Перейти до вмісту
15 сесія 7 скликання (22.02.2017)

Про публічний звіт голови Конотопської районної державної адміністрації…

                                                                  Image                                                     

       КОНОТОПСЬКА РАЙОННА РАДА

СЬОМЕ СКЛИКАННЯ

П'ЯТНАДЦЯТА СЕСІЯ

 РІШЕННЯ

Конотоп

 22.02.2017

Про публічний звіт голови Конотопської

районної державної адміністрації про

виконання Програми економічного і

соціального розвитку, районного бюджету

і делегованих районною радою повноважень

 

          Заслухавши публічний звіт голови Конотопської районної державної адміністрації Горбенка Миколи Миколайовича про виконання Програми економічного і соціального розвитку Конотопського району, районного бюджету і делегованих районною радою повноважень, відповідно до статті 34 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», наказу Національного Агентства України  з питань державної служби № 227 від 20.12.2016 «Про затвердження Типового порядку проведення публічного звіту керівника органу виконавчої влади», керуючись статтею 43, 72 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,

         районна рада вирішила:

         Публічний звіт голови Конотопської районної державної адміністрації Горбенка Миколи Миколайовича про виконання Програми економічного і соціального розвитку Конотопського району, районного бюджету і делегованих районною радою повноважень взяти до відома.

 

Голова районної ради                                             А.В.Боярчук

Олійник 2 32 18

Надіслати: до протоколу – 2, постійним комісіям районної ради – 4, голові  Конотопської райдержадміністрації – 1

 

 Публічний звіт

голови Конотопської районної державної адміністрації про виконання Програми економічного і соціального розвитку, районного бюджету і делегованих районною радою повноважень

 

Відповідно до Конституції України, статті 34 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», статті 72 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та наказу Національного Агентства України  з питань державної служби №227 від 20.12.2016 «Про затвердження Типового порядку проведення публічного звіту керівника органу виконавчої влади»  я, як голова Конотопської районної державної адміністрації, пропоную до Вашої уваги публічний звіт про виконання Програми економічного і соціального розвитку, районного бюджету і делегованих районною радою повноважень.

У цілому нам вдалося завершити 2016 рік позитивно. Про це говорять і основні показники соціально-економічного розвитку району, і ті справи, які нам з вами вдалося зробити у 2016 році, та ті, які ми змогли закласти в фундамент розвитку нашого району на наступні роки.

Головним завданням у минулому році, відповідно до Програми соціально-економічного розвитку району на 2016 рік, було забезпечення роботи діючих підприємств у всіх галузях економіки, наповнення бюджетів всіх рівнів, створення сприятливого інвестиційного клімату, стабільне функціонування системи охорони здоров'я, освіти, культури та всіх галузей, які мають забезпечити належний рівень життя мешканців району.

Я вдячний селищному та сільським головам, депутатам рад всіх рівнів за конструктивну позицію, розуміння та прийняття рішень, які дали змогу організовувати стабільну життєдіяльність району, вирішити актуальні проблеми його мешканців.

Суспільно-політична ситуація

Значно активізувалася співпраця з громадськістю району. Було проведено цілу низку зустрічей з мешканцями селищної та сільських рад, із різними категоріями громадян, на підприємствах, в установах та організаціях району в рамках проведення єдиних інформаційних днів, робочих зустрічей та поїздок.

Всього у 2016 році на розгляді в районній державній адміністрації перебувало 811звернень (2015рік – 583).

Протягом 2016 року для розгляду до райдержадміністрації надійшло 250 письмових звернень.

        У дні прийому керівництва працює «гаряча» телефонна лінія, на яку протягом 2016 року від жителів Конотопського району надійшло 73 дзвінки, порушено 77 питань.

Найбільша кількість звернень стосувалася питань комунального господарства, транспорту та зв'язку, соціального захисту.

Через Урядову гарячу лінію та  Сумський обласний контактний центр у 2016 році надійшло 249 звернень, з них 183 (74%) звернення стосуються субсидій та виплати соціальних допомог.

 

Допомога Збройним Силам України. Соціальний захист учасників антитерористичної операції на сході України

За час проведення антитерористичної операції на сході країни наш район надає постійну активну підтримку українській армії.

Протягом минулого року завдяки небайдужості і активності підприємств, установ, сільгосппідприємств, фермерських господарств, громадських організацій, представників волонтерського руху району, населення зібрано  та відправлено гуманітарної допомоги на суму понад 410 тис. грн.

Хочу підкреслити, що цю ґрунтовну роботу зроблено лише завдяки спільним нашим зусиллям. Дякую всім за милосердя та розуміння.

Сподіваюсь, що скоро нарешті на нашій землі запанує мир. Ми стільки, скільки треба будемо допомагати українській армії, забезпечувати міцний тил нашим захисникам – робити все необхідне для того, щоб вони здобули таку довгоочікувану перемогу і повернулися додому живими й здоровими.

Маю надію на вашу подальшу підтримку в цьому питанні.

Хочу зазначити, що в районі значна увага приділяється соціальному захисту учасників АТО та членів їх сімей. Станом на 01.01.2017 року до Єдиної інформаційної бази внутрішньо переміщених осіб внесено інформацію щодо 205 осіб (151 сім’ї).  Щомісячна грошова допомога для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг призначена 95 сім’ям,  нараховано та виплачено допомоги на суму 1170,9 тис. грн.; видано гуманітарної допомоги у вигляді 165 продуктових наборів та побутової хімії найбільш незахищеним верствам внутрішньо переміщених осіб з Донецької та Луганської областей. Це, насамперед, інваліди І та ІІ групи, одинокі матері, матері-годувальниці, особи, яким виповнилось 65 і більше років.

У 2016 році укладено 4 договори на здійснення  заходів  із соціальної та  професійної адаптації  учасників  антитерористичної операції. Посвідчення водія автотранспортних засобів категорій « С»,  «СЕ», « В», та  «D» отримав 31 учасник антитерористичної операції. Сума  коштів, передбачена на виконання  заходів професійної адаптації учасників антитерористичної операції  використана в повному обсязі і становить 109,9 тис. грн..

Видано 27 направлень учасникам антитерористичної операції до реабілітаційних установ.  Створено центр допомоги учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей у Конотопському районі.  Протягом 2016 року  до центру звернулося 138 учасників антитерористичної операції та членів  сімей учасників АТО.

            Відповідно до Обласної програми соціального захисту населення у 2016 році завезено дрова 104 учасникам антитерористичної операції на суму 208,0 тис. грн.,

 торфобрикети 45 учасникам антитерористичної операції на суму 90,0 тис. грн., надано матеріальну допомогу  одному військовослужбовцю, який отримав поранення при виконанні службового обов’язку під час антитерористичної операції в сумі 25,0 тис. грн..

