Новини

Конотопська ОДПІ ГУ ДФС у Сумській області інформує

ImageМирослав Продан: СМКОР заблоковано лише 0,5% податкових накладних

З початку роботи автоматизованої системи моніторингу оцінки ступеня ризиків (з 03.07.2017) в Єдиному реєстрі податкових накладних на 01.09.2017 зареєстровано 40,6 млн. податкових накладних/розрахунків коригування на суму ПДВ понад 225,3 млрд. гривень.

За період роботи СМКОР зупинена реєстрація 201,2 тис. податкових накладних/розрахунків, що становить 0,5 % до загальної кількості ПН/РК, що реєструвалися.

«Щоб осягнути масштаб роботи СМКОР та її ефективність ДФС постійно наводить статистику. З моменту запуску автоматизованої системи моніторингу оцінки ступеня ризиків  було зареєстровано 40,6 млн. податкових накладних на суму 225,3 млрд. грн. В той же час заблокованими виявилися лише 201 тисяча ПН на загальну суму 3 млрд.  гривень. Порівняльний аналіз свідчить, що бізнес все ж таки має можливість відповідати чітко визначеним наказом Мінфіну критеріям, а отже і реєструвати свої накладні. Заяви та заклики відмінити систему блокування не мають підстав. Тільки за час її роботи в тестовому режимі – з квітня по липень – економічний ефект сягнув 7 млрд. грн., зокрема додатково  в сумі 3,5 млрд. грн. перераховані в державний бюджет. Крім того, введення СМКОР дає можливість бізнесу вчасно отримувати відшкодування ПДВ – в повному обсязі та в порядку черговості», – наголосив в.о. Голови ДФС Мирослав Продан.

«В той же час ми наголошуємо, що система, і, зокрема, критерії оцінки ступеня ризику, потребують постійного вдосконалення, адже несумлінні платники, «схемники» не стоять на місці, а намагаються пристосуватися, постійно шукаючи шляхи обходу системи. Наразі є необхідність розгляду питання щодо функціонування єдиної комісії при ДФС, замість нині діючих двох, рішення якої платники і зможуть оскаржувати в суді», – додав очільник ДФС. 

 

В Електронному кабінеті платника запроваджено новий сервіс для платників та фінансових установ

ДФС створено програмний інтерфейс (API) та клієнтське програмне забезпечення для використання у зовнішніх програмних продуктах банків та інших фінансових установ з метою відправки та приймання електронних повідомлень про відкриття/закриття рахунків платників податків через Електронний кабінет (Програмний модуль).

Починаючи з 1 вересня 2017 року через взаємодію API «Електронного кабінету» та Програмного модуля забезпечується:  завантаження файлів повідомлень про відкриття/закриття рахунків платників податків у національній та іноземній валютах, про відкриття/закриття рахунків платників податків у цінних паперах, про відкриття/закриття кореспондентських рахунків в установах банків, які формуються програмним забезпеченням фінансових установ;  накладення на файл повідомлення електронних цифрових підписів (ЕЦП) відповідальних посадових осіб фінансових установ у встановленому порядку. Використовується ЕПЦ будь-якого Акредитованого центру сертифікації ключів; відправлення та приймання файлів повідомлень контролюючими органами; отримання квитанції про результати обробки переданого файлу (квитанції про одержання файлу повідомлень (перша квитанція), про прийняття до оброблення файлу повідомлень (друга квитанція)).

Програмний модуль та Інструкція з його використання розміщенні на офіційному веб-порталі ДФС у розділі «Електронна звітність»/Програмний модуль для формування та направлення повідомлень про відкриття/закриття рахунків.

 

Сумська митниця ДФС встановлює власні рекорди: 625 мільйонів платежів перераховано за місяць до держбюджету

Головний митник Сумщини Олександр Щуцький відзвітував, що за серпень 2017 року Сумська митниця ДФС поповнила державний бюджет на 625,2 млн.  гривень,   що   на 137,2 млн.  гривень  більше   відповідного    періоду    2016 року. Завдяки наполегливій праці інспекторів під керівництвом нового очільника та потужному напрацюванню додаткової бази надходжень плановий показник був виконаний митниками на 140 відсотків. 

Олександ Щуцький говорить, що за вісім місяців 2017 року Сумська митниця ДФС вже перерахувала до держбюджету майже 3,8 млрд.  гривень. Сума перевищила минулорічні показники  на  1,2 млрд. гривень.  До спеціальних фондів Сумської області на ремонт доріг  направлено майже  416 млн. гривень.       

 «Це справжні рекордні суми перерахувань для Сумської митниці ДФС, і ми не збираємося зупинятися на досягнутому. Прагнемо збільшувати та нарощувати власні показники надходжень до державного бюджету України та мати можливість на високому рівні забезпечувати бюджетними відрахуваннями Сумську область», – повідомляє Олександр Щуцький, керівник Сумської митниці ДФС.

 

Понад 63 тис. автомобілів знаходяться на території України незаконно

Понад 63,9 тис. транспортних засобів комерційного та особистого користування з іноземною реєстрацією, ввезених протягом 2015 – 2017 років в режимі транзиту та тимчасового ввезення, перебувають в Україні з порушенням терміну.

Так, у 2015 році з ввезених майже 549,6 тис. автомобілів (майже 77,3 тис. у режимі транзит та 472,3 тис. – тимчасового ввезення) не було вивезено понад 21,5 тисяч.

У 2016 році – з ввезених в Україну майже 712,6 тис. (124,1 тис. – у режимі транзит, 588,4 тис. – тимчасового ввезення) не виїхали 54,3 тис. авто. З них з порушенням терміну в країні перебувають понад 32 тис. транспортних засобів.

З початку 2017 року (станом на 04.08.2017) з 492,5 тис. авто, ввезених у режимі транзиту (111,9 тис.) та тимчасового ввезення (380,6 тис.) не виїхало за межі країни майже 72,3 тис. автомобілів. З них майже 10,4 тис. перебувають в Україні з порушенням термінів.

Загалом, з 2015 року митниками було складено понад 26,1 тис. протоколів про порушення митних правил за ст. 470 (порушення термінів транзиту) та  майже 4,9 тис. протоколів про порушення митних правил за ст. 481 (порушення термінів тимчасового ввезення) Митного кодексу України. За цей період за порушення термінів транзиту та термінів тимчасового ввезення митницями було накладено штрафів на суму понад 206,5 млн. гривень.

 

Довідник типів об'єктів оподаткування для подання форми №20-ОПП оновлено

Конотопська ОДПІ повідомляє, що 04.09.2017 ДФС України на головній сторінці офіційного веб-порталу у розділі «Довідники» за посиланням http://sfs.gov.ua/dovidniki–reestri–perelik/dovidniki-/127294.html оприлюднено новий довідник типів об’єктів оподаткування.

Нагадуємо, що Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за формою №20-ОПП подається протягом 10 робочих днів після їх реєстрації, створення чи відкриття до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків.

Форма вказаного повідомлення передбачає заповнення типу об’єкта оподаткування.

Перейти до вмісту