Новини

Юстиція інформує

Image«СТОП БУЛІНГ!»: АКТИВНА ІНФОРМАЦІЙНА КАМПАНІЯ КРОКУЄ СУМЩИНОЮ

З цього тижня, в рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!», розпочалася активна інформаційна кампанія, викликана посиленням законодавства за вчинення булінгу, яка націлена викорінити явище булінгу зі свідомості та життя школярів.

З цією метою працівники обласної юстиції відвідують сумські школи та проводять уроки правових знань під гаслом «Стоп булінг!», залучаючи до заходів психологів.

Заходи проходять в цікавій для підростаючого покоління формі. Під час уроків діти самостійно визначають поняття булінгу, його класифікацію, вчяться відрізняти цькування від типових конфліктів та визначати формулу, яка допоможе їм правильно відреагувати на дії булера. Працівники установи наголошують слухачам, що не варто соромитися зізнатися іншим, що ви або хтось страждає від цькування. Необхідно повідомити керівництво навчального закладу про ситуацію, що склалася і вимагати вжиття заходів щодо припинення цькування.

Школярі активно приймають участь в обговорюваннях, задаючи хвилюючі їх питання фахівцям юстиції. Діти погоджуються з працівниками установи, що #БулитиНеКруто.

 Захищай свої права разом з Мінюстом!

***

МОБІЛЬНА ГРУПА ПРАЦЮВАЛА В СУМСЬКОМУ РАЙОНІ

 

Фахівці юстиції разом з юристами центру з надання безоплатної правової допомоги завітали з консультаціями до Сумського району, зокрема до Юнаківської та Кіндратівської сільських рад. 

Під час візиту особливий інтерес у громадян викликали питання щодо сплати аліментів, виплат дітям війни, субсидій, а також щодо спадкування, в тому числі порядку реєстрації речових прав на нерухоме майно за спадкодавцем, обговорювали алгоритм дій у разі пропущення строку для прийняття спадщини й розподілу спадкового майна між спадкоємцями. Крім того, від жителів району надходили питання щодо трудового законодавства, зокрема скорочення штатів.

Варто зазначити, що такі виїзди мобільної групи в міста чи села області вже стали доброю традицією, яку, до речі, жителі Сумщини активно підтримують про що свідчать позитивні відгуки громадян.

Юстиція – відкрита для людей!

***

СУМЧАНИ СВЯТКУЮТЬ ДІАМАНТОВЕ ВЕСІЛЛЯ

 Як бути разом з коханою людиною більшу частину всього свого життя, чудово розуміють Алім Єпифанович та Валентина Тимофіївна, які сьогодні відзначають 60-річчя подружнього життя.

60 років у шлюбі – це вже діамантове весілля. Цю коштовність вважають найміцнішим каменем на Землі, який захоплює своєю красою і не дарма саме він є символом цієї річниці.

Коли за роки спільного життя дві людини пліч-о-пліч пройшли всі випробування долі і зібрали діамантове намисто яскравих щасливих подій, їхні онуки з гордістю переповідатимуть красиву історію кохання вже своїх дітям.

Нехай сьогоднішні ювіляри зберігають блиск в очах і тепле ставлення один до одного і ще багато років живуть в любові і злагоді.

***

 ДОПОМОГТИ ПОЧУТИ: БУЛИТИ НЕ КРУТО

Проводячи, в межах проекту «Я МАЮ ПРАВО!», інформаційну кампанію спрямовану на протидію булінгу, фахівці юстиції Сумщини охоплюють своє увагою школи-інтернати, спортивні гуртки, секції та училища.

На цьому тижні фахівці юстиції завітали до Косівщинської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату, де навчаються діти, які потребують корекції порушень слуху. Дітям з вадами слуху за допомогою сурдоперекладача донесли інформацію про загальнолюдські цінності, про важливість дружби та підтримки, про неприпустимість приниження іншого, цькування чи вчинення будь-якого насильства.

Відвідали Обласний ліцей-інтернат спортивного профілю «Барса» та порадили вихованцям спрямовувати свою енергію для досягнення успіхів у спорті, а не витрачати її на приниження оточуючих.

Побували фахівці юстиції і в Сумському хіміко-технологічному центрі професійно-технічної освіти. Розповіли учням про шкоду булінгу, переглянули соціальні відеоролики та розробили стратегію боротьби з булінгом.