Станом на 01.01.2017 року головним управлінням Держгеокадастру у Сумській області надано 491 дозвіл учасникам антитерористичної операції з числа жителів      м. Конотоп та Конотопського району на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства на території Дубов’язівської селищної ради, Великосамбірської, Карабутівської, Михайло-Ганнівської, Попівської, Салтиківської, Соснівської, Землянської, Красненської, В’язівської, Шаповалівської, Юрівської, Дептівської та Гружчанської сільських рад Конотопського району та два дозволи для ведення садівництва на території Шаповалівської сільської ради. Із загальної кількості отриманих дозволів розроблено 321 документацію із землеустрою. Вже отримали свідоцтво на право власності  194 учасники антитерористичної операції.

 

Виконання бюджету району

Бюджет району за власними та закріпленими доходами загального фонду  на 2016 рік затверджений  з урахуванням внесених змін станом на 01.01.2017 року у сумі 66124,8 тис. грн., що більше порівняно з фактичними надходженнями 2015 року на 46,5%. Виконання доходів загального фонду бюджету Конотопського району за 2016 рік склало  111,7 %, отримано 73872,9 тис. грн., що на 7748,1 тис. грн. більше ніж передбачено планом. Порівняно з  2015 роком надійшло більше доходів загального фонду  на 28724,4 тис. грн. (+63,6%).

Основними бюджетоутворюючими джерелами є податок на доходи фізичних осіб, плата за землю та єдиний податок, що сплачується сільськогосподарськими товаровиробниками, питома вага яких у загальній сумі надходжень складає  90,2 % .

Виконання плану по податку на доходи фізичних осіб складає 107,8 %. Порівняно з  надходженнями 2015 року ріст склав 59,2%. Ріст податку зумовлений, як змінами в оподаткуванні доходів – збільшення ставки та суми оподатковуваного доходу, що виплачується, як у вигляді заробітної плати так і орендної плати за оренду земельних паїв  з  урахуванням індексації  грошової оцінки землі та зростання ставки орендної плати за землю.

Найбільшу питому вагу 74,9%  в загальній сумі даного податку займають платежі галузей сільського та лісового господарства, з них: ТОВ "Вітчизна" сплачено  до бюджету району податку на доходи фізичних осіб 17,1% в загальній сумі надходження даного податку; ТОВ "Біо Лат" –7,6%;  ДП «Конотопське лісове господарство» – 6,9%; ТОВ АФ "Козацька" – 9,2%. Зазначеними господарствами сплачено 40,9 % в загальній сумі податку на доходи та 54,7% по галузі.

Бюджетними установами сплачено до бюджету податку на доходи 13,1 % в загальній сумі , з них  надходження від галузі освіти – 2452,1 тис. грн., або 7,0% в загальній сумі надходжень податку до бюджету району.

Підприємствами переробної промисловості сплачено  до бюджету 5,6% податку на  доходи в загальній його сумі. Порівняно з 2015 роком  сплачено більше  на 68,8 %.  Найбільше зростання відбулось  по ПП «Хлібзавод Дубов’язівський» на 64,1%, по  ДП «Укрспирт» зростання склало 63,2 %.

 Платниками інших галузей економіки району  та фізичними особами сплачено  в цілому  6,4% податку.

По платі за землю надходження зросли порівняно з відповідним періодом минулого року на 5521,5 тис. грн. (на 43,4 %)  в зв’язку із індексацією грошової оцінки землі та передачею на конкурентних засадах в оренду 13 земельних ділянок загальною площею 335,9 га, де додаткові надходження склали 533,3 тис. грн.

Єдиного податку від сільськогосподарських товаривиробників надійшло до бюджету району 13486,2 тис. грн., що більше порівняно з відповідним періодом 2015 року на 5884,3 тис. грн., або на 77,4% в зв’язку з ростом ставки оподаткування  в 1,8 рази .

Крім того значний ріст у 2016 році відзначено по акцизному податку (в 7,4 рази) за рахунок зростання кола платників (по Шаповалівській сільській раді) та по податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки (в 5,7 рази) в зв’язку із зростанням ставки оподаткування з 0,01% до 1,0% – 3,0%.

Отримано трансфертів з державного бюджету, де з них:

базової дотації – 6057,3 тис. грн.;

Стабілізаційної дотації – 316,0 тис. грн.

медичної субвенції – 9042,4 тис. грн.;

освітньої субвенції – 27075,5 тис. грн.;

соціальних субвенцій – 74612,9 тис. грн.

субвенцій на соціально-економічний розвиток – 858,9 тис. грн.

субвенції на вибори М.Самбірського сільського голови – 57,8 тис. грн.

Інші субвенції  з місцевих бюджетів – 10780,0 тис. грн.

Загальна сума доходів спеціального фонду складає 5236,7 тис. грн., з них за рахунок власних надходжень  від плати за послуги, що надаються бюджетними установами 1715,7 тис. грн.

Видаткова частина бюджету району за 2016 рік виконана в загальній сумі 202214,6 тис. грн..

Обсяг видатків загального фонду за 2016 рік складає в сумі 183209,6 тис. грн.,  з них:

державне управління – 13940,4 тис. грн. (питома вага у видатках загального фонду – 7,6 %), що більше на 949,8 тис. грн. до відповідного періоду  2015 року ;

           освіта – 45707,6 тис. грн. (24,9 %), що більше на 2477,4 тис. грн.;

 охорона здоров’я – 11118,8 тис. грн. (6,1 %), що більше на 539,0 тис. грн.;

соціальний захист та соціальне забезпечення (в т.ч. пільги, субсидії, допомоги сім’ям з дітьми)  81186,8 тис. грн. (44,3 %), що більше на 26274,1 тис. грн.;

культура та мистецтво – 8765,8 тис. грн. (4,8 %), що більше на 1888,6 тис. грн.,

транспорт (в т.ч. ремонт доріг) – 5516,4 тис. грн. (3,0 %), що більше на     2258,4 тис. грн.,

житлово-комунальне господарство (в т.ч. благоустрій населених пунктів) – 4067,3 тис. грн. (2,2 %), що більше на 1445,6 тис. грн.,

фізична культура та спорту – 522,4 тис. грн. (0,3%), що більше на 199,4 тис. грн.,

інші видатки (в т.ч. субвенції та дотації)12384,1 тис. грн. (6,8%), що більше на 1762,7 тис. грн.

