Новини

Конотопське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України інформує

Image3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими можливостями

Щороку 3 грудня разом із світовою спільнотою Україна відзначає Міжнародний день людей з обмеженими можливостями. Проведення такого дня спрямоване на привернення уваги до проблем людей з обмеженими фізичними можливостями, захисту їх гідності, прав і благополуччя. Ці завдання близькі і працівникам Фонду соціального страхування України.

 Конотопське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Сумській області (Далі – Конотопське відділення) опікується людьми, які отримали  групу інвалідності внаслідок трудового каліцтва та професійного захворювання.

Важливим напрямком роботи Конотопського відділення є своєчасне та повне відшкодування шкоди, пов’язаної з втратою застрахованими особами працездатності. Здійснюються щомісячні страхові виплати 389 потерпілим на виробництві, у тому числі 35 особам, які мають право на виплати в разі втрати годувальника.  Із загальної чисельності потерпілих, які отримують страхові виплати, 197 потерпілих, або 50,6% – це особи з інвалідністю. При цьому, 5 осіб мають інвалідність І групи, 28 осіб – інвалідність ІІ групи, 164 особи – інвалідність ІІІ групи. З серпня 2014 року робочим органом Фонду  проводяться  виплати 55 внутрішньо переміщеним особам, із них 22 з інвалідністю.

З початку року Конотопське відділення направило 36,4 тис. гривень на виплату одноразових допомог 5 потерпілим в разі стійкої втрати працездатності  внаслідок нещасних випадків на виробництві або професійних захворювань.

В цілому загальна сума страхових виплат, проведених потерпілим та членам їх сімей, склала з початку року 10,9 млн. грн. Виплати проводяться своєчасно та в повному обсязі. Заборгованість по страховим виплатам відсутня.

            Відділення Фонду вживає заходи щодо  забезпечення потерпілих  на виробництві та професійних захворювань медико-соціальними послугами, спрямованими на відновлення їх здоров’я, повернення їх до праці  у суспільство, усунення наслідків захворювання або травми, максимального зменшення наявних обмежень пересування, орієнтації, самообслуговування, навчання, спілкування, поводження тощо. Протягом 11 місяців поточного  року на медичну та соціальну реабілітацію потерпілих на виробництві було витрачено  415,3 тис. грн.

            3 людей з інвалідністю від трудового каліцтва та професійного захворювання пройшли лікування в стаціонарних відділеннях медичних закладів. Їм було відшкодовано витрат на суму  більше 6 тис. грн. 2 особи отримали  лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно – курортних закладів на суму 36,6 тис. грн.

Упродовж одинадцяти місяців 2020 року санаторно-курортним лікуванням за кошти Фонду соціального страхування України  особи з інвалідністю внаслідок трудового каліцтва та професійного захворювання не забезпечувались. На виконання вимог Закону України від 13.04.2020 № 553-ІХ з 18 квітня 2020 року Фонд призупиняв фінансування на ці та інші  цілі. Але Законом України «Про внесення змін до розділу ІІ «Прикінцеві положення «Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік»  № 3692, зокрема, усувається обмеження щодо фінансування Фондом соціального страхування України у період дії карантину:

● одноразових страхових виплат у разі стійкої втрати працездатності або смерті потерпілого на виробництві;

● спеціальних медичних та постійних сторонніх доглядів, побутового обслуговування, зокрема, для осіб з інвалідністю;

● ліків і виробів медичного призначення для потерпілих на виробництві, осіб з інвалідністю;

● санаторно-курортного лікування потерпілих, осіб з інвалідністю;

● реабілітаційного лікування працюючих після перенесених захворювань і травм. 

15 потерпілих, яким рішенням медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) визначено потребу в амбулаторно – поліклінічному лікуванні, забезпечуються щомісячно для лікування вдома та при перебуванні на денному стаціонарі лікарськими засобами,  виробами медичного призначення. На ці цілі за 11 місяців поточного року витрачено  64,6 тис. грн. В перших числах грудня 2020 року додатково профінансовано витрати на забезпечення лікарськими засобами,  виробами медичного призначення, з урахуванням усунутих обмежень, на суму 63,6 тис. грн.

 Технічними та іншими засобами реабілітації забезпечено 41 людину з обмеженими фізичними можливостями, що перебувають на обліку у Конотопському відділенні, на суму 221,9 тис. грн. Для одного потерпілого з інвалідністю проведено післягарантійний ремонт протезу на суму 16,9 тис. грн. 6 потерпілих отримали за рахунок коштів Фонду палиці та милиці.

Фондом соціального страхування України здійснюється призначення витрат для забезпечення потерпілих внаслідок нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань спеціальним медичним доглядом, постійним стороннім доглядом та побутовим обслуговуванням у обсязі 100% потреби. Упродовж  одинадцяти місяців 2020 року Конотопське відділення здійснило виплати на спеціальний медичний догляд для 1 особи з інвалідністю внаслідок трудового каліцтва на суму 17,3 тис. грн., на постійний сторонній догляд – 36,2 тис. грн.  для 4 осіб, на побутове обслуговування – для  потерпілих на виробництві на суму 22,7 тис. грн. З урахуванням усунутих обмежень 01 грудня 2020 року дофінансовано 84 тис. грн.

На протязі поточного року відшкодовано компенсацію витрат на бензин, ремонт, технічне обслуговування автомобілів та транспортне обслуговування  в сумі 5,2 тис. грн. для 13 осіб з обмеженими фізичними можливостями.

Переймаючись буденними проблемами,  всі мешканці нашого регіону повинні замислитися над непростою долею людей з вадами здоров’я і не тільки у цей день, а й протягом цілого року не забувати про те, що поруч з нами живуть люди з обмеженими можливостями, і вони потребують допомоги і уваги. Пандемія коронавірусної хвороби спонукає працівників Конотопського відділення, яке обслуговує громадян з особливими потребами, що потерпіли на виробництві, у м. Конотоп, Конотопському та Кролевецькому районах, до пошуку нових організаційних підходів і методів управління системою охорони праці, напрацювання законодавчо обґрунтованих важелів впливу на керівництво підприємств у сфері запровадження безпечних і нешкідливих умов праці та здійснення соціального захисту від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.

 

Начальник  Конотопського відділення

                                                                                  Г.Листопад

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перейти до вмісту