Новини

Юстиція інформує

Image ОФОРМЛЕННЯ ПРАВ СПАДЩИНИ ТА ДАРУВАННЯ НА СЕЛІ. МОЖЛИВОСТІ ЗАКОНОПРОЕКТУ 9140

 Потреба у забезпеченні якісними нотаріальними послугами, їх доступність – питання, як говориться, на часі. У великих містах, зрозуміло, нотаріуси є в достатній кількості і мова може йти тільки про професійний рівень. А от сільська місцевість у плані доступності до нотаріальних послуг, звичайно, обділена, залишена на узбіччі.

Часто необхідність у відвідуванні нотаріальної контори переростає для людей у подолання низки проблем: транспортного сполучення, часу на очікування, потреби у неодноразовому візиті. Якщо ж говоримо про приватний нотаріат, то не всі можуть скористатися його послугами, бо вони в рази дорожчі.

На Сумщині для нотаріального обслуговування населення створено 18 державних нотаріальних контор, з них працює лише 13, в трьох з яких виконання обов’язків покладено на нотаріусів інших контор. Взагалі не забезпечені державними нотаріусами 14 нотаріальних округів.

            Отже, ми чітко бачимо проблему доступності нотаріальних послуг.  Вона окреслюється й на рівні держави, і тому стала предметом обговорення серед законодавців. Сьогодення, позначене налаштованістю на цивілізовані формати надання послуг, у тому числі й нотаріальних, вимагає конструктивного рішення.

Парламентський комітет з питань економічної політики учора, 4 жовтня, підтримав ініціативу народних депутатів та Міністерства юстиції України (законопроект 9140) щодо уповноважених осіб Мін`юсту для оформлення спадщини, договору дарування, видачі свідоцтва про народження і смерть.

Законопроект 9140 покликаний забезпечити наших громадян в селах, селищах міського типу, в районних центрах лише в межах району якісними, зручними, а головне – доступними послугами у сфері нотаріату. Нові фахівці працюватимуть у віддалених селах та забезпечать потребу громадян у таких послугах, як оформлення права спадщини і дарування, видача свідоцтва про народження і смерть, засвідчення копій. 

Це дуже зручно мешканцям сільської місцевості, коли нотаріальна послуга, якої потребуєш, майже вдома, поруч. Дане питання обговорювалося вже багато років, і настав час ідею реалізувати у потрібну для людей справу. Досвід новацій показує, що всі ініціативи Мін`юсту працюють ефективно, вони сприймаються суспільством і оцінені на рівні міжнародної спільноти. Переконана: не буде виключенням і цей законопроект.

 

Ірина СВИСТУН, начальник Головного територіального управління юстиції у Сумській області

 

 

#МінЮстДляСела: ЧОГО ЧЕКАТИ ВІД ЗАКОНОПРОЕКТУ 9140

 

            Ініціатива Міністерства юстиції України, що сколихнула юридичну спільноту – законопроект № 9140 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення передумов для захисту економічних та спадкових прав громадян в сільській місцевості».

            Які переваги для мешканців сільської місцевості від запровадження інституту уповноважених осіб органу юстиції? Відповіді нижче.

·                    Без виїзду зі свого села, селища жителі зможуть отримати найбільш затребувані послуги: оформлення спадщини, дарування та договорів довічного утримання,  засвідчення вірності копій документів, а також видача свідоцтв про народження і смерть.

·                    Цілком реальне наближення нотаріальних послуг до селян територіально, оскільки відсутність державного нотаріуса спонукає жителів сільської місцевості їхати в сусідні райони.

·                    Уповноважена особа надаватиме послуги не лише в пунктах прийому громадян, а ще здійснюватиме виїзні консультації.

·                    Уповноважена особа буде працювати лише в межах свого району – це гарантує зручність, комфорт, відсутність хаосу і черг.

·                    Досвідчені фахівці гарантуватимуть якість надання послуг.

 

 

 

 

Консультує Міністр юстиції України Павло ПЕТРЕНКО

 

ДОПОМОГА ПО БЕЗРОБІТТЮ

Пане міністре, вже кілька місяців не можу знайти роботу. Чи маю я право на допомогу по безробіттю?