Обсяг видатків спеціального фонду, в тому числі бюджет розвитку,                           за 2016 рік склав в сумі  19005,0 тис. грн. найбільше, які складають по галузях: освіти в сумі 5661,4 тис. грн., що більше показника 2015 року на 3441,3 тис. грн., охорони здоровя в сумі 1414,9 тис. грн., культури і мистецтва в сумі 2706,6 тис. грн., будівництву (реконструкції) в сумі 2917,3 тис. грн.

В порівнянні до відповідного показника 2015 року видатки всього зросли на 45695,6 тис. грн. в тому числі: по загальному фонду на 37795,0 тис. грн., по спеціальному фонду на 7900,6 тис. грн..

Із загальної суми видатків  видатки по захищених статтях в тому числі:  на оплату праці і нарахування склали 63655,4 тис. грн., або 31,5 %, видатки на енергоносії склали 7722,4 тис. грн., або 3,8 %, видатки на продукти харчування склали 2618,9 тис. грн., або 1,3 %.

Фінансування всіх бюджетних установ по загальному та спеціальному фондах бюджету району проводяться відповідно до планових бюджетних призначень згідно з розписом видатків вчасно і в повному обсязі та по видатках, які фінансуються за рахунок трансфертів з Державного бюджету враховуючи їх фактичні надходження.

 

Інвестиційна діяльність

Створення сприятливого інвестиційного клімату є одним із  основних пріоритетів розвитку району.

У 2016 році в економіку району залучено 296,2 млн. гривень інвестиційних коштів. В основному кошти інвестовано в агропромисловий розвиток району, зокрема, 

– в галузь тваринництва інвестовано 54,4 млн. грн. (ТОВ «Вітчизна» в               с. Тернівка введене в дію пологове відділення, телятник, допоміжні приміщення; ТОВ АФ «Довіра» в с. Землянка проведена реконструкція МТФ та введений в дію молокопровід ADSN 1 на 200 голів; ТОВ АФ «Козацька» завершує будівництво МТФ в с. Бочечки на 400 голів),

– в  будівництво ємностей для зберігання зерна на 29 тис. тонн – 117 млн. грн. (ТОВ «Вітчизна» в с. Питомник – на 20 тис. тонн., ТОВ «Ремавтокомплектсервіс» в м. Конотоп – на 9 тис. тонн),

– в будівництво трьох та закупівлю однієї шахтної сушарки – 25,8 млн. грн. (ФГ «Дейнека» придбана сушарка, а в 2017 році планується її встановлення та введення в дію, ТОВ «Вітчизна» змонтовано сушарку потужністю 25 тонн/годину, ПАТ «Радгосп Шевченківський» змонтовано сушарку потужністю 16 тонн/годину, ТОВ «Весна – Агро» придбано мобільну сушарку потужністю 7,5 тонн/годину ),

 – на придбання нової сільськогосподарської техніки – 98,9 млн. грн.(придбано 7 потужних тракторів іноземного виробництва на 33,5 млн. грн.,  5 зернозбиральних комбайнів  на 19,5 млн. грн., 5 одиниць посівної техніки на 8,4 млн. грн.).

За рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку, фінансової допомоги проекту DESPRO та коштів місцевих бюджетів на реалізацію інвестиційних проектів використано 2728,3 тис. гривень, з яких 1631,6 тис. гривень,  кошти державного фонду регіонального розвитку, 420,0 тис. грн. кошти DESPRO, 676,7 тис. гривень, кошти місцевих бюджетів.

За рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій у Конотопському районі реалізовано 5 інвестиційних проектів на загальну суму 858,921 тис. гривень.

 

Промисловість

Аналіз розвитку промисловості району у 2016 році показує збільшення обсягів промислової продукції проти 2015 року. Ріст обумовлений переважно за рахунок періодичного відновлення роботи ДП «Попівський експериментальний завод».

Обсяг виробленої продукції промисловими підприємствами у 2016 році склав 54,2 млн. грн.,  що на 17,3 млн. грн., або на 47% більше показника 2015 року.

Із загального обсягу виробленої промислової продукції 63,8%, або 34,5 тис. грн. вироблено на ПП «Хлібзавод «Дубовязівський». На ДП «Конотопське лісове господарство» випуск продукції склав 6,2 тис. грн., на ДП «Попівський експериментальний завод» – 13,5 тис. грн..

У натуральному виразі виробництво деревини на ДП «Конотопське лісове господарство» склав 65,9 тис. куб. метрів, пиломатеріалів – 1,5 тис. куб. метрів, на ПП «Хлібзавод «Дубов»язівський» виготовлено 3,0 тис. тонн хліба, хлібобулочних виробів та 345 тонн здоби.

На ДП «Попівський експериментальний завод» виготовлено у натуральному виразі 892 тонни розчинника багатофункціонального (компоненту добавки антидетонаційної до бензину).

За січень-грудень 2016 року обсяг реалізованої промислової продукції (товарів, послуг) по району склав 54,3 млн. грн., що на 59% більше рівня відповідного періоду 2015 року. У розрахунку на одного жителя району значення показника становить 1892 грн. 

 

                       Споживчий ринок, підприємництво

Забезпечення стабільності існуючого  споживчого ринку району передбачає стале функціонування інфраструктури, здатної забезпечувати рівень обслуговування населення відповідно до його потреб.

Торговельне обслуговування населення району здійснюють 150 підприємств роздрібної торгівлі, в тому числі: 125 магазинів та 25 кіосків. До віддалених сільських населених пунктів приватними підприємцями здійснюється виїзна торгівля хлібом, хлібобулочними виробами та основними продовольчими товарами.

У галузі ресторанного господарства працюють 11 закладів (три закусочні, два бари та 6 кафе) на 390 посадочних місць.

Побутовим обслуговуванням населення району займаються 6 закладів побуту. Крім того, на території Конотопського району соціальні послуги, особливо побутового характеру, надають відділення  територіального центру соціального обслуговування та надання соціальних послуг Конотопського району. У 2016 році розширено мережу відділень в населених пунктах району. Пенсіонери та одинокі непрацездатні громадяни  отримують послуги в селах Попівка, Соснівка, Дептівка, Великий Самбір, Кошари та Козацьке.

На виконання заходів Програми економічного і соціального розвитку Конотопського району у 2016 році підприємства району брали участь у районних та обласних ярмарках.

У районі зареєстровано та здійснюють підприємницьку діяльність 400 суб’єктів підприємницької діяльності – фізичних осіб та 97 – юридичних осіб. У розрізі видів економічної діяльності малі підприємства віддають перевагу сільському господарству.

На покращення підприємницького середовища в районі створені організаційні та матеріально – технічні умови для надання адміністративних послуг, в тому числі для підприємців.

