31 сесія 7 скликання (19.04.2019)

Про затвердження звіту про виконання програми економічного і соціального розвитку…

 Image

КОНОТОПСЬКА  РАЙОННА  РАДА

СЬОМЕ СКЛИКАННЯ

 ТРИДЦЯТЬ ПЕРША СЕСІЯ

 РІШЕННЯ

Конотоп

 

19.04.2019

Про затвердження звіту про виконання програми економічного і соціального  розвитку Конотопського району на 2019 рік та наступні 2020-2021 програмні роки за І квартал 2019 року

 

Заслухавши та обговоривши звіт начальника відділу економічного розвитку і торгівлі Конотопської районної державної адміністрації Олійник Н.Г. про виконання програми економічного і соціального розвитку Конотопського району на 2019 рік та наступні 2020-2021 програмні роки за І квартал 2019 року, керуючись пунктом 16 частини 1 статті 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”,

районна рада вирішила:

1.Звіт начальника відділу економічного розвитку і торгівлі Конотопської районної державної адміністрації Олійник Н.Г. про виконання програми економічного і соціального розвитку Конотопського району на 2019 рік та наступні 2020-2021 програмні роки за  І квартал 2019 року затвердити.

2.Рекомендувати Конотопській районній державній адміністрації,  селищному та сільським головам  в подальшому здійснювати організаційно-практичні заходи щодо забезпечення виконання показників і заходів програми економічного і соціального розвитку  Конотопського району на 2019 рік.

3.Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію з питань планування, бюджету, фінансів та питань реалізації державної регуляторної політики.

Голова                                                                          А.БОЯРЧУК

Надія Олійник  2 32 18

Надіслано: до протоколу – 1, РДА – 1, постійній комісії районної ради  з питань планування, бюджету, фінансів та питань реалізації державної регуляторної політики – 1, відділу економічного розвитку і торгівлі РДА – 1.

ЗВІТ

про виконання програми економічного і соціального розвитку

Конотопського  району на 2019 рік та наступні 2020-2021 програмні роки за І квартал 2019 року

 

Згідно з рішенням Конотопської районної ради  від 21  грудня  2018 року «Про програму економічного і соціального розвитку Конотопського району на 2019 рік та наступні 2020-2021 програмні роки» робота структурних підрозділів райдержадміністрації, органів місцевого самоврядування, районних організацій та установ протягом 1 кварталу 2019 року була спрямована на забезпечення досягнення показників програми економічного і соціального розвитку району з урахуванням визначених пріоритетів Стратегії регіонального розвитку Сумської області на період до 2020 року.

На виконання основних показників Програми в районі затверджені та діють 26 програм в різних галузях економіки, реалізація заходів яких здійснюється за рахунок коштів районного бюджету.

 

1.      Розвиток реального сектору економіки та інфраструктури

 

Промисловість

Промислове виробництво – є однією з провідних галузей економіки району, яка забезпечує зростання добробуту населення, створення нових робочих місць, підвищення належного рівня конкурентоспроможності та якості продукції, сприянню економічному та соціальному розвитку району.

Потенціал промислового комплексу району формують приватне підприємство «Хлібзавод «Дубов`язівський», державне підприємство «Конотопське лісове господарство» та державне підприємство «Попівський експериментальний завод».

У січні–березні 2019 року порівняно із січнем–березнем 2018 року спостерігалося зростання виробництва хліба та хлібобулочних виробів на ПП «Хлібзавод «Дубов`язівський» на 8,4% та деревини на ДП «Конотопське лісове господарство» на 4,6%.

Разом з цим, на ДП «Попівський експериментальний завод» у І кварталі 2019 року відбулось значне зниженнявиробництва власної продукції порівняно з січнем–березнем попереднього року (на 82,8%). Саме це і стало причиною зниження загального обсягу виробленої продукції в цілому по району на 42,2%.

            У  натуральному виразі за січень-березень 2019 року вироблено577 тонн хліба та хлібобулочних виробів, 58 тонн здоби, 16073 куб. метрів деревини та 404 куб. метрів пиломатеріалів, 108,342 тонн розріджувача багатофункціонального.

