Новини

Конотопська ОДПІ ГУ ДФС у Сумській області інформує

ImageПодайте документи та отримайте податкову знижку на житло

Відповідно до  ст.166 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати, зокрема,

частину суми процентів, сплачених таким платником податку за користування іпотечним житловим кредитом, що визначається відповідно до ст. 175 ПКУ.

Таке включення відбувається за умови наявності документального підтвердження витрат, що включаються до податкової знижки:

–  кредитного договору та нотаріально завіреного договору іпотеки;

– відповідних платіжних документів, в яких чітко визначено суму сплачених відсотків за користування іпотечним кредитом та прізвище, ім’я, по-батькові платника податку як платника цих процентів (рахунок з відбитком каси про перерахування коштів, платіжне доручення банку з відміткою про перерахування коштів);

– паспорта платника податку з позначкою про реєстрацію за місцезнаходженням житлового будинку (квартири, кімнати), щодо якого оформлено іпотечний житловий кредит.

Оригінали таких документів не надсилаються контролюючому органу, але підлягають зберіганню платником податку протягом строку, достатнього для проведення контролюючим органом податкової перевірки стосовно нарахування такої податкової знижки.

Граничний термін подання декларації для реалізації права на податкову знижку за 2017 рік – 31 грудня 2018 року. Право на отримання податкової знижки у 2018 році щодо витрат, понесених у 2017 році, на наступний рік не переноситься.

 

Зміни в оподаткуванні путівок на відпочинок

З 1 січня 2018 року в Україні відбулись деякі зміни в податковому законодавстві. Зокрема, розширено перелік доходів, які не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу  громадянина.

Так, згідно з ст.165 Податкового кодексу України до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються:

– вартість путівок на відпочинок, оздоровлення та лікування, у тому числі на реабілітацію інвалідів, на території України платника податку та/або його дітей віком до 18 років, які надаються йому безоплатно або із знижкою (у розмірі такої знижки) професійною спілкою, до якої зараховуються профспілкові внески платника податку – члена такої професійної спілки, створеної відповідно до законодавства України, або за рахунок коштів відповідного фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування;

– вартість путівок на відпочинок, оздоровлення та лікування, у тому числі на реабілітацію інвалідів, на території України платника податку та/або членів його сім’ї першого ступеня споріднення, які надаються його роботодавцем – платником податку на прибуток підприємств безоплатно або із знижкою (у розмірі такої знижки) один раз на календарний рік, за умови, що вартість путівки (розмір знижки) не перевищує 5 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня податкового (звітного) року. В поточному році ця сума не повинна перевищувати 18 615 гривень (5х3723=18 615).

Відповідні зміни до Податкового кодексу України  внесені Законом України від 7.12.2017 №2245 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році».

 

 

 

 

 

 

 

 

На Сумщині податкова міліція вилучила цигарок на 1,1 млн гривень

Під процесуальним керівництвом прокуратури Сумської області податкова міліція Сумщини з незаконного обігу вилучила тютюнові вироби вартістю близько 1,1 млн. гривень.

У рамках розслідування кримінального провадження у ч.ч.1,2 ст.204, ч.1 ст.199 Кримінального кодексу України встановлена група осіб, яка здійснювала незаконне придбання   метою збуту, зберігання і транспортування, а також продаж на території області незаконно виготовлених тютюнових виробів вітчизняного виробництва з підробленими марками акцизного податку та незаконно ввезених на митну територію України цигарок виробництва Республіки Білорусь, Молдови та Російської Федерації без марок акцизного податку.

За результатами санкціонованих судом обшуків, проведених у місцях накопичення зазначених товарів, за місцем проживання та в автомобілях фігурантів, з незаконного обігу вилучено понад 31 тисячу пачок цигарок вітчизняного виробництва з підробленими акцизними марками та іноземного виробництва без марок акцизного податку України. Крім того, вилучено 2 автомобілі, якими здійснювалося їх транспортування.

Загальна орієнтовна вартість вилученого становить 1,8 млн. гривень. Триває слідство.

 

Змінили місцезнаходження – внесіть зміни до відомостей, зазначених у виданій ліцензії

Конотопська ОДПІ повідомляє, що відповідно до частини тридцять третьої ст. 15 Закону України від 19.12.1995 № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» зі змінами і доповненнями у разі зміни відомостей, зазначених у виданій суб’єкту господарювання ліцензії (за винятком змін, пов’язаних з реорганізацією суб’єкта господарювання та/або зміною типу акціонерного товариства), орган, який видав ліцензію, на підставі заяви суб’єкта господарювання протягом трьох робочих днів видає суб’єкту господарювання ліцензію, оформлену на новому бланку з урахуванням змін.

Для отримання ліцензії, оформленої на новому бланку, суб’єктом господарювання подаються:

·                                 · заява (довільної форми);

·                                 · документи, що підтверджують зміну відомостей.

Довідково: з інформаційними картками адміністративних послуг «Видача ліцензії на право оптової торгівлі алкогольними напоями, крім сидру та перрі (без додання спирту)», «Видача ліцензії на право оптової торгівлі сидром та перрі (без додання спирту)», «Видача ліцензії на право оптової торгівлі тютюновими виробами», що надаються органами ДФС України, можливо ознайомитись на головній сторінці офіційного веб-порталу ДФС України (http://sfs.gov.ua), у розділі «Діяльність» → «Адміністративні послуги».

 

Українець намагався покинути батьківщину з монетами та значками радянського періоду

Минулого тижня на українсько-російському кордоні затримано громадянина України, який намагався перевезти через кордон культурні цінності.

На митному посту «Конотоп» українцеві запропонували задекларувати відомості про товар, валюту та цінності, які він переміщує з собою через митний кордон України, що підлягають обов’язковому декларуванню. Чоловік  задекларував усно та письмово, що переміщує лише особисті речі та планшет.  При повторному усному декларуванні та опитуванні громадянин підтвердив повноту та правильність відомостей внесених до митної декларації, а також підтвердив, що ніяких предметів з приховуванням від митного контролю він не переміщує.

Тоді громадянину повідомили, що до нього може бути застосований особистий огляд згідно з ст.340 Митного кодексу України. Лише тоді правопорушник  вимушений був видати предмети, які переміщувались ним з приховуванням від митного контролю, а саме: 14 значків радянського періоду, які були причеплені до поясу штанів, 73  монети  СРСР, які знаходились у резинці нижньої білизни, та хрест з ланцюгом з металу білого кольору, який був у нього на шиї.

Таким чином, українцем були вчинені дії, спрямовані на переміщення предметів через митний кордон України до Російської Федерації з приховуванням від митного контролю.  Дії мають ознаки порушень митних правил, передбачених ст.483 Митного кодексу України.

 

 

Перейти до вмісту