30 сесія 7 скликання (20.02.2019)

Про публічний звіт голови Конотопської районної державної адміністрації про виконання у 2018 році…

 Image

КОНОТОПСЬКА  РАЙОННА  РАДА

СЬОМЕ СКЛИКАННЯ

 ТРИДЦЯТА СЕСІЯ

 РІШЕННЯ

Конотоп

 20.02.2019

Про публічний звіт голови Конотопської районної державної адміністрації про виконання у 2018 році Програми економічного і соціального розвитку, районного бюджету і делегованих районною радою повноважень

 

          Заслухавши публічний звіт голови Конотопської районної державної адміністрації Горбенка Миколи Миколайовича про виконання у 2018 році Програми економічного і соціального розвитку, районного бюджету і делегованих районною радою повноважень, відповідно до Конституції України та керуючись статтею 34 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», статтею 72 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та наказом Національного Агентства України  з питань державної служби №227 від 20.12.2016 «Про затвердження Типового порядку проведення публічного звіту керівника органу виконавчої влади»,

          районна рада вирішила:

          1. Публічний звіт голови Конотопської районної державної адміністрації Горбенка Миколи Миколайовича про виконання у 2018 році Програми економічного і соціального розвитку, районного бюджету і делегованих районною радою повноважень взяти до відома.

 

Голова                                                                      А.БОЯРЧУК

 

Надія Олійник 2 32 18

Надіслати: до протоколу – 2, постійним комісіям районної ради – 4, голові  Конотопської райдержадміністрації – 1

 

Публічний звіт

голови Конотопської районної державної адміністрації

про виконання у 2018 році програми економічного і соціального  розвитку, районного бюджету і делегованих  районною радою повноважень

      

            Відповідно до  Закону України «Про державну службу» та на виконання Наказу Національного агентства України з питань державної служби від 20.12.2016  №277 «Про затвердження Типового порядку проведення публічного звіту керівника органу виконавчої влади», з метою належного інформування громадськості про підсумки діяльності  Конотопської районної державної адміністрації,  до вашої уваги надається звіт про проведену роботу у 2018 році.

Виконання власних повноважень районної державної адміністрації і делегованих районною радою були спрямовані на забезпечення стабілізації економічного розвитку галузей господарського комплексу району, підвищення рівня фінансово-бюджетної дисципліни, вирішення актуальних проблем життєдіяльності району, поліпшення добробуту та соціального захисту населення.

Забезпечення відкритості та прозорості місцевої влади, оперативності у вирішенні нагальних питань та проведення багатопланової організаційної роботи апаратом районної державної адміністрації та її структурними підрозділами у тісній співпраці з районною радою, виконкомами селищної та сільських рад,  територіальними органами міністерств, відомств України, іншими суб’єктами діяльності стало основою для досягнення позитивних результатів.

Багатопланова організаторська робота районної державної адміністрації  постійно знаходила своє відображення в розпорядженнях районної державної адміністрації. Актуальні питання розвитку району розглядались на засіданнях колегії районної державної адміністрації, на нарадах із залученням начальників управлінь і відділів, селищного та сільських голів, депутатів районної ради, керівників підприємств, установ та представників громадських організацій району. Структурні підрозділи районної державної адміністрації працювали відповідно до перспективного, квартальних планів роботи районної державної адміністрації, що затверджувалися розпорядженнями голови районної державної адміністрації.

 

Організаційна робота

           З метою обговорення перспектив і найважливіших напрямків розвитку району, посилення взаємодії з органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та громадськістю, реалізації в районі  державної політики,  в районній державній адміністрації функціонує колегія.

           У 2018 році проведено 13 засідань колегії Конотопської районної державної адміністрації, на яких розглянуто 29 питань, спрямованих на організацію виконання програми економічного і соціального розвитку району, наповнення та ефективне використання бюджету, соціального захисту, медичного обслуговування населення, стану виконавської дисципліни та роботи зі зверненнями громадян, виконання виконавчими органами сільських рад делегованих повноважень органів виконавчої влади. За результатами розгляду  видано 26 розпоряджень, 1 доручення голови Конотопської районної державної адміністрації та прийнято 2 протокольні рішення.

           Протягом 2018 року відбулася 31 апаратна нарада при голові районної державної адміністрації за участю керівників структурних підрозділів районної державної адміністрації та її апарату, сільських голів, керівників підприємств, установ, організацій району з основних питань соціально-економічного розвитку та забезпечення сталого функціонування соціальної та культурної сфери району.

Головою районної державної адміністрації проведено 11 нарад та 3 співбесіди з сільськими головами та головами об’єднаних територіальних громад на яких розглянуті питання щодо шляхів наповнення місцевих бюджетів, стану функціонування закладів соціальної сфери, благоустрою населених пунктів, соціального захисту, проведення призовної кампанії тощо.

Відповідно до затвердженого розпорядженням голови районної державної адміністрації плану здійснення контролю за виконанням делегованих повноважень виконкомами сільських рад протягом 2018 року структурними підрозділами райдержадміністрації та її апарату проведено 42 тематичні та 2 комплексні перевірки виконкомів сільських рад.

У 2018 році до районної державної адміністрації для розгляду надійшло 3397  документів службової кореспонденції. Головою районної державної адміністрації видано 608 розпоряджень та 5 окремих доручень. Керівником апарату районної державної адміністрації видано 272 накази.

 

Кадрова робота в апараті та структурних підрозділах

 районної державної адміністрації

Відповідно до Закону України «Про державну службу» у 2018 році в Конотопській районній  державній адміністрації проводилася робота з персоналом, яка була  спрямована на реалізацію державної політики з питань управління персоналом, добір персоналу, планування та організацію заходів з питань підвищення рівня професійної компетентності державних службовців, документальне оформлення вступу на державну службу, її проходження та припинення.

До складу структури райдержадміністрації входить 7 структурних підрозділів апарату та 12 структурних підрозділів (2 управління, 7 відділів,        2 сектори та 1 служба), з них 5 структурних підрозділів зі статусом юридичних осіб публічного права

У 2018 році в апараті райдержадміністрації утворені організаційний відділ, чисельністю три штатних одиниці (заступник керівника апарату-начальник відділу, 2 головних спеціалісти), сектор з управління персоналом, чисельність     2 штаті одиниці (завідувач сектору, головний спеціаліст) та введені посади головного спеціаліста з питань оборонної, мобілізаційної та режимно-секретної роботи, провідного спеціаліста з питань запобігання та виявлення корупції, спеціаліста з питань цивільного захисту, взаємодії з правоохоронними органами та охорони праці.

Штатна чисельність працівників райдержадміністрації становить 110,5 одиниць, в тому числі 100 посад державної служби (33 – категорії «Б», 67 – категорії «В»), три посади керівників, на яких не поширюється дія Закону, 4 посади працівників, які виконують функції з обслуговування, 3,5 посад робітників.

Для проведення відбору кандидатів на заміщення вакантних посад державних службовців керівниками державної служби утворені 3 конкурсні комісії. Протягом 2018 року оголошено та проведено 2 конкурси на зайняття вакантних посад державної служби категорії «Б» та 4 – на зайняття вакантних посад категорії «В».

Всього впродовж 2018 року на посади державних службовців райдержадміністрації призначено 12 осіб, з них: за результатами конкурсу                     6 осіб, за переведенням на рівнозначну та нижчу посади – 6 осіб.

Звільнено з посад державної служби 11 осіб, з них: за власним              бажанням – 3 особи, за переведенням – 8 осіб.

У 2018 році стосовно 4 новопризначених державних службовців райдержадміністрації проведена перевірка відповідно до вимог Закону України «Про очищення влади» та  спеціальна перевірка відомостей щодо 1 особи, яка претендувала на зайняття вакантної посади  державної служби категорії «Б».

Відповідно до статті 44 Закону, Типового порядку проведення оцінювання результатів службової діяльності державних службовців, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2017 року № 640 у жовтні-листопаді 2018 року проведено оцінювання результатів службової діяльності 88 державних службовців апарату та структурних підрозділів  райдержадміністрації, які займають посади державної служби категорій «Б» і «В». За результатами оцінювання 58 державних службовців отримали відмінну оцінку, 30 – позитивну оцінку.

Під постійною увагою знаходиться питання здобуття державними службовцями фахової освіти за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування». Всього в райдержадміністрації працює 10 магістрів державного управління. Навчаються у Центрі професійної та післядипломної освіти Сумського державного університету Сумському державного університету 2 державних службовців райдержадміністрації (заочна форма навчання).

