Новини

Конотопська ОДПІ ГУ ДФС у Сумській області інформує

ImageКонотопська ОДПІ ГУ ДФС у Сумській області звертає увагу платників податку на прибуток, що відповідно до п. 46.2 Податкового кодексу України передбачено обов’язкове подання, як самої декларації на прибуток, так і фінансової звітності, незалежно від того, здійснювалась господарська діяльність чи ні. Телефон для довідок 6-98-96.

Увага! Зміни в роботі центрів сертифікації ключів!

Шановні клієнти! У зв’язку зі скороченням штатної чисельності Інформаційно-довідкового департаменту ДФС з 03.03.2016 припиняють свою роботу віддалені пункти реєстрації користувачів Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС у м. Конотоп та м. Шостка.

Для отримання послуг електронного цифрового підпису просимо звертатись до пункту реєстрації користувачів розташованого в обласному центрі.

Більш детальну інформацію щодо режиму роботи пунктів реєстрації користувачів можна отримати в приміщенні Центру обслуговування платників при ДПІ у м. Суми за адресою: м. Суми, Покровська площа, 2, каб.1, телефон для довідок (0542) 70-17-95.

Роман Насіров: конвертаційні центри мають залишитися в минулому

На виконання завдання Уряду щодо припинення діяльності тіньового бізнесу ДФС сконцентрувала зусилля на протидії конвертаційним центрам, «податковим ямам» та іншим схемам ухилення від сплати податків. Про це під час прес-конференції заявив Голова ДФС Роман Насіров.

«Незаконне переведення грошових коштів у готівку є одним з найпоширеніших видів нелегального бізнесу. І задіяна в ньому не тільки організована злочинність, а й часом солідні підприємства, керівництво яких у такий спосіб ухиляється від сплати податків. Левова частка незаконно зароблених грошей потрапляє в тінь саме через конвертаційні центри», – зазначив Роман Насіров.

 За його словами, раніше у боротьбі з цим явищем всі дії спрямовувалися на виявлення майданчиків, що надавали послуги з конвертації коштів. Проте ніхто не протидіяв замовникам цих послуг. Враховуючи це ДФС було змінено підходи у роботі і всі дії спрямовуються  на викриття повних схем з використання податкових ям та конвертаційних центрів Тепер у зоні уваги оперативників ДФС також підприємства, які замовляють послуги з конвертації чи формування податкового кредиту.

Для ліквідації незаконних схем конвертації ДФС значно посилено роботу оперативних підрозділів, в арсеналі яких є електронні бази і аналітичні системи, що дозволяють виявляти шахраїв. Так, протягом минулого року було припинено діяльність 60 конвертаційних центрів. У поточному році їх кількість вже сягнула 13, через які було проконвертовано 10,7 млрд. грн. Збитки від їхньої діяльності склали 1,3 млрд. грн.

Розпочато 43 кримінальних провадження за виявленими фактами незаконно заявлених до відшкодування 302,1 млн. грн. та незаконно відшкодованих з бюджету 12,2 млн. грн. податку на додану вартість.

Загалом вчасна сплата податку на додану вартість та запобігання фіктивному податковому кредиту, який формують нечесні підприємці, на постійному контролі в ДФС.  Так, протягом січня-лютого 2016 року виявлено ознаки кримінальних правопорушень та розпочато 201 досудове розслідування за фактами ухилення від сплати ПДВ на суму 1,7 млрд. грн., з яких відшкодовано – 6,6 млн. грн., у тому числі 20 кримінальних проваджень за фактами неправомірного використання сільськогосподарськими виробниками (переробниками) спеціального режиму оподаткування на суму 304,6 млн. грн.

Окрім оперативної роботи щодо припинення діяльності конверт-центрів в ДФС активну увагу приділяють і відкритому діалогу з бізнесом. За словами Романа Насірова, ДФС ініціює підписання меморандумів про співробітництво з підприємствами окремих галузей, які, у свою чергу,  сприятимуть  відмові від застосування бізнесом тіньових схем.

 Дізнатися про свої доходи можна скориставшись електронним сервісом

Для цього їм необхідно лише скористатися сучасним Інтернет-сервісом ДФС України «Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків». Зазначена електронна послуга функціонує вже майже півроку і добре зарекомендувала себе серед користувачів.

Для отримання відомостей фізичній особі-платнику податків необхідно сформувати Запит щодо отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді. Слід зазначити, що платник може  здійснити запит виключно для отримання інформації про себе. Формування Запиту відбувається за допомогою «Спеціалізованого клієнтського програмного забезпечення для формування та подання звітності/запитів до «Єдиного вікна подання електронної звітності», яке розміщене на офіційному веб-порталі ДФС та є загальнодоступним для використання. 

Запит має підписуватися електронним цифровим підписом з одночасним застосовуванням посиленого сертифікату, після чого надсилатися до ДФС на єдину електронну адресу подання звітності (zvit@sta.gov.ua).

Після обробки запиту на електронну адресу фізичної особи – платника податків направляється файл-відповідь, який містить відомості з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків.

Слід звернути увагу, що відомості про суми отриманих доходів та суми сплачених податків в електронному вигляді надаються за останні три роки (поквартально), відомості за останній звітний період (квартал) надаються через 60 днів після його закінчення.

Кампанія декларування на Сумщині: майже 900 тисяч гривень податків додатково

В Головному управлінні ДФС у Сумській області відбувся брифінг на тему «Екватор кампанії декларування доходів громадян на Сумщині: результати».

– Майже два місяці триває кампанія декларування-2016, – говорить Наталія Мірошнікова, начальник  управління доходів і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Сумській області. – Вона має свої відмінності від попередніх років, оскільки з 2015 року на фізичних осіб поширюється порядок оподаткування доходів військовим збором.  Тому громадяни мають визначати зобов’язання не лише з податку на доходи фізичних осіб, а й з військового збору за ставкою 1,5%. З цією метою з 01.01.2016 р. введено в дію нову податкову декларацію про майновий стан і доходи.

До речі, кількість додатків до нової декларації зменшено з 7 до 4. Додатки заповнюються лише при отриманні доходів, які передбачають особливий розрахунок оподаткованого доходу. Наприклад, при отриманні доходів від двох і більше податкових агентів чи за операціями з інвестиційними активами.

На Сумщині вже подано 1,4 тисячі декларацій про майновий стан і доходи громадян. Сумчани задекларували майже  98 млн. грн. доходів.  Декларантами буде сплачено 4,7 млн. грн. зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб та 1,2 млн. грн.  військового збору.

Найбільш поширені в нашій області такі доходи як спадщина, здача в найм нерухомого майна та іноземні доходи. Приміром, задекларувало отримання доходу від успадкування майна 840 осіб, від здачі в найм нерухомого майна (крім земельної ділянки) – 99 осіб, 66 осіб задекларували іноземні доходи, 26 осіб – інвестиційний прибуток. Також подали 2 декларації нерезиденти.       

– Порівняно з відповідним періодом минулого року збільшилась не лише кількість поданих декларацій, а й сума задекларованих доходів на 20,3 млн. грн., – говорить Наталія Мірошнікова. – Сума самостійно визначеного податку збільшилась на 835,4 тис. грн.

За словами фахівця фіскальної служби, з початку року до бюджету надійшло за поданими деклараціями 780,3 тис. грн. податку на доходи з фізичних осіб та майже 76 тис. грн. військового збору.

Вже задекларували свої статки  7 «мільйонерів» на загальну суму доходів 17,8 млн. грн.

Перейти до вмісту