Загальний обсяг реалізованої промислової продукції (робіт, послуг) за січень-березень 2019 рокузменшився на 2,8% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року і склав 20174,9 тис. грн.

           

 

Сільське господарство

Агропромисловий комплекс Конотопського району налічує 39 сільськогосподарських підприємств та 57 фермерських господарств. Площа ріллі в користуванні сільськогосподарських підприємств та фермерських господарств 76 тис. га.

Озимі культури під урожай 2019 року посіяно на площі 5538 га, з них озимої пшениці 4786 га, озимого жита-70 га, озимого ріпаку-682 га.

            Станом на 01.04.2019 поголів’я великої рогатої худоби у сільгосппідприємствах району в порівнянні з відповідним періодом минулого року збільшилось на 512 голів і склало 12968 голів (4,1%), поголів'я корів зменшилось на 90 голів  (1,9%) і становить 4657 голів. Поголів'я свиней зменшилось на 142 голови  (-15,4%) і становить 781 голову.

Обсяги виробництва молока в районі за січень- березень 2019 року склали 7913 тонн, що на 72 тонни більше  проти  відповідного показника 2018 року (0,9%).

            Виробництво м’яса (реалізація худоби та птиці на забій у живій вазі) за січень-березень 2019 року у сільськогосподарських підприємствах району  склало 411 тонн, що на 146 тонн   більше  минулорічного показника.  

            За січень- березень 2019 року сільськогосподарські підприємства інвестували в основну діяльність 46,6 млн. гривень власних кошів. Інвестиції направлені на придбання нової високотехнологічної техніки – 26,6 млн. грн. та на будівництво елеватора приватно-виробничим комерційним підприємством «СТС» – 20 млн.грн.

            У районі діє 2 сільськогосподарських обслуговуючих кооперативи: СГОК „Згода” та СГОК „Діброва”.           

 

Транспорт

Важливою складовою частиною виробничої інфраструктури Конотопського району є пасажирський транспорт. Сьогодні регулярним автобусним сполученням охоплені всі населені пункти району. Потреби населення району в пасажирських перевезеннях задовольняють ПП «Корунд-С» та 5 приватних перевізників. На даний час транспортна мережа Конотопського району налічує 17 приміських автобусних маршрутів.

Утримання дорожньої мережі в районі (ямковий ремонт, вирубка порослі, зимове утримання доріг) здійснюється  філією «Конотопський райавтодор». Підприємство на території району обслуговує 453,1 км доріг з твердим покриттям. Протягом І кварталу 2019 року виконано експлуатаційне утримання державних доріг на суму 5021,0 тис. грн.

 

Житлово-комунальне господарство

            У 2019 році продовжується робота щодо розроблення генеральних планів, детальних планів територій та топографічної основи населених пунктів Конотопського району. У першому кварталі 2019 року розроблена картографічна основа с. Торговиця та детальний план території за межами населених пунктів В’язівської сільської ради, на що використано 97,39 тис. грн..

            З метою забезпечення утримання територій населених пунктів району в належному стані прийняте розпорядження голови Конотопської районної державної адміністрації від 29.03.2019 № 89-ОД «Про проведення щорічної акції «За чисте довкілля» та дня благоустрою територій населених пунктів Конотопського району».

            Відповідно до програми «Власний дім» на 2019 рік передбачені кошти в сумі 300,0 тис. грн. на надання пільгових кредитів індивідуальним сільським забудовникам.

На 2019 рік в місцевих бюджетах селищної та сільських рад передбачено на реконструкцію мереж вуличного освітлення 354,2 тис. грн.. Заходи щодо освітлення населених пунктів Конотопського району протягом І кварталу 2019 року не виконувались.

У  І кварталі 2019  року в районі  введено в експлуатацію 93,6 м2  загальної площі житла (індивідуальні житлові будинки).

 

Енергозбереження та енергоефективність

Ефективне та економне використання паливно – енергетичних ресурсів в бюджетній сфері, житлово –комунальному господарстві, інших сферах життєдіяльності району, скорочення бюджетних видатків на оплату комунальних послуг та енергоресурсів є пріоритетом у сфері енергозбереження у 2019 році.

