11 сесія 7 скликання (04.11.2016)

Про звіт першого заступника голови Конотопської РДА…

                                                                  Image                                                      

       КОНОТОПСЬКА РАЙОННА РАДА

СЬОМЕ СКЛИКАННЯ

ОДИНАДЦЯТА СЕСІЯ

РІШЕННЯ

Конотоп

04.11.2016 

Про  звіт першого заступника голови

Конотопської районної державної адміністрації

про здійснення делегованих Конотопській

районній державній адміністрації Конотопською

районною радою повноважень 

 

Заслухавши звіт першого заступника голови Конотопської районної державної адміністрації Сахна А.І., відповідно до ст.. 29, 34 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», рішення районної ради від 30.03.2016 «Про делегування повноважень районної ради районній державній адміністрації», керуючись ст. 43, 44 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,

районна рада вирішила:

1.Звіт першого заступника голови Конотопської районної державної адміністрації Сахна А.І. про здійснення делегованих Конотопській районній державній адміністрації районною радою повноважень у сфері економічного, агропромислового розвитку району, інвестиційної діяльності, будівництва та житлово-комунального господарства, транспортного сполучення, використання природних і фінансових ресурсів взяти до відома.

2.Рекомендувати Конотопській районній державній адміністрації і надалі здійснювати заходи щодо забезпечення виконання вищезазначених делегованих повноважень.

3.Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійні комісії районної ради.

 

Голова районної ради                               А.В.Боярчук

Сахно А.І. 

Надіслати: до протоколу – 1, постійним комісіям районної ради – 4,  Конотопській райдержадміністрації – 1

ЗВІТ

першого заступника голови Конотопської районної державної

адміністрації про здійснення повноважень делегованих районній державній адміністрації районною радою

 

Конотопська  районна державна адміністрація в межах своїх повноважень здійснює виконавчу владу на підвідомчій території, а також відповідно Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» реалізує повноваження, делеговані  районною радою. На території району забезпечується виконання Конституції, Законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, центральних  органів виконавчої влади.

Незважаючи на негативний вплив на економічну та політичну стабільність в країні через втручання зовнішнього агресора, проведення антитерористичної операції в східних регіонах України та інших чинників, у районі досягнуто ряд позитивних зрушень у реальному секторі економіки та розв`язанні соціальних проблем.

Слід наголосити, що виконання власних повноважень Конотопської районної державної адміністрації і делегованих районною радою були спрямовані на всебічне задоволення прав і свобод громадян, їх матеріальних та духовних запитів, виконання програмних документів, в тому числі Програми економічного і соціального розвитку  району на 2016 рік.

Основними моїми завданнями на посаді першого заступника голови Конотопської райдержадміністрації у 2015-2016 роках є наповнення бюджетів усіх рівнів, вирішення питання стабільного виробництва промислової продукції підприємствами району, успішне проведення комплексу сільськогосподарських робіт, створення сприятливого інвестиційного клімату, розвиток житлово-комунального господарства та транспортного сполучення.

Завдяки плановій та системній роботі структурних підрозділів Конотопської райдержадміністрації, співпраці з органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями району було  досягнуто позитивних темпів економічного і соціального розвитку району.

   Рішенням сесії Конотопської районної ради від 18 грудня 2015 року   затверджена Програма економічного та соціального розвитку Конотопського району на 2016 рік.

З початку 2016 року в економіці району досягнуто позитивні тенденції в інвестиційній діяльності, приросту обсягів виробництва сільськогосподарської продукції та вирішенні ряду соціальних питань.

 

Інвестиційна діяльність

Створення сприятливого інвестиційного клімату є одним із основних пріоритетів розвитку району.

За 9 місяців 2016 року сільськогосподарські підприємства інвестували в основний капітал 232,31 млн. грн., в тому числі в розширення елеваторних потужностей – 66,7 млн. грн. ( ТОВ «Вітчизна», ТОВ «Ремавтокомплектсервіс»), в будівництво зерносушильних комплексів –   24,8 млн. грн. (ТОВ «Вітчизна», ПАТ «Радгосп «Шевченківський»), в тваринництво – 48 млн. грн. (ТОВ «Вітчизна», ТОВ АФ «Козацька»), в придбання сучасної техніки – 92,8 млн. грн.

