Новини

Конотопський міськрайцентр зайнятості інформує

ImageЕлектронні сервіси служби зайнятості

Державна служба зайнятості, підтримуючи сучасні тенденції з розвитку електронного урядування, активно впроваджує нові електронні сервіси із надання соціальних послуг громадянам та роботодавцям з використанням інтернет-технологій.

Забезпечено доступність до ресурсів не лише з комп’ютера, підключеного до мережі Інтернет, а також із мобільного телефону.

            З початку 2018 року запрацював новий веб-сайт «Єдине соціальне середовище зайнятості» (https://www.dcz.gov.ua), який відтепер має більш зручний та зрозумілий інтерфейс, надає можливість швидкого пошуку вакансій та резюме по всій Україні

            «Електронний кабінет роботодавця» скорочує витрати часу роботодавця для відвідування центру зайнятості та підвищує рівень взаємодії з Державною службою зайнятості.

            Роботодавець має змогу переглянути актуальність реквізитів свого підприємства, що зареєстровані в центрі зайнятості, історію направлень центром зайнятості працівників, виконання договорів на громадські та на роботи тимчасового характеру, здійснити добір працівників шляхом перегляду резюме. Також передбачена можливість подання звітів за формою 3-ПН та перегляду звітів форм 4-ПН, 1-ПА, що подавались до центру зайнятості та ще багато корисної інформації.

            «Електронний кабінет безробітного» – значно розширює можливості самообслуговування. За допомогою цього сервісу зареєстрований безробітний має можливість створити власне резюме, здійснити підбір роботи, ознайомитись з інформацією про тимчасову зайнятість, дізнатися про можливості професійного навчання. Крім зазначених послуг, власник кабінету може переглядати дані про заплановані та фактичні відвідування центру зайнятості, дізнатися про заходи, які заплановані в центрах зайнятості та записатися на ті з них, що зацікавили, отримати інформацію щодо нарахувань та виплат допомоги по безробіттю.

            Отримати доступ до сервісів дуже просто. Для цього необхідно звернутись до центру зайнятості, надати адресу електронної пошти та логін і пароль, за допомогою яких авторизуватися та отримати доступ до послуг на сайті служби зайнятості.

            Нагадуємо, що в минулому році служба зайнятості запровадила такий сервіс, як «Електронна черга».  Завдяки електронній черзі реєстрації можна дистанційно записатись на прийом до спеціаліста будь-якого центру зайнятості, обравши мету, дату та годину візиту.

Також служба зайнятості надає допомогу та організовує технічний супровід таких послуг як «Відео-резюме», «Онлайн-співбесіда безробітних з роботодавцями», «Відео-презентація та відео-вакансія підприємства».

            Сподіваємось, що послуги та нововведення служби зайнятості  стануть в нагоді всім клієнтам центру зайнятості.

***

Володимир Підлісний: «Служба зайнятості не прокладає дорогу в рай, а убезпечує від аду безробіття»

Ринок праці завжди мав ознаку мінливості. Виклики сьогодення складні й потребують особливого, новаторського підходу.

Тримаючи руку на пульсі часу служба зайнятості намагається працювати на випередження негативних тенденцій, залучаючи до вирішення питань зайнятості соціальних партнерів. Так, сьогодні вкрай актуальним є працевлаштування молоді, зокрема, забезпечення першим робочим місцем, що повинно упередити масовий відтік робочої сили на закордонні заробітки. Тут не обійтись без тісної співпраці з освітянами.

 Обласну службу зайнятості пов’язують давні партнерські стосунки з Департаментом освіти і науки облдержадміністрації, які віднині стали на інший, більш якісний рівень співвідносин.

Під час засідання регіональної ради професійної освіти (стейкхолдерів), під головуванням заступника голови облдержадміністрації Івана Боршоша, відбулося підписання Угоди про співпрацю між Департаментом освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації та Сумським обласним центром зайнятості.

Угодою передбачено спільне та узгоджене співробітництво в сфері підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації кваліфікованих кадрів із числа зареєстрованих безробітних за робітничими професіями регіонального ринку праці; профорієнтаційної роботи серед молоді та безробітних; надання послуг роботодавцям; проведення спільних заходів.

«Настав час серйозних кроків та категоричних відповідей на виклики сьогодення, зокрема, не втрачає актуальності модна серед роботодавців ганебна тенденція на мінімальну оплату праці, що призвела до такого парадоксу: роботодавець має вільні або новостворені робочі місця, на які шукачі роботи не поспішають працевлаштовуватися  (з 3,5 тисяч вакансій – кожна третя з мінімальною заробітною платою), або ж дисбаланс попиту і пропозиції робочої сили як у професійно-кваліфікованому розрізі,  так і в розрізі територій, у вирішенні якої  основна ставка робиться на професійне навчання та перенавчання», –  зазначив директор обласного центру зайнятості Володимир Підлісний.

 «Актуально і важливо розробити процес взаємодії сфери освіти та сфери праці, що швидко розвивається і удосконалюється. Саме тому один із затребуваних партнерів закладів професійно-технічної освіти є Сумський обласний центр зайнятості, співпраця з яким розширює можливості вчасно реагувати на потреби ринку праці», – додала Вікторія Гробова.

Всі учасники зібрання схвально прийняли підписання угоди, вбачаючи у службі зайнятості надійного та дієвого партнера.  Від голови постійної комісії обласної ради з питань бюджету Миколи Березіна прозвучала пропозиція щодо укладання службою зайнятості таких угод  з об’єднаними територіальними громадами, бо служба зайнятості одна з перших підставила плече допомоги  і є надійним помічником у забезпеченні життєдіяльності громад.

Пропозиції та відгуки учасників зібрання доводять, що служба зайнятості, як сервісна установа, вже має певний авторитет надійного партнера і кількість бажаючих співпрацювати з нею збільшується.   

 

 

 

Перейти до вмісту