Перейти до вмісту
6 сесія 7 скликання (24.02.2016)

Про звіт Центру первинної медико-санітарної допомоги Конотопського району…

                                                                  Image                                                         

       КОНОТОПСЬКА РАЙОННА РАДА

СЬОМЕ СКЛИКАННЯ

ШОСТА СЕСІЯ

РІШЕННЯ

Конотоп

24.02.2016

Про звіт Центру первинноїмедико-санітарної допомоги

Конотопського району про здійснення делегованих районній

державній адміністрації районною радою повноважень у сфері

охорони здоров’я

 

            Відповідно до п.13 ст. 44 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», заслухавши  звіт головного лікаря Центру первинної медико-санітарної допомоги Конотопського району Маняка А.В. про здійснення делегованих районній державній адміністрації районною радою повноважень у сфері охорони здоров'я, керуючись статтею 43  Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»

            Районна рада вирішила:

1.Звіт головного лікаря Центру первинної медико-санітарної допомоги

Конотопського району Маняка А.В.  про здійснення делегованих  Конотопській районній державній адміністрації районною радою повноважень  у сфері охорони здоров'я взяти до відома.

2.Рекомендувати  головному лікарю Центру первинної медико-санітарної допомоги  Конотопського району

Маняк А.В. :

2.1  Для якісного та ефективного надання медичної допомоги сільському населенню покращити роботу по  забезпеченню лікувальних закладів району лікарями загальної практики-сімейної медицини та створити всі умови для закріплення медичних кадрів на місцях. Згідно плану роботи Центру первинної медико-санітарної допомоги Конотопського району на 2016 рік проводити подальше підвищення рівня кваліфікації лікарів та середнього медичного персоналу.

2.2  Продовжити роботу по поліпшенню матеріально-технічної бази  структурних підрозділів Центру первинної медико-санітарної допомоги Контопського району.

2.3 Продовжити практику медичних оглядів всіх категорій сільського населення виїзними бригадами лікарів  КЗ «Конотопська центральна района лікарня ім. ак. Михайла Давидова», спрямувавши зусилля на ефективність проведення цих  медичних оглядів, здійсненню рентгенфлюорографічного  обстеження  згідно  з нормативними рекомендаціями Міністерства охорони здоров'я України.

2.4 Забезпечити якісне проведення медичних оглядів ветеранів Другої світової війни, демобілізованих учасників АТО, своєчасність їх оздоровлення в тому числі в умовах Сумського обласного госпіталя для ветеранів війни.

3. Забезпечити ефективне використання  нерухомого майна спільної власності територіальних громад сіл та селища району, що перебуває в оперативному управлінні  Центру первинної медико-санітарної допомоги Конотопського району.

4. Спільно з  КЗ «Конотопська  центральна  районна   лікарня  ім.  ак. М.Давидова» через засоби масової інформації проводити профілактично-роз’яснювальну роботу щодо попередження захворювання населення .

5. Посилити контроль за виконанням всіх регіональних програм, що діють в медичній галузі.

 

Голова районної ради                                 А.В.Боярчук

 

Маняк 2 44 56

Надіслати: до протоколу-2, постійній комісії з питань молоді,освіти,культури, охорони здоров’я та соціального захисту-1, Центру первинної медико-санітарної допомоги Конотопського району-1, селищній та сільським радам – 30.

ЗВІТ

«Про здійснення делегованих районною радою повноважень райдержадміністрації в сфері охорони здоров’я» Центру первинної медико-санітарної допомоги  Конотопського району за 2013-2015 роки

 

Рішенням 14 сесії 6 скликання Конотопської районної ради від 31.01.2012   було створено  комунальний заклад Конотопської районної   ради –  Центр  первинної   медико-санітарної  допомоги Конотопського району.

За час існування Центру первинної медико-санітарної допомоги Конотопського району штатний розклад його , у відповідності до наказів МОЗ України змінювався чотири рази. Станом на 01.01.2016 року в структуру Центру первинної медико-санітарної допомоги Конотопського району входять

12 сільських лікарських амбулаторій, з яких 8 сімейних та 9 фельдшерсько-акушерських і 26 фельдшерських пунктів.  У відповідності до наказу МОЗ України від 21.08.2014 року № 585 «Про затвердження Примірних штатних нормативів центру первинної медичної (медико-санітарної) допомоги та його структурних підрозділів», штатна чисельність  Центру складає 231,5 штатних одиниці. Із них : лікарі 37.5, середній медперсонал 101.5; спеціалісти 9; інший персонал 55.25.

        Складною залишається кадрова ситуація з лікарями.