У районі працює центр надання адміністративних послуг для населення району, який надає 37 адміністративних послуг. Протягом  2016 року через Центр надано 12039 адміністративних послуг.

Станом на 01.01.2017 в Конотопській районній державній адміністрації діє два регуляторних акта. У Конотопській районній раді –  один регуляторний акт, у селищній та сільській раді налічується 119 регуляторних актів. Всі регуляторні акти відповідають принципам державної регуляторної політики.

 

Сільське господарство

Розвиток сільського господарства, його технологічне переоснащення, розвиток інфраструктури агропромислового комплексу були і залишаються пріоритетними напрямками нашої роботи.

У 2016 році підприємства району зібрали вагомий урожай. Зернових зібрано  303.1 тис. тонн, що більше 2015 року на 69 тис тонн.(29,5%).  В тому числі озимої пшениці 85,4 тис. тонн , що більше 2015 року на 44,1 тис. тонн( 9,4%), кукурудзи 191,8 тис. тонн, що більше 2015 року на 66,3 тис. тонн (52,9%),  гречки  2,1 тис. тонн, що менше 2015 року на 263 тонни. Вирощено  47,2 тис. тонн соняшника (-17,5 тис тонн), сої -22,3 тис. тонн (+5,8 тис тонн).

Вагомим фактором збільшення виробництва становить збільшення урожайності. В цілому по зернових урожайність зросла на 13,1 ц/га, а порівнянні з 2015 роком  і склала 66,9 ц/га, озимої пшениці на 5,5 ц/га  і склала 49,8 ц/га, кукурудзи на 24,6 ц/га і склала – 100,3 ц/га, гречки урожайність зменшилась на   2,1 ц/га, і склала 12,3 ц/га. Урожайність сої зросла на 8,4 ц/га і склала 27ц/га. Урожайність соняшнику майже на рівні 2015 року.

Під урожай 2017 року посіяно 16269 га озимих, в тому числі на зерно  14570 га, ріпаку 1211 га. Зяблевий обробіток грунту проведено на площі 43069 га.

Станом на 01.01.2017  у сільгосппідприємствах району утримувалось 13032 голови ВРХ, 5003 голів корів ( перше місце по області).  Свиней утримувалось 673 голови, овець 714 голів, птиці 64 тис голів.

Крім того, в господарствах населення утримувалось 3990 голів великої рогатої худоби, в тому числі корів 3214, свиней 7016 голів, овець 341 голова, кіз 1497, птиці 104 тис. голів.

Підприємствами району  вироблено 29372 тонни молока, що більше на 3512 тонн до 2015 року, реалізовано 2103 тонни м’яса, що більше на 265 тонн до 2015 року, вироблено яєць 15,2 млн. штук, що на 4,1 млн. шт. більше до показника 2015 року. Середньодобові прирости великої рогатої худоби склали 555 грам, свиней    273 грами.

Сільгосппідприємствами району вироблено 59% молока,  44% м’яса, 50% яєць.

            Валової продукції сільського господарства ( у постійних цінах 2010 року) по всіх  категоріях господарств вироблено  на суму 928 млн. грн., що на 5 % більше показника 2015 року. Підприємствами району вироблено валової  продукції на суму 584 млн. грн., що становить 63% від загальної кількості.

За оренду земельних паїв підприємства розрахувались повністю, виплатили 7,8% від вартості грошової оцінки земельного паю. За цим показником Конотопський район займає 2 місце по області.

 

Енергозабезпечення та енергозбереження

На виконання заходів щодо скорочення енергоспоживання та впровадження енергозберігаючих технологій, розвитку нетрадиційних і відновлювальних джерел енергії у 2016 році:

– проведено заміну 62 вікон та 32 дверей в структурних підрозділах Центру первинної медико-санітарної допомоги Конотопського району на енергозберігаючі на загальну суму 241 000 грн. за рахунок місцевих бюджетів;

– влаштовано циркуляційний насос в систему опалення та проведено заміну твердопаливного котла Кошарівського ФАП загальною вартістю 75,0 тис. грн. за рахунок субвенції сільського бюджету;

– замінено в структурних підрозділах Центру первинної медико-санітарної допомоги  району лампи розжарювання на енергозберігаючі за рахунок районного бюджету загальною вартістю 3,3 тис. грн..

Проведено поточний ремонт по заміні вікон в Кошарівському,  Духанівському, В'язівському, Тернівському, Шевченківському, В.Самбірському, Шаповалівському та Соснівському НВК на загальну суму 622,6 тис. грн. та поточний ремонт по заміні зовнішніх дверних блоків в Тернівському та Салтиківському НВК на загальну суму 9,6 тис. грн.;

Проведено капітальні ремонти фасаду  та харчоблоку Вирівського НВК на загальну суму  296,8 тис. грн., навчального корпусу початкової школи Чорноплатівського НВК на загальну суму  91,1 тис. грн. та корпусу № 1 Юрівського НВК- утеплення фасаду та фундаменту – 885 м2 на суму 914,3 тис. грн..

Здійснено реконструкцію системи опалення Попівського НВК – встановлення комерційного вузлу обліку природного газу на суму 140 тис. грн. та утеплення труб Дептівського НВК – 150 метрів погонних на суму 15,0 тис. грн..

 

Розвиток будівельного і дорожнього комплексу

Протягом  2016 року виконано експлуатаційне утримання державних доріг на суму 7,5 млн. грн., експлуатаційне утримання місцевих доріг – 5,2 млн. грн., поточний ремонт державних доріг – 1,5 млн. грн.

Крім того, відновлено 52 дорожні знаки та 24 інформаційних щитів.

У місцевих бюджетах селищної та сільських рад на 2016 рік були передбачені кошти на проведення поточного та капітального ремонту місцевих доріг в сумі 6462,9 тис. грн. Станом на 01.01.2017  на поточний та капітальний ремонт доріг комунальної власності використано 4784,6 тис. грн..

Для співфінасування робіт з поточного ремонту дороги державного значення Кролевець-Конотоп-Ромни-Пирятин, що проходить через Конотопський район в липні 2016 року рішенням сесії Козацької сільської ради було виділено 300,0 тис. грн., рішенням сесії Конотопської районної ради від 27.07.2016 виділено 179,9 тис. грн. та рішенням сесії Сумської обласної ради від 10.08.2016 –  293,930 тис. грн.

 

Розвиток транспорту та зв’язку

На даний час у районі функціонує 16 автобусних маршрутів, які обслуговують одна юридична особа – приватне підприємство „Корунд – С” та   2 підприємці – фізичні особи. Згідно з чинним законодавством всі вони працюють за договорами про перевезення пасажирів автомобільним транспортом.

