Новини

Пенсійний фонд України інформує

ImageДо відома внутрішньо переміщених осіб !

З 1 липня 2016 року виплата пенсій внутрішньо переміщеним особам буде здійснюватися виключно через рахунки та мережу установ ПАТ “Державний ощадний банк України”.

Кабінетом міністрів України ухвалено рішення, що для ідентифікації одержувачів пенсій, які є внутрішньо переміщеними особами, та забезпечення виплати їм пенсій здійснюється виготовлення платіжних карток, які одночасно є пенсійними посвідченнями. При цьому якщо особа одержить таке посвідчення, то пенсійне посвідчення загальновстановленого зразка не видаватиметься.

Електронне пенсійне посвідчення виготовлятиметься на ім'я особи, якій призначено пенсію. Якщо пенсію призначено неповнолітній або недієздатній особі чи особі, цивільна дієздатність якої обмежена, то в електронному пенсійному посвідченні (у позиції “Вид пенсії”) зазначатиметься прізвище, ім'я та по батькові батька (матері) або опікуна чи піклувальника.

У новому документі зазначатиметься графічна та електронна інформація про власника та його електронний цифровий підпис.

Крім того, вказуватимуться відомості про вид пенсії, групу, причину інвалідності й строк, на який установлено інвалідність.

У разі продовження строку призначення пенсії, установлення інвалідності або продовження її на новий строк відбуватиметься виготовлення нового посвідчення.

Виготовлення електронного посвідчення здійснюватиметься на підставі заяви пенсіонера, поданої до територіального органу Пенсійного фонду України, протягом 30 робочих днів із дня прийняття такої заяви.

Такий документ видаватиметься у вказаному в заяві відділенні банку особисто пенсіонерові, а якщо пенсіонером є неповнолітня або недієздатна особа чи особа, цивільна дієздатність якої обмежена, – батькам, опікуну, піклувальникові (законному представнику), за умови, що буде пред'явлено документи, за допомогою яких банк зможе ідентифікувати таку особу.

Разом з електронним посвідченням видаватиметься інструкція про його використання.

Нове пенсійне посвідчення як платіжна картка діятиме до трьох років за умови, що фізична ідентифікація одержувача пенсії у відділенні банку відбуватиметься перші два рази кожні шість місяців, а надалі — кожні дванадцять місяців. Загалом таке пенсійне посвідчення використовуватиметься як платіжна картка до закінчення строку її дії, або в разі закінчення строку призначення пенсії.

За довідками звертатися за адресою управління вул. Депутатська, 2  каб. №25, та за телефонами: (05447) 6-30-43, 6-11-00.

Зміни до порядку подання звітності

Наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2016 №441 внесено зміни до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, які набрали чинності з 01.06.2016 року. Звіт за новою формою необхідно подавати починаючи зі звіту за червень 2016 року.

Відповідно нового порядку звіт у період мобілізації фізичної особи-підприємця, який є роботодавцем подається  уповноваженою особою ФО – підприємця , а у разі відсутності уповноваженої особи – демобілізованою ФО – підприємцем протягом 10 календарних днів після демобілізації без нарахування фінансових санкцій.

Скасовано норму щодо черговості відображення виплат за умови їх нарахування особі в одному звітному періоді, так як введено тарифну ставку єдиного внеску 22%. Графа 20 Таблиці 6 «Сума утриманого єдиного внеску за звітний місяць (із заробітної плати/доходу)» заповнюється лише в випадках донарахування або зайво нарахованої суми єдиного внеску за період до 01.01.2016 року. В таких випадках необхідно зазначати відповідний код типу нарахування.

Порядок доповнено пунктом 3, а саме: якщо страхувальником не подавався Звіт за попередній звітний період (періоди), то у поточному звітному місяці не допускається відображення сум нарахованого єдиного внеску застрахованим особам за попередній звітний період (періоди). У такому випадку страхувальник зобов'язаний подати Звіт за поточний звітний період та у разі потреби окремо за попередній період (періоди). Звіт за попередній звітний період (періоди) до 2016 року, який не подавався, подається  за формою, що діяла з 01 травня 2015 року. Такий Звіт подається лише один раз за один звітний період.

Крім того в Таблиці 6 додатку 4 необхідно заповнювати ознаки:

неповного робочого часу  (1-так,  0-ні). Ознака "неповного робочого часу" відповідно до статті 56 Кодексу законів про працю встановлюється угодою сторін як при прийнятті на роботу, так і в період роботи. Ознака "неповний робочий час" проставляється у разі, якщо особа працює:

неповний робочий день (тобто зменшення тривалості щоденної роботи на зумовлену кількість годин);

неповний робочий тиждень (при якому зберігається нормальна тривалість робочого дня, але зменшується кількість робочих днів на тиждень);

поєднання неповного робочого дня і неповного робочого тижня (наприклад, тривалість робочого дня 5 годин при 4 робочих днях на тиждень).

Для відносин згідно цивільно-правового договору реквізит 24 не заповнюється.

нового робочого місця. Позначка “Х” заповнюється у разі працевлаштування особи на нове робоче місце.

Відповідальним за правильність та достовірність заповнення Звіту є страхувальник.

З питань ведення Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування включаючи питання заповнення таблиць 5-9 додатку 4, всіх таблиць додатку 5, додатку 6 та додатку 7 звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування рекомендуємо звертатись до  Конотопського об’єднаного  управління Пенсійного фонду України Сумської області: вул. Соборна, 23, кабінет 6, або за телефоном 6-12-55. 

                       

 

 

 

 

 

Перейти до вмісту