На теперішній час не укомплектовані по лікувально-профілактичних підрозділах Центру первинної медико-санітарної допомоги Конотопського району посади медичних працівників:

– 3 лікарі загальної практики – сімейних лікарів по селах: Пекарі, Бочечки та Мельня.

            Для вирішення даного питання адміністрацією Центру первинної медико-санітарної допомоги Конотопського району надаються заявки у відділ кадрів УОЗ про виділення молодих фахівців для роботи в сільських лікарських амбулаторіях. Двоє випускників загальноосвітніх навчальних закладів району навчаються за цільовими направленнями в вищих навчальних медичних закладах.

Всі лікарі Центру первинної медико-санітарної допомоги Конотопського району забезпечені житлом. В с. Бочечки, Мельня  Конотопського району є житло для медичних працівників, які будуть направлені на роботу в амбулаторії.

        З метою надання якісної медичної допомоги з профілактики та лікування стоматологічних захворювань, в зв’язку з наявністю лікарів стоматологів, наявністю стоматологічних кабінетів з відповідним обладнанням  та з метою недопущення погіршення надання стоматологічної допомоги сільському населенню району рішенням Конотопської районної ради від 09.09.2015 «Про внесення змін до структури та чисельності Центру первинної медико-санітарної допомоги Конотопського  району затвердженої рішенням сесії районної ради  від 31.01.2012 «Про створення Центру первинної медико-санітарної допомоги Конотопського району», додатково до структури та чисельності Центру первинної медико-санітарної допомоги Конотопського району введено посади лікарів-стоматологів (6,0 штатних одиниць), зубних лікарів (4,75 штатних одиниць), сестер медичних стоматологічного кабінету (2,0 штатних одиниць), лаборантів (8,25 штатних одиниць).

        З метою оптимізації мережі лікувально-профілактичних підрозділів та відповідно до наказу управління охорони здоров’я Сумської обласної державної адміністрації від 23.03.2015 № 254-ОД «Про оптимізацію мережі, ліжкового фонду та штатної чисельності закладів охорони здоров’я Сумської області на 2015 рік», рішення Конотопської районної ради від 09.09.2015 «Про внесення змін до структури та чисельності Центру первинної медико-санітарної допомоги Конотопського  району затвердженої рішенням сесії районної ради  від 31.01.2012 «Про створення Центру первинної медико-санітарної допомоги Конотопського району», зі змінами від 14.12.2012, 27.08.2014, 26.09.2014»,   реорганізовано Кошарівську амбулаторію загальної практики-сімейної  медицини   у   Кошарівський   фельдшерсько-акушерський   пункт та ліквідовано, як структурні підрозділи, Фесівський і Совинський фельдшерські пункти.

Станом на 01.01.2016 року в Конотопському районі діє одна малопотужна амбулаторія, яка обслуговує менше 1000 осіб (Дептівська сільська лікарська амбулаторія), а також  9 фельдшерських пунктів (Білозерський ФП, Новоселівський ФП, Новомутинський ФП, Привокзальний ФП, Коханівський ФП, Раківський ФП, Бережнянський ФП, Анютинський ФП, Рокитянський ФП), які обслуговують менше 300 осіб.

 

Фінансування

 

Для забезпечення медичним обслуговуванням населення Конотопського району на вторинному рівні комунальним закладом «Конотопська центральна районна лікарня ім. академіка М.Давидова»  переадресовуються кошти в обсягах передбачених діючим законодавством, а саме:

 

2012 рік

2013 рік

2014 рік

2015 рік

Розрахунковий показник міністерства фінансів України, грн.

17 320 500

16 765 800

17 807 100

18 962 400

Обсяг витрат, що передається за місцем обслуговування (ЦРЛ), грн.

10 219 100

(59%, з них 4% на екстрену медичну допомогу)

9 891 800

(59%, з них 4% на екстрену медичну допомогу)

9 081 600

(51%)

9 670 800

(51%)

Обсяг витрат, що залишається на утримання ЦПМСД Конотопського району

7 101 400

(41%)

6 874 000

(41%)

8 725 500

(49%)

9 291 600

(49%)

Як видно з проведеного аналізу  сума коштів на медичну галузь збільшується з року в рік. Проте враховуючи підвищення заробітної плати медичних працівників, зростання цін на медикаменти, послуги , енергоносії  цих коштів не вистачає.

Середня заробітна плата  за 12 місяців 2015 року  по  Центру ПМСД Конотопського району слала 2381,00 гривень, в тому числі: лікарського персоналу – 3702,00 гривні, середнього медперсоналу 2448,00 гривень, молодшого медперсоналу  1687,00 гривень.

