Новини

Конотопське відділення управління виконавчої дирекції Фонду у Сумській області Фонду соціального страхування України інформує

ЗБІЛЬШИВСЯ РОЗМІР ЩОМІСЯЧНИХ КОМПЕНСАЦІЙ ЗА ЗДІЙСНЕННЯ ДОГЛЯДУ ЗА ПОТЕРПІЛИМИ

         З 1 грудня цього року було збільшено мінімальний розмір витрат на здійснення медичного і стороннього догляду за потерпілими на виробництві, які у повному обсязі компенсує Фонд соціального страхування України.

        Виплати за цим напрямом збільшились у зв’язку із зростанням з 1 грудня 2021 року розміру мінімальної заробітної плати з 6 000 грн до 6 500 гривень.

        Цей вид медико-соціальних послуг фінансується Фондом, аби забезпечити людину, яка набула інвалідності, необхідною допомогою – від щоденних візитів медичного персоналу для проведення процедур до сторонньої допомоги в побутових справах, як-от приготування та приймання їжі. Ці виплати здійснюються для осіб з інвалідністю, яким МСЕК визначена відповідна потреба, щомісячно.

        Тож з 1 грудня для усіх потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, які потребують догляду чи допомоги в побутовому обслуговуванні, розмір компенсацій витрат від ФССУ на ці медико-соціальні послуги щомісяця складає:

        • спеціальний медичний догляд – сума витрат на місяць 6 500 грн (розмір мінімальної заробітної плати);

        • постійний сторонній догляд – сума витрат на місяць 3 250 грн (розмір половини мінімальної заробітної плати);

        • побутове обслуговування – сума витрат на місяць 1 625 грн (розмір чверті мінімальної заробітної плати).

        Раніше ці витрати становили 6 000 грн, 3 000 грн і 1 500 грн відповідно.

        Зазначені виплати здійснюються у наступному місяці за попередній, тож підвищені виплати потерпілі на виробництві отримають у січні 2022 року за грудень 2021.

Перейти до вмісту