 

Промисловість

   У промисловому комплексі району, який представлений приватним підприємством ”Хлібзавод “Дубов’язівський”, державними підприємствами “Конотопське лісове господарство” і “Попівський експериментальний завод”, за січень – вересень 2016 року обсяг реалізованої промислової продукції (товарів, послуг) по району становив 31,5 млн. грн., що на 11,9 % більше рівня відповідного періоду минулого року, у розрахунку на одного жителя, значення показника становило 1095 грн. 

Актуальним питанням залишається відновлення стабільної роботи ДП „Попівський експериментальний завод”.

У 2015 році підприємство фактично не здійснювало виробничої діяльності. Впродовж 2016 року головою Конотопської райдержадміністрації проведено неодноразові зустрічі з головою Сумської облдержадміністрації, керівництвом та колективом заводу з метою вирішення проблеми відновлення роботи підприємства, виплати заборгованості по оплаті праці працівникам та боргів до державного і місцевого бюджетів. Станом на 01.10.2016 року  заборгованість із виплати заробітної плати  на підприємстві за оперативними даними складала 70,5 тис. грн..

 

Сільське господарство

У районі працює 39 сільськогосподарських підприємств та 57 фермерських господарств, які  використовують ріллю на площі 73,3 тис. гектарів.

Підприємства району станом на 01.10.2016 року завершили збирання зернових та зернобобових культур без кукурудзи. Валовий збір склав       111,1 тис. тонн, середня урожайність майже 47 ц/га. Продовжується збирання соняшнику та сої. Соняшник зібрано на площі 11403 га (65% від посіву), урожайність становить 28 ц/га, соя  зібрана на площі 4400 га (53 % від площі посіву), урожайність становить 27,8 ц/га. Розпочато збирання цукрових буряків. Зібрано  13% від площі посіву , урожайність становить 300 ц/га.

Станом на 01.10.2016 року поголів’я великої рогатої худоби у сільгосппідприємств району в порівнянні з відповідним періодом минулого року зменшилось  на 405 (-2,9%) голів  і склало 13598 голів, у тому числі поголів'я корів збільшилось на 222 голови  і становить 5431 голова. Поголів'я свиней зменшилось на  133 голови ( -15,6%) і становить 721 голову.

Обсяги виробництва молока в районі за січень-вересень  2016 року склали 22504 тонни, що на 3087 тонни більше  проти  відповідного періоду  минулого року ( 16%) .

            Виробництво м’яса (реалізація худоби та птиці на забій у живій вазі) за січень-вересень 2016 року у сільськогосподарських підприємствах району  склало 1471 тонна, що 230 тонн  більше проти відповідного показника минулого року.

            Підприємства Конотопського району в 2016 році орендували близько 53300 га земельних паїв громадян. Фактично середній відсоток орендної плати  за користування паями склав в середньому майже 7,2% , а такі підприємства як ТОВ «Вітчизна » та ТОВ АФ «Козацька» сплачують за користування земельними паями   громадян 8 % від грошової оцінки землі. Станом на  1 жовтня виплачено майже 35% від загальної суми орендної плати.

            Сільськогосподарські підприємства району надають фінансову допомогу територіальним громадам для розвитку інфраструктури села.

За 9 місяців 2016 року надано більше 1,4 млн. грн. для допомоги в ремонті шкіл та закладів культури, на розвиток спорту, на благоустрій територій.

 

Бюджет

Бюджет району за власними та закріпленими доходами загального фонду  на 2016 рік затверджений  з урахуванням внесених змін станом на 01.10.2016 року у сумі 64995,4 тис. грн., що більше порівняно з фактичними надходженнями 2015 року на 69,5%. Виконання доходів загального фонду бюджету Конотопського району за січень-вересень 2016 року склало 108,9 %, отримано 47252,6 тис. грн., що на 3874,2 тис. грн. більше ніж передбачено планом на 9 місяців поточного року. Порівняно з  відповідним періодом 2015 року надійшло більше доходів загального фонду  на 18691,9 тис. грн. (+65,4%).

