Новини

Інформація юстиції

ImageПІДПРИЄМСТВО У ШОСТЦІ ЗМУСИЛИ ПОГАСИТИ ЗАБОРГОВАНІСТЬ

Працівник одного з приватних підприємств в Шосткинському районі недоотримав заробітну плату в сумі понад 38 тисяч гривень.

Крім того, дане товариство з обмеженою відповідальністю накопичило заборгованість зі сплати внесків та податків на користь держави на загальну суму понад 185 тисяч гривень.

            Державними виконавцями на Шосткинщині після оперативно вжитих заходів примусового характеру заборгованість була стягнута в повному обсязі.

Нагадаємо, що на сьогодні завдяки роботі штабу з координації, моніторингу та контролю за станом виконання органами державної виконавчої служби рішень про стягнення заборгованості по заробітній платі та інших виплат, пов’язаних з трудовими правовідносинами, забезпечено стягнення заробітної плати та інших виплат на Сумщині на суму майже 700 тисяч гривень.

Закон – один для всіх!

 

#МінЮст #MinJust4U #ЯМП! #ЯМАЮПРАВО! #СКАЗАНО_ЗРОБЛЕНО #КОМАНДА 

***

33 МІЛЬЙОНИ ГРИВЕНЬ АЛІМЕНТІВ СТЯГНУТО

НА КОРИСТЬ ДІТЕЙ СУМЩИНИ

Декілька рішучих кроків примусового характеру від фахівців юстиції міста Лебедин забезпечили погашення боргу зі сплати аліментів на користь маленької дівчинки Валерії. Спочатку – винесення постанов про обмеження у праві керування транспортними засобами, виїзду за кордон, полювання та користування зброєю, а згодом і арешт коштів змусили батька-аліментника сплатити доньці понад 28 тисяч гривень.

Арешт всього майна та 4 обмежувальні постанови державних виконавців спонукали чоловіка з Ямпільщини сплатити на користь своєї дитини 35 тисяч гривень заборгованих аліментів.

Житель Глухівщини через систематичну несплату аліментів накопичив заборгованість перед своєю дитиною в сумі 40 тисяч гривень. З метою уникнення проблем, що виникли в результаті винесення постанов про обмеження у праві виїзду за кордон, полювання та керування транспортними засобами, батько-боржник погасив борг у повному обсязі.

Широкомасштабна інформаційна кампанія #ЧужихДітейНеБуває охопила всю Сумщину і жоден боржник зі сплати аліментів, навіть, за великого бажання, не зможе уникнути відповідальності за недобросовісне виконання батьківських обов’язків.

Нагадаємо, що на сьогодні сума стягнутих аліментів на Сумщині за 2018 рік вже перевищує 33 мільйони гривень.

Чужих дітей не буває!

           

#ЧужихДітейНеБуває #MinJust4U #ЯМП! #ЯМАЮПРАВО!#СКАЗАНО_ЗРОБЛЕНО

 

***

 ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ПРАВОВИЙ ДИКТАНТ НА СУМЩИНІ

 

Сьогодні Сумщина вперше долучилася до нової ініціативи – написання ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ПРАВОВОГО ДИКТАНТУ – унікального проекту, покликаного дослідити рівень правової грамотності громадян, який  організовано Експертною юридичною службою та підтримано Міністерством юстиції України.

 Дуже приємно, що близько 100 осіб на сьогодні зареєструвалися для того, щоб пройти випробування правовими знаннями. Ошатна зала Сумського національного аграрного університету прийняла в себе близько 50 учасників, які в онлайн режимі виконували тестові завдання.

Долучилися до проведення  ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ПРАВОВОГО ДИКТАНТУ та перевірили свої знання громадяни різного віку та різних професій:  представники Сумської  обласної державної адміністрації та її структурних підрозділів, районних адміністрацій,  державні службовці,  громадські лідери і, звичайно, студенти.

«Правові знання громадян, обізнаність зі своїми правами і уміння їх використовувати на практиці, покладено в основу правопросвітницької роботи, якою постійно,  займаються органи юстиції. Тому саме юстиція Сумщини виступила не тільки  партнером проекту, а і його організатором», – повідомила Ірина Данильченко, перший заступник начальника управління юстиції .

