Новини

Юстиція інформує

ImageПЕРЕВИЩИЛИ 80 %

Вже давно полюбився громадянам зручний сервіс від Міністерства юстиції України – видача свідоцтва про народження безпосередньо у пологовому будинку. І цифри дійсно вражають.

У 2018 році на 23 % зросли минулорічні показники виданих свідоцтв про народження безпосередньо у пологовому будинку. Так, за 10 місяців поточного року документ про народження в закладах охорони здоров’я отримали 81 % новонароджених жителів Сумщини.

Переконливі відсотки є наглядним свідченням потрібності і актуальності сервісів Мін'юсту, покликаних зробити звичні адміністративні процедури зручними і комфортними.

Нагадуємо, в пологовому будинку можна не лише отримати свідоцтво про народження дитини, а й подати документи для реєстрації її місця проживання. Разом з тим, за бажання матусі, спеціалісти юстиції можуть надати фахову допомогу щодо порядку отримання соціальної допомоги.

Юстиція – відкрита для людей!

***

ПІДВИЩЕННЯ ПРАВОВОЇ КУЛЬТУРИ РАЗОМ ІЗ СУЧАСНИМ УКРАЇНСЬКИМ КІНО ТА ЮСТИЦІЄЮ СУМЩИНИ

 

Фахівці юстиції Сумщини долучилися до мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA та відвідали показ фільму «Віддалений гавкіт собак», який відбувся в Сумській міській центральній бібліотеці ім. Т.Г. Шевченка.

Формат фестивалю пропонує відвідувачам подивитись на питання прав людини не лише через кіно, а й через правопросвітницькі та правозахисні заходи та дискусії. Саме тому, після перегляду фільму фахівці юстиції провели лекцію про діяльність Міністерства юстиції України, ініційовані ним законодавчі зміни, про запроваджений загальнонаціональний правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!», що надійно ввійшов в життя суспільства.

Фільм стосувався життя на лінії фронту, тож особливу увагу приділили обговоренню прав захисників України. З огляду на те, що на заході були присутні представники бібліотек міста Суми, то фахівці юстиції передали буклети та плакати з актуальною інформацією для розміщення у бібліотеках. Усім бажаючим надавалися консультації та друкована продукція.

***

РОБОТА МОБІЛЬНИХ ГРУП: КОНСУЛЬТАЦІЇ, ІНФОРМУВАННЯ – ВСЕ СКЛАДАЄТЬСЯ У ЗАЦІКАВЛЕНИЙ ДІАЛОГ

 

На Лебединщині сьогодні консультували громадян фахівці обласної юстиції разом із працівниками центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Виїзна мобільна група розгорнула свою роботу у селі Будилка, а потім – у центрі Лебедина, на Соборній площі.

Чергові зустрічі яскраво продемонстрували потрібність і велике значення такої роботи – як у селі, так і в місті, люди охоче прийшли на зустріч з юристами, адже, як виявилося, нагальних запитань багато. Стосувалися вони земельних відносин, оренди паїв, виплат аліментів, спадкових справ.

Спілкуючись, люди виявляли зацікавленість в інформації про всі новації Мін`юсту, кампанії по протидії булінгу та домашньому насильству. 
Юстиція – відкрита для людей!

 

***

ПОДАТКОВА ЗНИЖКА ДЛЯ БАТЬКІВ – ЦЕ РОЗВИТОК ДИТИНИ

 

Юстиція Сумщини розмістила в навчальних закладах області плакати, наповнені корисною для батьків інформацією. Йдеться про податкову знижку, якою можуть скористатися батьки.

Завдяки другому пакету ініціатив Мін`юсту, податкова знижка тепер поширюється не тільки на навчання дитини в закладах професійної  (професійно-технічної) та вищої освіти, а й у системі дошкільної, позашкільної і загальної середньої освіти в Україні.

Дбаючи про майбутнє покоління конкретними рішеннями і справами, державою були прийняті ефективні заходи: тепер батьки, які записали дитину в приватний садок, музичну школу, спортивну секцію або курси вивчення іноземних мов зможуть скористатися такою пільгою і заощадити більше коштів для розвитку дитини.

  

***

СПІВПРАЦЯ ЮСТИЦІЇ З МОЛОДИМИ ТА СУЧАСНИМИ

 

Юстиція Сумщини завжди співпрацює з молодими та соціально активними людьми, які прагнуть розвитку, адже зміни творяться спільно.  Так, фахівці юстиції зустрілися з представниками молодіжних громадських організацій «Місто розумних» та «Студентське братство Сумщини», з якими обговорили форми можливої взаємодії.

Громадські організації, які мають спільне з юстицією прагнення захистити інтереси молоді, стали новими партнерами у реалізації загальнонаціонального правопросвітницького проекту Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!». Представники громадських організацій отримали від спеціалістів юстиції багато корисної для молоді інформації, зокрема, що стосується протидії хабарництву та булінгу.

Саме молоді, небайдужі та прогресивні люди здатні розвивати українське суспільство та разом з юстицією впроваджувати в життя нові проекти, спрямовані на захист прав громадян.