Основними бюджетоутворюючими джерелами є податок на доходи фізичних осіб, плата за землю та єдиний податок, що сплачується сільськогосподарськими товаровиробниками, питома вага яких у загальній сумі надходжень складає  89,3 % .

Виконання плану 9 місяців поточного року по податку на доходи фізичних осіб складає 105,2 %. Порівняно з  надходженнями відповідного періоду минулого року ріст склав 72,9%. Ріст податку зумовлений, як змінами в оподаткуванні доходів – збільшення ставки та суми оподатковуваного доходу, що виплачується, як у вигляді заробітної плати так і орендної плати за оренду земельних паїв  з  урахуванням індексації  грошової оцінки землі та зростання ставки орендної плати за землю.  Найбільшу питому вагу 72,3%  в загальній сумі даного податку займають платежі галузей сільського та лісового господарства, з них: ТОВ "Вітчизна" сплачено  до бюджету району податку на доходи фізичних осіб 4569,0 тис. грн. (20,8% в загальній сумі надходження даного податку); ТОВ "Біо Лат" – 1869,9 тис. грн. (8,5%);  ДП «Конотопське лісове господарство» – 1713,7 тис. грн. (7,8%); ТОВ АФ "Козацька" – 1664,5 тис. грн. (7,6%).

Даними господарствами сплачено 44,7% в загальній сумі податку на доходи та 61,8%  по галузі.

Бюджетними установами сплачено до бюджету податку на доходи   14,7% в загальній сумі, з них  надходження від галузі освіти – 1689,7 тис. грн.  (7,7 %) та 52,5%  від бюджетних установ.

Підприємствами переробної промисловості сплачено 6,1% податку на доходи.

Платниками інших галузей народного господарства  та фізичними особами сплачено  в цілому  6,8% податку.

По платі за землю надходження зросли порівняно з відповідним періодом минулого року на 4015,2 тис. грн. (на 42,8 %)  в зв’язку із індексацією грошової оцінки землі, передачею на конкурентних засадах в оренду 13 земельних ділянок загальною площею 335,9 га, де додаткові надходження склали 533,3 тис. грн.

Єдиного податку з сільськогосподарських товаровиробників надійшло до бюджету району 6871,1 тис. грн., що більше порівняно з відповідним періодом минулого року на 2503,2 тис. грн., або на 57,3% в зв’язку з ростом ставки оподаткування  в 1,8 рази .

Крім того значний ріст у поточному році відзначено по акцизному податку (в 7,9 рази) за рахунок зростання кола платників (по Шаповалівській сільській раді) та по податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки (в 5 разів) в зв’язку із зростанням ставки оподаткування з 0,01% до 1,0% – 3,0%.

Отримано трансфертів з державного бюджету, де з них:

базової дотації – 4543,2 тис. грн.;

медичної субвенції – 6639,4 тис. грн.;

освітньої субвенції – 20056,2 тис. грн.;

соціальних субвенцій – 48461,7 тис. грн.

Загальна сума доходів спеціального фонду складає 2000,8 тис. грн. за рахунок власних надходжень  від плати за послуги, що надаються бюджетними установами.

Видаткова частина бюджету району за 9 місяців 2016 року виконана в загальній сумі 133604,2 тис. грн..