Оповістили молодих людей про те, які інструменти боротьби нині існують завдяки ініційованому Міністерством юстиції Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)», адже відтепер за вчинення булінгу передбачено штраф від 850 до 1700 гривень або громадські роботи на строк від 20 до 40 годин. Булінг вчинений повторно протягом року чи групою осіб карається штрафом від 1700 до 3400 гривень або громадськими роботами від 40 до 60 годин.

***

ПРАВОВІ КОНСУЛЬТАЦІЇ У МІСЬКОМУ ЦЕНТРІ ЗАЙНЯТОСТІ

Консультування громадян – невід’ємна частина діяльності органів юстиції Сумщини.

Активністю відвідувачів позначилося консультування фахівцями юстиції відвідувачів Сумського міського центру зайнятості. Громадяни, які прийшли до центру зайнятості у пошуках роботи, отримали фахові правові консультації. Мобільний консультаційний пункт – це надання правової допомоги, пошук відповідей на всі проблемні запитання, які виникли у людей цієї категорії. А їх чимало, окрім основної проблеми – пошуку роботи. Цікавили питання сплати аліментів, функціонування реєстрів боржників, соціальна пільга батькам – фахівці юстиції звертали увагу на всі деталі тих чи інших ситуацій.

Співпраця із Сумським міським центром зайнятості продовжиться, адже нині органи юстиції, у рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту Мін’юсту «Я МАЮ ПРАВО!» на виконання закону #ЧужихДітейНебуває дбатимуть про працевлаштування безробітних батьків – боржників по аліментах, щоб вони могли платити своїм дітям.

 ***

НЕ СПЛАЧУЄШ БОРГИ – СТАЄШ ЗАРУЧНИКОМ ЗАКОНУ

Іноді невеликі несплачені борги, призводять до великих проблем.

Так, житель селища Недригайлів, знехтувавши тим фактом, що має борги, продовжував жити своїм життям. Чоловік, маючи намір продати будинок, взяв у потенційного покупця солідний завдаток, однак у нього відразу ж виникли проблеми з оформленням договору щодо купівлі нерухомості.

Нотаріус, який оформляв угоду, відповідно до діючого законодавства здійснив перевірку продавця в Єдиному реєстрі боржників та виявив, що особа являється боржником. До речі, житель Недригайлова мав 10 відкритих виконавчих проваджень на загальну суму майже 10 тисяч гривен. Звісно, нотаріус відмовив громадянину у посвідчені зазначеного договору.

Між іншим, покупець почав вимагати повернути завдаток, адже продавець запевняв його, що при оформленні угоди, ніяк проблем не буде. Боржнику нічого не залишалося, як витратити отримані кошти на погашення накопичених боргів. І тільки після цього боржнику вдалося продати нерухомість.

Юстиція Сумщини нагадує, що Єдиний реєстр боржників є важелем створення тиску та дискомфортних умов для громадян, які не сплачують борги. Варто зазначити, що реєстр є відкритим та знаходиться за посиланням – https://erb.minjust.gov.ua/#/search-debtors.

***

 

БУТИ АРЕШТОВАНИМ ЧИ ЗНАЙТИ РОБОТУ І СПЛАТИТИ АЛІМЕНТИ – ВИБІР ЗА БОРЖНИКОМ

7 діб арешту за ухилення від суспільно корисних робіт отримав боржник по аліментам на Білопільщині.

Чоловік накопичив борг перед власною дитиною у розмірі понад 65 тисяч гривень, що призвело до притягнення його до адміністративної відповідальності та призначення 120 годин суспільно корисних робіт. Однак виконувати призначені роботи батько теж не збирався, тому згідно змін внесених до Кодексу України про адміністративні правопорушення, які були ініційовані Міністерством юстиції, до боржника було застосовано 7 діб адміністративного арешту.

Інший батько з Тростянця, заборгувавши кошти зі сплати аліментів у розмірі 6 тисяч гривень та усвідомлюючи невідворотність покарання, самостійно звернувся до державної виконавчої служби. Після бесіди з державним виконавцем, зрозумівши, що при наявності заборгованості зі сплати аліментів, до нього будуть застосовані примусові заходи, за рекомендацією працівника відділу, працевлаштувався до підприємства міста Києва. Добре оплачувана робота надала можливість не тільки сплатити поточні аліменти, а й в повному обсязі погасити заборгованість.

