Новини

Конотопська ОДПІ ГУ ДФС у Сумській області інформує

ImageШановні громадяни! Деклараційна кампанія 2017 року триває!

Декларування доходів – це виконання громадянами свого конституційного обов’язку, індивідуальний внесок у добробут держави та реалізація права громадян на податкову знижку.

Обов’язок щодо подання податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – декларація) у платників податків виникає:

– при отриманні доходів не від податкових агентів (тобто від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи). До таких доходів відносяться, зокрема, доходи від надання в оренду рухомого або нерухомого майна іншим фізичним особам; надання послуг виконання робіт іншим фізичним особам, успадкування чи отримання у дарунок майна не від членів сім’ї першого ступеня споріднення тощо;

– при отриманні від податкових агентів доходів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування. До таких доходів відноситься, зокрема, операції з інвестиційними активами;

– при отриманні доходів отриманих за межами України (іноземні доходи);

– в інших випадках, передбачених законодавством, зокрема, при отриманні у власність майна за рішенням суду.

Останній день подання декларації за 2016 рік для громадян, які зобов’язані її подати, – 3 травня 2017 року.

 

З початку року відкрито 96 кримінальних проваджень

Підрозділи внутрішньої безпеки ДФС продовжують працювати у штатному режимі та підтримують високі темпи у напрямі боротьби з корупцією. Про це заявив заступник начальника Головного управління внутрішньої безпеки ДФС Сергій Мартинов під час спільного засідання Громадських рад при ДФС та Мінфіні, яке відбулося 31 березня 2017року. За його словами, за два місяці 2017 року за матеріалами підрозділів внутрішньої безпеки ДФС відкрито 96 кримінальних проваджень стосовно посадових осіб ДФС та її територіальних органів.

«Кількість кримінальних проваджень, розпочатих стосовно працівників митниць ДФС, із розрахунку на 1 тисячу митників майже у 2 рази перевищує такий  показник  по податковій сфері», – підкреслив Сергій Мартинов. Зокрема, за два місяці поточного року силами підрозділів ВБ відносно податківців було відкрито 60 кримінальних проваджень, митників – 36.

Водночас, за словами посадовця, одним із головних завдань підрозділів внутрішньої безпеки ДФС залишається робота на упередження та профілактику корупційних проявів. Саме для цього ГУВБ було розроблено низку роз’яснювальних матеріалів, які розраховані як на суб’єктів господарювання, так і безпосередньо працівників служби, в яких викладені правила, що робити платникам податків у разі протиправних дій співробітників ДФС, а також алгоритм дій співробітників фіскальних органів у разі пропонування їм неправомірної вигоди або спроб залучення до корупційних дій.

 

За І квартал  2017 року  до зведеного бюджету надійшло більше  257 млн. гривень

«Конотопською ОДПІ за І квартал 2017 року до зведеного бюджету забезпечено надходження 257,1 млн. грн, чим на 89,2 млн. грн, або 53,1 відс. перевищено показники І кварталу 2016 року. До державного бюджету протягом І кварталу забезпечені надходження на загальну суму 105,5 млн. грн, що більше минулорічних надходжень за аналогічний період на 47,9 млн. грн., місцеві бюджети отримали для своїх потреб 52,63 млн. грн, чим перевищені минулорічні збори на 41,3 млн. грн» – повідомив Юрій Чеботарьов, в.о. начальника Конотопської ОДПІ.

Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з початку року зібрано 96,1 млн. гривень. Порівняно з аналогічним періодом 2017 року надходження зросли на 17,6 млн. гривень.

«Більше ніж в 3 рази, в порівнянні з І кварталом минулого року, збільшені надходження по податку на додану вартість, які в цьому році склали 52,7 млн. грн, (перевищення 35,3 млн. грн), що підтверджує важливість вказаного податку для забезпечення економічної стабільності держави та необхідності запровадження змін сплати такого податку які відбулися в 2017 році. Надходження податку на доходи фізичних осіб  склали 119,9 млн. грн, що на 36,6 млн. грн більше надходжень І кварталу 2016 року, що також є значним ресурсом для підтримання діяльності місцевих громад – підсумував Юрій Чеботарьов.

 

Тимчасовий реєстр заяв про повернення суми бюджетного відшкодування ПДВ

Конотопська ОДПІ повідомляє, що 01.04.2017 набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 29.03.2017 №189 «Деякі питання бюджетного відшкодування податку на додану вартість» (далі – Постанова №189).

Відповідно до статті 200, пунктів 55 і 56 підрозділу 2 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ) Кабінет Міністрів України Постановою №189 установив, що відшкодування узгоджених сум ПДВ, зазначених у Тимчасовому реєстрі заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість (далі – Тимчасовий реєстр), поданих до 01.02.2016, за якими станом на 01.01.2017 суми ПДВ не відшкодовані з бюджету, здійснюється у хронологічному порядку відповідно до черговості надходження заяв про повернення таких сум бюджетного відшкодування ПДВ у межах сум, визначених законом про Державний бюджет України на відповідний рік. Місячний обсяг такого бюджетного відшкодування не може перевищувати 2,8 відс. загальної суми бюджетного відшкодування з державного бюджету за попередній календарний місяць за Реєстром заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість.

Внесення даних та ведення Тимчасового реєстру здійснюється у порядку, визначеному статтею 200 ПКУ та постановою Кабінету Міністрів України від 25.01.2017 №26 «Про затвердження Порядку ведення реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість». Постанова №189 опублікована у газеті «Урядовий кур’єр» від 31.03.2017 №61.

 

Коли фізичні особи – «єдинники» зобов’язані застосовувати РРО

Конотопська ОДПІ нагадує, що відповідно до пункту 296.10 статті 296 Податкового кодексу України реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) не застосовуються платниками єдиного податку:

– першої групи;

– другої і третьої груп (фізичні особи – підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 мільйон гривень. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1 мільйон гривень застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов’язковим. Застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб’єкта господарювання як платника єдиного податку.

Норми цього пункту не поширюються на платників єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту. У разі реалізації технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, платники єдиного податку повинні застосовувати РРО незалежно від обраної групи та обсягу доходу.

Отже, з 1 січня 2017 року платниками єдиного податку II та III груп (фізичні особи – підприємці), які у 2016 році перевищили обсяг доходу понад 1 мільйон гривень, зобов’язані при проведенні готівкових розрахунків із споживачами застосовувати РРО або перейти на використання виключно безготівкових розрахунків.

 

Перейти до вмісту