В апараті та структурних підрозділах райдержадміністрації державні службовці постійно підвищують рівень професійної компетентності. У 2018 році у державних закладах післядипломної освіти пройшли навчання  50 державних службовців з отриманням відповідних посвідчень про підвищення кваліфікації. 15 державних службовців підвищили кваліфікацію у рамках проведення першого туру щорічного Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець».

 

 

                            Відкритість і доступність діяльності влади

Конотопська районна державна адміністрація працює, дотримуючись, зокрема, принципів широкої гласності та публічності, з урахуванням громадської думки.

На офіційному веб-сайті райдержадміністрації, крім інформації про роботу керівництва та структурних підрозділів, оприлюднюються матеріали, спрямовані на забезпечення актуального суспільного попиту: фінансового характеру,  призначення субсидій, пільг, інших видів державної допомоги, виконання районних програм, проведення в Конотопському районі реформ в сфері освіти, медицини, децентралізації влади тощо.

Крім офіційного сайту райдержадміністрації, суспільно важливі матеріали оприлюднюються через сторінку Конотопської РДА в facebook, поширюються через місцеві друковані ЗМІ, телерадіокомпанії, Інтернет-ресурси.

Завдяки  проведенню  електронних  консультацій,  публічних громадських  обговорень,  діяльності профільних робочих груп отримується зворотній зв’язок із громадськістю.

Представники  Громадської  ради  при  райдержадміністрації входять до складу консультативно-дорадчих органів РДА, її структурних підрозділів.

У співпраці з громадським сектором проведено більше 130 масштабних заходів, у тому числі всеукраїнського  рівня:  відзначення 359 річниці перемоги війська під проводом гетьмана  Івана  Виговського  у  Конотопській  битві  1659 року в с.Шаповалівка, проведення в с.Попівка змагань з мотоциклетного спорту України,  участь у закладенні алеї дубів в  Національному заповіднику "Хортиця" у пам'ять про бійців з Конотопщини, полеглих за Україну, відкриття  Меморіального комплексу Миколи Стороженка у с.В’язове.

Реалізація в районі державної політики та хід суспільно-політичних  процесів  обговорюється під час «круглих столів», конференцій, форумів. Жителі  Конотопського району можуть  безпосередньо  поспілкуватися  з  головою  РДА під  час виїзних громадських приймалень  у населених пунктах району. На території Конотопського району в минулому році реалізовано 34 тематичні кампанії.

2018 рік став заключним етапом в процесі реформування (роздержавлення) районної газети «Сільські горизонти», яка й надалі продовжує висвітлювати актуальні аспекти життєдіяльності Конотопського району.

Варто зазначити, що конструктивна співпраця районної державної адміністрації з депутатським корпусом районної ради, селищною та сільськими радами, об’єднаннями громадян та щотижневе вивчення суспільно-політичної ситуації на території населених пунктів району,  дає можливість передбачити наслідки прийнятих управлінських рішень та сприяє стабільній суспільно-політичній ситуації в районі.

 

Промисловість

Основу промислового комплексу району, віднесених до основного кола звітуючих, складають 3 підприємства: а саме 2 державні підприємства „Конотопське лісове господарство”, Попівський експериментальний завод та приватне підприємство „ Хлібзавод „Дубов”язівський”.

За даними промислових підприємств загальний обсяг реалізованої промислової продукції за 2018 рік склав 104593,9 тис. грн., що становить 144,9%  до показника за відповідний період 2017 року.

            У натуральному виразі у 2018 році вироблено 2571,4 тонни хліба та хлібобулочних виробів, 291 тонна здоби, 7009 куб. метрів деревини, 1419 куб. метрів пиломатеріалів, 3560,2 тонни розріджувача багатофункціонального та 195,5 тонн компонента добавки антидетонаційної для бензинів.

Основне промислове підприємство району, ДП «Попівський експериментальний завод» виробляє 62,3% промислової продукції.

            Питома вага району в обласному обсязі реалізованої промислової продукції складає 0,2%.

 

                      Агропромисловий комплекс

   Аграрний сектор є основою економіки району. Він є найбільшою, найсильнішою та найперспективнішою галуззю Конотопщини.

Агропромисловий комплекс відноситься до провідних галузей економіки району, стан справ в якій впливає на рівень і якість життя населення, стабільну роботу галузей, що споживають сільськогосподарську продукцію  та формування експортного потенціалу району.

Він налічує 39 сільськогосподарських підприємств різних форм власності та господарювання, 57 фермерських господарств, 1  підприємство  харчової промисловості.

Крім того, агропромисловий комплекс включає в себе
2 сільськогосподарських кооперативи та 20760 особистих селянських господарств.

Саме результати господарювання в агропромисловому комплексі великою мірою визначають загальні показники валового виробництва, наповнення державного та місцевих бюджетів, рівня життя переважної більшості людей.

Сільське господарство Конотопщини спеціалізується в рослинництві на вирощуванні зернових і технічних культур, у тваринництві – на виробництві молока, м’яса великої рогатої худоби та свиней.

Зернове господарство є стратегічною галуззю економіки Конотопського району. Вирощене на Конотопщині зерно реалізується в інші регіони України та експортується за кордон. Зерно є сировиною для борошномельних та комбікормових підприємств регіону, переробляється самостійно сільськогосподарськими підприємствами. Надходження коштів від продажу зерна та зернопродуктів забезпечують фінансову стійкість аграрних підприємств.

За підсумками 2018 року зернові і зернобобові культури в агропідприємствах  займали площу 42,8 тис. гектарів, що становило в структурі посівних площ району майже  54%. Обсяги виробництва зерна в Конотопському районі у 2018 році склали 308,2 тис. тонн, середня урожайність          72 ц/га. 

Зростання урожайності в основному забезпечується  збільшенням частки посівів кукурудзи на зерно, яка має значно вищий рівень урожайності порівняно з іншими зерновими та зернобобовими культурами. Так, у 2018 році урожайність кукурудзи на зерно  становила 95 ц/га.

Виробництво зернових культур в районі в повній мірі забезпечує продовольчу безпеку регіону.

У Конотопському районі поширено вирощування олійних культур, серед яких найбільші площі займають соняшник, соя. У 2018 році  підприємствами Конотопщини вироблено 56,2 тис. тонн соняшнику, урожайність склала 28,2 ц/га. Вирощування соняшнику протягом останніх років залишається найбільш рентабельним видом діяльності аграрних підприємств.
         Сприятлива кон’юнктура світового ринку є ключовим чинником, що стимулює сільськогосподарських товаровиробників вирощувати соняшник.

На Конотопщині соя належить до перспективних, економічно привабливих культур. Підтвердженням цього є розширення в районі її посівних площ, зростання урожайності та збільшення валового збору. Так, у 2018 році площі збирання культури становили 12,2 тис. гектарів, валовий збір – 28,7 тис. тонн, урожайність 23,5ц/га.

  Аналіз виробництва сої в сільськогосподарських підприємствах району свідчить, що посівна площа під культурою 15% від загальної площі посіву, а урожайність здебільшого перебувала на рівні середньої по області, тобто резерви збільшення обсягів виробництва є достатньо великими.

За рейтингом серед районів області по кількості поголів’я великої рогатої худоби та корів в сільськогосподарських підприємствах та валовому виробництву молока Конотопщина займає 1 місце.

У районі функціонує 10 сільськогосподарських підприємств з поголів’ям молочних корів 5161 голова,  якими виробляється за рік 60 % молока від загального виробництва з високими показниками якості.

Аналіз стану виробництва молока за категоріями господарств  в районі за 2018 рік свідчить, що рівноправними виробниками цього продукту є господарства населення.

Продуктивність корів у сільськогосподарських підприємствах району у 2018 році досягла 6904,2 кг молока, що більше на 20% в порівнянні  з 2017 роком.

За 2018 рік поголів’я великої рогатої худоби у сільськогосподарських підприємствах зросло  на 1689 голів. Великої рогатої худоби на 01.01.2019 року нараховувалось 13,7 тис. голів з них корів 5,2 тис голів.

    У господарствах населення поголів’я великої рогатої худоби щорічно зменшується. Важливу роль в цьому відіграє збільшення частки сільського населення похилого віку. Поголів’я великої рогатої худоби у населення за 2018 рік зменшилось на 410  голів.

    Найбільших втрат через африканську чуму  зазнала галузь свинарства.  Станом на 01.01.2019 у районі утримувалось 817 голів свиней.

Для диверсифікації ризиків м’ясопереробної галузі в районі важливим є відновлення вівчарства. Вівці – єдині у світі тварини, у яких ніколи не було виявлено таких захворювань, як туберкульоз і рак. Баранина відзначається високим вмістом повноцінного білка, а також незамінних амінокислот. Популярність баранини у світі постійно зростає.