            У районі проводиться робота по встановленню енергозберігаючих освітлювальних приладів, насамперед у закладах освіти, культури та охорони здоров’я. У І кварталі поточного року встановленні енергозберігаючі лампи у Дептівській СЛА (5 шт.). Крім того, під час реконструкції проводиться встановлення енерзберігаючих світильників та тарифних вузлів обліку, що додатково забезпечує економію бюджетних коштів.

Протягом І кварталу 2019 року в закладах освіти району, а саме: в Соснівському та Тулущанському навчально-виховних комплексах, проведено поточний ремонт по заміні вікон та дверей на металопластикові на загальну  суму 93,0 тис. грн.; в закладах охорони здоров’япридбано твердопаливний котел в комплекті для Дубинського фельдшерського пункту на суму 15,0 тис. грн..

На території Конотопського району є значні запаси місцевого альтернативного виду палива – деревини, використання яких дає можливість зменшити витрати бюджетних коштів на придбання вугілля та газу, підтримувати належний температурний режим в закладах освіти, тому на теперішній час відсутня необхідність в придбанні іншого обладнання для виробництва інших джерел теплової енергії (торфобрикети, брикетування соломи тощо). Постачальником дров на території району відповідно до проведеного тендеру  є ДП «Конотопський лісгосп». Договори виконуються своєчасно та в повному обсязі.

            У 2019 році було проведено утеплення фасаду Кузьківського ФП.                 В перспективі бюджетна сфера Конотопського району планує подальше впровадження енергозберігаючих технологій.

 

Споживчий ринок

            Станом на 01.04.2019 року на  споживчому ринку району функціонує 70 магазинів, 13 кіосків та 4 об’єкти ресторанного господарства.

Унаселених пунктах району, де відсутні стаціонарні магазини, щонайменше двічі на тиждень фізичними особами підприємцями м. Конотоп,  Конотопського та Роменського районів здійснюється виїзна торгівля хлібом, хлібобулочними виробами та іншими продовольчими товарами повсякденного попиту.

Обсяг роздрібного товарообороту підприємств-юридичних осіб за січень – грудень 2018 року склав23,9 млн. гривень, що  порівняно з аналогічним періодом 2017 року становить 126,2%.

            З метою насичення споживчого ринку продуктами харчування за низькими цінами в районному центрі з початку 2019 року за оперативними даними проведено 155 ярмаркових заходів, де безпосередні товаровиробники тваринницької та рослинницької продукції реалізували продукти харчування за цінами нижче ринкових.

З метою підвищення ефективності роботи щодо удосконалення системи захисту прав споживачів у відділі економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації створено «гарячу лінію» з питань захисту прав споживачів. Протягом І кварталу 2019 року звернень на «гарячу лінію» не надходило.

 

Розвиток підприємництва

Протягом січня – березня 2019 року діяльність Конотопської районної державної адміністрації та органів місцевого самоврядування району була зосереджена на виконанні законів України, постанов Кабінету Міністрів України, що регулюють взаємовідносини у сфері господарської діяльності, а також вдосконаленні правового регулювання господарських і адміністративних відносин між регуляторними органами та суб'єктами господарювання. Конотопською районною державною адміністрацією постійно надається методичні рекомендації сільським радам щодо здійснення перегляду виданих ними регуляторних актів на відповідність їх положень принципам державної регуляторної політики.

З метою підтримки та залучення суб’єктів господарювання до формування державної регуляторної політики і державної політики у сфері підприємництва в районі, запровадження прозорого механізму їх участі у підготовці проектів рішень органів виконавчої влади в районі створена та функціонує рада підприємців при Конотопській районній державній адміністрації.

Засідання  ради проводяться щоквартально. У І кварталі 2019 року проведено 1  засідання ради підприємців. Спільно з представниками ради підприємців при Конотопській районній державній адміністрації розглядаються проблемні питання щодо ведення малого та середнього бізнесу в районі

Для суб’єктів підприємницької діяльності усіх форм власності на сайті Конотопської районної державної адміністрації постійно надається інформаційна допомога щодо проведення виставок-продаж, семінарів та інших заходів, спрямованих на  становлення та розвиток підприємницьких структур району.