Обсяг видатків загального фонду за 9 місяців 2016 року складає в сумі 122308,3 тис. грн. де з них:

по державному управлінню – 9289,7 тис. грн. (питома вага у видатках загального фонду – 7,6 %), що більше на 862,2 тис. грн. до відповідного періоду попереднього року ;

по освіті – 31628,9 тис. грн. (25,8 %), що більше на 2466,8 тис. грн.;

по охороні здоров’я – 7725,2 тис. грн. (6,3 %), що більше на              535,2 тис. грн.;

по соціальному захисту та соціальному забезпеченню (в т.ч. пільги, субсидії, допомоги сім’ям з дітьми)  52930,8 тис. грн. (43,3 %), що більше на 20320,7 тис. грн.;

по культурі та мистецтву – 5204,5 тис. грн. (4,3 %), що більше на                           453,9 тис. грн.,

по транспорту (в т.ч. ремонт доріг) – 3134,7 тис. грн. (2,6 %), що більше на 881,2 тис. грн.,

по житлово-комунальному господарству (в т.ч. благоустрій населених пунктів) – 2601,3 тис. грн. (2,1 %), що більше на 871,4 тис. грн.,

по фізичній культурі та спорту – 369,5 тис. грн. (0,3 %), що більше на                    154,4 тис. грн.,

по інших видатках (в т.ч. субвенції та дотації) – 9423,7 тис. грн. (7,7%), що більше на 3006,2 тис. грн.

Обсяг видатків спеціального фонду, в тому числі бюджет розвитку,                           за 9 місяців 2016 року складає в сумі  11295,9 тис. грн. найбільше, які складають по галузях: освіти в сумі 3097,6 тис. грн., що більше від даного періоду попереднього року на 1657,8 тис. грн., охорони здоровя в сумі                      588,1 тис. грн., культури і мистецтва в сумі  865,5 тис. грн., будівництву (реконструкції) в сумі 1782,6 тис. грн.

У порівнянні до відповідного періоду 2015 року видатки всього зросли на 33561,7 тис. грн. в тому числі: по загальному фонду на  29522,0 тис. грн., по спеціальному фонду на 4039,7 тис. грн.

Із загальної суми видатків  видатки по захищених статтях в тому числі:  на оплату праці складають 44534,0 тис. грн., або 33,3 %, видатки на енергоносії складають 5379,2 тис. грн., або 4,0%, видатки на продукти харчування складають 1887,4 тис. грн., або 1,4%.

Фінансування всіх бюджетних установ по загальному та спеціальному фондах бюджету району проводяться відповідно до планових бюджетних призначень згідно з розписом видатків вчасно і в повному обсязі та по видатках, які фінансуються за рахунок трансфертів з Державного бюджету враховуючи їх фактичні надходження.

           

 Житлово-комунальне господарство

            Велика увага в районі приділялась розвитку житлово-комунального господарства району.

Відповідно до завдань і заходів районної програми забезпечення населення якісною  питною водою в достатній кількості на 2006-2020 роки в Конотопському районі в 2016 році здійснюється будівництво мереж централізованого водопостачання, впорядкування джерел питної води (артезіанських свердловин).

Протягом 2016 року розроблено та визнано переможцями конкурсу проектів, що можуть бути реалізовані за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку два проекти – „Будівництво водопровідних мереж в с. Бондарі Конотопського району” вартістю 981,425 тис. грн., з яких     334,673 тис. грн. будуть профінансовані за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку, та проект „Будівництво водопровідної мережі правого берега р. Куколка для забезпечення стабільного водопостачання по вулицях Мостовій, Невського, Суворова, Портовій, Широкій, Круговій, Мічуріна, Червоноармійській, Набережній, Чкалова, Червоній, Виконкомівській, Маяковського, Вигін, Ілліча та Журналістів з прилеглими провулками в с. Попівка Конотопського району” загальною вартістю 4865,128 тис. грн., з яких 3000,0 тис. грн. будуть профінансовані за рахунок фонду.

            Станом на сьогоднішній день на вищезгаданих об’єктах продовжуються будівельні роботи.

Продовжується співпраця з проектом міжнародної технічної допомоги DESPRO – в 2015 році розпочато реалізацію проекту „Реконструкція каналізаційних мереж в с. Вирівка” загальною вартістю 7399,974 тис. грн. За підсумками реалізації проекту буде реконструйовано 1,9 км каналізаційних мереж та збудований комплекс сучасних очисних споруд, який здійснює очищення стічних вод відповідно до вимог Європейських стандартів охорони навколишнього середовища. Також за фінансової допомоги проекту DESPRO завершено будівництво водопровідних мереж в с. В’язове (570,0 тис грн. або 52% від вартості будівництва) та розпочаті роботи з будівництва водопровідних мереж в с. Бондарі (420,0 тис. грн. або 44% від вартості будівництва).