У 2018 році в Конотопському районі найбільше поголів’я овець серед сільськогосподарських підприємств утримувалось в ТОВ «Харчовик» – 727голів.

Птицю в районі утримує тільки одне підприємство ТОВ «Колос –Агро Трейд». Станом на 1.01.2019  поголів’я птиці  склало 59,4 тис. голів.

Виробництво яєць птиці всіх видів у сільськогосподарських господарствах  району  зменшилось та у 2018 році становить 8,7 млн. штук.      (-29%).

У 2018 році сільськогосподарськими підприємствами району реалізовано на забій 1,4 тис. тонн худоби та птиці (у живій вазі), що менше рівня 2017 року на  31%.

Однією з проблем розвитку м’ясного скотарства в районі є диспаритет цін на сільськогосподарську продукцію та матеріально-технічні ресурси, зростання вартості кормів; неспроможність більшості вітчизняних товаровиробників застосовувати новітні технології утримання та відгодівлі тварин у зв’язку з обмеженим фінансовим ресурсом.

 

Залучення інвестицій

Проводиться активне інвестування приватних коштів господарюючими суб’єктами в оновлення машино – тракторних парків.

У 2018 році підприємства району інвестували в розвиток виробництва 183,5 млн. грн. Проводилось будівництво зерносушильних комплексів у ПСП АФ «Соснівська», ФГ «Дейнека». Побудовано та введено в дію зерносушильний комплекс у  ТОВ АФ «Козацька». Розпочато підготовчі роботи по будівництву елеватора в селі В’язовому. Збільшено на 5 га систему зрошення у ПСП «Мир». Для впровадження новітніх технологій у виробництво придбано високопродуктивної техніки на суму 153,3 млн. грн. Зокрема придбано 14 потужних тракторів, 4 зернозбиральних комбайнів та іншу сучасну техніку.

Сільськогосподарські підприємства району дотримуються умов договорів оренди сільськогосподарських земель. За 2018 рік підприємства повністю виплатили орендну плату за використання земельних паїв. Середній відсоток орендної плати по району за використання паїв населення складає 11%.

 

 

 

Транспорт

На даний час транспортна мережа Конотопського району налічує 17 приміських автобусних маршрутів, 12 з яких обслуговує юридична особа – приватне підприємство „Корунд – С” та 5 маршрутів –  5 підприємців – фізичні особи, з яких 2 перевізника здійснюють перевезення пасажирів по тимчасовому договору. З 1 серпня 2018 року в мережу приміських автобусних маршрутів включено маршрут: «Конотоп – с. Вирівка ч/з с. Заводське».

У районі  забезпечено реалізацію прав окремих категорій громадян на пільговий проїзд автомобільним транспортом на автобусних маршрутах загального користування у приміському сполученні.

Відповідно до районної програми здійснення компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян автомобільним транспортом на автобусних маршрутах загального користування на 2018 рік передбачено обсяг фінансових ресурсів – 1716,8 тис. грн. та протягом року використано                        1539,5 тис. грн., в тому числі на безоплатне перевезення пільгової категорії населення Конотопського району автомобільним транспортом на автобусних маршрутах загального користування у приміському сполученні передбачено 1119,3 тис. грн.. фактично нараховано та профінансовано 989 тис. грн.

 

Дорожнє господарство

Філією «Конотопський райавтодор» на території району обслуговується 453,1 км доріг з твердим покриттям, протягом 2018 року виконано експлуатаційне утримання державних доріг (зимове утримання) – 8209,0  тис. грн., поточний дрібний ремонт державних доріг – 7920,3 тис. грн., встановлено 160 дорожніх знаків.

            Також виконано експлуатаційне утримання місцевих доріг (зимове утримання) – 7683,2  тис. грн., поточний дрібний (ямковий) ремонт місцевих доріг – 19645,6 тис. грн., поточний середній ремонт місцевих доріг – 18163,8 тис. грн., встановлено 190 дорожніх знаків.

            В місцевих бюджетах сільських рад на 2018 рік передбачені кошти в сумі 6108,5 тис. грн. на проведення робіт з поточного та капітального ремонтів комунальних доріг. Станом на 01.01.2019 використано 4602,5 тис. грн.

Відповідно до розпорядження голови Сумської обласної державної адміністрації від 22.05.2018 №304-ОД за рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення було виконано поточний середній ремонт автомобільних доріг, а саме:

            О190507 Козацьке –  Путивль на ділянці км 1+000 – км 2+500 (окремими ділянками) – 0,7 км;

            С190534 Під’їзд від /О190510/ до села Таранське на ділянці км 2+000 – км 3+000 (окремими ділянками) – 0,4 км;

            С190504 Конотоп – Сарнавщина на ділянці км 1+000 – км 1+900 (окремими ділянками) – 0,4 км;

            О190502 Соснівка – Заводи – Попівка – /Р-61/ на ділянці км 17+000 – км 19+000 (окремими ділянками) – 1,1 км;

            О190505 Шевченкове – Великий Самбір – Дептівка (на Дмитрівку), на ділянці км 0+000 – км 1+000 (окремими ділянками) – 0,5 км.

 

Житлово-комунальне господарство

Протягом 2018 року сільськими радами виконані роботи з поточного ремонту та утримання мереж вуличного освітлення на суму 723,2 тис. грн.

У 2018  році в районі  введено в експлуатацію 652,7  кв. метрів  загальної площі житла (індивідуальні житлові будинки).

            З метою створення нових та збереженню існуючих зелених зон  протягом  2018 року проведено заходи з озеленення населених пунктів В’язівської та Землянської сільських рад  на загальну суму  12 тис. грн.

            У минулому році з метою наповнення водойми за рахунок притоку ґрунтових вод та для подальшого проведення робіт по поліпшенню технічного та санітарного стану водойм  в районі проведено наступні заходи:

– виготовлено проектно-кошторисну документацію та проведено роботи з капітального та благоустрою водойми в с. Попівка за рахунок обласного бюджету на загальну суму 366,9 тис. грн., з них 32,1 тис. грн. – співфінансування з бюджету Попівської сільської ради;

– виготовлено проектно-кошторисну документацію на капітальний ремонт та благоустрій водойми в с. Вирівка за рахунок обласного бюджету на загальну суму 351,9 тис. грн., в тому числі 130,0 тис. грн. на умовах співфінансування за рахунок бюджету Вирівської сільської ради.

Для недопущення появи стихійних сміттєзвалищ побутових та інших відходів за 2018 рік проведено роботи по вивезенню сміття з територій Вирівської та Мельнянської сільських рад  на суму 28,3 тис. грн.

 

Виконання реформи децентралізації влади в частині добровільного об'єднання територіальних громад

Відповідно до статті 11 Закону України «Про добровільне об'єднання територіальних громад»,  з метою створення належних умов для підготовки та проведення добровільного об’єднання громад на території Конотопського району розпорядженням голови райдержадміністрації створено робочу групу з питань вивчення добровільного об'єднання територіальних громад, затверджено її склад та розподілено обов’язки між членами робочої групи, розроблено карту та паспорти спроможних територіальних громад.

Питання про стан та перспективи добровільного об’єднання територіальних громад в районі розглядались на колегії райдержадміністрації, семінарах, безпосередньо з громадянами в населених пунктах району. Методичні матеріали розміщувались на сайті райдержадміністрації та надсилались усім сільським та селищній радам.

Відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» в районі діє 2 об’єднані територіальні громади: Бочечківська та Дубов`язівська. Площа об’єднаних територіальних громад становить 591,9 кв. км, чисельність населення – 10452 особи.

 

Електронна система державних закупівель

Розпорядники бюджетних коштів Конотопської районної державної адміністрації, її структурні підрозділи зареєстровані, як замовники на електронних майданчиках системи Prozorro та проводять публічні закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі».

У 2018 році за даними модуля аналітики через електронну систему Prozorro головними розпорядниками бюджетних коштів Конотопського району проведено 279 процедури на очікувану вартість – 73,6 млн. грн., грн., сума переможних пропозицій – 45,96 млн. грн. Сума підписаних договорів –         42,3 млн. грн. Економія склала – 3,93 млн. грн.

 

Розвиток

малого та середнього підприємництва

   У районі проводиться робота з реалізації системних заходів державної політики щодо сприяння розвитку малого підприємництва та впровадження державної регуляторної політики. Налагоджений тісний взаємозв’язок та порозуміння між органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування та малим бізнесом.