                                     Житлово-комунальне господарство

Відповідно до завдань і заходів районної програми забезпечення населення якісною  питною водою в достатній кількості на 2006-2020 роки в Конотопському районі в 2016 році здійснювалось будівництво мереж централізованого водопостачання, впорядкування джерел питної води (артезіанських свердловин).

У 2016 році за фінансової допомоги проекту DESPRO завершено будівництво мереж водопостачання в с. В’язове. Збудовано 9 км мереж, до яких підключилося 86 місцевих мешканців. Вартість будівництва – 1078,0 тис. грн. , а також будівництво водопровідних мереж в с. Бондарі (7,1 км на суму 984,5 тис. грн. ).

Фінансування будівельних робіт здійснювалось за рахунок коштів державного фонду регіонального  розвитку, проекту DESPRO, районного та місцевого бюджетів, а також  коштів населення.

Розпочато будівництво водопровідних мереж в с. Попівка (10,45 км на суму 4921,9 тис. грн.), але через технічні причини будівництво не завершено.

З метою забезпечення належного санітарного стану території Вирівської сільської ради в 2016 році завершені роботи з реконструкції каналізаційних мереж в селі Вирівка, в ході яких збудовано 2 км нових мереж, відновлено існуючі самопливні колектори, збудовано споруди попереднього очищення (септики) та сучасні очисні споруди (КОС).  Будівництво тривало більше року. Загальна кошторисна вартість робіт – 7399,9 тис. грн. Фінансування здійснювалось за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку, проекту DESPRO, районного та місцевого бюджетів.

Вирівською сільською радою розроблено проект «Капітальний ремонт «Поліпшення гідрологічного режиму та санітарного стану р. Куколка на території Вирівської сільської ради Конотопського району» та проведені роботи на суму               167,0 тис. грн.

 За  2016 рік в районі  введено в експлуатацію 142,1 м2 загальної площі житла.

Протягом 2016 року проводилась робота щодо забезпечення належного стану мереж вуличного освітлення. В місцевих бюджетах селищної та сільських рад на 2016 рік було передбачено 1261,2 тис. грн. на проведення робіт з капітального ремонту та реконструкції мереж вуличного освітлення. Станом на 01.01.2017 виконані роботи  по реконструкції вуличного освітлення на загальну суму          1065,5 тис. грн. Найбільше виконали робіт: Дубов’язівська селищна рада (150,1 тис. грн.), Гружчанська (89,1 тис. грн.), Козацька (75,4 тис. грн.), Попівська (279,6 тис. грн.) та Шаповалівська (100,9 тис. грн.) сільські ради.

            На сьогодні 40 відсотків населених пунктів району не забезпечені містобудівною документацією. Тому постійно проводиться робота щодо приведення містобудівної документації до норм діючого законодавства.

            У 2016 році на розроблення топографічних планів населених пунктів            Бочечки, В’язове, В.Самбір, Жигалівка,  Капітанівка, Козацьке, Курилівка, М.Самбір, Попівка, Селище, Совинка, Тулушка, Червоний Яр  використано коштів місцевих бюджетів в сумі 814,5 тис. грн.. та на розроблення  детального плану центру села В. Самбір використано 37,8 тис. грн. місцевого бюджету.

            У 2016 році ТОВ «Картографія»  завершені  роботи зі створення актуалізованої топографічної основи масштабу 1:25000 для розробки схеми планування Конотопського району, на що використано 253,0 тис. грн. з районного бюджету.

 

Доходи населення та заробітна плата

Середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника за січень – вересень 2016 року склала 4255,51 гривень, що на  28,8% більше відповідного показника 2015 року.

Заборгованість з виплати заробітної плати станом на 01.01.2016 становила 293,5 тис. грн., протягом 2016 року погашена в повному обсязі і  на початок 2017 року – відсутня.

Зайнятість

  Відповідно до програми зайнятості  у 2016 році із жителів району працевлаштовано 741 незайняту особу, в т. ч. 9 інвалідів  та 12 учасників АТО. 

Протягом  2016 року по Конотопському району в громадських та інших роботах тимчасового характеру взяли участь 288 осіб, укладено 67 договорів. За умови пропорційного співфінансування коштів Фонду та коштів місцевих бюджетів в громадських роботах відпрацювали 174 особи. Місцевими бюджетами Конотопського району у 2016 році на проведення громадських робіт  виділено    144,8 тис. грн.. Всього на проведення громадських робіт було використано 277,4 тис. грн. (коштів Фонду – 132,6 тис. грн).

Протягом січня-грудня 2016 року 200 зареєстрованих безробітних району проходили професійне навчання, що становить 47% від усіх направлених на навчання по центру зайнятості, з них молоді – 23 особи та жінок – 29 осіб, 1 особа з обмеженими фізичними можливостями. Рівень працевлаштування безробітних після закінчення профнавчання склав 100%.

Одноразову виплату допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності  отримали 3 мешканці району.

 

Пенсійне забезпечення

Станом на 1 січня 2017 року Конотопське об’єднане управління обслуговує 33746 пенсіонерів, з них проживають в сільській місцевості 10143 чоловіки, кількість яких у порівнянні з 01.01.2016 року зменшилась на 304 особи за рахунок природного і міграційного скорочення.

Протягом 2016 року проведено 2 масових перерахунки пенсій у зв’язку зі збільшенням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, завдяки чому, середній розмір пенсійної виплати по району підвищився на 142,90 грн. і складає 1526,71 грн.

Виплата пенсій 7648 (75,4%) пенсіонерам району здійснюється через відділення підприємства поштового зв’язку, 2495 (24,6%) осіб виявили бажання отримувати кошти в банківських установах. Економія коштів Фонду склала         713,7 тис. грн.

Усі пенсійні виплати профінансовані у повному обсязі та у законодавчо визначений термін, на виплату пенсій жителям району спрямовано більше                     184 млн. грн.

Власні доходи, які сплачуються на рахунки управління Пенсійного фонду, перевищили плановий показник на 6,3% і склали 3,9 млн. грн. За даними органів Міністерства доходів і зборів, від платників отримано 230,3 млн. грн. єдиного соціального внеску, або 95,9% прогнозного показника. Частина, що розподілена на пенсійне страхування склала 195,7 млн. грн.

Завдяки спільним заходам із органами виконавчої влади, правоохоронними органами, державною виконавчою службою загальна заборгованість до Фонду по платниках району протягом 2016 року зменшилася на 83%, або на 115,4 тис. грн.  та обліковується за 11 платниками  в сумі 23,6 тис. грн.