Більшість наявної містобудівної документації по населених пунктів Конотопського району розроблялись в 70 – 80 роках і на сьогоднішній день потребує негайного оновлення та коригування.

      Основним завданням вищезазначеної програми є забезпечення населення містобудівною документацією. Програма розроблена в напрямку вирішення питання організації на правовій основі містобудівної діяльності на території Конотопського району, спрямованої на забезпечення сталого розвитку її територій з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів. В ній визначені основні напрями комплексного вирішення питань розроблення та оновлення містобудівної документації, формування нових підходів до її  моніторингу і контролю виконання.

      Реалізація Програми має забезпечити вирішення проблемних питань стимулювання і розвитку населених пунктів та встановлення відповідного режиму забудови території Конотопського району.

На сьогодні розроблено генеральні плани двох населених пунктів          сел. Питомник та сел. Заводське, на що використано коштів місцевого бюджету на суму 188,0 тис. грн. та  розробленні топографічні плани                          с. Привокзальне (використано 18,8 тис. грн.), с. Сахни ( використано 35,1 тис. грн.) та с. В. Самбір (використано 80,0 тис. грн.).

Також завершується розробка топографічної зйомки  с. Попівка             ( використано 123,0 тис. грн.),  с. Козацьке ( використано 150,0 тис. грн.) та генерального плану центра с. В. Самбір (використано 31,8 тис. грн.).

У 2016 році планується розпочати роботу щодо розроблення генерального плану с. Привокзальне та топографічної зйомки с. Бочечки та  с. Курилівка.

         Рішенням сесії Конотопської районної ради від 30 березня 2016 року затверджена районна цільова програма з розроблення схеми планування території Конотопського району на 2016 – 2017 роки. Програма реалізується в два етапи: у 2016 року створення актуалізованої топографічної основи масштабу 1:25000, протягом 2017 року – розроблення схеми планування території Конотопського району.

            Станом на 01.10.2016 ТОВ «Картографія»  виконані роботи зі створення актуалізованої топографічної основи масштабу 1:25000 для розробки схеми планування Конотопського району, на що використано    253,0 тис. грн. районного бюджету.

 

Будівництво та ремонт доріг

Наявність автомобільних доріг в районі становить  471,8 км, в тому числі республіканського значення 127,8 км, місцевого – 344,0 км.  Автомобільні дороги зв’язують всі населені пункти району.

З метою покращення якості та безпеки пасажирських перевезень протягом 2015-2016 років у районі проведено ряд ремонтних робіт щодо покращення дорожнього покриття. Проте, враховуючи збільшення вартості будівельних матеріалів, забезпечено лише виконання першочергових заходів з підтримки стану безпеки руху на дорогах району.

 На експлуатаційне утримання державних доріг (це зимове утримання, ямковий ремонт, встановлення знаків, ремонт автопавільйонів) використано  4,2 млн. грн., експлуатаційне утримання місцевих доріг – 1,8 млн. грн.; на утримання та поточний ремонт комунальних доріг використано 1,4 млн. грн. на капітальний ремонт комунальних доріг – 420,9 тис. грн. за рахунок місцевих бюджетів. Встановлено 248 дорожніх знаків.

Для співфінасування робіт з поточного ремонту дороги державного значення Кролевець-Конотоп-Ромни-Пирятин, що проходить через Конотопський район в липні 2016 року рішенням сесії Козацької сільської ради було виділено 300,0 тис. грн., рішенням сесії Конотопської районної ради від 27.07.2016 виділено 179,9 тис. грн. та рішенням сесії Сумської обласної ради від 10.08.2016 передбачено 293,930 тис. грн.

