Новини

Юстиція інформує

ImageМОБІЛЬНА ПРАВОВА ГРУПА НА РОМЕНЩИНІ: КОНСУЛЬТАЦІЇ, ПОРАДИ, ІНФОРМАЦІЙНІ БУКЛЕТИ

Юстиція Сумщини продовжує охоплювати кваліфікованою правовою допомогою населення області. Цього разу робоча мобільна група у складі фахівців юстиції Сумщини та центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги спілкувалися з жителями Перехрестівки та Пустовійтівки, що на Роменщині.

Мешканці цих населених пунктів зацікавилися такою формою отримання консультацій, яка дала можливість зрозуміти, як діяти в тих чи інших правових ситуаціях. Питання орендних відносин щодо земельних паїв, оформлення спадщини, порядок нарахування аліментів – коло питань у жителів сільських населених пунктів досить широке. А тому, надавши кваліфіковані відповіді, забезпечивши відповідною правовою інформацією, нагадавши, що інформація правового характеру від юстиції Сумщини є на сайтах місцевих громад, у друкованих ЗМІ, а також працює платформа загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!», мобільна група прокладає напрямки руху далі.

***

СПЛАТА АЛІМЕНТІВ ЯК КРОК ДО ПРИМИРЕННЯ

 

У сучасному житті трапляються різні випадки і часто за помилки приходиться дорого платити. Та, як говорять психологи і філософи, кожен може помилки виправити. Так сталося і в житті чоловіка з Лебединщини, який заборгував власній доньці понад 145 тисяч гривень аліментів.

Після винесення державним виконавцем чотирьох обмежувальних постанов, накладення арешту на майно та рахунки боржника в банківських установах, він сплатив всю суму боргу та примирився з сім’єю. Наразі родина проживає разом і стягувачка відмовилася від подальших стягнень та надала заяву про повернення виконавчого документу без виконання.

Ось так, пройшовши через непорозуміння і конфліктну ситуацію, дорослі люди змогли вибачити одне одного заради майбутнього своєї доньки. Повноцінна сім`я не вимірюється коштами, найцінніше – любов і взаємоповага.

***

Консультує Міністр юстиції України Павло ПЕТРЕНКО

ЯК ПРИВАТИЗУВАТИ ЖИТЛО

Пане міністре, живу у неприватизованій квартирі – все не було часу цим зайнятися. Підкажіть, будь ласка, як мені приватизувати житло.

Тетяна Литвин

Хто має право на приватизацію?

Громадяни України, які постійно проживають в квартирах (будинках) або перебували на обліку осіб, які потребують поліпшення житлових умов.

Право на приватизацію житлових приміщень у гуртожитку з використанням житлових чеків одержують громадяни України, які на законних підставах проживають у них.

Кожен громадянин України має право приватизувати займане ним житло безоплатно в межах номінальної вартості житлового чека або з частковою доплатою один раз.

Які об'єкти не підлягають приватизації?

Цей перелік чітко визначений законодавством:

1.      квартири-музеї;

2.      квартири (будинки), житлові приміщення у гуртожитках, розташовані на територіях закритих військових поселень, підприємств, установ та організацій, природних та біосферних заповідників, національних парків, ботанічних садів, дендрологічних, зоологічних, регіональних ландшафтних парків, парків-пам'яток садово-паркового мистецтва, історико-культурних заповідників, музеїв;

3.      квартири (будинки), житлові приміщення у гуртожитках, які перебувають в аварійному стані; квартири (кімнати, будинки), віднесені у встановленому порядку до числа службових, а також квартири (будинки), житлові приміщення у гуртожитках, розташовані в зоні безумовного відселення.

Як можна приватизувати житло?

Варіант 1. Безоплатна передача громадянам квартир (будинків), житлових приміщень у гуртожитках з розрахунку санітарної норми 21 квадратний метр загальної площі на наймача і кожного члена його сім'ї та додатково 10 квадратних метрів на сім'ю.

Варіант 2. Продаж надлишків загальної площі квартир (будинків), житлових приміщень у гуртожитках громадянам України, які мешкають в них або перебувають в черзі на поліпшення житлових умов.