Завдяки зусиллям влади району, депутатському корпусу медичний персонал вчасно забезпечений заробітною платою, проведено розрахунки за енергоносії, медикаменти, господарські витрати.

Всі фінансові видатки із районного бюджету , які були виділені в 2013 -2015 роках були використані.

  Відповідно до  вимог  Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»,  наказу Міністерства охорони здоров’я від 21.05.2007 № 246 „Про затвердження порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій”, наказу Управління охорони здоров’я від 13.03.2013 № 253 «Про затвердження положення про порядок проведення профілактичних оглядів, медичної реабілітації ветеранів війни в Сумській області», на виконання розпорядження голови Конотопської районної державної адміністрації щорічно проводяться  комплексні медичні огляди:

            січень – лютий – медичні огляди працівників сільського господарства, медичних працівників, контингенту населення, що  постраждало внаслідок аварії на Чорнобильській атомній електростанції;

            лютий – квітень – медичні огляди ветеранів, учасників війни.

            січень – грудень – виїзди  бригади дитячих фахівців для надання медично-консультативної допомоги дітям Конотопського району;

            квітень – листопад   – виїзд  районних фахівців терапевтичної бригади  в лікувально-профілактичні заклади району для надання планової медико-консультативної допомоги дорослому населенню.

Станом на 01.12.2015 медичним оглядам підлягало 1560 ветеранів Другої світової війни   (2014 р.- 1844; 2013 р. -2203),  із них    УБД-163 (2014р. – 97;   2013 р.- 108);  ІВ-56  (2014р. – 81; 2013 р. – 84),   УВ – 1117         ( 2014 – 1549; 2013 р. – 1666) та  ОПЗ -89      (2014р. -117).   Всього  оглянуто – 1560 ветеранів війни (2014 р.- 1844; 2013р.- 1967). Під час виїздів бригади фахівців лікарями оглянуто 773 особи (2014 р.- 761; 2013 р. – 816) , з них удома – 479 (2014 р.- 561; 2013р. – 532).

Щорічно в середньому за результатами медичних оглядів працівників сільського господарства виявлено загальних захворювань у 39 працівників , підлягають дообстеженню 26 працівників, підлягають направленню на амбулаторне лікування 200 працівників, на стаціонарне лікування 16, потребують тимчасового переведення на інші умови праці 8 працівників, підлягають переведенню на роботу, не пов’язану зі шкідливими умовами праці 10 працівників.

Під час медичних оглядів спеціалістами призначалось лікування особам, постраждалим унаслідок аварії на ЧАЕС, як амбулаторне так і стаціонарне. Амбулаторно  оздоровлено – 328 осіб, стаціонарно – 61 особа, в тому числі в СОДРЗН – 16 осіб, у інших закладах  – 2 особи

Педіатричною бригадою  Конотопської ЦРЛ за  2015 рік здійснено 36 виїздів в лікувально-профілактичні підрозділи села.

Оглянуто 1960 дітей, виявлено патологій – 588

З метою профілактики туберкульозу серед дитячого населення Конотопського району,  Центром первинної медико-санітарної допомоги Конотопського району  у 2015 році було придбано   6006 доз туберкуліну на суму 59990,63     для  проведення  туберкулінодіагностики,  (у 2014 році для проведення туберкулінодіагностики було придбано 5300 доз на суму 59838,12 тис. грн.,      у 2013 році  придбано 7200 доз на суму 46872 грн.,)

            Виконання плану туберкулінодіагностики у 2015 році склало 97%                  (2014рік – 99%; 2013 рік – 99,2%)

Проведена робота по підготовці медичних закладів по наданню паліативної допомоги  онкологічним хворим з метою виписування опіоїдних анальгетиків Центром первинної медико-санітарної допомоги Конотопського району  у 2014 році отримані рецептурні бланки ф. № 3.  У 2015 році паліативна допомога надавалась 35 особам. Відшкодування вартості на опіоідні анальгетики  та психотропні лікарські засоби у 2015 році здійснено на суму 13697,15 (2014р. -19051,75; 2013р. – 10568,50), медикаментів пільгових категорій населення згідно пільгових рецептів здійснено  у 2015 році на суму 240814,55 грн. ( 2014р. – 216737,39грн.; 2013р. – 167813,1 грн.).

Екстрену (швидку) медичну допомогу сільському населенню надають відділення, за якими крім міста закріплено 24 населених пункти та 4 пункти екстреної (швидкої) медичної допомоги постійного базування (2 пункти на базі АЗП-СМ в селах Бочки, Дубов’язівка, та 2 пункти на базі СЛА в селах Соснівка та Вирівка).

