Інформація управління статистики у Конотопському районі
Стан ринку праці Сумської області у січні–травні 2017 року
Головне управління статистики у Сумській області повідомляє:
упродовж січня–травня 2017р. у центрах зайнятості області статус безробітного отримали 27,8 тис. осіб.
За цей період за сприяння державної служби зайнятості працевлаштовано кожного четвертого зареєстрованого безробітного, а найбільше – у м.Суми,
Шосткинському, Конотопському та Лебединському районах.
На кінець травня 2017р. на обліку залишалося 14,6 тис. безробітних.
При цьому у базі вакансій налічувалося 1777 вільних робочих місць. Кожна п’ята вакансія передбачалася для робітників з обслуговування, експлуатації
та контролювання за роботою технологічного обладнання та машин, кожна шоста – для кваліфікованих робітників з інструментом або працівників сфери торгівлі та послуг, кожна восьма – для найпростіших професій.
Середній розмір допомоги по безробіттю у травні 2017р. склав 1782 грн проти 1352 грн торік.
Про індекси споживчих цін у травні 2017 року
З метою забезпечення гласності та прозорості роботи органів державної статистики і на виконання Законів України “Про індексацію грошових доходів населення” і “Про державну статистику” направляємо на Вашу адресу повідомлення Державної служби статистики України про величину індексу споживчих цін (індексу інфляції) у травні 2017 року:
(у відсотках)
|
Травень 2017р. до квітня 2017р. |
Травень 2017р. до грудня 2016р. |
||
Україна |
Сумська область |
Україна |
Сумська область |
|
Індекс споживчих цін |
101,3 |
101,0 |
106,2 |
105,4 |
джерело – Головне управління статистики у Сумській області.
ЦІНОВА СИТУАЦІЯ НА СПОЖИВЧОМУ РИНКУ
СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ У ТРАВНІ 2017 РОКУ
У травні 2017 року індекс споживчих цін по області становив 101,0%, по Україні – 101,3%.
Слід відмітити, що серед продуктів харчування на 12,5% та 9,5% відповідно подорожчали овочі та фрукти. На 3,9%–1,4% зросли ціни на цукор, м'ясо та м’ясопродукти, рис. Водночас, суттєво (на 17,6%) знизилися ціни на яйця. На 4,7%–0,2% подешевшали крупи гречані, молоко, хліб, риба та продукти з риби, масло вершкове, олія соняшникова.
На споживчому ринку непродовольчих товарів та послуг у травні
2017 року відбулося підвищення тарифів на водопостачання, каналізацію та газ природний. Крім цього, дорожчими стали паливо та мастила, зросла вартість проїзду в залізничному та автодорожньому пасажирському транспорті.
Разом з цим, дещо знизилися ціни на фармацевтичну продукцію, одяг і взуття.