Новини

Конотопська ОДПІ ГУ Міндоходів у Сумській області інформує

Image1256 громадян Конотопського та Буринського районів задекларували свої доходи

Про це повідомила начальник Конотопської ОДПІ ГУ Міндоходів у Сумській області Олена Деревянко під час зустрічі з платниками.

За словами керівника інспекції, 885 жителів Конотопщини та 371 житель Бурині в 2014 році подали декларації про доходи та майновий стан. З них 27 декларацій було подано громадянами з метою отримання податкової знижки отримання, а в 2013 році за даний період лише 4 громадянина подали декларацію на податкову знижку.

Загальна сума задекларованого доходу в 2014 році склала 66 мільйонів 359 тисяч гривень, що на 37 мільйонів 221,5 тисячу гривень більше ніж в минулому 2013 році або більше ніж у два рази. За наслідками поданих декларацій  нараховано до сплати 1 мільйон 986 тисяч гривень податку на доходи фізичних осіб, що в порівнянні з минулим роком на 549 тисяч гривень більше.

Найбіша сума задекларованого доходу: від отримання спадщини – понад 19 мільйонів гривень та від продажу нерухомого майна – майже 11 мільйонів гривень.

Наприкінці зустрічі начальник інспекції нагадала, що громадяни, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку можуть надати декларацію упродовж всього 2014 року.

Майже на 7 млн. грн. більше перерахували платники Сумщини

 до зведеного бюджету у квітні

Протягом квітень 2014 року платники Сумської області до зведеного бюджету  перерахували 545,4 млн. грн., що на 6,8 млн. грн. більше ніж у минулому році, та на 1,9 млн. грн. більше встановленого державного індикативного показника для даної області.

З них, до державного бюджету перераховано 393,3 млн. грн., а до місцевого – 152,1 млн. грн. Головним джерелом поповнення місцевого бюджету залишається податок на доходи фізичних осіб – 110,3 млн. грн., плата за землю – 23, 9 млн. грн. та єдиний податок – 11,7 млн. грн.  Також, протягом квітня 2014 року було сплачено 306,9 млн. грн. єдиного соціального внеску.

Позитивна динаміка надходжень податків і зборів на Сумщині спостерігається протягом всіх чотирьох місяців 2014 року. При цьому акцент робиться не на заходах надлишкового податкового тиску на бізнес, а на ліквідації корупційних схем, «податкових ям» та «конвертаційних майданчиків», повідомляє прес-служба ГУ Міндоходів у Сумській області.

 

Перелік медичних виробів, які оподатковуються ПДВ за ставкою 7%

Постановою Кабміну N 118 від 23.04.2014 затверджено перелік медичних виробів, операції з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України які підлягають оподаткуванню податком на додану вартість за ставкою 7 відсотків.

До зазначеного переліку належать:

санітарні сумки та набори для надання першої допомоги;

лінзи контактні;

електрокардіографи;

апарати діагностичні для ультразвукових обстежень (сканери) та їх складові частини;

магніторезонансні томографи;

сцинтографічна апаратура;

стоматологічне обладнання;

прилади та апарати офтальмологічні оптичні та неоптичні; 

апарати для переливання крові;

крісла стоматологічні.

Постанова набрала чинності з дня опублікування (26.04.2014 «Урядовий кур’єр») і діє до 1 липня 2014 року.

 

Митні збори ЄС на українські товари будуть зменшені або скасовані

Європейський союз в односторонньому порядку планує надати Україні автономні торговельні преференції. Завдяки цьому будуть зменшені або скасовані митні збори ЄС на товари, що походять з України.

Так, наприклад, завдяки запровадженню квотування у двосторонній торгівлі між Україною та ЄС українські виробники отримають можливість завозити певні обсяги даних товарів без справляння увізних мит. Тобто під загальний режим імпорту підпадатимуть лише товари, які перевищують визначений обсяг. Вони оподатковуватимуться за тими ж умовами, які діють в Україні сьогодні.

Застосування автономних торговельних преференцій орієнтовно розпочнеться з травня 2014 року.

Детальніше ознайомитися з довідкою щодо автономного преференційного торгового режиму ЄС для України, інструкцією щодо правил проходження, які будуть застосовуватися при експорті до держав-членів ЄС, а також проектом Регламенту Європейського Парламенту та Ради стосовно скорочення або скасування митних зборів на товари, що походять з України, можна на офіційному веб-сайті Мінекономрозвитку за посиланням:

http://www.me.gov.ua/Documents/MixedList?tag=AvtonomniiPreferentsiiniiTorgovelniiRezhimYesDliaUkraini.

