Новини

Албанія підтримала членство України в НАТО

Президент Володимир Зеленський у Нью-Йорку підписав із Прем’єр-міністром Республіки Албанія Еді Рамою Спільну декларацію щодо євроатлантичної інтеграції України.

“Сьогодні у Нью-Йорку Президент України Володимир Зеленський підписав з Прем’єр-міністром Республіки Албанія Еді Рамою Спільну декларацію щодо євроатлантичної інтеграції України”, – зазначив він.

Жовква підкреслив, що Албанія, яка як непостійний член наразі головує в Раді Безпеки ООН і є членом НАТО з 1999 року, стала 25-ю країною, що формалізувала чітку підтримку членства України в Альянсі.

“Символічно це сталося напередодні річниці Спільного звернення Президента, Голови Верховної Ради і Прем’єр-міністра України до Організації Північноатлантичного договору від 30 вересня 2022 року щодо подання Україною заявки на членство в НАТО“, – вважає заступник очільника ОП.

За його словами, декларацією Албанія підтримала набуття Україною членства в НАТО і залишається повністю відданою підтримці України на її шляху до повної євроатлантичної інтеграції.

Також він розповів, що у документі Албанія засвідчила готовність щодо надання Україні політичної, військової, технічної, оборонної і гуманітарної підтримки в рамках двостороннього та міжнародного співробітництва. Албанія буде підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно.

Крім того, Жовква зауважив, що Албанія висловила готовність брати участь у відновленні України після війни.

“Окрім того, під час двосторонньої зустрічі Прем’єр-міністр Еді Рама офіційно оголосив про готовність Албанії приєднатися до Спільної декларації G7 про підтримку України щодо надання нашій державі гарантій безпеки”, – акцентував Жовква, додавши, що відтак Албанія стане 29-ою країною у цьому переліку союзників України.

Джерело:

Sumy One – Sumy News (https://sumyone.in.ua/…/albaniya-pidtrimala-chlenstvo…/)

Перейти до вмісту