При цьому, заборгованість по страхових внесках складає 8,5 тис. грн. (ДП «Попівський експериментальний завод» – 7,0 тис. грн.,  ДП “Шахта Вуглегірська” – 1,5 тис. грн.). Борг по єдиному соціальному внеску, адміністрування якого здійснюється в органах Пенсійного фонду, мають 9 приватних підприємців у сумі 15,1 тис. грн.

Результатом заслуховування боржників на 12 засіданнях районної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат стало надходження коштів в рахунок погашення заборгованості в сумі 130,4 тис. грн. Протягом 2016 року повністю розрахувалися з бюджетом Фонду 9 фізичних осіб – підприємців у сумі 3,2 тис. грн., найбільшим активним боржником ДП «Попівський експериментальний завод» погашено       111,8 тис. грн., по підприємству – банкруту  ТОВ «АПК «Конотоп» списано заборгованість в сумі 0,4 тис. грн.

 

Соціальний захист населення

Впродовж січня-грудня  2016 року за наданням різних видів допомог до управління соціального захисту населення Конотопської районної державної адміністрації звернулося 4935 осіб,  яким  було нараховано та проведено виплату державних соціальних допомог на суму майже 32 млн. грн., в тому числі, допомоги при народженні дитини на суму 12,5 млн. грн., допомоги одиноким матерям на суму  4,4 млн. грн., державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам на суму 4,6 млн. грн., державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям на суму 6,3 млн. грн., інших видів соціальної допомоги на суму 4,2 млн. грн.

            Завдяки своєчасному надходженню коштів з Державного бюджету виплата зазначених видів державних соціальних допомог проведена в повному обсязі в установлені  терміни, заборгованості з виплат станом на 01.01.2017 року немає.

            Субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг нараховані  7487 сім’ям на  суму майже 40 млн. грн., у 2015 році 4103 сім’ям на суму 25 млн. грн.  Субсидію для відшкодування витрат на  придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива призначено 3449 сім’ям на суму майже 7,0 млн. грн., проти 3,0 млн. грн. у 2015 році.

            Станом на 1 січня 2017 року в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги  перебувало 8415 осіб. За 2016 рік  нараховано пільг на житлово-комунальні послуги на суму 5,8 млн. гривень, на тверде паливо та скраплений газ (готівка) 1194 сім’ям на суму 1,3 млн. грн.

Протягом 2016 року  громадянам, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС нараховано  компенсаційних виплат на суму 426,8 тис. грн. За пільгові рецепти та послуги зубопротезування постраждалим внаслідок аварії на ЧАЕС нараховано та профінансовано 63,6 тис. грн.

            Протягом 2016 року забезпечено санаторно-курортними путівками 19 осіб пільгової категорії, у тому числі 5 учасників бойових дій та 1 інваліда війни з числа учасників антитерористичної операції.

Щодо забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації звернулося 104 особи, було видано 63 направлення на забезпечення протезно-ортопедичними виробами та 84 направлення на забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації. Протягом січня-грудня 2016 року фактично забезпечено реабілітаційними засобами 63 особи.

          У 2016 році забезпечено реалізацію районних програм соціального захисту населення. Всього з районного бюджету профінансовано додаткових пільг, компенсацій, стипендій, матеріальної допомоги окремим категоріям населення Конотопського району  на суму 263,6 тис. грн.

            Забезпечено виконання районної програми  здійснення компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян, які згідно із законодавством мають на це право, автомобільним транспортом на автобусних маршрутах загального користування на 2016 рік, на реалізацію заходів якої з районного бюджету профінансовано 1 млн.156 тис. грн.

 

                                       Охорона здоров’я

Медичну допомогу в районі надає Центр первинної медико-санітарної допомоги Конотопського району (67  ліжок), до складу якого входять                             8 амбулаторій загальної практики-сімейної медицини та 4 сільських лікарських амбулаторій, 9 фельдшерсько-акушерських і 26 фельдшерських пунктів.

            У закладах охорони здоров’я протягом  2016 року  пільговим зубопротезуванням забезпечено 52 особи на суму 70,0 тис. грн. Безкоштовним  дитячим харчуванням за 12 місяців 2016 року забезпечено 35 дітей до двох років з малозабезпечених сімей  на суму 25,5тис. грн. Хворі на цукровий діабет забезпечені цукрознижувальними лікарськими засобами у 2016 році на суму 101,3 тис. грн.

            З метою  недопущення випадків захворюваності на туберкульоз серед дитячого населення, на придбання туберкуліну та організацію проведення раннього виявлення туберкульозної інфекції серед дитячого населення шляхом проведення туберкулінодіагностики використано коштів  в сумі 50,9 тис. грн.  

Для поліпшення надання кваліфікованої та спеціалізованої медичної допомоги населенню Конотопського району медичними закладами, які фінансуються з Конотопського міського бюджету, передано міжбюджетний трансферт у вигляді іншої субвенції із Конотопського районного бюджету в сумі 48,9 тис. грн. до Конотопського міського бюджету на придбання медичного обладнання для комунального закладу «Конотопська центральна районна лікарня ім. академіка Михайла Давидова».

        Для забезпечення доступності  та підвищення якості медичної допомоги населенню Конотопського району медичними закладами, які фінансуються з Конотопського міського бюджету, передано міжбюджетний трансферт у вигляді іншої субвенції із спеціального фонду Конотопського районного бюджету в сумі 500,0 тис. грн. до спеціального фонду  Конотопського міського бюджету на придбання медичного обладнання та предметів довгострокового користування для подальшого введення в експлуатацію  незавершеного об’єкту під пологовий будинок з діагностичним центром та дитячу поліклініку в м. Конотоп.

         З метою створення спеціального програмно-апаратного комплексу оперативно-диспетчерської служби комунального закладу Сумської обласної ради «Сумський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф», передано  із спеціального фонду Конотопського районного бюджету  міжбюджетний трансферт у вигляді іншої субвенції в сумі 200,0 тис. грн.  до спеціального фонду обласного бюджету.

         Для поліпшення надання кардіологічної допомоги хворим з серцево-судинною патологією, забезпечення своєчасної діагностики, госпіталізації та лікування хворих шляхом придбання електрокардіографів типу «Юкард» для оснащення автомобілів швидкої медичної допомоги  пунктів екстреної (швидкої) медичної допомоги, які обслуговують населення Конотопського району в сумі 200,0 тис. грн. та з метою забезпечення цілодобового режиму роботи пункту екстреної (швидкої) медичної допомоги в с. Соснівка шляхом виділення коштів на оплату заробітної плати з нарахуванням додатково введених посад в сумі 11,7 тис. грн., рішенням Конотопської районної ради від 16.09.2016 передано міжбюджетний трансферт у вигляді іншої субвенції в загальній сумі 211,7 тис. грн. з  районного бюджету до обласного бюджету.