  З метою фінансової підтримки розвитку малого бізнесу у 2018 році із районного бюджету передбачено 400,0 тис. гривень для надання часткової компенсації сплачених відсотків за кредитами, отриманими суб’єктами малого бізнесу в державних банківських установах. За рішенням конкурсної комісії за рахунок коштів районного бюджету часткової компенсації сплачених відсотків за кредитами, отриманими у державних банківських установах відшкодовано     123,3 тис. грн.  по 2 проектах ТОВ «Агрофірма „Харчовик”.

З метою реалізації державної політики з питань розвитку малого підприємництва, враховуючи роль підприємництва у здійсненні економічних реформ, вирішенні соціально-економічних проблем та визнаючи його вплив на формування, становлення та розвиток економіки району та з нагоди Дня підприємця нагороджено почесними грамотами керівництва району кращих суб’єктів господарювання.

 

Надання адміністративних послуг

Відповідно до Закону України «Про адміністративні послуги» в районі продовжує свою діяльність центр надання адміністративних послуг. Станом на 31.12.2018 року у центрі надається  38 адміністративних послуг. За 2018 рік  надано  10 066 послуг.

На виконання чинного законодавства адміністратори центру вповноважені на розгляд адміністративних справ щодо порушення ст. 197 та 198 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накладання адміністративних стягнень у вигляді попередження.

За 2018 рік адміністраторами було розглянуто  400 адміністративних справ та накладено стягнень у вигляді попередження.

 

                                       Споживчий ринок

У сфері торгівельного обслуговування в районі діє 144 підприємства торгівлі та  10 закладів ресторанного господарства. З них 46 підприємств роздрібної торгівлі з продажу продовольчих товарів; 8 підприємств роздрібної торгівлі з продажу непродовольчих товарів; 90 підприємств роздрібної торгівлі з продажу змішаних товарів.

Обсяг роздрібного товарообороту підприємств-юридичних осіб за січень – вересень 2018 року за статистичними даними склав 18,4 млн. гривень, що  порівняно з аналогічним періодом 2017 року становить 124,1%.    

            Велика увага приділяється на рівні області наявності торгових закладів, які реалізовують продукцію від місцевих виробників.

 З метою насичення споживчого ринку продуктами харчування в районному центрі з початку 2018 року проведено 554 ярмаркових заходи, де безпосередні товаровиробники тваринницької та рослинницької продукції реалізували продукти харчування за цінами нижче ринкових.    

 

Соціальний захист

Під особливим контролем районної  влади перебуває соціальний захист населення. На сьогодні в районі немає заборгованості з виплати державної соціальної допомоги.

Впродовж 2018 року за наданням різних видів допомог та субсидій до управління соціального захисту населення звернувся 9261 заявник. Допомога, що надається відповідно до Закону України „Про державну допомогу сім’ям з дітьми” призначена 1015 сім’ям, нараховано та виплачено допомоги   на суму 19357,2 тис. грн. Допомогу на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом „гроші ходять за дитиною” виплачено 6 прийомним батькам в сумі 921,7 тис. грн.

Державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю у 2018 році  отримали 276 осіб на суму 5844,3 тис. грн. Дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів профінансовано відповідну тимчасову допомогу на загальну суму 90,7 тис. грн., допомогу отримали 7 сімей.

Державна соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям профінансована в цілому на  6259,2 тис. грн. і виплачена 192 сім’ям.

Відповідно до чинного законодавства забезпечено нарахування субсидій готівкою на тверде паливо та скраплений газ 2241 сім’ї на суму 6568,4 тис. грн. та на житлово-комунальні послуги 5726 сім’ям на суму 36605,7 тис. грн.

До Єдиного державного  автоматизованого  реєстру осіб, які мають право на пільги включено інформацію щодо 7434 пільговиків.

За 2018 рік  надано пільг окремим категоріям громадян за рахунок субвенції з державного бюджету на суму 3370,6 тис. грн., відшкодовано  організаціям – надавачам  послуг витрати за надані пільги на суму 2893,5 тис. грн.        

           Протягом 2018 року відповідно до Обласної програми соціального захисту населення на 2017-2021 роки забезпечено дровами 44 учасника антитерористичної операції на суму 127,6 тис. грн., виплачено готівкою 56 учасникам АТО на суму 140,0 тис. грн. Всього на суму 267,6 тис. грн., де з них 17,6 це кошти субвенції селищної та сільських бюджетів.

            Станом на 01.01.2019 на обліку в управлінні соціального захисту населення перебуває 123 сім’ї внутрішньо переміщених осіб, до складу яких входить 171 внутрішньо переміщена особа з тимчасово окупованої території України та районів проведення операції об’єднаних сил, у тому числі 47 осіб працездатного віку, 27 дітей, 10 осіб з інвалідністю, 87 пенсіонерів. Щомісячну грошову допомогу на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг у 2018 році отримала  71 сім’я, виплачено допомоги на суму  1096,7 тис. грн.

Крім того, на території району соціальні послуги надають відділення територіального центру соціального обслуговування та надання соціальних послуг. Пенсіонери та одинокі непрацездатні громадяни отримують послуги в селах Попівка, Соснівка, Дептівка, Великий Самбір, Кошари, Козацьке, Салтикове, В`язове та Красне.

Станом на 01.01.2019 соціальні послуги отримують 3950 осіб району, які перебувають у складних життєвих обставинах.

 

Фінанси

Дохідна частина  загального фонду  зведеного бюджету Конотопського району на 2018  рік  затверджена  з урахуванням  внесених  змін  у сумі      242761,1 тис. грн., де з них:  власні  доходи склали 67452,5 тис. грн. або                  27,8 % від загальної суми бюджету, отримані трансферти  з державного  бюджету  та  бюджетів  інших  рівнів 175308,6 тис. грн., в тому числі: дотації 22315,5 тис. грн. або 9,2% від загальної суми надходжень, субвенції                      152993,1 тис. грн. (63,0%).

Фактичне виконання дохідної частини за 2018 рік склало 102,0% до затверджених показників. Власних доходів отримано 75030,0 тис. грн або 111,2% до річного плану, що більше в порівнянні з 2017 роком (у співвідношенні без урахування відповідних показників по бюджетах об`єднаних територіальних громад) на 16870,0 тис. грн. або на 29,0%. Виконання  в 2018 році досягнуте по всіх місцевих  бюджетах району.

Основними бюджетоутворюючими джерелами були: податок на доходи фізичних осіб, плата за землю та єдиний податок, що сплачувався сільськогосподарськими товаровиробниками і питома вага яких у загальній сумі надходжень склала  86,7% .

Виконання річного плану по податку на доходи фізичних осіб склало 109,2%, що більше в порівнянні з 2017 роком на 6827,4 тис. грн. або на 27,0%.  По податку на доходи фізичних осіб, що отримуються у вигляді заробітної плати ріст склав 22,2%, по податку на доходи інші ніж заробітна плата (з орендної плати за оренду земельних паїв, майна та з отриманих дивідендів) ріст склав 32,9% порівняно з 2017 роком і пояснюється збільшенням розміру оподатковуваних доходів, в тому числі за рахунок росту ставки орендної плати за оренду земельних паїв до 12%.

   Найбільшу питому вагу 69,5% в загальній сумі податку на доходи фізичних осіб займають платежі галузей сільського господарства, з них: ТОВ "Вітчизна" сплачено  до бюджету району податку на доходи фізичних осіб 5566,8 тис.грн., що склало 17,3% в загальній сумі надходження цього податку; ТОВ «Юрівка» – 1776,2 тис.грн. (5,5%); Філія «Дептівка» ТОВ «Агрополіс» – 1276,5 тис.грн. (4,0%); ТОВ «Ремавтокомплектсервіс» – 1186,5 тис.грн. (3,7%); ТОВ АФ «Довіра» – 1052,4 тис.грн. (3,3%);  ПрАТ  Р-п "Шевченківський" – 1030,6 тис.грн. (3,2%); ТОВ «Біолат» – 979,2 тис.грн. (3,1%).

Бюджетними установами сплачено до бюджету цього податку  в сумі 5915,0 тис.грн., що склало 18,4 % в загальній сумі де з них найбільше по галузі освіти – 3040,3 тис.грн., або 9,5 %;

підприємствами переробної промисловості сплачено 1,7 % ;

платниками інших галузей економіки району та фізичними особами                   10,4 % .

Плати за  землю надійшло 19982,6 тис.грн.. Порівняно з 2017 роком надходження зросли на 4799,6 тис.грн. або на 31,6 %. За результатами проведення земельних торгів до місцевого бюджету додатково надійшло                    2742,4 тис.грн., де ХПП ТОВ «Буковинське» сплатило до бюджету                            2702,5 тис.грн. Зростання даних надходжень є також за рахунок перегляду договорів оренди за невитребувані та неуспадковані земельні паї, а саме збільшення ставки орендної плати до 9-12%. 