 

 

***

ЮСТИЦІЯ СУМЩИНИ: ПОВЕРНУТИ КОШТИ

НАЙМЕНШИМ ГРОМАДЯНАМ

 

Не дбати про своїх дітей явище ганебне як для матері, так і для батька. Закон #ЧужихДітейНеБуває покликаний подолати це явище та покращити життя дітей, яких батьки залишили без допомоги.

В Недригайлівському районі чоловік не поспішав сплачувати аліменти на користь дружини до досягнення дитиною трирічного віку та на користь маленького синочка, поки в ситуацію не втрутився державний виконавець. Дізнавшись про наслідки несплати аліментів: від тимчасових обмежень до кримінальної відповідальності, чоловік вирішив не призводити до їх настання та сплатив майже 14 тисяч гривень заборгованих аліментів.

На Білопільщині з матері, позбавленої батьківських прав, вдалося стягнути понад 19 тисяч гривень аліментів на утримання її дітей за рахунок звернення стягнення на орендну плату, яку вона отримала від надання в оренду земельного паю.

Сумчанина змусило сплатити аліменти у розмірі майже 30 тисяч гривень обмеження у праві виїзду закордон, застосоване постановою державного виконавця відповідно до закону #ЧужихДітейНеБуває. Додатково батьку були нараховані фінансові санкції за несплату дитині аліментів більше двох років у розмірі 30% від суми заборгованості.

Юстиція Сумщини скеровує всі зусилля на те, щоб права найменших громадян були захищені і діти отримували належні їм кошти.

***

НА СУМЩИНІ УРОЖАЙНІ 10 МІСЯЦІВ

НА НОВОНАРОДЖЕНИХ МАЛЮКІВ

 

            Коли в родині з’являється довгоочікувана малеча, на допомогу батькам поспішають дідусі й бабусі. Старше покоління прагне навчити всім премудростям, які роками застосовували до виховання дітей. Разом з тим, Міністерство юстиції України впроваджує сучасні сервіси, які спрямовані на покращення звичних адміністративних процедур для зручності батьків у реєстрації новонародженого.

            За 10 місяців поточного року працівниками юстиції Сумщини здійснено майже 5300 актових записів про народження.

            Лідерами в реєстрації народжень по області стали: місто Суми, де народилось майже 2640 малюків, Конотопський район, який поповнився на 547 нових жителів, Шосткинський та Роменський райони, що «збагатились» на 368 та 334 маленьких громадян відповідно.

            Нехай малеча зростає щасливою в мирній квітучій Україні, а Мін'юст, завдяки своїм сервісам, зробить життя маленьких українців зручним і комфортним.

 

  ***

ОСЕРЕДОК ПРАВОВИХ ЗНАНЬ ВІД ЮСТИЦІЇ В СТІНАХ ШКОЛИ

 

Пересувний «Правовий MessageBox» вже надійно влився в життя школярів. Подорожуючи сумськими школами він приносить учням знання про те, як не стати жертвою булінгу, як діяти у разі, якщо постраждали від нього чи стали його свідком та про відповідальність, яка передбачена за фізичне насильство. Також пересувний правовий помічник повідомляє як захиститися від домашнього насильства, що робити і куди звертатися у разі, якщо такі випадки відбуваються та де можна отримати допомогу. Окрім того, в ньому міститься інформація стосовно виїзду дітей за кордон з одним з батьків.

На цьому тижні «Правовий MessageBox» буде інформувати учнів Сумської загальноосвітньої школи №4 імені Героя України Олександра Аніщенка.

Такі розробки юстиції Сумщини спрямовані на подолання насильства та підвищення правової культури в шкільному середовищі.

Юстиція – відкрита для людей!

***

Консультує Міністр юстиції України Павло Петренко

 

ЗЕМЕЛЬНІ ДІЛЯНКИ ЗАХИСНИКАМ ВІТЧИЗНИ

Минулого місяця повернувся з АТО. Чи маю я право за земельну ділянку?

Владислав Хоменчук

На які наділи мають право захисники Вітчизни?

Учасники бойових дій та особи, прирівняні до них, мають право на першочергове відведення у власність або користування земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва (для городництва у користування). У межах норм безплатної приватизації (передачі) земельні ділянки передаються у власність  у  таких розмірах:

1) для ведення садівництва – не більше 0,12 га;

2) для ведення особистого селянського господарства – не більше 2,0 га;

3) для будівництва і обслуговування жилого будинку в селах – не більше 0,25 га, в селищах – не більше 0,15 га, в містах – не більше 0,10 га;

 

Куди звертатися для отримання земельної ділянки?