Куди звернутися для приватизації?

Приватизація державного житлового фонду здійснюється уповноваженими на це органами, створеними місцевою державною адміністрацією, та органами місцевого самоврядування, державними підприємствами, організаціями, установами, у повному господарському віданні або оперативному управлінні яких перебуває державний житловий фонд.

Які потрібно зібрати документи?

1.        оформлена заява на приватизацію;

2.        копія документа, що посвідчує особу;

3.        технічний паспорт на квартиру (будинок), жиле приміщення у гуртожитку;

4.        довідка про склад сім'ї та займані приміщення;

5.        копія ордера про надання житлової площі (копія договору найму у гуртожитку);

6.        документ, що підтверджує невикористання житлових чеків для приватизації державного житлового фонду (довідка з попередніх місць проживання (після 1992 року) щодо невикористання права на приватизацію державного житлового фонду);

7.        копія документа, що підтверджує право на пільгові умови приватизації;

8.        заява – згода тимчасово відсутніх членів сім'ї наймача на приватизацію.

Кому може бути відмовлено у приватизації?

Громадянам, які:

        проживають у гуртожитках менше ніж 5 років,  без правових підстав;

        проживають у гуртожитках, призначених для тимчасового проживання, у зв'язку з навчанням, перенавчанням чи підвищенням кваліфікації у навчальних закладах та у зв'язку з роботою (службою) за контрактом;

        мешкають у спеціальних гуртожитках, призначених для тимчасового проживання осіб, які відбували покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі і потребують поліпшення житлових умов або жила площа яких тимчасово заселена, або яким немає можливості повернути колишнє жиле приміщення;

        потребують медичної допомоги у зв'язку із захворюванням на туберкульоз;

        проживають у гуртожитках, що мають статус соціальних на день набрання Законом України "Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків".

Чи можна оскаржити відмову?

Спори щодо приватизації квартири (будинку), житлового приміщення в гуртожитку вирішуються в порядку цивільного судочинства.

Чи можна продати або подарувати приватизоване житло?

Власник приватизованого житла має право розпорядитися майном на свій розсуд. Він може продати, подарувати, заповісти, здати в оренду, обміняти, закласти, укласти будь-які інші угоди, які не заборонені законом.

Куди звертатися, щоб отримати детальну консультацію?

Для того, щоб отримати більш детальні консультації чи роз’яснення, потрібно звернутися до одного з наших центрів чи бюро безоплатної правової допомоги. Дізнатися, де розташовано найближчий з них можна на сайті http://legalaid.gov.ua/ua/ або за телефоном гарячої лінії: 0(800)213-103.

   ***

В УНІСОН З МЕЛОДІЄЮ ШКІЛЬНОГО ДЗВОНИКА КРОКУЄ ПЕРЕСУВНИЙ «ПРАВОВИЙ MessageBox»

 

Вже другий тиждень школами Сумщини крокує пересувний «ПРАВОВИЙ MessageBox» від обласної юстиції.

Мета такого інформаційного товариша – надати дітям можливість самостійно вибрати цікавий їм буклет чи листівочку та у зручний для них час ознайомитися з порядком дій в тій чи іншій ситуації та із загальнонаціональним право​просвітницьким проектом «Я МАЮ ПРАВО​!».

«ПРАВОВИЙ MessageBox» наповнений порадами з актуальних та необхідних для дітей питань: протидія булінгу та домашньому насильству, а також є корисна інформація для родин про порядок виїзду дітей за кордон.

За результатами знайомства учнів Сумської класичної гімназії з ПРАВОВИМ MessageBox, де він перебував на минулому тижні, можна зробити висновок, що школярі активно спілкуються з таким інформаційним товаришем, оскільки спеціалісти юстиції щоранку наповнювали його новими буклетами.

На цьому тижні мобільний правовий помічник розташувався у Сумській загальноосвітній школі №23. А потім, коли діти задовольнять свої потреби в такій інформації, «ПРАВОВИЙ MessageBox» буде рухатися далі.

