Новини

В Конотопському районі проходять громадські обговорення питань децентралізації та створення ОТГ

ImageПонад рік у Конотопському районі проводиться робота щодо децентралізації влади і створення об'єднаних територіальних громад. Як зазначили голова районної ради Анатолій Боярчук і голова райдержадміністрації Микола Горбенко в ході зустрічі з активами сільських рад, що відбулась 11 січня 2017 року в адмінбудинку РДА, які в перспективі можуть бути об'єднані в Бочечківську ОТГ та Вирівську ОТГ, на Сумщині вже 25% громад об'єдналися, працюють і отримують допомогу на розвиток.

На сьогодні зупинилися на створенні чотирьох ОТГ: Дубов'язівської, Бочечківської, Вирівської і Шевченківської. Законодавством на даний час не передбачено автономії або можливості  приєднання громади з одного до іншого району. Найактивніше робота з об'єднання проходить у Бочечківській громаді – вона вже фактично сформована і готова подати документи на проведення виборів, тому на нараді розглянули основні позиції щодо проведення виборів та формування робочих органів ОТГ.

             Що стосується створення Вирівської ОТГ, потребують вирішення питання освітянської сфери, а також деякі питання розміщення служб виконавчого комітету майбутньої об’єднаної територіальної громади, до якої крім Вирівської сільської ради увійдуть Попівська, Присеймівська, Мельнянська сільські ради. Були різні пропозиції щодо організації адмінцентру, але це питання залишається відкритим і його потрібно врегулювати в інтересах усіх жителів об'єднаної громади.

             Як зазначив у ході наради голова районної ради Анатолій Боярчук, мета реформи полягає в тому, щоб наблизити послуги до людей, збільшити надходження до бюджету громади, і дати можливість людям самим вирішувати питання розвитку інфраструктури своїх населених пунктів. За законодавством об'єднана територіальна громада набуває статусу міста обласного значення і отримує фінансування з держбюджету напряму, до цього варто додати збільшення розміру надходження податків від доходів фізичних осіб, що залишається в громаді, і, звичайно, кошти на розвиток громади, що надасть держава.

             Також у ході наради своє бачення проведення реформи висловили районні та сільські депутати, представники медичної сфери, галузі освіти та культури, інтелігенція сіл. У своїх виступах вони дійшли до висновку, що потрібно більше працювати з людьми, пояснювати їм суть проведення реформи і переваги, які матимуть для розвитку об'єднані територіальні громади. Їх підтримали керівники району та внесли пропозицію сільським головам  проводити більш широко та доступно роботу по впровадженню реформи.

Image

Image 

 

 

 

 

Перейти до вмісту