Відповідно до Закону України «Про розвиток та державну підтримку малого і середнього підприємництва в Україні”,  та з метою подальшого розвитку малого підприємництва в районі рішенням 26 сесії Конотопської районної ради від 08.08.2018,затверджено  програму розвитку малого та середнього підприємництва в Конотопському районі на 2017 – 2020 роки у новій редакції (зі змінами 04.12.2019).

З метою фінансової підтримки розвитку малого бізнесу на 2019 рік із районного бюджету виділено 400,0 тис. гривень для надання часткової компенсації сплачених відсотків за кредитами, отриманими суб’єктами малого бізнесу в державних банківських установах.

Конотопською районною державною адміністрацією було оголошено конкурсний відбір на отримання часткової компенсації сплачених відсотків за кредитами. Засідання районної конкурсної комісії з оцінки та проведення конкурсного відбору проектів суб’єктів малого підприємництва відбудеться 12.04.2019.

Відповідно до Закону України «Про адміністративні послуги» в районі продовжує свою діяльність Центр надання адміністративних послуг.

На сьогоднішній день у центрі надання адміністративних послуг надається

38 адміністративних послуг. відповідно до розпорядження голови Конотопської районної державної адміністрації від 18.04.2018 № 140-ОД «Про затвердження переліку адміністративних послуг, що надаються через Центр надання адміністративних послуг Конотопської районної державної адміністрації.

Станом на 01.04.2019 у Центрі надано 7325 адміністративних послуг.  Зних: 7128 щодо земельних питань, 115 – вклейка фото в паспорт громадянина України по досягненню 45 або 25 – річного віку, 28 послуг  відділу містобудування, архітектури та ЖКГ Конотопської районної державної адміністрації.

За 3 місяці 2019 року адміністраторами було розглянуто 28 адміністративних справ та накладено стягнень у вигляді попередження, 90% з них складені щодо осіб, які не вклеїли вчасно фотокартки в паспорт громадянина України по досягненню 25 або 45 річного віку.

З червня 2018 року у приміщенні ЦНАПу проводиться прийом громадян спеціалістами Конотопського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області. Відповідно до графіку, прийом здійснюється раз в місяць.

 

 

 

2.      Соціальний та гуманітарний розвиток

Грошові доходи населення

Серед основних чинників зростання добробуту населення є збільшення розміру грошових доходів, зокрема, заробітної плати як основного їх джерела, що, у свою чергу, вливає на відтворення робочої сили, розвиток виробництва та розв’язання соціально-економічних проблем.

За статистичними даними середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника в Конотопському районі за жовтень-грудень 2018 року склала 8543,0 гривень, що на  15,2% більше відповідного періоду 2017 року.

Заборгованість із виплати заробітної плати  станом на 01.04.2019 року в районі відсутня.

З метою контролю за станом  погашення заборгованості із виплати заробітної плати та вжиття заходів щодо її недопущення протягом січня-березня 2019 року проведено 3 засідання комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.

 

Зайнятість населення

Державне регулювання ринку праці за допомогою правових, організаційних та економічних важелів для сприяння зайнятості населення, детінізації ринку праці, ефективному використанню робочої сили та соціальному захисту неконкурентоспроможних верств населення в районі реалізовується через районну програму зайнятості населення.

З початку 2019 року послугами служби зайнятості скористалися 2150 незайнятих громадян, що на 3,5 % менше ніж за відповідний період 2018 року.

В січні-березні 2019 року за направленням служби зайнятості працевлаштовані 535  мешканців  міста та району.  В порівнянні з відповідним періодом минулого року рівень працевлаштування  збільшився на 2,1% і становить 24,9 %.

З початку 2019 року в громадських та інших  роботах тимчасового характеру брали  участь 132 особи, охоплено профнавчанням 140 осіб.

Чисельність зареєстрованих безробітних станом на 01.04.2019 складає 1307 осіб, що на 60 осіб менше ніж на 01.01.2019 року.