Єдиного податку від сільськогосподарських товаривиробників надійшло до бюджету району 12979,8 або на 24,0% більше порівняно з 2017 роком в зв’язку з стовідсотковим зарахуванням податку до місцевих бюджетів та переходом платників на поквартальну сплату.

Крім того ріст у звітному періоді відзначено по податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки на 18,7 % в зв’язку із зростанням розміру мінімальної заробітної плати та ставок оподаткування, затверджених органами місцевого самоврядування.

        Також до бюджету району отримано трансфертів з державного та місцевих бюджетів в загальній сумі 172504,7 тис.грн., а саме:

базової дотації – 5554,3 тис.грн.;

додаткової дотації на утримання закладів освіти та охорони здоров’я                          16341,3 тис.грн.;

іншої дотації – 383,9 тис.грн.;

медичної субвенції – 16865,9 тис.грн. (в тому числі з Дубов’язівської  ОТГ                     1374,3 тис.грн.);

освітньої субвенції – 23841,8 тис.грн.;

соціальних субвенцій (дитячі, пільги, субсидії, тощо) – 95376,2 тис.грн.;

субвенцій  на соціально-економічний розвиток – 2891,0 тис.грн;

субвенції на забезпечення  якісної, сучасної  та доступної загальної середньої освіти («Нова українська школа») – 505,2 тис.грн.;

субвенції на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами – 113,7 тис.грн.;

субвенції на відшкодування вартості лікарських засобів  для лікування окремих захворювань – 741,9 тис.грн.;

іншої субвенції  з місцевих бюджетів – 9889,5 тис.грн.

Загальна сума доходів спеціального фонду склала 3451,0 тис. грн., або 125,5 % до затверджених з урахуванням змін показників, де з них :

     власних надходжень  бюджетних установ  – 1368,4 тис.грн.;

     надходжень до фондів охорони навколишнього природного середовища – 127,3 тис.грн.;

     надходжень від продажу земель несільськогосподарського   призначення  – 7,0 тис.грн.;

      інших субвенцій з місцевих бюджетів –  1318,3 тис.грн.;

      надходжень до цільових фондів утворених органами місцевого самоврядування – 630,0 тис.грн.

Виконання затверджених з урахуванням змін показників спеціального фонду склало 125,5%.

Видаткова частина бюджету Конотопського району за 2018 рік виконана в загальній сумі 247335,4 тис.грн..

Видатки загального фонду за 2018 рік склали в сумі 232882,1 тис.грн., що більше  на 28667,2 тис.грн. в порівнянні з 2017 роком і де з них  спрямовано на галузі:

державне управління – 20563,4 тис.грн., питома вага яких у видатках загального фонду склала 8,8 %, що більше на 6186,4 тис.грн. в порівнянні з 2017 роком;

освіту – 49613,5 тис. грн. (21,3 %), що більше на 8497,6 тис.грн.;

охорону здоров’я – 14400,5 тис. грн. (6,2 %), що менше на 355,2 тис.грн.;

соціальний захист та соціальне забезпечення   109408,6 тис.грн. (47,0 %), що більше на  177,0 тис.грн.;

культуру та мистецтво – 8623,5 тис. грн. (3,7 %), що менше на                           39,2 тис.грн.;

економічну діяльность – 5710,5 тис. грн. (2,4 %), що більше на            757,1тис.грн.;

житлово-комунальне господарство – 4779,3 тис. грн. (2,1 %), що більше на 1847,8 тис.грн.;

фізичну культуру та спорт – 843,3 тис. грн. (0,4 %), що більше на                    138,2 тис.грн.;

інші видатки (в т.ч. субвенції та дотації) – 18939,5 тис. грн. (8,1%), що більше на 11457,5 тис.грн.

Видатки на оплату праці по бюджетних установах району за 2018 рік склали в сумі 69 071,1 тис.грн., що на 12 859,8 тис.грн. або 22,9 % більше в порівнянні з 2017 роком, в тому числі на:

освіту в сумі 32 527,7 тис.грн., що більше на 5 579,5 тис.грн. або 20,7 %                            (в т. ч. по оплаті праці педагогічним працівникам 21 495,0 тис.грн., що більше на 5 413,9 тис.грн. або 33,7 %); 

охорону здоров’я в сумі 9 820,0 тис.грн., що більше на 1 145,3 тис.грн. або  13,2 %;

заклади соціальної сфери в сумі 6 870,3 тис.грн., що більше на                       1 142,3 тис.грн. або 19,9 %;

культуру в сумі 4 957,8 тис.грн., що більше на 538,2 тис.грн. або 12,2 %;

інші галузі в сумі 14 895,3 тис.грн., що більше на 4 454,5 тис.грн. або                        42,7 %.

Збільшення видатків на заробітну плату в порівнянні з 2017 роком в середньому склало 16,3 %, що пояснюється підвищенням розміру мінімальної заробітної плати та посадових окладів працівників бюджетних установ соціально-культурної сфери.

Нарахування на заробітну плату склали в сумі 16 022,1 тис.грн..

        Видатки за спожиті енергоносії та комунальні послуги склали                    6685,2 тис. грн., ріст в порівнянні з 2017 роком складає 10,9 %, що пов’язано із збільшенням цін і тарифів.

По спеціальному фонду видатки за 2018 рік склали в загальній  сумі  14453,3 тис.грн., де з них видатки розвитку 12542,5 тис.грн., які спрямовано на придбання обладнання, предметів довгострокового користування, будівництво, капітальний ремонт та реконструкцію об’єктів. В тому числі видатки розвитку по закладах освіти склали 3574,0 тис.грн., або 28,5% в загальній сумі капітальних видатків, по закладах охорони здоров’я – 2250,8 тис.грн. (17,9%), по закладах  культури  – 256,0 тис.грн.(2,0%).

Фінансування всіх бюджетних установ за рахунок коштів районного бюджету проведено вчасно і в повному обсязі без допущення кредиторської заборгованості.

Грошові доходи населення

За оперативними даними середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника в Конотопському районі за 2018 рік склала 8970,9 грн., що на 21% більше показника 2017 року.

          Протягом звітного періоду проводилась інформаційно – роз’яснювальна робота з керівниками підприємств, установ, організацій та фізичними особами – підприємцями району щодо забезпечення дотримання законодавства з оплати праці в частині її виплати в розмірі не менше мінімального.

          За даними моніторингу станом на 01.01.2019 заборгованість із виплати заробітної плати на підприємствах, установах та організаціях району відсутня.

 

Зайнятість населення та ринок праці

З початку 2018 року послугами служби зайнятості скористалися                     5410 незайнятих громадян, що на 2,4% більше ніж за відповідний період 2017 року.

У січні-грудні 2018 року за направленням служби зайнятості працевлаштовані 2490 мешканців міста та району. У порівнянні з відповідним періодом минулого року рівень працевлаштування збільшився на 0,7% і становить 46%.

З початку 2018 року в громадських та інших роботах тимчасового характеру прийняли участь 548 осіб, охоплено профнавчанням 406 осіб.

Чисельність зареєстрованих безробітних станом на 01.01.2019 складає    1367 осіб, що на 61 особу більше ніж на початок 2018 року.

У Конотопському районі з початку поточного року працевлаштовано          680 осіб, прийняли участь в громадських та інших роботах тимчасового характеру     259 осіб. Заходами активної політики зайнятості охоплено 1158 осіб.

Відповідно до програми зайнятості населення на 2018 рік передбачено створення 149 нових робочих місць. Згідно з проведеним моніторингом у районі за 2018 рік створено 512 нових робочих місць, а саме: у юридичних осіб  – 490 місць, у фізичних – 22.

 

Охорона здоров’я

Поліпшення здоров’я населення й підвищення ефективності медичного обслуговування були й залишаються актуальними питаннями сьогодення.

          З метою реалізації державної політики у сфері охорони здоров'я, що передбачає забезпечення населення доступною, своєчасною, якісною та ефективною первинною медико-санітарною допомогою, забезпечення керованості та безперервності надання медичної допомоги в районі функціонує комунальне некомерційне підприємство „Центр первинної медико – санітарної допомоги” Конотопської районної ради, до складу якого входять  8 амбулаторій загальної практики-сімейної медицини та 2 сільські лікарські амбулаторії, 8 фельдшерсько-акушерських і 23 фельдшерських пунктів. У звітному періоді поточного року реорганізовано Соснівську сільську лікарську амбулаторію у Соснівську  амбулаторію загальної практики-сімейної медицини.