                                                                                                           Іван Степанюк

Кому надається допомога по безробіттю?

Громадянам у разі втрати заробітної плати (грошового забезпечення) або інших доходів внаслідок втрати роботи через незалежні від них обставини.

На допомогу по безробіттю може претендувати застрахована (офіційно працевлаштована) особа.

Реєстрація безробітних проводиться центром зайнятості за особистою заявою особи і призначається з восьмого дня після реєстрації.

Перелік документів, потрібних для реєстрації, можна переглянути на офіційному сайті Державної служби зайнятості: https://www.dcz.gov.ua/

Як визначається розмір допомоги по безробіттю?

Розмір допомоги по безробіттю визначається у відсотках до середньої заробітної плати (доходу) і залежно від страхового стажу:

                     до 2 років – 50 відсотків;

                     від 2 до 6 років – 55 відсотків;

                     від 6 до 10 років – 60 відсотків;

                     понад 10 років – 70 відсотків.

                     мінімальний розмір допомоги по безробіттю становить 1440 грн

Залежно від тривалості безробіття, визначена допомога по безробіттю становить:

                     перші 90 календарних днів – 100 відсотків;

                     протягом наступних 90 календарних днів – 80 відсотків;

                     у подальшому – 70 відсотків.

Люди, які мають страховий стаж менший за шість місяців, або були звільнені з попереднього місця роботи за некомпетентність, мають право на допомогу в розмірі 544 грн.

Допомога по безробіттю не може перевищувати чотирикратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1 липня – 1841 гривня).

Який строк надання допомоги по безробіттю?

Загальна тривалість виплати допомоги по безробіттю не може перевищувати 360 календарних днів протягом двох років.

А для молоді, яка закінчила або припинила навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладах чи звільнилася із строкової військової служби – 180 календарних днів.

Для осіб передпенсійного віку (за 2 роки до настання права на пенсію) –  не може перевищувати 720 календарних днів.

Чи можуть відмовити у допомозі по безробіттю? Чи можна оскаржити відмову?

Підставами для відмови у наданні статусу безробітного є:

1) відсутність на дату звернення до центру зайнятості необхідних документів;

2) встановлення факту зайнятості особи;

3) письмова відмова особи від пропозиції підходящої роботи;

4) неповернення особою коштів, отриманих за період попередньої реєстрації, що припинена на підставі, зокрема: встановлення факту подання особою недостовірних даних та документів, на підставі яких прийнято рішення про надання їй статусу безробітного, призначення виплати матеріального забезпечення на випадок безробіття та надання соціальних послуг, що мав місце протягом періоду реєстрації; встановлення факту виконання безробітним оплачуваної роботи (надання послуг); припинення професійного навчання за направленням центру зайнятості без поважних причин.

У разі прийняття центром зайнятості рішення про відмову у наданні статусу безробітного особа може оскаржити та повторно подати заяву про надання зазначеного статусу не раніше, ніж через сім календарних днів.

Якщо у вас залишились запитання, звертайтесь до Єдиного контакт-центру системи безоплатної правової допомоги 0 800 213 103.

 

 

 

МАЙНО ТА АВТО – В РАХУНОК АЛІМЕНТНОГО БОРГУ

            Трьом своїм дітям батько з Конотопа заборгував майже 300 тисяч гривень. Після чергового діалогу з державними виконавцями, які повідомили про санкції ІІ пакету закону #ЧужихДітейНеБуває, чоловік зрозумів, що подальше зволікання приведе до збільшення суми боргу, адже штрафи за невчасну сплату невідворотно зростатимуть. Рішення батька було таким: він передав у власність своїй колишній дружині частину будівель двох магазинів та легковий автомобіль, чим і розрахувався з заборгованістю зі сплати аліментів на утримання трьох дітей у повному розмірі.

            Нагадуємо, що відповідно до норм ІІ пакету Законів #ЧужихДітейНеБуває, запроваджено систему фінансових санкцій для тих батьків, які не сплачують аліменти своїй дитині: 1 рік несплати – 20 %, 2 роки – 30%, 3 і більше років – 50 % від суми боргу.      

Тож шановні батьки, не порушуйте своїми діями чи бездіяльністю права дитини, вчасно сплачуйте аліменти. Тим паче, що відсутність чи приховування коштів не завада для забезпечення своїх дітей.