Нагадуємо, що згідно змін до законодавства, внесених другим пакетом законів #ЧужихДітейНеБуває, для неплатників аліментів, які ухиляються від суспільно корисних робіт передбачений адміністративний арешт до 10 діб. За злісне ухилення від суспільно корисних робіт передбачена кримінальна відповідальність у вигляді позбавлення волі до 2 років.

***

ОТРИМУЮЧИ ПОЗИТИВНІ ВІДГУКИ, «ПРАВОВИЙ MessageBox» РУХАЄТЬСЯ ПО СУМСЬКИХ ШКОЛАХ

Мандрівку по сумських школах продовжує пересувний «ПРАВОВИЙ MessageBox». Цього тижня він завітав до Сумської спеціалізованої школи № 10, де поширив цікаві та актуальні теми та новини від Мін’юсту.

Зокрема, із правового помічника школярі дізнаються про основні засади протидії булінгу, що роботи коли став жертвою цькування, яку відповідальність понесе булер (той, хто цькує), а також що таке домашнє насильство і як йому протидіяти. Крім того, працівники юстиції підготували матеріали й для батьків учнів. В таких буклетах інформація орієнтована на доросле покоління, бо в них йде мова про розроблений Мін’юстом пакет законів #ЧужихДітейНеБуває, в якому обговорюються зміни стосовно отримання аліментів, їх розміру, порядку оформлення грошової допомоги та санкцій за несплату аліментів.

«ПРАВОВИЙ MessageBox», який, до речі, був розроблений фахівцями юстиції Сумщини, став родзинкою правопросвітницької роботи. Про це свідчать позитивні відгуки від учнів шкіл, їх батьків та педагогів.

Там де побував правовий помічник, не залишилось необізнаних громадян!

***

 

Консультує Міністр юстиції України Павло Петренко

АЛІМЕНТИ – ПРАВО ДИТИНИ І ОБОВЯЗОК БАТЬКІВ

Павле Дмитровичу, роз’ясніть, будь ласка, як стягнути аліменти з колишнього чоловіка? Ми не проживаємо разом понад один рік, батько дитину майже не бачить та матеріально не підтримує. Дякую за відповідь.

Світлана Корнєєва

     Що треба зробити для виплати аліментів?

            Є два способи досягти виплати аліментів: мирним шляхом та в примусовому порядку.

            Так, сторони між собою домовляються щодо розміру та періодичності сплати аліментів на дитину в добровільному порядку. Дана домовленість може бути лише усною, але для додаткових гарантій виконання домовленостей батьки дитини можуть укласти між собою нотаріально посвідчений договір про утримання дитини.

            Також один із батьків може подати за місцем своєї роботи заяву про відрахування аліментів на дитину у розмірі та на строк, які визначені у цій заяві.

            У разі відсутності домовленостей один із батьків може звернутися до суду із заявою про стягнення аліментів.

            В подальшому стягувач аліментів може самостійно подати заяву з виконавчим листом про відрахування аліментів за місцем виплати платникові аліментів заробітної плати, пенсії, стипендії або іншого доходу.

                       

Чи потрібно підписувати якісь папери?

            Обов’язку підписання таких паперів немає. Однак батьки мають право укласти договір про сплату аліментів на дитину, у якому визначаються розмір та строки виплати. Договір укладається у письмовій формі та підлягає нотаріальному посвідченню.

            Укладення договору не звільняє того з батьків, хто проживає окремо, від обов'язку брати участь у додаткових витратах на дитину.

            У разі невиконання одним із батьків свого обов'язку за договором, аліменти з нього можуть стягуватися на підставі виконавчого напису нотаріуса.

 

Як стягнути аліменти у судовому порядку?

            Той з батьків, з ким мешкає дитина, має право звернутися до суду з відповідним позовом. У такому випадку аліменти на дитину присуджуються або як частка від заробітку, або у вигляді конкретно визначеної суми.

            Справи розглядаються місцевими судами за місцем проживання чи реєстрації відповідача.

            Також позови про стягнення аліментів, збільшення їх розміру, оплату додаткових витрат на дитину, стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів, індексацію аліментів, зміну способу їх стягнення можуть пред’являтися за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача.