            На розвиток та підтримку комунальних закладів охорони здоров’я району, що надають первинну медичну допомогу та забезпечення надання населенню медичних послуг з первинної медичної допомоги Центром первинної медико-санітарної допомоги протягом 2018 року використано кошти в сумі 6958,1 тис. грн. 

            Для  недопущення випадків захворюваності на туберкульоз серед дитячого населення, на придбання туберкуліну та організацію проведення раннього виявлення туберкульозної інфекції серед дитячого населення шляхом проведення туберкулінодіагностики у 2018 році  передбачено та використано кошти в сумі 115,0 тис. грн. 

У 2018 році  пільговим зубопротезуванням забезпечено 36 осіб на суму 62,0 тис. грн. Безкоштовним  дитячим харчуванням у звітному періоді забезпечено 25 дітей до 2-х років з малозабезпечених сімей  на суму 23,7 тис. грн., відшкодовано вартість медикаментів за пільговими рецептами на суму 448,3 тис. грн.

            З метою забезпечення лікарськими кадрами з 1 серпня 2018 року укладено договір з лікарем-інтерном щодо проходження інтернатури за спеціальністю «загальна практика-сімейна медицина» на базі Великосамбірської сільської лікарської амбулаторії Комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Конотопської районної ради. Для  забезпечення проходження інтернатури лікарем-інтерном використано 33,6 тис. грн. на оплату праці з нарахуванням лікаря-інтерна та оплату витрат на відрядження (проживання в гуртожитку, добові, проїзд).

   З метою створення належних умов для  забезпечення  якісного надання медичної допомоги в лікувально-профілактичних підрозділах Комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Конотопської районної ради проведені заходи на суму 2714,2 тис. грн., а саме: придбано ноутбук та багатофункціональний пристрій  для протитуберкульозного диспансеру комунального закладу «Конотопська центральна  районна лікарня ім. академіка Михайла Давидова» на суму         19,9 тис. грн.; проведено поточний ремонт приміщення Карабутівського ФП на суму 150,0 тис. грн.; придбано 10 комплектів комп’ютерної техніки на суму 248,7 тис. грн.; придбано багатофункціональний пристрій на суму 21,8 тис. грн.; проведено оплату за капітальний ремонт Вирівської АЗПСМ на суму  14,2 тис. грн.; проведено оплату за реконструкцію системи опалення Дубов’язівської АЗПСМ на суму 63,5 тис. грн.; проведено оплату за реконструкцію покрівлі і влаштування теплого туалету Дубов’язівської АЗПСМ на суму 35,9 тис. грн.; проведено оплату за капітальний ремонт Дубов’язівської АЗПСМ на суму 23,7 тис. грн.; проведено оплату за будівництво водопровідної та каналізаційної мережі для обслуговування Духанівського ФАП на суму 72 тис. грн.; проведено оплату за капітальний ремонт Присеймівського ФАП на суму 299,9 тис.грн.; придбано будівельні матеріали та влаштовано туалет у Анютинському ФП на суму 6,5 тис. грн.; придбано мотоцикл для Шаповалівського ФАП на суму 30,4 тис. грн.; забезпечено харчовими продуктами для спеціального дієтичного споживання Загорну І.А. на суму  99,9 тис. грн.; проведено оплату за виготовлення проектно-кошторисну документацію на проведення реконструкції Кузьківського фельдшерського пункту  на суму 27,8 тис. грн.; придбано комплект меблів для лабораторії Дубов’язівської АЗПСМ на суму 14,9 тис. грн.; придбано медичне обладнання для Дубов’язівської АЗПСМ на суму  684,1 тис. грн., придбано систему ультразвукову діагностичну E-CUBEі7 в комплекті з опціями OPSRIi7, OPFSRIi7,  OPFTHIi7, OPSCIi7. OPPITHII7, OPPersistencei7,  з лінійним датчиком L3-12T з E-CUBEі7 та портативним візком з розширенням на три порта для датчиків для хірургічного відділення Комунального некомерційного підприємства Конотопської міської ради «Конотопська центральна  районна лікарня ім. академіка Михайла Давидова» на суму 900,9 тис. грн., в тому числі за рахунок коштів сільськогосподарських підприємств Конотопського району в сумі 81,9 тис. грн.

Для забезпечення медичним обслуговуванням населення району на вторинному рівні медичними закладами міста Конотоп, які фінансуються з Конотопського міського бюджету здійснено передачу міжбюджетного трансферту у вигляді субвенції з місцевого бюджету на здійснення переданих видатків у сфері охорони здоров’я за рахунок коштів медичної субвенції.

 

Освіта

          В освітній галузі проводиться цілеспрямована робота щодо подальшого розвитку системи освіти з урахуванням досягнутого, а також актуальних сьогоденних і стратегічних завдань освітньої сфери.

            У районі функціонує 18 закладів загальної середньої освіти: 17 – у складі навчально-виховних комплексів, де навчається 987 учнів та 472 вихованці; 1 (самостійний) заклад дошкільної освіти Вирівської сільської ради – 42 вихованців,  2 позашкільні заклади освіти-1350 учнів.

 Охоплення дітей позашкільною освітою в позашкільних закладах системи освіти становить 79,7% від загальної кількості учнів (обласний показник-61%).

 Рішеннями Конотопської районної ради від 22.12.2017 «Про безоплатну передачу майна зі спільної власності територіальних громад сіл, селища Конотопського району до комунальної власності Бочечківської сільської ради» та «Про безоплатну передачу майна зі спільної власності територіальних громад сіл, селища Конотопського району до комунальної власності Дубов’язівської селищної ради» у власність об’єднаних територіальних громад з 01.01.2018 передано 10 закладів освіти району, що знаходяться на їх території.

  Створено опорний заклад освіти – Соснівський освітній комплекс «ліцей – заклад дошкільної освіти» імені Анатолія Шульги  Конотопської районної ради Сумської області (рішення сесії Конотопської районної ради від 08.08.2018 року) та комунальну установу «Інклюзивно-ресурсний центр» (рішення сесії Конотопської районної ради від 08.08.2018 р.).

  Гарячим харчуванням охоплено понад 90% учнів 5-11 класів. Учні початкових класів забезпечені харчуванням на 100% та за рахунок районного бюджету харчуються безкоштовно.         

  Перевезення 276 дітей та їх педагогів здійснюється 11 шкільними автобусами, що повністю задовольняє потреби.

            Формування інформаційно-комунікаційної компетентності учнів – один із пріоритетних напрямків розвитку сучасної загальної освіти. На сьогодні всі заклади освіти на 100% забезпечені комп’ютерною технікою.

            Пріоритетними напрямками роботи відділу освіти Конотопської районної державної адміністрації є впровадження енергозберігаючих заходів за рахунок заміщення традиційних видів палива іншими видами, скорочення споживання природного газу та ефективне використання енергоресурсів.

           Відповідно до комплексної програми «Освіта Конотопщини у 2016 – 2018 роках» фінансове забезпечення закладів освіти здійснюється за рахунок коштів  державного, обласного, районного, селищного та сільських бюджетів району у межах видатків, визначених по головному розпоряднику коштів  відділу освіти,  на відповідний бюджетний період, а також за рахунок інших, не заборонених чинним законодавством, джерел фінансування.

            Протягом 2018 року в закладах освіти району проведено:

гідрохімічне очищення системи опалення Соснівського навчально-виховного комплексу «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» імені  Анатолія Шульги Конотопської районної ради Сумської області  на суму  100,0 тис. грн.;

поточний ремонт по  встановленню у В'язівському навчально-виховному комплексі «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів–дошкільний навчальний заклад»  Конотопської районної ради Сумської області 19 металопластикових вікон та 1 дверей на суму 80,0 тис. грн.;

поточний ремонт входу в їдальню (встановлення вхідних дверей)  Малосамбірського навчально-виховного комплексу «загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Конотопської районної ради Сумської області на суму 10,4 тис. грн.;

        поточний ремонт стелі коридору Попівського навчально-виховного комплексу «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Конотопської районної ради Сумської області на суму 75,5 тис. грн.;

реконструкцію частини приміщень Тулущанського навчально-виховного комплексу «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Конотопської районної ради Сумської області на суму  358,3 тис. грн. та інше.

