Новини

Головне управління ДПС у Сумській області інформує

«МИ СТОЇМО НА ЗАХИСТІ  ПРАЦІВНИКІВ, ЯКІ ПОВИННІ БУТИ РІВНИМИ У ПРАВАХ З РОБОТОДАВЦЯМИ, ТОМУ ЗАРПЛАТІ У КОНВЕРТІ» – НІ!

Антикорупційний номер цілодобової телефонної лінії сервісу «Пульс»

Державної податкової служби України: 0800-501-007

Платники податків спрямували до місцевих бюджетів понад 886 млн гривень

Платники податків продовжують сумлінно підтримувати державу сплаченими податками. Завдяки їх активній громадянській позиції та патріотизму бюджет стабільно отримує такі необхідні кошти для Збройних Сил України та соціальних виплат нашим громадянам.

Так, за підсумками січня – червня  2023 року громади Конотопського району  отримали 886,8 млн грн податкових платежів. Це на 313,9 млн грн більше, ніж за перше півріччя 2022 року.

Найбільшу частку у загальній сумі надходжень становить податок на доходи фізичних осіб, якого сплачено 689,4 млн гривень. Також серед лідерів доходів бюджетів громад району – земельний податок (91,0 млн грн) та єдиний податок (79,1 млн гривень).

Податкова служба Сумщини вдячна платникам за сумлінність у наповненні місцевих бюджетів. 

З початку року до обласного бюджету Сумщини надійшло 831,8 млн гривень

Функціонування країни у воєнному стані та її відновлення у великій мірі залежить від надходжень коштів від сплати податків  та зборів до бюджетів усіх рівнів.

Так, упродовж шести місяців 2023 року до обласного бюджету Сумщини надійшло 831,8 млн грн податків та платежів.  У порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження зросли   на 172,4 млн гривень. 

Найбільшу частку у загальній сумі сплачених податків (майже 83 відс.) має податок на доходи фізичних осіб. З початку року до обласного бюджету його надійшло 689,2 млн  гривень. Порівняно з відповідним періодом  минулого року надходження зросли на 147,6 млн гривень. 

Крім того,  до обласного бюджету надійшло податку на прибуток підприємств в обсязі 61,5 млн грн приріст до минулорічної сплати за аналогічний період склав 11,9 млн гривень.

Рентної плати за користування надрами платники податків перерахували майже 61,0 млн гривень, що  на 9,9 млн грн більше ніж у січні – червні 2022 року.

Податкова служба Сумщини дякує платникам за фінансову підтримку держави у складний воєнний час.

ДПС викрито схему видачі імітованих фіскальних чеків

Державна податкова служба України на постійній основі здійснює контроль за дотриманням вимог законодавства щодо використання реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО) та програмних РРО суб’єктами господарювання, які проводять розрахункові операції у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. 

Так, за результатами аналізу наявної податкової інформації щодо суб’єктів господарювання, які проводять розрахункові операції із застосуванням РРО та програмних РРО, встановлено низку суб’єктів господарювання, які здійснюють незаконну діяльність, зокрема, використовують програмне забезпечення із спеціальними прихованими функціями, що дозволяє маніпулювати загальним обсягом проведених розрахункових операцій та спотворювати інформацію в розрахункових документах та фіскальних звітних чеках. 

За результатами контрольно-перевірочних заходів підтверджено організацію окремими платниками податків схеми реалізації товарів через програмні РРО та РРО із використанням програмного забезпечення, яке дозволяє приховувати реальні виторги для отримання  незаконних прибутків. Фахівцями ГУ ДПС у м. Києві виявлено мережу магазинів, у якій при продажу товару за готівку видавалися чеки, що імітують фіскальні, створені за допомогою традиційного РРО із зазначенням всіх необхідних реквізитів оригінальних чеків (фіскальний номер РРО, заводський номер РРО тощо), що належать зареєстрованому в ДПС РРО. При цьому інформація про такі операції не надсилалась до Системи обліку даних РРО. 

За ініціативи ДПС у червні – липні 2023 року працівниками територіального підрозділу податкового аудиту у м. Києві організовано та проведено 7 фактичних перевірок мережі магазинів на території столиці України.   Як приклад, у ході проведення фактичної перевірки одного з магазинів вказаної мережі податківцями виявлено та задокументовано проведення готівкових розрахункових операцій при продажу товарів, у т. ч. підакцизних, без застосування фіскалізованого РРО з видачею спотворених розрахункових документів на загальну суму понад 6,3 млн гривень. За результатами здійснених контрольно-перевірочних заходів платником податків у мережі магазинів збільшено показники середньодобового виторгу на 23 відс., при цьому середньодобові готівкові розрахунки зросли в 10-15 разів.  

Крім того, за ініціативи ДПС працівниками податкового аудиту ГУ ДПС у м. Харкові встановлено фізичну особу – підприємця, що здійснює господарські операції та використовує схожу схему приховування доходів від оподаткування. Такі незаконні дії платника податків дають підстави зробити висновки, що програмний РРО, який використовується суб’єктом господарювання, дозволяє ухилятись від належного обліку і сплати податків. 

Відповідна інформація щодо таких суб’єктів господарювання, які спотворюють податкову інформацію, що передається від РРО та програмних РРО до ДПС, буде направлена до правоохоронних органів для надання правової оцінки таким діям та організації відповідних заходів. 

Наразі під час війни для країни важлива кожна сплачена в бюджет гривня.  ДПС вдячна сумлінним споживачам за своєчасну реакцію на можливі порушення, що вчиняються несумлінними платниками податків при проведенні ними розрахункових операцій. 

Звертаємо увагу покупців, що наразі на вебпорталі ДПС у розділі «Е-сервіси» функціонує пошуковий сервіс «Пошук фіскального чека», що розміщений за посиланням: https://cabinet.tax.gov.ua/cashregs/check.  Сервіс дозволяє здійснити пошук чека РРО/ПРРО, перевірити його справжність та припинити незаконну діяльність окремих торгівців. 

Затверджено нові зразки марок акцизного податку

Головне управління ДПС у Сумській області нагадує, що постановою Кабінету Міністрів України від 19 червня 2023 року № 618 «Деякі питання маркування алкогольних напоїв, тютюнових виробів і рідин, що використовуються в електронних сигаретах» (далі – Постанова № 618) затверджено нові зразки марок акцизного податку для: алкогольних напоїв вітчизняного та імпортного виробництва; тютюнових виробів, тютюновмісних виробів для електричного нагрівання (ТВЕН) за допомогою підігрівача з електронним управлінням і рідин, що використовуються в електронних сигаретах, вітчизняного та імпортного виробництва.

Також внесено зміни до Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв, тютюнових виробів і рідин, що використовуються в електронних сигаретах.

Постанова набрала чинності з 1 липня 2023 року.

Державна податкова служба повинна, зокрема: забезпечити виготовлення та продаж з 25 серпня 2023 р. марок акцизного податку нового зразка для алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюновмісних виробів для електричного нагрівання (ТВЕН) за допомогою підігрівача з електронним управлінням і рідин, що використовуються в електронних сигаретах, вітчизняного та імпортного виробництва в установленому порядку; припинити з 1 вересня 2023 р. продаж марок акцизного податку для маркування алкогольних напоїв, тютюнових виробів і рідин, що використовуються в електронних сигаретах, зразки яких затверджено постановами Кабміну від 12.02.2020 N 74 “Деякі питання маркування алкогольних напоїв” та від 29.10.2020 N 1037 “Деякі питання маркування марками акцизного податку тютюнових виробів і рідин, що використовуються в електронних сигаретах”.              

Перейти до вмісту