            У разі видачі судом виконавчого документу, стягувач може самостійно надіслати виконавчий документ за місцем роботи боржника або отримання ним інших доходів із заявою про здійснення відрахування аліментів, або направити/подати заяву разом із оригіналом виконавчого документу для примусового виконання до органу державної виконавчої служби чи приватного виконавця.

 

Яким може бути розмір аліментів?

           

Мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

            Мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину становить розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку і може бути присуджений судом у разі достатності заробітку платника аліментів.

            У 2019 році прожитковий мінімум на дітей становить:

віком до 6 років:

  • з 1 січня – 1626 грн;
  • з 1 липня – 1699 грн;
  • з 1 грудня – 1779 грн

віком від 6 до 18 років:

  • з 1 січня – 2027 грн;  
  • з 1 липня – 2118 грн;
  • з 1 грудня – 2218 грн

            Однак є виключення. Якщо платник аліментів має нерегулярний дохід, суд може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі, яка підлягає щорічній індексації.

            Той із батьків, разом з яким проживає дитина, має право звернутися до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів у розмірі 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

 

Коли  призначається державна допомога?

Тимчасова допомога призначається у разі, якщо:

Ø      рішення суду про стягнення аліментів не виконується у зв'язку з ухиленням  від  сплати аліментів  або відсутністю у боржника коштів та іншого майна, на які за законом може бути звернено стягнення;

Ø      стосовно одного з батьків здійснюється кримінальне провадження або він перебуває у місцях позбавлення волі, якого визнано недієздатним, або він перебуває на строковій військовій службі;

Ø      місце проживання (перебування) одного з батьків не встановлено.

Для призначення тимчасової допомоги одержувач подає органу соцзахисту населення за місцем проживання (перебування):

         заяву;

         копію свідоцтва про народження дитини;

         інші документи.

            Розмір тимчасової допомоги розраховується як різниця між 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні 6 місяців.

 

Чи можливо стягнути аліменти за минулий час?

            Так, законодавством передбачені випадки, коли аліменти можна стягнути за минулий час, але не більше ніж як за 10 років та окремі підстави, коли аліменти стягуються за весь час.

Як виконується рішення суду?

            Після набрання рішення суду законної сили, стягувач подає до органу державної виконавчої служби або приватному виконавцю заяву та виконавчий лист. На підставі цих документів виконавець відкриває виконавче провадження.

            До пред’явлення на примусове виконання виконавчий документ про стягнення аліментів може бути самостійно надісланий стягувачем за місцем роботи боржника.

Під час виконання у примусовому порядку виконавець вживає заходи примусового виконання. Якщо боржник працює або отримує пенсію державний виконавець виносить постанову, яку направляє за місцем роботи боржника або за місцем отримання пенсії для утримання аліментів.

Якщо є заборгованість, виконавець робить відповідний розрахунок та зобов’язаний повідомити про нього стягувача і боржника. У разі, якщо розмір заборгованості зі сплати аліментів перевищує 3 місяці:

         відомості про боржника вносяться до Єдиного реєстру боржників;

         майно боржника арештовується виконавцем, вилучається та реалізується.

Якщо боржник ухиляється від виконання рішення та має заборгованість, виконавець застосовує до нього санкції та обмеження встановлені законом. У разі відсутності відомостей про місце перебування боржника, за поданням виконавця судом виноситься ухвала про розшук боржника.

 

Яка відповідальність боржника за несплату аліментів?

            Завдяки дії розроблених Мін’юстом законів #ЧужихДітейНеБуває, до неплатників аліментів застосовується ряд обмежувальних заходів.

            Якщо розмір заборгованості по сплаті аліментів перевищує 4 місяці (та 3 місяці для батьків важкохворої дитини) встановлена можливість накладення обмежень на неплатників аліментів щодо:

            • виїзду за межі України;

            • керування транспортними засобами;

            • користування зброєю;

            • полювання.

Крім того, передбачені обмеження щодо перебування на державній службі.           Також боржник з аліментів не може впливати на рішення про тимчасовий виїзд дитини за межі України.

Не менш дієвим є запровадження фінансових санкцій, передбачено штраф за несплату аліментів залежно від суми заборгованості:

• понад 1 рік – 20%;

            • понад 2 роки – 30%;

            • понад 3 роки – 50%

                        Також, в законах ми передбачили відповідальність для неплатників аліментів у вигляді суспільно корисних робіт, адміністративного арешту та позбавлення волі.