 

Соціальне забезпечення

Актуальним завданням  соціальної сфери району залишається  зростання доходів усіх верств населення, зниження рівня бідності, зменшення диференціації доходів громадян за рахунок посилення адресності соціальної підтримки. Особливої і постійної уваги потребують ветерани війни, багатодітні сім’ї, малозабезпечені сім’ї з дітьми, діти-інваліди, інваліди  всіх груп та категорій,  одинокі пристарілі громадяни, особи, які переміщуються з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції, учасники бойових дій, які приймали участь в АТО. 

Впродовж січня-березня  2019 року за наданням різних видів допомог звернулося 2426 осіб. Допомогу, що надається відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» отримує 953 заявники, станом на 01.04.2019 року нараховано та виплачено допомоги   на суму 4630,9 тис.грн. Допомогу на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом „гроші ходять за дитиною” виплачено  в сумі 192,3 тис. грн.

Для виплати допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям  з інвалідністю виділено з державного бюджету 7 млн.грн., допомогу отримують 272 особи з інвалідністю,  нараховано та виплачено з початку року 1505,0 тис.грн.

Дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів нараховано та профінансовано відповідну тимчасову допомогу на загальну суму 14,3 тис. грн., допомогу отримує 3 сім’ї.

Державна соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям протягом січня-березня 2019 року профінансована в цілому на  1601,7 тис.грн. і виплачена 202 сім’ям,  із загальної кількості цю допомогу отримує 78 багатодітних родин, в яких виховується 267 дітей, середній розмір допомоги у малозабезпечених сім’ях становить 3226,58 грн.

Підвищено соціальний захист сімей, в яких проживають психічно хворі, кількість отримувачів допомоги становить 35 осіб нараховано та профінансовано з початку року 213,3 тис.грн.

Державна соціальна допомога особам, які не мають права на пенсію призначена 70 особам на суму 398,0 тис.грн.

Відповідно до чинного законодавства забезпечено нарахування субсидій готівкою на тверде паливо та скраплений газ  971 сім’ї на суму 2801,9 тис.грн., середній розмір субсидії становить 2841,38 грн. та на житлово-комунальні послуги 4793 сім’ї на суму 5415,6 тис.грн. Заборгованість з виплати субсидій станом на 01.04.2019 року складає 3117,2 тис.грн.

Станом на 01.04.2019 нараховано пільг на оплату житлово-комунальних послуг на суму 1589,3  тис.грн., заборгованість становить 542,1 тис.грн.

З початку року  нараховано  пільг готівкою на придбання твердого паливата скрапленого газу на  суму 355,3 тис.грн., заборгованість становить 183,3 тис.грн.

Організація матеріально-побутового обслуговування осіб з інвалідністю здійснюється в установленому порядку з використанням інформації, що акумулюється в Централізованому  банку даних осіб з інвалідністю. Станом на 01.04.2019 року на обліку в управлінні перебуває 608 осіб з інвалідністю, з них 71 дитина з інвалідністю.

З початку  року до управління соціального захисту населення за наданням реабілітаційних послуг звернулися  батьки 5 дітей з інвалідністю. Видано 4 направлення до Центру соціальної реабілітації дітей з інвалідністю  Конотопської міської ради та 1 до Сумського обласного центру соціальної реабілітації дітей з інвалідністю. Пройшли реабілітацію у Центрі  Конотопської міської ради-15 дітей, у Сумському обласному центрі соціальної реабілітації дітей з інвалідністю – 1 дитина.

Протягом січня-березня 2019 року щодо забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації звернулося 42 особи було видано 78 направлень на забезпечення протезно-ортопедичними виробами та 25 направлень на забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації. Фактично з початку року забезпечено технічними та іншими засобами реабілітації 12 осіб.

З початку  року проведено виплату компенсації на бензин, ремонт, технічне обслуговування автомобілів 4 особам з інвалідністю на суму 0,7 тис. грн., та на транспортне обслуговування 9 на загальну суму 2,0 тис.грн.