Звертаємо увагу всіх, що  долучитися та перевірити свої правові знання можна ротягом 25-26 квітня 2018 року, зареєструвавшись за посиланням www.vpd.in.ua

#правовийдиктант #els

***

 Консультує Міністр юстиції Павло ПЕТРЕНКО

 

ПРИВАТИЗАЦІЯ КВАРТИРИ: НЕОБХІДНІ КРОКИ

Добрий день! Підкажіть, як нам приватизувати квартиру?

Олег Корж

Хто має право на приватизацію?

Громадяни України, які постійно проживають в квартирах (будинках) державного житлового фонду або перебували на обліку потребуючих поліпшення житлових умов до введення в дію Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду».

Право на приватизацію житлових приміщень з використанням житлових чеків одержують громадяни України, які на законних підставах проживають у них.

Кожен громадянин України має право приватизувати займане ним житло безоплатно в межах номінальної вартості житлового чека або з частковою доплатою один раз.

Які об'єкти не підлягають приватизації?

1.      квартири-музеї;

2.      квартири (будинки), житлові приміщення у гуртожитках, розташовані на територіях закритих військових поселень, підприємств, установ та організацій, природних та біосферних заповідників, національних парків, ботанічних садів, дендрологічних, зоологічних, регіональних ландшафтних парків, парків-пам'яток садово-паркового мистецтва, історико-культурних заповідників, музеїв;

3.      квартири (будинки), житлові приміщення у гуртожитках, які перебувають в аварійному стані; квартири (кімнати, будинки), віднесені у встановленому порядку до числа службових, а також квартири (будинки), житлові приміщення у гуртожитках, розташовані в зоні безумовного відселення.

Як можна приватизувати житло?

Приватизація здійснюється шляхом:

·        безоплатної передачі громадянам квартир (будинків), житлових приміщень у гуртожитках з розрахунку санітарної норми 21 квадратний метр загальної площі на наймача і кожного члена його сім'ї та додатково 10 квадратних метрів на сім'ю;

·        продажу надлишків загальної площі квартир (будинків), житлових приміщень у гуртожитках громадянам України, що мешкають в них або перебувають в черзі потребуючих поліпшення житлових умов.

Варто додати, що право кожного громадянина України на приватизацію займаного ним житла безоплатно в межах номінальної вартості житлового чека або з частковою доплатою один раз необхідно розуміти так, що право громадян України на безоплатну приватизацію державного житлового фонду вважається реалізованим один раз, якщо, зокрема, громадянин України повністю використав житловий чек для приватизації житла у державному житловому фонді, і у його власність безоплатно передано в одній чи кількох квартирах (будинках) загальну площу з розрахунка санітарної норми 21 квадратний метр загальної площі на наймача і кожного члена його сім'ї та додатково 10 квадратних метрів на сім’ю.

Куди звернутися для приватизації?

Приватизація державного житлового фонду здійснюється уповноваженими на це органами, створеними місцевою державною адміністрацією, та органами місцевого самоврядування, державними підприємствами, організаціями, установами, у повному господарському віданні або оперативному управлінні яких знаходиться державний житловий фонд.

Які потрібно зібрати документи?

1.        оформлена заява на приватизацію;

2.        копія документа, що посвідчує особу;

3.        технічний паспорт на квартиру (будинок), жиле приміщення у гуртожитку;

4.        довідка про склад сім'ї та займані приміщення;

5.        копія ордера про надання житлової площі (копія договору найму жилого приміщення у гуртожитку);

6.        документ, що підтверджує невикористання житлових чеків для приватизації державного житлового фонду (довідка з попередніх місць проживання (після 1992 року) щодо невикористання права на приватизацію державного житлового фонду);

7.        копія документа, що підтверджує право на пільгові умови приватизації;

8.        заява – згода тимчасово відсутніх членів сім'ї наймача на приватизацію.

 

Кому може бути відмовлено у приватизації?

Згідно із законодавством органи приватизації, органи місцевого самоврядування не мають права відмовити мешканцям квартир (будинків), житлових приміщень у гуртожитках у приватизації займаного ними житла, крім випадків, передбачених законом.

Перелік таких випадків чітко визначений у законодавстві і є вичерпним. До них відносяться відсутність у особи права на приватизацію та заборона приватизувати конкретне приміщення.