Від себе можу додати: пакет законів #ЧужихДітейНеБуває дійсно працює, про що свідчать результати за 2018 рік, коли боржники сплатили 4,6 млрд грн аліментів на користь 555 тис дітей.

 

Куди звертатися за більш детальною консультацією та роз’ясненнями?

Якщо у вас залишились питання з цього приводу, будь ласка, телефонуйте до контакт-центру системи безоплатної правової допомоги за номером 0 (800) 213 103, цілодобово та безкоштовно в межах України. В центрах та бюро надання безоплатної правової допомоги по всій країні ви можете отримати юридичну консультацію та правовий захист.

  ***

 

ЖИТЕЛЬ ОХТИРКИ, НЕ СПЛАТИВШИ ВЧАСНО АЛІМЕНТИ, СПЛАТИВ ЩЕ І ШТРАФ

 

Фахівці юстиції продовжують працювати над виконанням ініційованого Мін’юстом закону #ЧужихДітейНеБуває, знаходячи засоби впливу на кожного боржника.

Житель Охтирки після розлучення з дружиною вирішив залишити свою дитину на повне забезпечення матері. Згадати про батьківські обов’язки чоловіку допомогли працівники державної виконавчої служби. Так, відносно несумлінного батька були застосовані санкції ІІ пакету закону #ЧужихДітейНеБуває. Зокрема, за несвоєчасну сплату аліментів борг жителя Охтирки в розмірі понад 28 тисяч гривень збільшився на 50%, а також йому був нарахований виконавчий збір у розмірі 10% від суми боргу. Таким чином боржнику довелося сплатити значно більшу суму аліментного зобов’язання, чого б не трапилося, якщо б чоловік своєчасно виконував батьківські обов’язки.

Юстиція Сумщини вкотре закликає батьків-аліментників не позбавляти своїх дітей піклування і вчасно сплачувати аліменти, адже уникнути відповідальності їм не дозволить Закон. 

Як отримати аліменти за взаємною згодою можна детально ознайомитися на сайті загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО​!» – http://pravo.minjust.gov.ua/category/news/.

 ***

 

ЧЕРЕЗ СЕТАМ МАЙНО БОРЖНИКА РЕАЛІЗУВАЛИ ДОРОЖЧЕ

 

            Юстиція Сумщини продовжує забезпечувати виконання судових рішень та впровадження їх у життя.

Реформи та інновації Міністерства юстиції дають державним виконавцям більше можливостей для ефективної роботи.

Так, завдяки запровадженню системи електронних торгів арештованим майном (СЕТАМ) описане та арештоване державним виконавцем майно передається на реалізацію шляхом електронних торгів, в яких має право взяти участь кожен користувач інтернету. Це робить торги максимально прозорими, відкритими, доступними та підвищує можливість реалізувати майно.

На Конотопщині державним виконавцем через СЕТАМ було реалізовано майно боржника – приватного підприємства на суму понад 190 тисяч гривень, в результаті чого заборгованість на користь іншої юридичної особи погашена в повному обсязі.

Завдяки тому, що майно реалізувалося на електронних торгах, коштів, які надійшли від продажу, вистачило не тільки на погашення всієї суми боргу, а й на поточні платежі, як наприклад, 17 тисяч гривень виконавчого збору.

 

  ***

 

ІНФОРМАЦІЙНА КАМПАНІЯ ЩОДО ПРОТИДІЇ БУЛІНГУ НА КОНОТОПЩИНІ

 

Широка інформаційна кампанія протидії булінгу, розгорнута юстицією Сумщини, в межах реалізації загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!»  досягає нових і нових навчальних закладів, щоб поговорити зі школярами, пояснити і допомогти.

На цьому тижні фахівці юстиції охопили школи Конотопщини, де детально розповіли про законодавчі аспекти булінгу, його ознаки, як діти можуть себе захистити і куди звертатися, щоб захистити свої права на безпечне освітнє середовище.

Школярі повинні знати, що за булінг передбачена відповідальність, зокрема, для батьків, якщо їхня дитина (від 14 до 16 років)  цькувала чи знущалася над іншою. До них застосовуватимуть покарання у вигляді штрафу від 850 до 1700 гривень або громадські роботи на строк від 20 до 40 годин. Знущання, вчинені повторно упродовж року після або групою осіб каратимуться штрафом у розмірі від 1700 до 3400 гривень або громадськими роботами на строк від 40 до 60 годин.

