Новини

Пенсійний фонд України інформує

ImageУМОВИ ОДНОРАЗОВОЇ ВИПЛАТИ ІНДЕКСАЦІЇ

Постановою Кабінету Міністрів України від 20.02.2019 №124 встановлено, що у 2019 році перерахунок пенсій згідно з частиною другою статті 42 Закону №1058-IV проводиться із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в України,

з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, в розмірі 1,17. Тобто, показник середньої заробітної плати (доходу) в України, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, у 2019 році становить 4404,35 грн. (3764,40 грн. х 1,17).

У разі, коли розмір підвищення в результаті перерахунку пенсії, зазначеного у цьому пункті, не досягає 100 гривень, встановлюється доплата до пенсії у сумі, що не вистачає до зазначеного розміру, яка враховується під час подальших перерахунків пенсії.

В межах проведення масового перерахунку пенсій з 01.03.2019 Постановою №124,  також, забезпечено встановлення одноразової виплати індексації особам, розмір пенсії яких після проведення розрахунку відповідно до частини другої статті 42 Закону, не перевищує 1669,20 грн. за наявності повного страхового стажу понад 35 років чоловіки і 30 років жінки (вихід на пенсію після 2011 року) і 25/20 років (вихід на пенсію до 2011 року) отримають одноразову доплату до пенсії в сумі 2410,17 гривень, при дотриманні певних умов:

-одноразова доплата встановлюється особам, яким пенсія призначена до 01 березня 2019 року; одноразова доплата не встановлюється особам, які звернулися за призначенням пенсії після 01 березня 2019 року з правом призначення пенсії до 01 березня 2019 року;

-якщо одноразова доплата була нарахована та належала пенсіонерові та залишилася недоотриманою у зв’язку зі смертю то, відповідно до статті 52 Закону вона виплачується як недоотримана пенсія. При цьому одноразова допомога не враховується в розмір допомоги на поховання пенсіонера згідно із статтею 53 Закону.

-одноразова доплата враховується при визначенні частини пенсії, що залишилася після виплати суми пенсії пенсіонеру та перераховується до установи (закладу), де пенсіонер перебуває на повному державному утриманні (стаття 48 Закону).

-з одноразової доплати здійснюються відрахування відповідно до статті 50 Закону.

-одноразова допомога не залежить від факту проведення перерахунку пенсії шляхом підвищення показника середньої заробітної плати на 1,17 та виплачується рівними частинами у березні та квітні 2019 року.

 

#UkraineNOW

***

Автоматичний перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам

Конотопським об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України Сумської області проведено автоматичний перерахунок пенсій з 01 квітня 2019 року працюючим пенсіонерам, використовуючи дані про страховий стаж, зосереджені в унікальному реєстрі застрахованих осіб.

Згідно статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»:

Перерахунок пенсій проводиться без додаткового звернення осіб, які після призначення (попереднього перерахунку) пенсії продовжували працювати:

-перерахунок проводиться щорічно з 1 квітня, без звернення пенсіонера, на найбільш вигідних умовах тим особам, які на 1 березня року, в якому здійснюється перерахунок, набули право на його проведення;

-обчислення страхового стажу, який дає право на перерахунок пенсії, здійснюється не раніше дня, що настає за днем, по який обчислено страховий стаж під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.

Право на проведення перерахунку мають пенсіонери, які після призначення (перерахунку пенсії):

-продовжували працювати та мають не менше як 24 місяці страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі;

-продовжували працювати і мають менше як 24 місяці страхового стажу (у такому разі, перерахунок проводиться не раніше ніж через два роки з дня звернення за призначенням (попереднім перерахунком пенсії).

Перерахунок пенсії проводиться:

Для пенсіонерів, які продовжували працювати та мають не менше як 24 місяці страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії:

-з урахуванням набутого страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії та заробітної плати (доходу), з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію;

-з урахуванням страхового стажу та заробітної плати (доходу), набутих після призначення (попереднього перерахунку) пенсії.

Для пенсіонерів які продовжували працювати і мають менше як 24 місяці страхового стажу:

-з урахуванням набутого страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії та заробітної плати (доходу), з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію.

Одержувачам пенсій за вислугу років, які не досягли пенсійного віку такі перерахунки будуть проводитись після досягнення пенсійного віку.

Автоматично перераховані пенсії пенсіонери отримають вже в квітні.

З 814 перерахованих пенсій працюючих пенсіонерів з донарахованого стажу та/або заробітку після призначення/перерахунку пенсій збільшення одержали 282 пенсіонери, у середньому на 114,31 грн. Середній розмір пенсії з 01.04.2019 – 2443,29 грн., що на 210,37 грн. більше ніж на 01.01.2019 або на 8,6%.

 

Конотопське об’єднане управління

Пенсійного фонду України Сумської області

 

  ***

ЗАПИТУЙТЕ – ВІДПОВІДАЄМО

Я одержую пенсію за віком на пільгових умовах за Списком №2, призначену 2010 року. Чи можу я перейти на пенсію за віком, оскільки досяг 60-річного віку? Чи буде перераховано мою пенсію з березня цього року?

Пенсії за віком на пільгових умовах призначаються зі зниженням пенсійного віку на термін – безстроково. Саме тому після досягнення загальновстановленого пенсійного віку 60 років пенсія не перепризначається.

Розмір пенсії за віком на пільгових умовах, як і розмір пенсії за віком у 60 років, визначається відповідно до статті 27 і з урахуванням норм статті 28 Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі-Закон 1058) й залежить від страхового стажу особи, заробітку (доходу), з якого було сплачено внески. Пенсія за віком на пільгових умовах визначається як добуток коефіцієнта страхового стажу особи на обчислений в установленому порядку заробіток.

У зв’язку з набуттям чинності Законом України № 2148-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» з 01 жовтня 2017 року Ваша пенсія обчислена із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, обчисленої як середній показник за 2014-й, 2015-й та 2016 роки (3764,40 грн.), і величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1%.

З березня поточного року здійснено перерахунок пенсій із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, який враховується для обчислення пенсії, в розмірі 1,17. Порядок проведення перерахунку пенсії відповідно до частини другої статті 42 Закону 1058 затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 20.02.2019 №124.

Отже, Ваша пенсія перерахована шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, що враховується для обчислення Вашої пенсії (3764,40 грн.), на коефіцієнт 1,17. Тож розмір Вашої пенсії з 1 березня 2019 року визначається шляхом множення показника середнього заробітку 3764,40 грн. на коефіцієнт 1,17, коефіцієнт Вашої зарплати і на коефіцієнт Вашого страхового стажу.

Якщо розмір підвищення внаслідок здійсненого перерахунку пенсії не досягнув 100 грн., до пенсії встановлено доплату в сумі, що не вистачає до 100 грн.

 

Конотопське об’єднане управління

Пенсійного фонду України Сумської області

 

 

 

 

Перейти до вмісту