З метою створення належних умов та зміцнення матеріально-технічної бази для  забезпечення  якісного та ефективного надання медичної допомоги населенню району, впровадження заходів з енергозбереження, зменшення питомих витрат та зменшення бюджетних видатків за спожиті  енергоносії за  2016 рік заходи програми виконано  на суму 1828,5 тис. грн., а саме: придбано медичне обладнання та інвентар на суму 612,7  тис. грн., придбано медичні меблі на суму 23,6 тис. грн., придбано будівельні матеріали та проведено поточні ремонти на суму 280,1тис. грн., проведено капітальні ремонти на суму 701,6  тис. грн., придбано та встановлено огорожу на суму 24,0 тис. грн. для Духанівського ФАП, придбано інструменти та інвентар для господарчої діяльності на суму  10,1 тис. грн..

                           

                                                    Освіта

Забезпечення рівного доступу громадян до якісної освіти, виховання компетентної особистості є пріоритетом у діяльності освітян Конотопщини.

У районі функціонує 29 дошкільних навчальних заклади, з них 27 – дошкільні навчальні заклади у складі навчально-виховних комплексів ( 20 – НВК «ЗОШ  I-III ступенів – ДНЗ», 7 – НВК «ЗОШ I-II ступенів – ДНЗ), 2 – самостійні дошкільні навчальні заклади. Мережа ДНЗ в районі відповідає потребам населення.

У районі всіма формами здобуття дошкільної освіти охоплено 968 дітей, в тому числі постійно відвідують 794 дитини, консультаційні групи «Разом з мамою» – 145 дітей, соціальний патронат – 29 дітей. На 100 місцях виховується по району 103 дитини. Відсоток охоплення дітей 3-5 років всіма формами дошкільної освіти по району становить 88%. Це стало можливим завдяки відкриттю додаткових груп на базі Гружчанського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – ДНЗ», Попівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – ДНЗ», Козацького НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – ДНЗ», Вирівського НВК «ЗОШ І-ІІ ст. – ДНЗ». В практику роботи впроваджена робота груп короткотривалого перебування дітей. 

 У переважній більшості дошкільних навчальних закладах створено сучасні умови для розвитку дітей. Їхнє матеріально-технічне забезпечення загалом відповідає вимогам сьогодення. Більшість закладів Конотопського району оснащені сучасними дитячими меблями, ігровим обладнанням, дидактичними посібниками; харчоблоки в більшості ДНЗ забезпечені автономним гарячим водопостачанням.

       Значна увага приділялася зміцненню матеріальної бази дошкільних навчальних закладів. Зокрема, у кожному ДНЗ проведені поточні ремонти, а також капітальні ремонти ясельної групи Дубов’язівського ДНЗ «Сонечко», Вирівського НВК «ЗОШ І-ІІ ст. – ДНЗ» та групи раннього віку Попівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – ДНЗ».

У 2016-2017 навчальному році гарячим харчуванням у навчальних закладах району охоплено 1572 учні, що становить 95,9 % та на 3,4% більше в порівнянні з 2015 роком. За рахунок районного бюджету безкоштовно харчуються учні 1 – 4 класів.

 Питання стану харчування у навчальних закладах району постійно ініціюється для розгляду на засіданнях сесій Конотопської районної ради.

        Організація регулярного безкоштовного підвезення дітей до місць навчання є невід’ємною складовою частиною забезпечення якісної загальної середньої освіти учнями, які проживають у сільській місцевості.

        Підвезення учасників навчально-виховного процесу здійснюється 16 шкільними автобусами, що задовольняє потреби району. Протягом  2016 року забезпечено підвезення 406 учнів та 80 дітей дошкільного віку до 14 навчальних закладів із 41 населеного пункту.

На сьогодні комп’ютерною технікою забезпечені всі навчальні заклади району. У 27 навчально-виховних комплексах нараховується 476 комп’ютерів.  Оскільки комп’ютерний парк застарілий, відділом освіти розпочато його оновлення, а саме: придбано комп’ютерний клас для Козацького НВК та комп’ютерний комплекс для  В’язівського НВК; оргтехніку для Бочечківського, Шаповалівського та Тулущанського НВК.

       Протягом 2016 року за кошти державного та районного бюджетів виконано значний обсяг робіт по модернізації матеріально-технічної бази навчальних закладів району. Зокрема, придбані та встановлені металопластикові вікна у Попівському НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – ДНЗ» (на суму  100 тис. грн.), Кошарівському НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – ДНЗ» (на суму 95,9 тис. грн.); проведено капітальний ремонт покрівлі навчального корпусу Попівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – ДНЗ» на суму 600 тис. грн.; поточний ремонт харчоблока Вирівського НВК «ЗОШ І-ІІ ст. – ДНЗ» на суму 50,0 тис. грн. та заміна вікон на суму 300 тис. грн., здійснено поточний ремонт (придбання та установка енергозберігаючих вікон та дверей) у В’язівському НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – ДНЗ» (на суму 90,9 тис. грн.); капітальний ремонт корпусу № 1 Юрівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – ДНЗ» (утеплення фасаду та фундаменту)  на суму 900,0 тис. грн.; планується капітальний ремонт даху Гружчанського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – ДНЗ» на суму 110,0 тис. грн. та Дубов’язівського НВК «СШ І-ІІІ ст. – ДНЗ» на суму 200,0 тис. грн.

                                  Підтримка сім’ї, дітей та молоді

Основними засадами соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування є створення умов для реалізації права дитини на виховання в сім’ї, забезпечення пріоритету сімейних форм влаштування дітей. Станом на 01.01.2017 на обліку у службі у справах дітей перебували 79 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (біологічних сиріт 17), із них  під опікою піклування – 56 дітей; у прийомних сім’ях та дитячих будинках області – 17 дітей; 1 дитина у інтернатному закладі; 6 дітей навчаються ДПТНЗ області.

Протягом 2016 року 19 влаштовано до сімейних форм виховання (11 дітей в сім’ю опікунів, 2 дитини до ДБСТ, 6 дітей усиновленого громадянами України.

У районі функціонує 4 прийомні сім’ї (6 дітей) та 2 дитячі будинки сімейного типу (8 дітей).

Протягом 2016 року до дитячого будинку сімейного типу, що в с. Вирівка, до влаштовано 2 дитини, позбавлені батьківського піклування, які перебували у обласному центрі соціально-психологічної реабілітації м. Шостка.

Сімейними формами виховання охоплено 73 дитини, що становить 93% від загальної кількості.

Особлива увага щорічно приділяється охопленню відпочинком та оздоровленням дітей пільгових категорій.