У протидії цьому явищу особливі надії суспільство покладає на навчальний заклад і, зокрема, педагогів, які обов’язково зможуть знайти правильні слова і підхід до кожної дитини, не замовчуючи про проблему.

Разом з тим, законодавець передбачив і ситуацію, коли саме директор школи приховує прояви жорстокості і тим самим сприяє поширенню випадків дитячої агресії. Згідно закону, якщо керівник закладу освіти не повідомить поліцію про відомі йому випадки жорстокої поведінки серед учнів, на нього чекає штраф на суму від 850 до 1700 гривень або виправні роботи на строк до 1 місяця з відрахуванням до 20% заробітку.

 ***

ПЕРША ПАРА ЗАКОХАНИХ НАРЕЧЕНИХ

У ВАЛЕНТИНІВ ДЕНЬ ЗНАКОВА

Свято всіх закоханих на Сумщині розпочалося урочисто і креативно. З самого ранку гості торгово-розважального центру «Мануфактура» були приємно здивовані незвичною локацією, що дарує змогу одружитись в день, коли навколо витає особлива атмосфера романтики і кохання.

Друга річниця проекту Міністерства юстиції «Шлюб за добу» і проект «Кохання поза часом» очікувано доповнили свято сумчан особливим настроєм.

Валентинів день став знаковим для сумчанина Валентина, який сьогодні сказав «Так» своїй коханій Аліні. Чи то наречені спеціально обрали саме цю дату для укладення шлюбу, чи це цікавий збіг обставин, проте їхнє одруження гарантовано створить незабутні спогади в історії молодої сім'ї.

Нехай сімейне життя щасливої пари буде наповнене світлом, романтикою, коханням і сюрпризами, а пам’ятний день, коли вони пообіцяли один одному бути поряд і в горі, і в радості, стане точкою відліку в довгому і пристрасному подружньому житті.

 

  ***

 ПЕРША ПАРА ЗАКОХАНИХ НАРЕЧЕНИХ

 

У ВАЛЕНТИНІВ ДЕНЬ ЗНАКОВА

Свято всіх закоханих на Сумщині розпочалося урочисто і креативно. З самого ранку гості торгово-розважального центру «Мануфактура» були приємно здивовані незвичною локацією, що дарує змогу одружитись в день, коли навколо витає особлива атмосфера романтики і кохання.

Друга річниця проекту Міністерства юстиції «Шлюб за добу» і проект «Кохання поза часом» очікувано доповнили свято сумчан особливим настроєм.

Валентинів день став знаковим для сумчанина Валентина, який сьогодні сказав «Так» своїй коханій Аліні. Чи то наречені спеціально обрали саме цю дату для укладення шлюбу, чи це цікавий збіг обставин, проте їхнє одруження гарантовано створить незабутні спогади в історії молодої сім'ї.

Нехай сімейне життя щасливої пари буде наповнене світлом, романтикою, коханням і сюрпризами, а пам’ятний день, коли вони пообіцяли один одному бути поряд і в горі, і в радості, стане точкою відліку в довгому і пристрасному подружньому житті.

 ***

БУЛІНГ НЕ ПРИТАМАННИЙ СИЛЬНІЙ ОСОБИСТОСТІ

 

Тиждень, спрямований на протидію булінгу в межах інформаційної кампанії, розгорнутої в рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!», скерував фахівців юстиції Сумщини до спортивних шкіл та гуртків області. 

З юними спортсменами поговорити про важливі питання взаємодії з оточуючими та як зробити спілкування таким, щоб воно не завдало болю іншим. Молоді люди мають усвідомлювати, що їхні переваги у фізичному розвитку не повинні ставати приводом для хизування, насміхання чи приниження інших.

Важливо, щоб діти розуміли, що теплі, дружні та згуртовані стосунки в колективі набагато важливіші, ніж доведення своєї сили шляхом насильства над іншими. Силу варто показувати лише на спортивних змаганнях досягаючи великих перемог і прославляючи таким чином себе та свою країну.