 

Споживчий ринок

На території Конотопського району торговельну діяльність станом на 1 вересня 2016 року здійснюють 164 підприємства роздрібної торгівлі  та ресторанного господарства, них 48 підприємств роздрібної торгівлі з продажу продовольчих товарів; 8 підприємств роздрібної торгівлі з продажу непродовольчих товарів; 93 підприємств роздрібної торгівлі з продажу змішаних товарів та 11 закладів ресторанного господарства.

Побутові послуги в районі надають: ТОВ „Ритм”, яке виготовляє столярні вироби та 3 суб’єкти підприємницької діяльності, які надають перукарські послуги, послуги з виготовлення столярних та  ритуальних виробів.

Протягом 2015-2016 років в районі відкрито та відновлено роботу 5 підприємств роздрібної торгівлі, припинили роботу 9 закладів роздрібної торгівлі та 3 заклади ресторанного господарства. За оперативними даними за 9 місяців 2016 року обсяг роздрібного товарообороту підприємств – юридичних осіб збільшився на 4,2 % порівняно з аналогічним періодом 2015 року та становить 15,5 млн. гривень.  

           

Малий та середній бізнес

У районі зареєстровано та здійснюють підприємницьку діяльність 419 суб’єктів підприємницької діяльності – фізичних осіб та 78 – юридичних осіб. У розрізі видів економічної діяльності малі підприємства віддають перевагу сільському господарству.

На покращення підприємницького середовища в районі створені організаційні та матеріально – технічні умови для надання адміністративних послуг, в тому числі для підприємців.

Станом на 01.10.2016 року в Конотопській районній державній адміністрації діє два регуляторних акта. У Конотопській районній раді –  один регуляторний акт, у селищній та сільській раді налічується 119 регуляторних актів. Всі регуляторні акти відповідають принципам державної регуляторної політики.

           

            Транспорт, зв’язок

Протягом 2015-2016 років в районі здійснювалися заходи, спрямовані на подальше вдосконалення маршрутної мережі, забезпечення належної якості обслуговування пасажирів на приміських маршрутах загального користування, посилення контролю за якістю пасажирських перевезень.

На даний час у районі функціонує 16 автобусних маршрутів, які обслуговують одна юридична особа – приватне підприємство „Корунд – С” та 2 підприємці – фізичні особи. Згідно з чинним законодавством всі вони працюють за договорами про перевезення пасажирів автомобільним транспортом.

Проте особливе занепокоєння викликає  те що з 1 жовтня 2016 року "Укрзалізниця” вирішила скасувати зупинки по станції Конотоп. Таким чином мешканці Конотопа та прилеглих районів залишились без прямого сполучення з південним та західним напрямом. Для того щоб доїхати в напрямку  Одеси та Хмельницького необхідно їхати до Києва. Такі кроки "Укрзалізниці” створюють соціальну напругу у суспільстві, адже обмежується право громадян подорожувати до інших міст Україну. Необхідно терміново вирішувати це питання.

 

Охорона навколишнього природного середовища та техногенна безпека

У районі діяла комплексна районна програма охорони навколишнього природного середовища до 2015 року, затверджена рішенням Конотопської районної ради від 31.01.2012 року.

Дана програма передбачала низку природоохоронних заходів, спрямованих на поліпшення екологічного стану довкілля шляхом забезпечення охорони, раціонального використання і відтворення природних ресурсів, а також забезпечення належного поводження з твердими побутовими відходами та непридатними або забороненими до використання пестицидами та отрутохімікатами. З метою зменшення шкідливого впливу викидів в атмосферу програмою заплановано переведення асфальтового заводу філії «Конотопський райавтодор»  в с. В’язове на природний газ, але даний пункт не виконаний в зв’язку з відсутністю необхідних фінансових ресурсів. З метою зменшення викидів шкідливих речовин в атмосферу останнім часом в багатьох бюджетних закладах встановлені котли, що використовують альтернативні види палива (дрова), що є менш шкідливим для навколишнього середовища. Здійснюється моніторинг звернень громадян щодо намірів підприємств отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин у атмосферу, ведеться облік підприємств, що отримали дозволи на розміщення викидів.