Станом на 01.04.2019 на обліку щодо забезпечення санаторно-курортними путівками перебуває 59 осіб, з них 3 осіб з інвалідністю внаслідок війни, 55 осіб з інвалідністю, 1 учасник бойових дій. Забезпечено санаторно-курортними путівками 3 осіб з інвалідністю.

З початку  року  видано 2 путівки для одиноких  осіб похилого віку щодо поселення в будинки-інтернати.

За рахунок коштів  районного бюджету у І кварталі  2019 року проводилось фінансування районної програми «Соціального захисту населення на 2017-2021 роки», відповідно до якої:  надано додаткові пільги з оплати житлово-комунальних послуг зі знижкою 50% особам з інвалідністю по зору І-ІІ групи, особам з інвалідністю І-ІІ групи з захворюванням хребта та спинного мозку, сім’ям, у яких дитину з інвалідністю виховує один з батьків, сім’ям, у яких обидва батьки-особи з інвалідністю І групи виховують неповнолітніх дітей. З початку року такими пільгами скористалось 10 осіб, відшкодовано коштів за фактично надані послуги на суму 3,6тис.грн.;

проводилась виплата щомісячної компенсації особам з інвалідністю І-ІІ групи з захворюванням хребта та спинного мозку сім’ям, у яких виховуються діти з інвалідністю з 12 до 18 років за користування глобальною інформаційною мережею Інтернет, відшкодовано 2 особам на суму 0,3 тис. грн.;

проводилась виплата щомісячної стипендії особам, яким виповнилось 100 і більше років, особам з інвалідністю внаслідок війни та учасникам бойових дій, яким виповнилось 90 і більше років, виплачено 9 особам  на суму 4,8 тис.грн.;

призначено та виплачено компенсацію 56 особам   фізичним особам, які надають соціальні послуги  на суму  24,5 тис. грн.

Відповідно до  районної програми соціального захисту окремих категорій населення протягом січня-березня  2019 року надано матеріальну допомогу допомогу 30 особам, на суму 51,6 тис.грн..

Крім того, на території району соціальні послуги надають відділення територіального центру соціального обслуговування та надання соціальних послуг. Пенсіонери та одинокі непрацездатні громадяни отримують послуги в селах Попівка, Соснівка, Дептівка, Великий Самбір, Кошари, Козацьке, Салтикове, В`язове та Красне.

Станом на 01.04.2019 соціальні послуги отримують 3353 осіб району, які перебувають у складних життєвих обставинах.

 

Охорона здоров’я

Медичну допомогу в районі надає Комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Конотопської районної ради (46  ліжок), до складу якого входять 8 амбулаторій, а саме: 7 амбулаторій загальної практики-сімейної медицини та 1 сільська лікарська амбулаторія, 10 фельдшерсько-акушерських і 23 фельдшерських пунктів.

На розвиток та підтримку комунальних закладів охорони здоров’я району, що надають первинну медичну допомогу та забезпечення надання населенню медичних послуг з первинної медичної допомоги Комунальним некомерційним підприємством «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Конотопської районної ради  на 2019 рік протягом І кварталу 2019 року використано коштів в сумі 1765,1тис.грн., в тому числі придбано: ультрафіолетову лампу для збереження стерильності інструментарію для зубного лікаря Великосамбірської сільської лікарської амбулаторії на суму  7,5 тис. грн.; прилади електротерапії «Біомед» на суму 42,0 тис. грн.;твердопаливний котел в комплекті для Дубинського фельдшерського пункту на суму 15,0 тис. грн.;комплекти меблів для Попівської амбулаторії загальної практики-сімейної медицини та Пекарівської амбулаторії загальної практики-сімейної медицини на суму 47,1 тис. грн.;сумки-укладки сімейного лікаря з комплектацією на суму 84,0 тис. грн. та сумки-укладки молодшого спеціаліста з медичною освітою з комплектацією на суму 71,0тис. грн.

            Для забезпечення адекватного знеболення паліативних хворих шляхом дотримання вимог локального протоколу лікування хронічного больового синдрому протягом І кварталу 2019 року використано коштів в сумі                      4,85 тис. грн.