Закон – один для всіх!

 

 

 

КОРИСНІ ЗНАННЯ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ПРЕЗЕНТОВАНІ В ЦІКАВІЙ ФОРМІ

Для того, щоб донести дітям правову інформацію у зручній та цікавій для них формі, юстицією Сумщини був створений пересувний «ПРАВОВИЙ MessageBox». В ньому знаходяться буклети з корисною та актуальною інформацією: як протидіяти булінгу та домашньому насильству, а також про порядок виїзду дітей за кордон з одним з батьків.

Такий інформаційний товариш дуже полюбився учнями. Він із тижня в тиждень переходить від школи до школи і за сім днів фахівці юстиції поповнюють його майже тисячею буклетів.

На цьому тижні пересувний «ПРАВОВИЙ MessageBox» зупинився в Сумському закладі загальної середньої освіти № 26. І на цьому тижні учні матимуть змогу отримати корисну для себе інформацію. Окрім того, в буклетах міститься номер телефону – 0 800 213 103, за яким кожен може звернутися для отримання безкоштовної правової допомоги.

Юстиція – відкрита для людей!

 

 

ПРАВОВА ІНФОРМАЦІЯ У БІБЛІОТЕКАХ ДОСТУПНА КОЖНОМУ

 Бібліотеки завжди працювали на розвиток грамотності і освіченості різних категорій населення. Потреба в них наразі не згасає, люди продовжують масово звертатися до бібліотек за знаннями, інформацією та духовними цінностями. Оскільки найважливішими та найнеобхіднішими знаннями у житті кожного громадянина є знання своїх прав та способи їх захисту, то юстицією Сумщини здійснюється наповнення бібліотек області правовою інформацією.

Кожен відвідувач бібліотек у місті чи селі, беручи книжку, зможе також ознайомитися з буклетом, розробленим Міністерством юстиції України, взяти його з собою. В інформаційних виданнях юстиції – тільки найактуальніше: новини законодавства, роз’яснення як протидіяти булінгу та домашньому насильству, порядок виїзду дітей за кордон.

Важливо: на кожній сторінці розміщено номер телефону – 0 800 213 103, за яким можна отримати безкоштовну правову допомогу.

 

 

 

ПРАВОВИЙ БРЕЙН-РИНГ У СУМСЬКОМУ НАЦІОНАЛЬНОМУ АГРАРНОМУ УНІВЕРСИТЕТІ

Правовий брейн-ринг, присвячений Тижню права на Сумщині, поповнив низку хороших традицій Сумського національного аграрного університету. Уже вчетверте така цікава форма змагання юних знавців права зібрала майбутню правову еліту. Команди університету та коледжу Сумського національного аграрного університету перевіряли свої теоретичні знання, змагалися у швидкості відповідей на запитання та завдання.

На думку журі, до складу якого входили й представники обласної юстиції, команди показали високий рівень знань з основних юридичних дисциплін, вони почувалися впевненими у ролі різних учасників судового процесу.

У результаті двобоїв перемогу виборола команда коледжу Сумського національного аграрного університету «Представники Феміди».

Зацікавленість правовою освітою, відповідальність, з якою молодь обирає професію юриста свідчать про орієнтованість на європейські стандарти, бажання будувати і захищати правову державу.

 

 

 

УРОКИ #ЗУПИНИМОДОМАШНЄНАСИЛЬСТВО ДЛЯ УЧНІВ СУМСЬКОГО ВИЩОГО ПРОФЕСІЙНОГО УЧИЛИЩА БУДІВНИЦТВА І ДИЗАЙНУ

Фахівці обласної юстиції для учнів навчального закладу «Сумське вище професійне училище будівництва і дизайну» провели урок #ЗупинимоДомашнєНасильство. Дітям розповіли, що є домашнім насильством та хто є постраждалими, відповідно до Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», який набув чинності 7 січня 2018 року. Також учнів проінформували, куди має право звернутися постраждала особа для того, щоб державні органи змогли зреагувати, припинити насильство та усунути загрозу таких повторних дій, а також про заходи, які можуть бути застосовані до кривдника.