З 1 вересня 2018 року стартував новий формат  навчання  в початковій  ланці  для 127 першокласників – «Нова українська школа». На проведення оснащення кабінетів 1 класів використано 2 290,0 тис. грн. де з них: із районного бюджету – 1958,2 тис. грн., субвенції із обласного бюджету –    186,8 тис. грн., субвенції із сільських бюджетів – 145,0 тис. грн. Закуплено необхідне комп’ютерне обладнання: 14 інтерактивних дошок, з них – 9 з короткофокусним проектором, 79 нетбуків, з них – 59 планшетів-трансформерів, 17 ноутбуків для вчителів, 10 шаф для підзарядки, 9 вайфайроутерів, 17 штук програмного забезпечення, 17 багатофункціональних пристроїв.

 

Підтримка сім’ї, дітей та молоді

Серед основних завдань є реалізація на території району державної політики з питань соціального захисту дітей, надання органам виконавчої влади, органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам та організаціям усіх форм власності, громадським організаціям, громадянам практичної та методичної допомоги, консультацій з питань соціального захисту дітей.

Протягом 2018 року на обліку у службі у справах дітей перебувало 74 дитини – сироти  та  дитини, позбавленої батьківського піклування (біологічних сиріт 16). Із них під опікою, піклуванням –  54 дитини; у прийомних сім’ях  та дитячих будинках сімейного типу області – 18 дітей; 1 дитина у інтернатному  закладі; 1 дитина навчається у вищому навчальному закладі І-ІІ ступенів акредитації.

  На території району функціонує 2 дитячі будинки сімейного типу та 4 прийомні сім’ї, в яких виховується 15 дітей.

  Протягом року 3 дитини виведено з прийомних сімей у зв’язку з  досягненням повноліття  (1) та повернення дітей на виховання матері (2) та 3 дитини до влаштовано, а саме: до дитячого будинку сімейного типу Солох довлаштовано 1 дитину, позбавлену батьківського піклування, яка перебувала у Штепівській спеціальній школі- інтернаті;  до прийомної сім’ї Кузьменко 1 дитину з Київського спеціалізованого Будинку дитини; до прийомної сім’ї Воловйової 1 дитину з Конотопської спеціальної загальноосвітньої школи- інтернату.

Всього сімейними формами  виховання охоплено 72 дитини, що становить 97,3% від загальної кількості дітей.

До Дня усиновлення, 30 вересня 2018 року усиновлювачам та батькам – вихователям  від голови Конотопської районної державної адміністрації та голови Конотопської районної  ради вручені подарунки на загальну суму          3,0 тис. грн.

До Дня Святого Миколая відбулася  акція  „ Даруймо дітям радість”,  в ході якої  дітям-сиротам  та дітям, позбавлених батьківського піклування вручені  солодкі подарунки на загальну суму 7,0 тис. грн.

 

Фізична культура і спорт

Програмою розвитку фізичної культури і спорту в Конотопському районі на 2017-2020 роки на 2018 рік передбачено кошти для проведення спортивних заходів в сумі 270,9 тис. грн., використано – 253,2 тис. грн.

З метою повноцінного фізичного розвитку населення у районі діють (з урахуванням ОТГ) 135 спортивних споруд, доступ до яких вільний для всіх верств населення, з яких 29 футбольних полів (в т.ч. 3 міні-футбольні поля зі штучним покриттям) та 58 інших спортивних майданчиків, 14 спортивних залів, 23 приміщення для проведення фізкультурно-спортивних занять (з них 4 з тренажерним обладнанням).

У 2018 році в межах реалізації державної бюджетної програми «Будівництво футбольних полів із штучним покриттям в регіонах України» побудовані та відкриті два міні-футбольні поля зі штучним покриттям у            с. Козацьке та с. М.Самбір.

Сектором молоді та спорту, ВФСТ «Колос» спільно проведено  більш ніж 90 районних спортивно-масових заходів.

         Відповідно до районної Програми оздоровлення та відпочинку дітей на 2018 рік були передбачені кошти у сумі 1018 тис. грн., де з них: за рахунок іншої субвенції з обласного бюджету – 150,1 тис. грн. за рахунок іншої субвенції селищного та сільських бюджетів району – 398,1 тис. грн. Протягом 2018 року на закупівлю путівок за повну та часткову вартість до закладів оздоровлення  використано     922,5 тис. грн.

На здешевлення вартості путівок у районний дитячий заклад оздоровлення та відпочинку «Зірка» за рахунок районного бюджету виділено кошти на загальну суму 450,9 тис. грн. Загальну  вартість путівки – 3,5 тис. грн. здешевлено на 2,9 тис. грн., у т.ч. за рахунок районного бюджету – 0,35 тис. грн., та місцевого бюджету – 2,55 тис. грн.

На придбання  путівок у районний дитячий заклад оздоровлення та відпочинку «Зірка» з повним фінансуванням вартості путівки для 20 дітей пільгових категорій використано 70,0 тис. грн. коштів районного бюджету.

Таким чином, на придбання путівок у районний дитячий заклад оздоровлення та відпочинку «Зірка» за повну та часткову вартість використано – 446,4 тис. грн.

Субвенцію з обласного бюджету у сумі 150,0 тис. грн. використано для оздоровлення 36 дітей пільгових категорій (малозабезпечених та дітей, які перебувають на диспансерному обліку)  у таборі «Зірка» (126,0 тис. грн.)  та 8 талановитих та обдарованих дітей у КУ СОР «Сумський обласний центр відпочинку, оздоровлення, туризму та військово-патріотичного виховання»  (24,0 тис. грн.).

У пришкільних, мовних та профільному таборах діти були забезпечені безкоштовним повноцінним якісним дворазовим харчуванням, вартість якого склала 32 грн. на день за одну дитину, на що використано з районного бюджету 324,2 тис. грн. 

 

Культура і туризм

У звітному періоді з метою формування духовності жителів району проведено культурно – дозвіллєві та мистецькі заходи до всіх державних  свят.

У рамках ІІ етапу обласного фестивалю народної творчості «Квітуй в любові і добрі, Сумщино, край благословенний!», присвяченого 80-й річниці утворення Сумської області, 12 березня відбувся творчий звіт району.

У с. М.Самбір проведено  традиційне свято «Віншуємо суницю – першу-ягоду-царицю».

З нагоди святкування 359-ї річниці перемоги війська під проводом гетьмана України І.Виговського у Конотопській битві 7 липня у                        с. Шаповалівка відбувся Всеукраїнський фестиваль «Козацький родослав».

На честь 90-річчя з дня народження українського митця, живописця, графіка Миколи Андрійовича Стороженка на його малій батьківщині, в селі В’язове, 21 вересня 2018 року відбулося урочисте відкриття Меморіального комплексу.

На теренах Конотопщини реалізується культурно-мистецький проект  «Натхнення дав їм рідний край».

З метою забезпечення належних умов для роботи аматорських колективів, організації змістовного дозвілля населення вживаються заходи щодо зміцнення матеріально-технічної бази закладів культури. Упродовж 2018 року на придбання для клубних закладів сучасної апаратури, музичних інструментів, сценічних костюмів використано 519,2 тис. грн.

На ремонтно-будівельні роботи у закладах культури району  використано   518,5   тис. грн.  Зокрема, проведено ремонт  коридору, кабінету директора, кімнат гурткової роботи районного будинку культури на загальну суму 220,9 тис. грн., ремонт фасаду районної бібліотеки на суму 70,0 тис. грн., поточний ремонт Привокзальної сільської бібліотеки на суму 0,9 тис. грн., Духанівського СБК на суму 12,2 тис. грн., Фесівського ОДР на суму 0,8 тис. грн., заміну дверей на суму 34,0 тис.  грн. та заміну вікон  на суму 46,9 тис. грн. у Шаповалівському СБК, поточний ремонт топкової на суму 0,5 тис. грн.  та східців на суму 5,0 тис. грн. у Землянському сільському клубі, заміну електролічильника в Карабутівському сільському клубі, заміну вікон у Юрівському СБК на загальну суму 83,7 тис. грн. та  Гружчанському СБК    24,3 тис. грн. та інші.

Упродовж 2018 року з метою технічної модернізації, комп’ютеризації закладів культури району придбано принтери для Шаповалівської, Привокзальної, Попівської сільських бібліотек, Тулущанського сільського клубу, принтер та Інтернет-обладнання для М.Самбірського СБК, 2 ноутбуки для М.Самбірської сільської бібліотеки на загальну суму 69,2 тис. грн.

За рахунок бюджетних коштів придбано 612 примірників книг  для сільських бібліотек на суму 45,822  тис. грн.

У районі проводиться робота щодо реалізації Конвенції ЮНЕСКО про охорону нематеріальної культурної спадщини.

Представники відділу культури Конотопської районної державної адміністрації взяли участь у міжнародному бізнес-форумі та виставці «Сумщина туристична – 2018».