            З метою забезпечення лікарськими кадрами з 1 серпня 2018 року проходить інтернатуру лікар-інтерн за спеціальністю «загальна практика-сімейна медицина»на базі Великосамбірської сільської лікарської амбулаторії Комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Конотопської районної ради. Для забезпечення проходження інтернатури лікарем-інтерном у 2019 році заплановано коштів в сумі 81,9 тис. грн., з них за 3 місяці 2019 року використано коштів в сумі 22,6 тис. грн. на оплату праці з нарахуванням лікаря-інтернатаоплату витрат на відрядження (проживання в гуртожитку, добові, проїзд).

         Для забезпечення медичним обслуговуванням населення Конотопського району на вторинному рівні медичними закладами міста Конотоп, які фінансуються з Конотопського міського бюджету передано міжбюджетний трансферт у вигляді субвенції з місцевого бюджету на здійснення переданих видатків у сфері охорони здоров’я за рахунок коштів медичної субвенції.

Освіта

            Головним пріоритетом роботи галузі освітиу 2019 році є вдосконалення мережі загальноосвітніх навчальних закладів відповідно до потреб територіальних громад району, забезпечення належного рівня їх поточного утримання та функціонування, впровадження у навчальний  процес   нових стандартів та нормативів початкової, базової, повної середньої, професійно-технічної освіти з урахуванням європейських стандартів.

У районі функціонує 17 навчально – виховних комплексів та 1 самостійний заклад дошкільної освіти, в яких виховується 444(87%) дитини дошкільного віку та  навчається 987 учнів (100%). Існуюча мережа закладів освіти повністю задовольняє потреби населення.

Організація харчування дітей у закладах загальної середньої освіти здійснюється відповідно до чинного законодавства.

Режим харчування відповідає санітарно-гігієнічним вимогам. В усіх закладах освіти  для дітей  дошкільного віку  організоване триразове харчування, вартість якого становить 18 грн. Харчуванням у закладах району охоплено 444 дитини, з них: сироти-2,малозабезпечені-43, багатодітні-31. Діти-сироти  та малозабезпечені харчуються безкоштовно, багатодітні-50% від вартості харчування. Норми харчування виконуються на 63%.

Для учнів 1-4 класів(457 осіб)  організовано безкоштовне харчування за рахунок коштів районного бюджету,вартість  якого  становить 12 грн. на день. Виконання норм харчування складає 83%.

Здійснюється безкоштовне харчування учнів 5-11 класів пільгових категорій за рахунок коштів районного бюджету вартістю  в розмірі 12 гривень на день:дітей-сиріт,дітей позбавлених батьківського піклування,дітей з малозабезпечених сімей.  Всі інші діти харчуються за кошти батьків(8 грн.на день).

На виконання Закону України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», Постанови Кабінету Міністрів України від 18.02.1997 № 176 «Про затвердження правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту». Організація регулярного безкоштовного підвезення учнів до місць навчання і додому є складовою частиною забезпечення рівного доступу до якісної освіти. Враховуючи потреби, стовідсотково організовано підвіз 227учнів та 48 педагогічних працівників до закладів освіти та у зворотному напрямку шкільними автобусами. Загальний парк «шкільних автобусів» налічує 11 одиниць транспорту, які знаходяться на балансі відділу освіти.

Підвезення учнів організовується згідно закріплених за навчальними закладами територій. З метою раціонального використання транспортних засобів адміністрації освітніх закладів забезпечують коригування розкладу уроків та режиму освітнього процесу.

Протягом І кварталу 2019 року для забезпечення функціонування  навчальних закладів за програмою «Освіта Конотопщини» використано кошти з районного бюджету в загальній сумі 922,9 тис. грн., де з них: 356,7 тис. грн. – на капітальний ремонт частини приміщення Попівського НВК І-ІІІ ст.;                 331,0 тис. грн. –  на придбання комплектів меблів для В.Самбірського, Кошарівського, Соснівського, Малосамбірського, Шевченківського, Тулущанського, Шаповалівського, Юрівського та Попівських навчально-виховних комплексів;  64,9 тис. грн. – на придбання спортивного інвентаря для навчальних закладів району; 28,6 тис. грн. – на придбання музичної апаратури для Попівського НВК І-ІІІ ст.; 10,0 тис. грн. – на придбання холодильника для Землянського НВК.