Кошти субвенції обласного бюджету в сумі 86,5 тис. грн. використані на закупівлю путівок для 39 дітей пільгових категорій.

На оздоровлення 32 дітей пільгових категорій (22-дітей сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, 4 обдаровані дитини, 6 дітей учасників АТО та внутрішньо переміщених осіб) у районному дитячому закладі оздоровлення та відпочинку «Зірка» використано 80,0 тис. грн. коштів районного бюджету.

Усього послугами оздоровлення та відпочинку  охоплено – 2003 особи, що складає відповідно 86 % від загальної чисельності дітей шкільного віку за даними статистичної звітності. У тому числі 1466 дітям пільгових категорій надано відпочинково-оздоровчі послуги, з яких 393 особи забезпечено оздоровленням та 1335 відпочинком.

 

Фізична культура і спорт

Для проведення фізкультурно-оздоровчої спортивної роботи серед молоді у 19 сільських радах на громадських засадах створені спортивні клуби "Колос".

За 2016 рік сектором молоді та спорту, ВФСТ «Колос», ДПТНЗ «Конотопський професійний аграрний ліцей», районною дитяче-юнацькою спортивною школою, відділом освіти проведено більше 86 різноманітних спортивно-масових заходів. 

 Для забезпечення участі збірних команд  у 2016 році в обласних спортивних іграх школярів та інших спортивно-масових заходів серед учнівської молоді у рамках Програми розвитку фізичної культури і спорту в Конотопському районі на 2014 – 2016 роки виділено 5,4 тис. грн. для проведення спортивних змагань до державних свят України (День Незалежності України, день Соборності України) виділено кошти в сумі 1,7 тис. грн., для забезпечення участі в фінальних змаганнях обласних літніх спортивних іграх 2016 року, обласних змаганнях «Краще спортивне село», проведення навчально-тренувальних зборів збірної команди  району ВФСТ «Колос»  використано 120,6 тис. грн.

 

                                                 Культура і туризм

Розвиток галузі культури – одна із складових роботи районної влади.

Станом на 01.01.2017 в районі  функціонує 68 закладів культури:                         35 клубних   (20 будинків культури, 12 сільських клубів, 3 ОДР)  та   33 бібліотечні.

У районі діє 231 клубне  формування, з них 160 – колективи художньої самодіяльності.  16 колективів художньої самодіяльності мають звання „народний”, в т.ч. 2 дитячих зразкових. 

Протягом звітного періоду відповідно до свят та подій в закладах культури  району проведено  ряд культурно-мистецьких заходів.

На теренах Конотопщини реалізується культурно-мистецький проект «Відкриваємо Україну».

Культурна спадщина району нараховує 69  пам’яток  історії, та 6 – архітектури.       

Упродовж 2016 року на проведення ремонтно-будівельних робіт, упровадження енергозберігаючих заходів у  закладах культури району  використано 4192 тис. гривень.  Зокрема, капітально відремонтовано районний будинок культури, В’язівський сільський будинок культури,  покрівлі Бочечківського СБК,  Вирівського, Землянського  та Шевченківського сільських клубів. Проведено заміну вікон у Сім’янівському СБК,  внутрішні ремонти, заміну вікон  у Дептівському СБК, В.Самбірському СБК; ремонт кабінету директора, фойє, вестибюлю  Кошарівського СБК, ремонт обрядової та гурткової кімнат Шпотівського СБК, внутрішній ремонт Красненського СБК, поточні ремонти Чорноплатівського СБК, Карабутівського, Тернівського сільських клубів, Духанівського СБК,   роботи по облаштуванню прилеглої території М.Самбірського СБК та інші. Облаштовано водопостачання Салтиківського сільського клубу,  опалення Кузьківського СБК, установлено твердопаливний котел у Мельнянському ОДР.

На сьогодні оновленою за сучасними стандартами установою є районна бібліотека.  Відремонтовано Гружчанську, Дептівську, В.Самбірську сільські бібліотеки. У відремонтоване приміщення клубного закладу переведено В’язівську сільську бібліотеку.

У районі створено сприятливі умови для розвитку аматорської творчості – протягом  2016  року  на поновлення  матеріально-технічної бази клубних закладів використано 1370 тис. грн. Зміцнилася матеріально-технічна база і бібліотечних закладів.

З метою належної організації виїзних концертів придбано автобус для районного будинку культури.

           

Цивільний захист району

Здійснювався контроль за використанням, утриманням та станом готовності захисних споруд цивільного захисту.

Розроблені та доведені до виконкомів селищної та сільських рад, керівників, підприємств, установ та організацій основні завдання цивільного захисту селищ, сіл та організаційно-методичні вказівки про порядок навчання населення у надзвичайних ситуаціях в умовах мирного часу та особливого періоду. Серед населення проводилась роз’яснювальна робота з питання протипожежної безпеки.

Протягом року виникла надзвичайна ситуація місцевого рівня, а саме спалах африканської чуми свиней у с. Попівка. З метою ліквідації спалаху  АЧС  було оголошено карантин та проведено відповідні заходи щодо недопущення розповсюдження захворювання. Для ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій місцевого рівня, що склались в епізоотичному осередку  села Попівка, а саме для відшкодування майнової шкоди (збитків), завданої внаслідок запровадження карантину тварин (свиней) населенню, виділено кошти на безповоротній основі в сумі 28,2 тис. грн. з резервного фонду Конотопського районного бюджету.

 

Аналіз роботи Конотопської райдержадміністрації за 2016 рік показав не тільки певні досягнення, але й проблеми. Я, як голова районної державної адміністрації, бачу їх, розумію, веду цілеспрямовану роботу щодо їх розв’язання, тому зусилля райдержадміністрації спільно з органами місцевого самоврядування у 2017 році спрямовані, перш за все, на поліпшення соціальної складової життя району, підвищення соціальної захищеності усіх верств населення на основі послідовного зміцнення економіки, активізації інвестиційної діяльності, сталого розвитку агропромислового комплексу, розвитку усіх видів освіти, охорони здоров’я, культури, фізичної культури і спорту та інше.

На сьогоднішній день перше і найголовніше завдання – не допустити зниження рівня життя всього населення. Цього можна досягти лише за рахунок проведення реформ, спрямованих на відновлення економічного зростання та підвищення конкурентоспроможності економіки.

Але, втілення в життя наміченого можливе лише при умові дієвості всіх зацікавлених сторін – органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, територіальних громад, їх солідарної відповідальності за стан справ у районі.

Закликаю всіх посадовців, депутатів всіх рівнів, гуртувати громади навколо вирішення проблемних питань та до єдності в роботі щодо покращення життя людей нашого району.