Податкова інформує
Новини

Головне управління ДПС у Сумській області інформує

Нацбанком врегульовано порядок відкриття рахунків

З 1 вересня 2021 року стартує одноразове добровільне декларування активів, з яких не були сплачені належним чином податки.

До подання одноразової декларації платник має розмістити кошти в національній та іноземній валютах у готівковій формі та/або банківських металах на поточних рахунках в банках України.

Порядок відкриття та ведення поточних рахунків із спеціальним режимом використання в національній та іноземній валютах, банківських металах для цілей одноразового (спеціального) добровільного декларування затверджено постановою Правління Національного банку України від 5 серпня 2021 року №  83.  

Відповідно до постанови, декларант при відкритті спеціального рахунку подає анкету та заяву. В анкеті зазначаються персональні дані платника. Заява є підтвердженням того, що отримані ним активи не належать до таких, які не можуть бути об’єктами декларування відповідно до закону щодо одноразового добровільного декларування (Закон України № 1539). Документом, зокрема, визначено як банком здійснюється перевірка декларанта, у яких випадках платнику може бути відмовлено у відкритті такого рахунку, особливості договору, який укладається між банком та декларантом тощо.

Нагадаємо, що скористатися правом подати одноразову добровільну декларацію громадяни можуть з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року.

З особливостями подання декларації можна ознайомитися у презентації за посиланням https://tax.gov.ua/baneryi/odnorazove-dobrovilne-deklaruvannya/rozyasnennya-dlya-platnikiv/prezentatsii/488597.html.

 

Які відомості відображаються в одноразовій (спеціальній) добровільній декларації?

Відповідно до п.п. 6.1 п. 6 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ) для цілей підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ одноразова (спеціальна) добровільна декларація (далі – Декларація) – це декларація, в якій відображається така інформація :відомості про декларанта, достатні для його ідентифікації (прізвище, ім’я, по батькові, реєстраційний номер облікової картки платника податків або у визначених ПКУ випадках – серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України); відомості про об’єкти декларування, визначені п.п. «а» п. 4 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ, в обсязі, достатньому для ідентифікації кожного з них, зокрема, дані про вид, розмір та валюту активу, класифікацію банківських металів.

Зокрема, для грошових активів фізичної особи, розміщених на рахунках у банках або внесених до кредитних спілок та інших небанківських фінансових установ, в Декларації зазначається найменування та інші відомості про банківську або небанківську фінансову установу (код за Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України; якщо така установа є іноземною юридичною особою – зазначається код, присвоєний органом реєстрації юридичних осіб відповідної держави), в якій відкриті відповідні рахунки, на яких зберігаються валютні цінності, або до якої зроблені відповідні внески, та відповідно до законодавства засвідчений документ, що підтверджує наявність задекларованих грошових активів фізичної особи на відповідному рахунку.

В Декларації не зазначається інформація про джерела одержання (набуття) декларантом об’єктів декларування. Контролюючому органу забороняється вимагати додаткові документи, крім передбачених п. 6 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення».

Платники податків до місцевих бюджетів спрямували понад 4 млрд гривень

 «З початку року зросли надходження за основними податками і зборами до місцевих бюджетів. Так, місцеві скарбниці за січень – липень 2021 року отримали 4204,0 млн гривень. Порівняно з відповідним минулорічним періодом   надходження зросли на 666,1 млн  гривень», – повідомила начальник Головного  управління ДПС у Сумській області Наталія Кіяшко під час спілкування із представниками засобів масової інформації.

Вона також підкреслила, що більше половини надходжень до місцевих скарбниць регіону забезпечує податок на доходи фізичних осіб. Його сума склала 2876,1 млн грн, що на 487,2 млн грн перевищує надходження відповідного періоду  2020 року.

Важливим джерелом доходів місцевих громад  є податок на майно в частині плати за землю. Цього податку надійшло 506,2 млн гривень.

Поряд з цим, особи, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, сплатили до бюджетів 475,2 млн гривень.  Зокрема, фізичні особи єдиного податку сплатили   332,0 млн  грн,  юридичні особи –  143,2 млн гривень.

Лише у липні  цьогоріч до місцевих бюджетів мобілізовано 663,5 млн грн податкових платежів, що на 99,6 млн грн більше, ніж за аналогічний період минулого року.

 Власникам vip-авто: настає час платити податок

   Податковим кодексом України передбачено, що платниками транспортного податку є власники автівок віком не старше 5 років (з моменту виробництва), середньоринкова вартість яких перевищує 375 мінімальних заробітних плат, – інформують у Головне управління ДПС у Сумській області.

    Ставка транспортного податку на рік складає 25 000 грн за автомобіль. Тож, у разі, якщо ви є власником кількох автомобілів, котрі підпадають під оподаткування, податок потрібно сплачувати за кожен із них.

Перелік легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню транспортним податком у 2021 році, розміщено на офіційному вебсайті Міністерства економіки України за посиланням  https://www.me.gov.ua/Vehicles/CalculatePrice?lang=uk-UA.

У поточному році до переліку потрапили такі марки автомобілів: AstonMartin, Audi, Bentley, BMW, Cadillac, Chevrolet, Ferrari, Jaguar, Lamborghini, LandRover, Lexus, Maserati, Mercedes-Benz, Porsche, Rolls-Royce, Tesla, Mclaren. Загалом 248 моделей, які підлягають оподаткуванню у 2021 році.

    З моменту отримання від контролюючого органу повідомлення-рішення, у автовласника є 60 днів для сплати транспортного податку.

    Нагадуємо власникам авто, які в силу різних причин (у т.ч. через невідповідність зареєстрованого місця проживання із фактичним) не отримали повідомлення-рішення, що їм необхідно звернутися до територіального органу податкової служби за місцем проживання для отримання податкового повідомлення-рішення для подальшого проведення сплати визначеної суми податку.

    Шановні автовласники, будьте уважні! За порушення сплати податку до 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати, передбачено штраф у розмірі 10 відсотків, а при затримці оплати понад 30 календарних днів – штраф 20 відсотків. Крім того, на суму не сплаченого податку нараховується пеня у порядку, визначеному ст. 129 Податкового кодексу України.

Перейти до вмісту