За рахунок субвенцій із сільських бюджетів для потреб навчальних закладів району за січень-березень 2019 року використано коштів у сумі                   16,4 тис. грн.

 

Підтримка сім’ї, дітей та молоді

            Основними засадами соціального захисту дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування є створення умов для реалізації права дитини на виховання в сім’ї, забезпечення пріоритету сімейних форм влаштування дітей. На сьогодні пріоритетною формою є сімейне влаштування дітей в сім’ї громадян України – на усиновлення, під опіку, піклування, в прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу.

Протягом І кварталу 2019 року на обліку у службі у справах дітей перебувало 74 дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування (біологічних сиріт 16), із них: під опікою, піклуванням – 55 дітей; у прийомних сім’ях та дитячих будинках області  – 18 дітей; 1 дитина у інтернатному закладі.

            На території району функціонує 2 дитячі будинки сімейного типу та 4 прийомні сім’ї, в яких виховується 15 дітей.

Всього сімейними формами виховання охоплено 72 дитини, що становить 97,3% від загальної кількості дітей.

 

Фізична культура і спорт

Для зміцнення здоров’я населення засобами фізичного виховання, фізичної культури і спорту, розвитку окремих видів спорту у районі діє районна програма розвитку фізичної культури і спорту в Конотопському району на 2017-2020 роки.

Відповідно до заходів Програми протягом І кварталу 2019 року використано коштів у суму 41,5 тис. грн., а саме: на спортивне обладнання для районної дитячо – юнацької спортивної школи – 8,2 тис. грн., на проведення відповідних спортивних заходів дитячо-юнацькою спортивною школою –  13,8 тис. грн.; для придбання нагороджуваної атрибутики (Конотопська районна організація ВФСТ «Колос») – 2,3 тис. грн. та на навчально тренувальний збір  (Конотопська районна організація ВФСТ «Колос») – 17,2 тис. грн.

 

Культура і туризм

З метою збереження культурної спадщини та підтримки розвитку культурного потенціалу в районі проводяться відповідні заходи. Розвитку духовності сприяють 23 клубні заклади та 22 бібліотечні (без урахування закладів, розташованих на території Дубов’язівської селищної та Бочечківської сільської рад).

Відповідно до плану роботи відділу на 2019 рік у звітному кварталі проведено районний конкурс читців, присвячений памяті Т.Шевченка «Вічне Тарасове слово», районний фестиваль драматичних колективів «Театральна веселка», культурно-мистецькі заходи до державних пам’ятних дат: до Дня Соборності України, Дня Героїв Небесної Сотні, Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, районне свято з нагоди 205-ї річниці від дня народження Т.Шевченка «Тарасове слово – душа України», мистецький захід «Шевченко. Стороженко. Літопис шани і любові» та інші.

Аматори району взяли участь в обласному відбірковому конкурсі читців, присвяченому пам’яті Т.Шевченка (м. Суми).

З метою збереження національних традицій та звичаїв у закладах культури відбулися Різдвяні заходи, свято Старого Нового року «Щедрий вечір, добрий вечір!».

Фахівцями відділу культури Конотопської районної державної адміністрації систематично проводиться моніторинг нерухомої культурної спадщини.

У районі ведеться робота по формуванню реєстру туристичних ресурсів Конотопського району та визначенню територій пріоритетного туристичного розвитку.

 

З метою досягнення певної стабілізації результатів діяльності в основних сферах соціально-економічного розвитку району робота Конотопської райдержадміністрації, її структурних підрозділів, відповідних служб та суб’єктів господарювання і в подальшому буде спрямована на реалізацію відповідних завдань і заходів програми соціального і економічного розвитку Конотопського району.

 

Начальник відділу економічного

розвитку і торгівлі Конотопської

районної державної адміністрації                                       Н.Г.Олійник

 

 

 


 

 

 

Перейти до вмісту