Учасникам АТО необхідно звернутися з клопотанням до органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки у власність або користування:

• сільської, селищної, міської ради (якщо питання стосуються земель комунальної власності відповідних територіальних громад);

• обласні, районні ради передають земельні ділянки у власність або у користування з відповідних земель спільної власності територіальних громад для всіх потреб;

• районні державні адміністрації на їхній території передають земельні ділянки із земель державної власності у власність або у користування у межах сіл, селищ, міст районного значення для всіх потреб (за межами населених пунктів земельні ділянки для городництва, ведення садівництва, ОСГ та будівництва індивідуального житлового будинку вони не передають);

• обласні державні адміністрації на їхній території передають земельні ділянки із земель державної власності у власність або у користування у межах міст обласного значення та за межами населених пунктів, а також земельні ділянки, що не входять до складу певного району, або у випадках, коли районна державна адміністрація не утворена, для всіх потреб;

• Головного управління Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру в області (якщо питання стосується земельних ділянок для ведення садівництва або особистого селянського господарства державної власності).

Кабінет Міністрів України приймає рішення щодо передачі (надання) земель державної власності, зокрема ріллі, багаторічних насаджень для несільськогосподарських потреб, лісів для нелісогосподарських потреб, а також земельних ділянок природоохоронного, оздоровчого, рекреаційного призначення та особливо цінних земель.

Як виглядає клопотання?

У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри (в межах норм).

До клопотання додаються:

1) графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки (наприклад, викопіювання з кадастрової карти);

2) копія паспорта та копія ідентифікаційного номера;

3) документ, що посвідчує участь в АТО (посвідчення, довідка).

Чиновникам забороняється вимагати додаткові матеріали та документи.

Рішення про надання дозволу на розробку проекту землеустрою або про мотивовану відмову має бути прийнято в місячний строк.

Що може бути підставою для відмови?

Лише невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою, техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у визначеному порядку.

Як відбувається відведення земельної ділянки?

У разі прийняття уповноваженим органом рішення про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки потрібно замовити в землевпорядній організації виготовлення такого проекту.

Виконавцем робіт може бути тільки особа з сертифікатом інженера-землевпорядника. Проект відведення земельної ділянки розробляється на підставі укладеного із замовником договору. Термін виконання робіт не може перевищувати 6 місяців.

Проект підлягає погодженню з територіальним органом Держгеокадастру. У випадку розташування земельної ділянки у межах населеного пункту, або якщо на ділянці планується розташування об'єкта будівництва, потрібно отримати погодження з управлінням з питань містобудування та архітектури місцевої державної адміністрації або місцевої ради.

Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки залежно від  її призначення, цінності  та місця розташування може підлягати також погодженню з: структурним підрозділом обласної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації у сфері охорони навколишнього природного середовища; центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони культурної спадщини, відповідним структурним підрозділом обласної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації у сфері охорони культурної спадщини; центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового господарства; центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері розвитку водного господарства.

Строк розгляду: протягом 10 робочих днів з дня одержання проекту ( двотижневий строк з дня отримання погодженого проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (а в разі необхідності здійснення обов'язкової державної експертизи землевпорядної документації згідно із законом – після отримання позитивного висновку такої експертизи).

Підстава для відмови – лише невідповідність його положень вимогам законів та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, документації із землеустрою або містобудівній документації.

Як зареєструвати земельну ділянку в Державному земельному кадастрі?

Необхідно звернутися до територіального органу Держгеокадастру за місцем розташування земельної ділянки та надати наступні документи:

1) заяву про внесення відомостей до Державного земельного кадастру;

2) оригінал документації із землеустрою, яка є підставою для формування земельної ділянки (погоджений проект землеустрою, за потреби, позитивний висновок експертизи);

3) документацію із землеустрою, яка є підставою для формування земельної ділянки, у формі електронного документа.

Строк розгляду такої заяви – 14 днів. Внесення відомостей до Державного земельного кадастру здійснюється безоплатно.

Як провести затвердження проекту землеустрою?

Рішенням про надання земельної ділянки за проектом землеустрою щодо її відведення здійснюється затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

Чи потрібно реєструвати право на земельну ділянку в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно Мін’юсту?

Так, потрібно. Для цього слід звернутися до суб’єкта, уповноваженого на проведення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, а саме до виконавчого органу сільської, селищної чи міської ради або до місцевої державної адміністрації, в тому числі через центри надання адміністративних послуг. Державну реєстрацію речових прав на землю здійснюють також юридичні особи, акредитовані Мінюстом, та нотаріуси.

Які документи потрібні:

1) заява встановленої форми, яку формує державний реєстратор;

2) документ, що посвідчує особу;

3) засвідчена копія рішення про безоплатну передачу земельної ділянки у власність або надання у користування;

4) витяг із Державного земельного кадастру про земельну ділянку (подається  у разі, коли в документі, що подається для державної реєстрації, відсутні відомості про її кадастровий номер, а також у разі, коли в результаті доступу до Державного земельного кадастру державним реєстратором встановлено відсутність відомостей про відповідну земельну ділянку);

5) документ, що підтверджує внесення плати за державну реєстрацію права власності на нерухоме майно – в розмірі 0,1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Куди звертатися, щоб отримати детальну консультацію?

Для того, щоб отримати більш детальні консультації чи роз’яснення, слід звернутися до одного з наших центрів чи бюро безоплатної правової допомоги. Дізнатися, де розташовано найближчий з них можна на сайті http://legalaid.gov.ua/ua/ або за телефоном гарячої лінії: 0(800)213-103.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Перейти до вмісту