Лікарми лікувально-профілактичних підрозділів Центру первинної медико-санітарної допомоги Конотопського району (АЗПСМ, СЛА)   зроблено 27785 обстежень мешканцівсела, відвідувань вдома – 8142 .

До фельдшерів лікувально-профілактичних підрозділів Центру первинної медико-санітарної допомоги Конотопського району (ФАП і ФП) всього зроблено 97501  відвідувань: амбулаторно – 55926, відвідувань вдома – 41575 (за аналогічний період 2014 року зроблено 49587 відвідувань, відвідувань вдома – 38073; до середнього медичного персоналу СЛА, АЗПСМ – 21725 (в т.ч. до фельдшерів – 13751), відвідувань вдома – 10233         (в т.ч. до фельдшерів – 5319). За 2014 рік до середнього медичного персоналу СЛА, АЗПСМ зроблено 23984(в т.ч. до фельдшерів – 14714), відвідувань вдома – 10454 (в т.ч. до фельдшерів – 5697).

В амбулаторно-поліклінічних закладах Центру первинної медико-санітарної допомоги Конотопського району розгорнуто 67 ліжок денного стаціонару, де проліковано 2682 хворих (за 2014 рік – 2721хворих). Середнє перебування на ліжку  – 8,9, оберт ліжка – 40,0. План виконання ліжко-днів за 12 місяців 2015 року становить – 23760, виконано – 23806, що становить 100,2% (за 2014 рік– 23487 л/д, 90,6%). Стаціонарів вдома проведено 2049 хворим (за  2014 рік – 2047 хворим). Показник забезпеченості ліжками денного стаціонару амбулаторно-поліклінічних закладах Центру первинної медико-санітарної допомоги Конотопського району становить 22,4 (на 10000 населення).

Медичними працівниками Центру первинної медико-санітарної допомоги Конотопського району охоплено онкопрофоглядами  20704 особи (за 2014 рік – 21888 осіб).

Цитологічно обстежено 10414 жінки, що склало 93,4% річного плану (за  2014 рік – 11322 жінки, 99,9%).

Вперше виявлено 121 онкозахворювання (за 2014 р. – 124), захворюваність на злоякісні новоутворення склала 421,8  на 100000 населення (за 2014 р. – 411,8) . За  2015 рік виявлено візуальних форм злоякісних новоутворень – 39,  в ІІІ стадії – 3, показник становить 7,7% та в ІV стадії виявлено – 10, показник – 8,3% (за  2014 рік у занедбаних стадіях виявлено 2 хворих).

В Конотопському районі серед сільських жителів в  2015 році зареєстровано 10 випадків захворювань на туберкульоз (показник  на 100000 населення становить 31,8).  Показник захворюваності на туберкульоз органів дихання  за 2015 рік  становить 31,8. Захворювання на деструктивну форму туберкульозу у  2015 році виявлено 4 хворих (показник  – 12,7). Померло від туберкульозу 10 хворих, показник на 100000 населення становить 31,9; за 2014 року – 14 хворих, показник на 100000 населення 43,8. Кількість обстежених флюорографічно за  2015 рік – 16606, що становить 93,8% від річного плану (за  2014 рік – 15899, що становить 94,4 від річного плану).

На безкоштовне дитяче харчування дітям із малозабезпечених сімей району у 2015 році  з районного бюджету було виділено кошти в сумі 34595 грн. (2014 р. 30582,65 грн.; 2013 р. 33538,00) які були використані в повному обсязі.

             На невідкладну допомогу було виділено у 2015 році 226037,55 грн. ( 2014р. – 213950 грн.; 2013р. – 79562,2 грн.)

            З середини серпня 2014 року   здійснювалась реалізація пілотного проекту  щодо запровадження  Державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування  осіб з гіпертонічною хворобою. Впровадження даної програми неодноразово довела свою ефективність.

Показник поширеності та захворюваності гіпертонічної хвороби серед дорослого населення знизились (на 100 тис. населення):

– поширеність 12 міс. 2014р. – 32897,3; 12 міс. 2015р. – 32691,3;

– захворюваність 12 міс. 2014р. – 2712,5; 12 міс. 2015р. – 2679,5.

Хворі з високим ризиком розвитку інфаркту міокарда, інсульту та раптової смерті наглядаються терапевтом. Їм проводиться повне обстеження на рівні СЛА та ЦРЛ з послідуючим направленням на консультацію в СОКЛ та кардіологічні інститути.