Протягом 2012-2015 років на території Конотопського району були проведені роботи по поліпшенню технічного стану та благоустрою водойм, а саме проведено роботи по благоустрою водойми в с.Красне, Лебедєве, поточний ремонт греблі в с. Грузьке, поточний ремонт мокрого відкосу греблі в с. Жовтневе, поточний ремонт з поліпшенням технічного стану та благоустрою водойм в с. Землянка та с. Шпотівка, підсипка греблі в с. Першотравневе, капітальний ремонт земляної дамби та водоскидної споруди в с. Тернівка. Виготовлення проектно-кошторисної документації на проведення робіт з поліпшення технічного стану та благоустрою водойм в смт.Дубов’язівка, с.В’язове, с.Салтикове, с.Соснівка.

Протягом 2016 року за рахунок коштів місцевого бюджету Вирівської сільської ради проводиться капітальний ремонт «Поліпшення гідрологічного режиму та санітарного стану р.Куколка на території Вирівської сільської ради Конотопського району».

Протягом 2012-2016 років було використано близько 82 тис. грн. на придбання саджанців рослин. Посадка дерев та кущів проводилася на території Бочечківської сільської ради, Салтиківської, Кузьківської, В’язівської сільських рад.

З метою раціонального та ефективного використання земельних ресурсів місцевими сільгосппідприємствами запроваджено безполицевий обробіток земель. Також здійснюється заорювання соломи, підприємства дотримуються сівозміни сільськогосподарських культур.

Селищною та сільськими радами Конотопського району проводяться роботи по вивезенню несанкціонованих сміттєзвалищ. На даний час на території Вирівської сільської ради функціонує один полігон по вивезенню твердих побутових відходів та має всі необхідні дозвільні документи. Проте не всі жителі селищної та сільських рад укладають угоди з  КП „Флора” на вивіз сміття, що призводить до забруднення  прилеглих до населених пунктів територій.

Протягом 2012-2016 років були вивезені несанкціоновані сміттєзвалища на суму майже 150,0 тис. грн. Вищезазначені роботи проводилися з території Дубов’язівської селищної ради, Вирівської, Жовтневської, Попівської, Шаповалівської, Хижківської, М.Самбірської та В.Самбірської сільських рад.

Сьогодні спостерігається значна обмеженість району у коштах необхідних для поліпшення стану навколишнього природного середовища, збереження та раціонального використання природних ресурсів. Це вимагає чіткого визначення пріоритетних напрямків та проблем з метою відпрацювання реалістичних, ефективних та економічно обґрунтованих прийнятих рішень.

Як ви знаєте, у 2015 році в с. Козацьке, а в 2016 році в с. Попівка стались надзвичайні ситуації у зв’язку з підтвердженнями діагнозу на африканську чуму свиней. З метою ліквідації спалаху  АЧС  було оголошено карантин та проведено відповідні заходи щодо недопущення розповсюдження захворювання. Для ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій місцевого рівня, що склались в епізоотичному осередку  сіл Козацьке та Попівка, а саме для відшкодування майнової шкоди (збитків), завданої внаслідок запровадження карантину тварин (свиней) населенню, виділено кошти на безповоротній основі в сумі 87,0 тис. грн. з резервного фонду Конотопського районного бюджету.

 

Забезпечення законності і правопорядку

Боротьба зі злочинністю також викликає стурбованість і занепокоєння.

Конотопською районною державною адміністрацією протягом 2015-2016 років систематично аналізувалась та оцінювалась оперативна обстановка на території  району, розроблялись та реалізовувались додаткові заходи щодо її стабілізації.

На даний час проблемним питанням залишається встановлення камер зовнішнього відеоспостереження у громадських місцях.

 

Сподіваюся, що проблемні питання  будуть врегульовані, і це дасть нам можливість динамічніше розвиватися і сповна використати внутрішні резерви в інтересах жителів району. Ці резерви у нас є, і вони будуть враховані при розробці проекту Програми економічного і соціального розвитку району на 2017 рік.

 

Перший заступник голови

Конотопської районної державної адміністрації                      А.І.Сахно

Перейти до вмісту