боржникам на суму заборгованості  7,6 млн гривень. 119 СГД - боржників (сума 1,5 млн гривень) перевіряється.  

 

Програмні РРО: які переваги

Головне управління ДПС у Сумській області нагадує, що використання програмних реєстраторів розрахункових операцій (ПРРО)  мають переваги перед класичними, а саме: за допомогою різних гаджетів (програмне забезпечення можна завантажити на смартфон, планшет, комп’ютер тощо); швидка та зручна реєстрація ПРРО через Електронний кабінет; можливість використання режиму «офлайн»; відсутність необхідності ведення книг обліку розрахункових операцій; електронні чеки замість паперових.

Інформацію  про реєстрацію ПРРО можна переглянути за посиланням: https://youtu.be/gYIm1Mwv_Yc

 

Протягом січня свої статки задекларували 350 платників податків

Начальник Головного управління ДПС у Сумській області     Наталія Кіяшко надала коментар для ЗМІ Сумщини щодо підсумків декларування доходів протягом січня.

З початку 2021 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, одержаних у минулому році. Станом на 01.02.2021 подано 350 декларацій про майновий стан і доходи громадян.

За основними напрямами платники податків області декларували доходи: від отримання спадщини – подано 116 декларацій;   від продажу сільськогосподарської продукції –  30 декларацій іноземні доходи –  108 декларацій; від здачі в найм нерухомого майна –  25 декларацій;    від продажу рухомого і нерухомого майна –  22 декларації; інші доходи –  49 декларацій.

Також, 4 громадянина Сумської області добровільно задекларували доходи, отримані протягом 2020 року, більше 1 млн гривень. Загальна сума задекларованих доходів цих громадян досягла 59,0 млн гривень. Самостійно нараховано 8,6 млн грн зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб  та 0,8 млн грн військового збору.

За результатами поданих декларацій громадянами задекларовано до сплати податку на доходи фізичних осіб у сумі 9,6 млн грн та військового збору на загальну суму 0,9 млн гривень.

З початку року  до бюджету надійшло податку на доходи з фізичних осіб у сумі 3,9 млн гривень та військового збору – 0,7 млн гривень.

Головним управлінням ДПС у Сумській області проводиться робота щодо організаційних заходів, спрямованих на належне виконання деклараційної кампанії 2021 року. Необхідно мати на увазі, що податок від кожної задекларованої гривні піде до місцевого бюджету, а отже -  на розвиток громади в якій ви проживаєте.

 

Податкова накладна: з 1 березня за новою формою

Головне управління ДПС у Сумській області інформує, що Міністерство фінансів України  наказом від 02.12.2020 року № 734 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України» (далі – Наказ № 734) виклав у новій редакції, зокрема,  форми податкової накладної та  податкової декларації з податку на додану вартість.

Наказ набере чинності з 01.03.2021.

Отже, починаючи з 01.03.2021,  податкові накладні (далі – ПН)  та розрахунки коригування кількісних і вартісних  показників до податкової накладної (далі – РК) складаються виключно за формами,  затвердженими наказом Міністерства фінансів України  від 31.12.2015 року № 1307 з урахуванням  змін, внесених Наказом № 734.

Податкову накладну та РК доповнено новим реквізитом «код», в якому зазначається ознака джерела податкового номера відповідно до реєстру, якому належить податковий номер особи:

1 - Єдиний державний реєстр підприємств та організацій України (ЄДРПОУ);

2 - Державний реєстр фізичних осіб - платників податків (ДРФО);

3 - реєстраційний (обліковий) номер платника податків, який присвоюється контролюючими органами (для платників податків, які не включені до ЄДРПОУ);

4 - серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті).

Рядок «код» у ПН та/або РК заповнюється виключно  у разі заповнення рядка «Податковий номер платника податку або серія (за наявності) та номер паспорта» ПН та/або РК.

Починаючи з 1 березня 2021 року,  в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН)  можуть бути зареєстровані  виключно ПН та/або РК, складені за новими формами. При цьому податкові накладні та РК, складені за формами, що були чинними  до 01.03.2021, не прийматимуться до реєстрації в ЄРПН.

 Більш детально про  особливості складання ПН та РК і їх реєстрації в ЄРПН йдеться у листі ДПС  від 10.02.2021 № 3641/7/99-00-21-03-02-07.

 
< Попер.   Слід. >
 

ЗВОРОТНІЙ ЗВ'ЯЗОК

  Ви можете скористуватись цим сервісом для відправки нам листа

  Адресат:
  

  Ваше iм'я:
  

  Ваш e-mail:
  

  Текст листа:
  
  
  

ОПИТУВАННЯ

Ваша думка про роботу сайту

КАЛЕНДАР НОВИН

«Лютий 2021»
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
- Головне управління ДПС у Сумській області інформує
- Звернення голови районної ради Віктора Бика з нагоди Дня пам'яті Героїв Небесної Сотні
 
 
 
   

 

 

     
 
Copyright ©  2021 Конотопська районна рада. м. Конотоп, Сумська обл., Україна  
 
 
home contact search contact search