Окрім того, поговорили про проблему булінгу та про нещодавно підтриманий Верховною Радою у першому читані законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу».

Зустріч зацікавила дітей, вони активно спілкувалися з фахівцями юстиції на тему своїх прав та обов’язків, а також щодо булінгу та відповідальності за його вчинення.

Юстиція завжди слугує дітям інформером з найактуальніших питань для того, щоб їх проблеми, у тому числі і проблеми домашнього терору та шкільного насильства, не замовчувалися і мали шляхи вирішення.

 

 

 

 

УРОКИ СПІВЧУТЛИВОСТІ ТА ПОВАГИ

ДЛЯ ВИХОВАНЦІВ ДИТЯЧОГО БУДИНКУ

 

Дітям, які вже стикнулися із жорстокістю цього світу дуже важливо пояснити, що агресія і насилля не вирішує проблеми, що важливим є взаємопідтримка, взаємодопомога та відкритість до людей.

Фахівці юстиції завітали до Сумського дитячого будинку ім. С.П. Супруна, де з вихованцями провели урок #СтопБулінг. З дітьми поговорили про серйозність теми булінгу, про те, що це не пустощі і не розваги, що фізичне насильство є злочином, за вчинення якого наступає кримінальна відповідальність.

Під кінець уроку всі діти намалювали картину життя без насильства та обмоталися в паутинку добра, на знак того, що разом можна подолати будь яку проблему, в тому числі й проблему булінгу. Тож фахівці юстиції закликали дітей робити добрі справи, бути співчутливими, поважати та підтримувати інших, адже своїми хорошими вчинками ми змінюємо наш світ на краще.

 

 

 

ПРОЕКТ «Я МАЮ ПРАВО!» ВЧИТЬ ЗАПОБІГАТИ ЖОРСТОКОСТІ

 

Навчальні заклади Сумщини продовжують запрошувати фахівців юстиції для проведення з учнями уроків з найактуальніших і найнеобхідніших тем. Так, на пропозицію Сумського закладу загальної середньої освіти № 26, фахівцями юстиції з учнями були проведені відповідні уроки.

Дітям розповіли про булінг, про шкоду, яку він завдає психіці та про те яка відповідальність передбачена за його вчинення. Також з дітьми пограли в тематичні ігри та розробили методи боротьби проти булінгу.

Обговорили й тему домашнього насильства. Розповіли учням, що розуміється під домашнім насильством, його види та хто вважається постраждалим.  Повідомили як необхідно діяти у випадку домашнього насильства, куди звертатися за отриманням допомоги та яке покарання може бути застосовано до кривдника.

Міністерство юстиції України, запровадивши реалізацію загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!», займає активну позицію в боротьбі з булінгом та домашнім насильством шляхом надання населенню всієї необхідної та актуальної правової інформації.

 

 

ЗІ СТУДЕНТАМИ МАШКОДЕЛЖУ ГОВОРИЛИ ПРО ЗАПОБІГАННЯ ТА ПРОТИДІЮ ХАБАРАМ

Тема хабара під час розпочатого навчального року є дуже актуальною і завдання спеціалістів юстиції роз’яснити студентам як діяти у випадку, якщо вимагають хабара за іспит чи навчання та куди звертатися, щоб зупинити протиправні дії.

Для цього фахівці юстиції Сумщини завітали до Машинобудівного коледжу Сумського державного університету, де провели зі студентами правопросвітницький урок. Розповіли, що хабар – це різновид матеріальної вигоди, відповідальність за яку несуть обидві сторони – і та, що його дає, і та, що його отримує. А своєчасне добровільне повідомлення про неправомірну вигоду звільняє від кримінальної відповідальності.

Разом з тим, звернули увагу на актуальну проблему булінгу, на його види, такі як: фізичний, економічний, психологічний, сексуальний та кібербулінг. У ході обговорення разом розробили можливі варіанти боротьби з булінгом.

Підлітки цікавилися інформацією, задавали багато запитань, особливо, що стосується кримінальної відповідальності за вчинення фізичного насильства.

Загальнонаціональний правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!» спрямований на формування нової правової культури в суспільстві, в тому числі на викорінення з учнівського середовища таких проблем як хабар та булінг.

 

 

 

Перейти до вмісту