В 2013 році було запроваджено  програму «Цукровий діабет»  на яку було витрачено кошти в розмірі 37635 грн. Також в районі продовжує діяти районна цільова програма  протидії захворюванню на туберкульоз у 2013- 2016 роках. За 2013-2015рік використано коштів на реалізацію  програми 126595 грн.

Медичними працівниками Центру первинної медико-санітарної допомоги Конотопського району поліпшується організація та якість  профілактичної роботи із запобігання захворювань на туберкульоз, ВІЛ-інфекцію, злоякісні новоутворення на первинному рівні.

В стаціонарних відділення КЗ «Конотопська цетральна районна лікарня ім. ак. М.Давидова» в 2015 році проліковано 5872сільських мешканця, в соматичних відділеннях -3087 сільських мешканця. Найбільша кількість населення була пролікована в терапевтичному, кардіологічному та неврологічному відділеннях.

До лікарів поліклініки по обслуговуванню дорослого населення КЗ «Конотопська цетральна районна лікарня ім. ак. М.Давидова» було зроблено в 2015 році 2488 відвідувань, до дитячої поліклініки – 475 відвідувань.

 

Матерільна база

 

Всі структурні підрозділи Центру ПМСД Конотопського району оснащені санітарним автотранспортом. Заклади, які б залишились без санітарного автотранспорту (згідно табеля оснащення) відсутні. Загальна кількість автомобілів складає 17 одиниць, весь автотранспорт знаходиться в задовільному технічному стані.

Залишається невирішеним питання щодо придбання  санітарного транспорту для Мельнянської АЗПСМ, так як санітарний автотранспорт Мельнянської АЗПСМ 1986 року випуску за час експлуатації повністю вичерпав свій моторесурс, та підлягає списанню.

Матеріально-технічна база Центру  первинної медико-санітарної допомоги Конотопського району згідно табелю оснащеності складає:

Сільські лікарські амбулаторії – 82,2%;

Амбулаторії загальної практики та сімейної медицини – 86,8%;

Фельдшерські та фельдшерсько-акушерські пункти – 91,5%.

За 2013-2015 роки було придбано та поновлено медичне обладнання та інвентар на загальну суму 366827,00 грн., а саме : стоматустановки ( 2шт), крісло гінекологічне, мікроскопи(4 шт),  глюкометри (20 шт), інгалятор, сухо жарова шафа і т.п.

З метою забезпечення створення належних умов, щодо надання якісного обстеження,   профілактики та лікування населення Конотопського району та реалізації політики енергоефективності шляхом впровадження заходів спрямованих на підвищення енергозбереження лікувально-профілактичних підрозділів Центру первинної медико-санітарної допомоги Конотопського району,  рішенням районної ради було прийнято районну програму «Створення належних умов для забезпечення надання якісних медичних послуг в лікувально-профілактичних підрозділах Центру первинної медико-санітарної допомоги Конотопського району на 2015 рік».  

     Даною програмою передбачено впровадження заходів з енергозбереження, зміцнення матеріально-технічної бази  та створення належних умов для  забезпечення  якісного надання медичної допомоги за рахунок районного бюджету в сумі 417,6 тис. грн. та за рахунок міжбюджетних трансфертів у вигляді іншої субвенції з сільських бюджетів в сумі 442,3 тис. грн. (загальний обсяг фінансування 859,9 тис. грн.).

Потягом звітного періоду  здійснено ремонти Духанівського ФАП, Пекарівської АЗПСМ, Дубинського ФП, Козацької АЗПСМ, Бочечківської АЗПСМ.

Проведено заміну 74 віконні блоки на суму 164,2 тис. грн..

 Для проведення поточних ремонтів в інших структурних підрозділах Центру ПМСД Конотопського району протягом 2015 року було придбано будівельних та господарських матеріалів на загальну суму 88000 грн.

            Проведені капітальні ремонти системи опалення   В.Самбірської СЛА, Дубов’язівської АЗПСМ( влаштування твердопаливного котла) на загальну суму 42200 грн.,підключення твердопаливного котла  Соснівської СЛА, Попівської АЗПСМ, Шаповалівського ФАП.

             За надану допомогу хочемо подякувати депутатам районної ради, сільським головам.

            Першочерговими напрямками роботи щодо поліпшення ресурсного забезпечення усіх підрозділів Центру є забезпечення медичним обладнанням.

Висновок

Основними завданнями щодо поліпшення організації та якості медичного обслуговування  на первинному рівні надання медичної допомоги населенню  є  вирішення проблемних питань, виконання заходів передбачених Державними та регіональними програмами.

 

Головний лікар Центру первинної медико-

санітарної допомоги Конотопського району              А.В.Маняк