Центр зайнятості інформує
Новини

Конотопський міськрайцентр зайнятості інформує

Сумський центр професійно-технічної освіти

Державної служби зайнятості: 12 років на службі людям

Сумський центр професійно-технічної  освіти Державної служби зайнятості надає освітні послуги понад 12 років. За цей час отримали путівки у професійне життя  більше 40 тисяч здобувачів освіти. 

Окрім оволодіння професійними навичками, слухачі отримують вичерпну інформацію щодо послуг служби зайнятості, законодавчих нововведень у сфері зайнятості, грантових фінансових проектів, а також долучаються до благодійних соціальних проектів.

До прикладу, днями завершили навчання майже 20 здобувачів освіти за професіми «Манікюрник» та «Перукар (перукар-модельєр). Під час навчання особливу зацікавленість викликала інформація про грантову програму «єРобота». Отримавши кваліфіковані відповіді  щодо можливості отримання грантових коштів на розвиток бізнесу,  оподаткування та облікової політики підприємницької діяльності, особливостей здійснення підприємницької діяльності у сфері послуг слухачі курсів зробили чіткий вибір свого майбуття  – відкрити власну справу.

В рамках благодійності майстрині індустрії краси вже після навчання виявили бажання долучитися до добрих справ, які займають чільне місце в діяльності навчального закладу. Під егідою Сумського ЦПТО ДСЗ майстрині перукарської справи завітали до одного з медичних закладів обласного центру й подарували свято краси його пацієнтам.

Серед загальної кількості зареєстрованих у службі зайнятості Сумщини безробітних лідерство утримують жінки

Станом на 1 травня 2023 року послуги Сумської обласної служби зайнятості отримували 7,9 тис. осіб що мали статус безробітного, майже 2 тисячі з  яких отримували допомогу по безробіттю.

Серед загальної кількості зареєстрованих безробітних лідерство утримують жінки – 6 тис. осіб (або 76,1%), коли чоловіків майже у чотири рази менше – 1,9 тис. (або 23,9%).

Щодо вікових ознак, то до 35 років налічувалося 18,7% зареєстрованих безробітних; 27,1% – від 35 до 44 років; 29,4% – від 45 до 55 років; 24,8% – понад 55 років.

Найбільший відсоток зареєстрованих безробітних мали професійно-технічну освіту (45,8%), вищу (43,9%), загальну середню освіту (10,3%).

За видами економічної діяльності серед зареєстрованих безробітних 22% раніше були зайняті у сфері торгівлі; 15% –  у державному управлінні й обороні; 14% – у переробній промисловості; 9% – у сільському, лісовому та рибному господарстві.

На сьогоднішній день серед шукачів роботи переважають працівники сфери торгівлі та послуг – 25% (продавець продовольчих та непродовольчих товарів, кухар, охоронник, продавець-консультант, молодша медична сестра, соціальний робітник); представники найпростіших професій – 19% (підсобний робітник, прибиральник, укладальник-пакувальник, сторож, опалювач, вантажник, двірник); робітники з обслуговування, експлуатації та складання устаткування та машин – 11% (машиніст (кочегар) котельної, водій автотранспортних засобів, оператор котельні, оператор заправних станцій, тракторист); фахівці – 11% (бухгалтер, фахівець, сестра медична, вихователь).

Нагадуємо, консультації з питань пошуку роботи, реєстрації в службі зайнятості, отримання статусу безробітного та порядку призначення і нарахування допомоги по безробіттю ви можете отримати в Telegram за посиланням: https://t.me/+Jis40eOnV-JjNjUy

У разі виникнення питань до ваших послуг телефони гарячої лінії: 093 276 39 66; 096 109 08 37; 095 337 41 10.

Перейти до вмісту