Інформаційні матеріали про туристичні маршрути Конотопщини направлені для представлення на  загальнообласному стенді «Сумщина туристична»  на  виставці UITM.

З метою популяризації туристичного продукту району виготовлено 15 інформаційних  банерів «Туристичні перлини Конотопщини».

З метою популяризації туристичного продукту району придбано  виставкове експозиційне обладнання на суму 21,0 тис. грн.                 

 

Оборонна робота та мобілізаційна підготовка

В умовах реальної військової загрози державному суверенітету та територіальній цілісності України важливим напрямком діяльності районної державної адміністрації є забезпечення виконання мобілізаційних завдань. Мобілізаційна підготовка в райдержадміністрації організовується і проводиться відповідно до Закону України «Про мобілізаційну підготовку і мобілізацію», актів Президента України та Кабінету Міністрів України. Відповідно до функцій і повноважень райдержадміністрація запроваджує організацію, координацію та методичне забезпечення розробки і здійснення заходів щодо мобілізаційної підготовки, переведення об’єктів господарювання району на режим роботи в умовах особливого періоду, а також сталого їх функціонування в цих умовах. На виконання розпорядження голови обласної державної адміністрації від 25.04.2017 № 225 «Про організацію відбору громадян  на військову службу за контрактом» районною державною адміністрацією в 2018 році продовжувалась робота щодо забезпечення повного та своєчасного виконання планових завдань відбору кандидатів для проходження військової служби за контрактом. В 2018 році наряд з відбору кандидатів на військову службу за контрактом становив – 27 чоловік, виконання плану становить 100%.

На підставі Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» в 2018 році в ході проведення призовної кампанії на строкову військову службу необхідно було призвати  40 осіб, зараховано (відправлено) – 45 осіб, що становить 112% виконання показника призову.

             На виконання розпорядження голови обласної державної адміністрації від 02.03.2016 № 95-ОД «Про здійснення шефства над військовими частинами Збройних Сил України, Національної гвардії України та Державної прикордонної служби України» військовим частинам надавалась допомога в забезпеченні продовольством, будівельними матеріалами, запасними частинами для ремонту військової техніки, іншими матеріальними засобами на загальну суму 197,6 тис. грн.  

Військовослужбовці підшефних військових частин беруть участь у військово – патріотичному вихованні молоді, у святкуваннях і урочистостях з нагоди державних та військово-професійних свят. За поданням командування військових частин, кращі військовослужбовці нагороджуються почесними грамотами керівництва району.

З 28 вересня по 7 жовтня, відбулись десятиденні навчання 151-го Конотопського окремого батальйону територіальної оборони. Військово-польові навчання під умовною назвою "Східний вітер – 2018" проходили на новоствореному полігоні біля села Мельня.

Головна мета заходу полягала в формуванні 151-го батальйону територіальної оборони, підготовці особового складу, щоб кожний боєць знав, як діяти у разі нападу ворога. Резервісти були розподілені на блок-пости на різних точках на в'їзді в місто,  під охорону були взяті важливі об'єкти, такі як приміщення органів місцевого самоврядування, підприємств – таких, як "Авіакон", здійснювалось патрулювання міста. Усі поставлені завдання в ході навчань були виконані. Із резервістами працювали інструктори, які були учасниками бойових дій і мають досвід, також у ході навчань проходили стрілецьку, тактичну, розвідницьку підготовки, навчалися захоплювати та знищувати диверсійно-розвідувальні групи (ДРГ), бронетехніку супротивника.

 

Робота зі зверненнями громадян

У 2018 році керівництвом райдержадміністрації проведено 55 виїзних прийомів. Також, відбулось 177 прийомів громадян у приміщенні райдержадміністрації. Розглянуто 300 питань, з них 209 ( 69,7%) вирішено. Особисто головою райдержадміністрації проведено 59 прийомів, розглянуто 79 питань з них 38 – вирішено позитивно.

Протягом звітного періоду для розгляду до райдержадміністрації надійшло 215 письмових звернень, 156 звернень (72,6%) вирішені з позитивним результатом, на 56 – надані змістовні роз’яснення, 3 звернення направлені для розгляду за належністю.

Повторні звернення протягом 2018 року не надходили. Колективних  на розгляді було 26, з них  9 – вирішено.  

          Серед порушених громадянами питань переважають питання аграрної політики і земельних відносин, соціального захисту, житлово-комунального господарства.

Аналіз змісту звернень соціального характеру засвідчує, що найбільш актуальними продовжують залишатися питання надання матеріальної допомоги, призначення державної соціальної допомоги та   субсидій. 

  Відповідно до районної програми соціального захисту окремих категорій населення на 2018 рік надійшло для розгляду 150 звернень про надання матеріальної допомоги,  всі звернення задоволено. З районного бюджету було виділено 150,0 тис.грн. До депутатів Сумської обласної  ради від жителів Конотопського району надійшло 30 звернень щодо надання матеріальної допомоги, виплачено допомоги на суму 390,0 тис.грн.

Серед звернень, що стосуються житлово-комунального господарства,     9 – це звернення щодо ремонту доріг.

    Зменшилась кількість звернень з питань освіти (18 проти 27) та охорони здоров’я (17 проти 32). Серед порушених питань: температурний режим у школах, покращення матеріально-технічної бази закладів освіти та проведення ремонтних робіт закладів охорони здоров’я, Поряд з цим, надійшло 5 звернень з проханням виділити                                                     кошти на придбання засобів індивідуального захисту онкохворій особі. Звернення були задоволені.                                                          

          Одним з наболілих питань, що порушують громадяни, є питання  пасажирських перевезень в районі.                                     

          У 2018 році з вказаного питання надійшло 41 звернення, вирішено 32.

            У дні прийому керівництва райдержадміністрації працює «гаряча» телефонна лінія, на яку протягом звітного періоду від жителів Конотопського району надійшло 62 дзвінки, порушено 62 питання, 33 питання взято на контроль, 21 – вирішено.

«Телефоном довіри» протягом 2018 року скористались 17 громадян, яким було надано консультації з питань, що їх цікавили.                                                                                                                     

 

Забезпечення   доступу  до публічної інформації,

            Розпорядженням голови Конотопської районної державної адміністрації від 26.06.2018 № 214-ОД «Про  забезпечення   доступу  до публічної інформації»,  розпорядником якої   є  Конотопська районна  державна адміністрація затверджено Порядок організації роботи із забезпечення доступу до публічної інформації та перелік наборів даних, що підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних, розпорядником яких є Конотопська районна державна адміністрація.

           Доступ до публічної інформації в Конотопській райдержадміністрації забезпечується шляхом систематичного та оперативного оприлюднення інформації, розпорядником якої є райдержадміністрація:

            на веб-сайті райдержадміністрації;

            на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних;

            у районній газеті «Сільські горизонти»;

            на інформаційних стендах.

 Уся публічна інформація оприлюднюється невідкладно, але не пізніше п’яти робочих днів з дня її прийняття.

 Загальний відділ забезпечує функціонування системи обліку публічної інформації та її оприлюднення на веб-сайті райдержадміністрації.

 Протягом 2018 року до реєстру публічної інформації занесено 2238 документів.

 Протягом звітного періоду до райдержадміністрації надійшов 41 публічний запит, з них 7 – надіслано поштою, 34 –електронною поштою. 34 запити задоволено, 7 –надіслано належним розпорядникам інформації.

      Підсумовуючи, хочу зазначити: рік що минув, для Конотопської районної державної адміністрації став періодом напруженої, цілеспрямованої праці на всіх напрямках соціально-економічного і духовного життя. Нам вдалося вирішити низку важливих питань, забезпечити стабільність у роботі господарського комплексу, закріпити позитивні зрушення, досягнуті в попередні роки. Все це говорить, що ми на правильному шляху. Але це не підстава для самозаспокоєння. Спільними зусиллями ми могли б досягти більшого і в економіці, і у вирішенні соціальних завдань.   На жаль, інноваційні та інвестиційні складові  зростання залишаються  ще незначними.

      Усвідомлюю, що успішне виконання наміченого неможливе без тісної взаємодії і співпраці з органами місцевого самоврядування, депутатами всіх рівнів. Я вдячний  всім вам за співпрацю, розуміння і підтримку.

     Думаю, які б проблеми ми не розглядали  необхідно виходити з принципу солідарної відповідальності за все, що відбувається в нашому районі. Дуже добре, що є спільне бажання зробити все можливе для подальшого розвитку Конотопщини, поліпшення рівня життя її жителів.

 

Голова Конотопської

районної  державної адміністрації                                                М.ГОРБЕНКО

 

 

 

Перейти до вмісту