Юстиція – відкрита для людей!

***

90 ТИСЯЧ АЛІМЕНТІВ – ЧОЛОВІК ІЗ ШОСТКИ ПРИМУСОВО ПОЗБУВСЯ БОРГУ ПЕРЕД ДИТИНОЮ

Житель Шостки водночас «спустошив» свою кишеню на 90 тисяч гривень. А передували цьому 5 років ухиляння від виконання батьківського обов’язку.

            Власне, аліментний борг за роки несплати склав 60 тисяч гривень, що також не мало. Ще 30 тисяч – це фінансова санкція, передбачена ІІ пакетом Законів #ЧужихДітейНеБуває – 50 % від суми боргу за 3 і більше років несплати.

            Щоб батько все ж сплатив заборговане, державні виконавці застосували до нього ряд примусових заходів., передбачених Законом #ЧужихДітейНеБуває. Чоловіка обмежили у праві керування транспортними засобами, виїзду за межі України, полювання та користування зброєю. До того ж, арештували його квартиру та всі банківські рахунки.

            Державні виконавці не залишили боржнику іншого виходу, крім погашення аліментної заборгованості у повному обсязі.

Нагадуємо, що в серпні набрав чинності ІІ пакет Законів #ЧужихДітейНеБуває, яким запроваджено систему фінансових санкцій, що передбачає за 1 рік несплати 20% від суми боргу, за 2 роки – 30%, 3 роки – 50%.

***

«МІЦНИЙ ГОРІШОК» НЕ ВСТОЯВ

ПЕРЕД ЗАХОДАМИ ДЕРЖАВНИХ ВИКОНАВЦІВ

 

Мешканець Тростянця Руслан вважав, що правила дорожнього руху не для нього. Одного разу він сів за кермо автомобіля в стані алкогольного сп’яніння, за що був затриманий працівниками поліції.

Від проходження медогляду відмовився та оскаржив постанову. Апеляційний суд залишив скаргу без задоволення, однак штраф в 10200 гривень сплачувати порушник не збирався. Наступного разу він не зупинився на вимогу працівників поліції та отримав за це черговий штраф.

Нехтував Руслан вимогами закону, вважаючи себе «міцним горішком», до тих пір, поки державним виконавцем було накладено арешт на все майно боржника та оголошено автомобіль в розшук. Ось тоді кошти відразу віднайшлися та сплачені в повному обсязі – бюджет поповнився на суму понад 13 тисяч гривень, враховуючи штраф, суму виконавчого збору та витрати на проведення виконавчих дій.

***

 

СУМСЬКИМИ ШКОЛАМИ ПОДОРОЖУЄ «ПРАВОВИЙ MESSAGEBOX»

Продовжує свою мандрівку Сумськими  школами «ПРАВОВИЙ MessageBox» від обласної юстиції.

Попередньою його зупинкою була Сумська загальноосвітня школа №23, де його прийняли з радістю та гостинністю. Кількість затребуваних інформаційних матеріалів говорить про актуальність даної ідеї та інтерес учнів до такого правового товариша. Тому сьогодні він перебрався до Сумської спеціалізованої школи №7, де тиждень буде виконувати свою інформативну функцію.

Всі охочі дітки матимуть можливість ознайомитися з корисною та актуальною інформацією, яку підготувала для них юстиція Сумщини.

Тепер, з-поміж розкладу уроків та іншої необхідної для школярів інформації, вони зможуть отримати буклет з порадами як протидіяти булінгу та домашньому насильству, а також інформацією про порядок виїзду дітей за кордон.

Окрім того, в школі запровадили транслювання соціального ролику Міністерства юстиції «Я МАЮ ПРАВО!» про доступ громадян до безоплатної правової допомоги.

Таким чином, діти, їх батьки, а також їх бабусі  і дідусі дізнаються як отримати безкоштовні правові консультації та ознайомляться із загальнонаціональним правопросвітницьким проектом «Я МАЮ ПРАВО!».

Юстиція – відкрита для людей!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Перейти до вмісту