Окрім того, учнів проінформували, що згідно нещодавно прийнятого за ініціативої Міністерства юстиції Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)», за вчинення булінгу передбачено штраф від 850 до 1700 гривень або громадські роботи на строк від 20 до 40 годин. Булінг вчинений повторно протягом року чи групою осіб карається штрафом від 1700 до 3400 гривень або громадськими роботами від 40 до 60 годин.

Отже, булити – не круто!

 ***

ЧАСТО АРЕШТОВАНИЙ АВТОМОБІЛЬ СТАЄ ПІДСТАВОЮ ДЛЯ СПЛАТИ АЛІМЕНТІВ

 З початку 2019 року на користь дітей Сумщини, завдяки дії закону #ЧужихДітейНеБуває, стягнуто вже більше 16 мільйонів гривень.

В Ямпільському районі, у батька який заборгував своєму синові Артему 14 тисяч гривень аліментів, патрульною поліцією були вилучені водійські посвідчення, так як щодо нього було винесено обмеження у праві керування транспортним засобом. Саме це й змусило батька сплатити синові вказану суму заборгованості.

Батько з Буринщини  теж заборгував своїй дочці Катерині 14 тисяч гривень аліментів. До боржника були застосовані 4 обмежувальні постанови та нараховані штрафні санкції за несплату аліментів понад рік у розмірі 20 % від суми боргу, що становить майже 3 тисячі гривень. Вказані дії державного виконавця призвели до позитивного результату – боржник сплатив борг, штраф та виконавчий збір.

На Кролевеччині донька Анастасія отримала від свого батька майже 30 тисяч гривень аліментів. Такий вчинок рідної людини був спричинений рядом проведених державним виконавцем дій таких, як внесення відомостей про боржника до Єдиного реєстру боржників аліментів, винесення постанов про встановлення тимчасового обмеження у праві виїзду за межі України, керування транспортними засобами, користування зброєю та полювання та накладення арешту на все майно боржника.

Ще один випадок, де саме автомобіль став рушійною силою для сплати батьком аліментів, трапився в місті Суми. Чоловік спокійно жив, не знаючи проблем, доки одного дня не довідався, що на його майно та кошти накладено арешт. З’явившись до відділу державної виконавчої служби він дізнався, що його борг по аліментам вже сягнув 43 тисяч гривень та про застосування до нього стягнень, передбачених законом #ЧужихДітейНеБуває. Державний виконавець, скориставшись можливістю,  описав та арештував автомобіль, на якому батько-боржник з’явився до відділу, що спонукало останнього до рішучих дій. Під страхом розлуки з дорогою для нього річчю, чоловік знайшов та сплатив весь борг у повному обсязі, разом зі штрафом майже 22 тисячі гривень  та виконавчим збором більше 4 тисяч гривень.

           Закон #ЧужихДітейНеБуває продовжує стояти на сторожі прав та законних інтересів дітей, батьки яких живуть своїми повсякденними справами не переймаючись обов’язком утримувати та піклуватися про власних дітей.

 ***

ВІД ОХТИРКИ ДО ЯМПОЛЯ: ФАХІВЦІ ЮСТИЦІЇ ПОШИРЮЮТЬ, ЩО #БУЛИТИНЕКРУТО

 

Заради обізнаності громадян щодо питання протидії булінгу фахівці юстиції Сумщини продовжують в межах загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» проводити інформаційні заходи в навчальних закладах навіть самих віддалених куточків області.

Так, впродовж минулого тижня працівники юстиції провели правові уроки з вихованцями районних інтернатів та закладів професійно-технічної освіти. Під час таких зустрічей підростаюче покоління не тільки дізналося, що таке булінг та розглянуло види цькувань, але й довідалося про відповідальність за випадки дитячої агресії. Окрім того, з передбаченими чинним законодавством покараннями ознайомились і педагогічні колективи та адміністрації навчальних закладів. До речі, за приховання випадків булінгу на керівників шкіл чекає штраф на суму від 850 до 1700 гривень або виправні роботи на строк до 1 місяця з відрахуванням до 20 % заробітку.

Варто зазначити, що всі заходи проводились з урахуванням вікових особливостей дітей та в ігровій формі. Відверті питання та зацікавленість молоді в зазначеній темі вкотре доводять, що такі зустрічі є необхідними, бо відтепер підлітки знають, що булінг – це не  круто! 

Більше інформації на сайті – http://pravo.minjust.gov.ua/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Перейти до вмісту