Новини

Пенсійний фонд України інформує

ImageПро майбутню пенсію необхідно піклуватись змолоду.

З 1 січня 2004 року до страхового стажу , що враховується при призначенні пенсії, зараховуються лише ті періоди за які сплачено внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.

Якщо сума страхових внесків, сплачених за відповідний місяць, є меншою ніж мінімальний страховий внесок, до страхового стажу зараховується пропорційно зменшений період. При цьому законодавством передбачена можливість подбати про свою майбутню пенсію шляхом добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування.

Якщо особа у період з 01.01.2004 року по 31.12.2010 року працювала неповний робочий час, або перебувала у відпустці без збереження заробітної плати, вона може здійснити доплату до мінімального страхового внеску.

Застрахована особа, яка підлягала загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та бажає зарахувати неповний місяць роботи до страхового стажу як повний місяць, подає до органів Пенсійного фонду за місцем призначення пенсії заяву.

            Фахівець Пенсійного фонду на підставі даних персоніфікованого обліку, визначає розмір доплати до мінімального страхового внеску, та складає повідомлення-розрахунок.

На підставі повідомлення-розрахунку застрахована особа здійснює відповідну доплату  протягом 10 календарних днів з дня його отримання.

Особи, які здійснюють доплату, формують і подають до органів Пенсійного фонду України відомості про суми такої доплати.

Для тих осіб, які не підлягають загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню є можливість добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування. Це стосується тих громадян, які їдуть за кордон заробляти і не завжди легально працевлаштовуються, громадян, які отримують заробітну плату в «конвертах», студентів, домогосподарок та інших непрацюючих категорій населення, які таким чином можуть зберегти свій страховий стаж та отримувати в майбутньому належні пенсійні виплати.

В добровільній системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування можуть брати участь члени фермерського господарства, особистого селянського господарства, громадяни України, які працюють за межами України, особи, які досягли 16-річного віку та не належать до платників єдиного внеску,  у тому числі іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають або працюють в Україні, громадяни України, які працюють або постійно проживають за межами України, якщо інше не встановлено міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.

Особи, які бажають взяти добровільну участь у системі загальнообовязкового державного соціального страхування повинні звернутись до державної податкової інспекції за місцем проживання та надати відповідну заяву.

            З особою, яка подала заяву про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування, в строк не пізніше ніж 30 календарних днів з дня отримання заяви укладається договір про добровільну участь.

Договором про добровільну участь може бути передбачена одноразова сплата особою єдиного внеску за попередні періоди, починаючи з 1 січня 2004 року, в яких особа не підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню. При цьому сума сплаченого єдиного внеску за кожен місяць такого періоду не може бути меншою за мінімальний страховий внесок (на сьогодні це 319,00 грн.). Одноразова сплата особою єдиного внеску за попередні періоди,  може бути здійснена за окремим договором.

Отже добровільна участь у системі загальнообов’язкового державного соціального  страхування дозволить Вам зберегти повний страховий стаж і збільшити майбутній розмір пенсії !

Перейти до вмісту