Так у приватизації може бути відмовлено, зокрема, громадянам, які:

        повністю використали житлові чеки;

        проживають у приміщенні, яке має статус службового;

        проживають у гуртожитках менше ніж 5 років, без правових підстав;

        проживають у гуртожитках, призначених для тимчасового проживання, у зв'язку з навчанням, перенавчанням чи підвищенням кваліфікації у навчальних закладах та у зв'язку з роботою (службою) за контрактом;

        мешкають у спеціальних гуртожитках, призначених для тимчасового проживання осіб, які відбували покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі і потребують поліпшення житлових умов або жила площа яких тимчасово заселена, або яким немає можливості повернути колишнє жиле приміщення;

        потребують медичної допомоги у зв'язку із захворюванням на туберкульоз;

        проживають у гуртожитках, що мають статус соціальних на день набрання Законом України "Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків".

Чи можна оскаржити відмову?

Спори щодо приватизації квартири (будинку), житлового приміщення в гуртожитку вирішуються в порядку цивільного судочинства.

Чи можна продати або подарувати приватизоване житло?

Власник приватизованого житла має право розпорядитися майном на свій розсуд. Він може продати, подарувати, заповісти, здати в оренду, обміняти, закласти, укласти будь-які інші угоди, які не заборонені законом.

Куди звертатися, щоб отримати детальну консультацію?

Громадянин, який виявив бажання приватизувати займану ним і членами його сім'ї на умовах найму квартиру (будинок), жиле приміщення в гуртожитку, кімнату в комунальній квартирі, звертається в орган приватизації, де одержує бланк заяви та необхідну консультацію.

Підготовку та оформлення документів про передачу у власність громадян квартир (будинків), житлових приміщень у гуртожитках може бути покладено на спеціально створювані органи приватизації (агентства, бюро, інші підприємства).

Додатково варто звернути увагу, що за громадянами, які не виявили бажання приватизувати займане ними житло, зберігається чинний порядок одержання і користування житлом на умовах найму.

***

 ЮРИСКОНСУЛЬТАМ СУМЩИНИ ПРО «Я МАЮ ПРАВО!»

 

Працівники юридичних служб районних державних адміністрації та міських рад зі всієї Сумщини стали учасниками семінару, піж час якого  спеціалістами обласної юстиції спільно з фахівцем держадміністрації було зосереджено увагу на актуальній темі: «Права громадян в рамках реалізації Всеукраїнського просвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!».

Вона обрана не випадково, адже юрисконсульти здійснюють значний вплив на покращення правової свідомості та правової культури громадян. Саме тому вони є надійними союзниками для фахівців юстиції в щоденній правоосвітній роботі.

Також провели навчання з питань державної реєстрації нормативно-правових актів, зосередивши окрему увагу на якості підготовки документів для подачі на реєстрацію та тих, що їй не підлягають, але використовуються в роботі.

Наша мета – підвищити юридичну грамотність українців та сформувати нову правову культуру в суспільстві.

 

#MinJust4U #ЯМП! #ЯМАЮПРАВО! #СКАЗАНО_ЗРОБЛЕНО #КОМАНДА #ПЕРЕМОГА

***

 ЖОРСТОКЕ ПОВОДЖЕННЯ З ІНШИМИ – ПРОЯВ ВЛАСНОЇ СЛАБКОСТІ

 

 

Протидія домашньому насильству – це своєрідний виклик суспільству, це крок до зміни ставлення багатьох людей до глобальної проблеми. Адже часто зустрічається ситуація, коли особа, ставши випадковим свідком жорстокого поводження по відношенню до дитини чи, навіть, дорослого – залишиться осторонь, вважаючи це втручанням в приватне життя інших.

            Проте, це хибна думка, бо одна ініціатива може змінити або й врятувати чиєсь життя.

            Що таке домашнє насильство, де і як отримати допомогу та яка відповідальність за його вчинення – про це та інше говорили фахівці юстиції Сумщини під час правоосвітніх флешмобів. На території всієї області учасники акцій отримали відповіді на поставлені питання та дізнались про механізми дій в подібній ситуації.

            Проект «Я МАЮ ПРАВО!» покликаний навчити громадян захищати свої права.

            Більше інформації за  посиланням:  http://pravo.minjust.gov.ua/#YaK_PROTIDIYaTI_DOMAShNOMU_NASILSTVU 

 

#СтопНасильство #MinJust4U #ЯМП! #КОМАНДА #СКАЗАНО_ЗРОБЛЕНО

 

 

 

Перейти до вмісту