 

На Сумщині зловмисники реалізували 11 тисяч літрів

 фальсифікату алкогольної продукції

Працівниками оперативного управління Головного управління Міндоходів у Сумській області було виявлено факт незаконного виготовлення та реалізації підакцизних товарів.

В ході проведення оперативних дій виявилось, що мешканці Сумщини, звичайні громадяни, виготовляли алкогольні напої не тільки з порушенням дозвільної системи, але й без дотримання будь-яких правил гігієни, санітарних норм чи стандартів. Готовий продукт у вигляді горілки та коньяку отримувався шляхом змішування спирту з водою, смаковими домішками та барвниками. Фасувався незаконно виготовлений «шмурдяк» у пластикові бутилі, які неодноразово використовувалися.

Міндоходівці встановили, що лише за останні 2 місяці жителям обласного центру та прилеглих районів було реалізовано під виглядом горілки та коньяку близько 11 000 літрів сумнівної суміші за ціною 24 грн. за літр та 34 грн. за літр «коньяку». Результати експертизи підтвердили, що саморобний «зелений змій» становить загрозу для життя та здоров’я людей.

 За даним фактом слідчим управлінням фінансових розслідувань Головного управління Міндоходів у Сумській області порушено кримінальну справу та розпочато досудове розслідування за ч.3 ст. 204 КК України.

 

Завітайте до податкової інспекції для перевірки даних стосовно обєктів нерухомості

Конотопська ОДПІ ГУ Міндоходів у Сумській області для проведення звірки щодо об’єктів житлової нерухомості та розмірів житлової площі об’єктів, запрошує всіх громадян, які є власниками об’єктів житлової нерухомості (квартир, житлових будинків і різних видів об’єктів житлової нерухомості, у тому числі їх часток), якщо ці об’єкти використовуються з метою одержання доходів (здають в оренду, лізинг, використовують у підприємницькій діяльності),тому що згідно пп. 265.4.1 п. 265.4 ст. 265 Податкового Кодексу України ці фізичні особи є платниками податку на нерухоме майно.

 

Цінуй свій час – звітуй он-лайн!

Сьогодні ми не уявляємо свого життя без комп’ютерів, Інтернету, мобільних телефонів та інших послуг зв’язку. Світ не стоїть на місці, його технологічні можливості постійно зростають задля комфорту та економії ресурсів. І кожен платник податків також може зекономити свій дорогоцінний час та не відвідувати податкову інспекцію для подачі звітності. Для цього йому потрібно стати власником електронного цифрового підпису. Тим паче, для втілення  в життя електронного звітування в країні є всі передумови: наявність комп’ютерної техніки у платників податків, розвинутий ринок телекомунікаційних мереж, функціонування Інтернету та акредитовані центри сертифікації ключів.

В приміщенні Конотопської ОДПІ ГУ Міндоходів у Сумській області вже другий рік успішно працює Акредитований центр сертифікації ключів Міністерства доходів і зборів. Його основною метою є забезпечення власним електронним підписом усіх бажаючих: юридичних, фізичних осіб підприємців та звичайних громадян.

З початку  2014 року понад півтори тисячи жителів Конотопського та Буринського районів стали власниками електронних цифрових підписів і тим самим значно полегшили собі умови звітування. Адже ключ електронного підпису, виданий Акредитованим центром сертифікації ключів, дає змогу звітувати в режимі он-лайн не лише до органів Міндоходів, а й до органів державної статистики України та Пенсійного фонду України. Однак сфера застосування підпису не обмежується лише звітуванням.  Платники податків також можуть укладати з іншими суб’єктами господарювання договори в електронній формі та вести особисту переписку із застосуванням даного ключа.

Стати власником електронного цифрового підпису можна досить швидко (лише 15 хвилин) та абсолютно безкоштовно. Для цього потрібно завітати до Акредитованого центру сертифікації електронних ключів при ГУ Міндоходів у Сумській області, який  знаходиться за адресою м. Конотоп, пл. Миру, 2 у приміщенні Центру обслуговування платників податків. Режим роботи: понеділок – четверг з 9-00 до 20-00, у п'ятницю – з 9:00 до 18:45 (без перерви на обід). Вихідний – субота та неділя. Телефон для довідок 6-61-97.

Конотопські фахівці Міндоходів запрошують оцінити переваги подання звітності в режимі online та отримати сертифікаційний ключ. І Ви самі переконаєтеся, що електронне звітування – це швидко, зручно та надійно!

 

Безготівка, переведена в кримінал, бюджету «вилилася» в 4 млн. грн. податків

Понад 4 мільйони гривень податків не сплатили до бюджету службові особи одного з підприємств обласного центру, яке проводить діяльність у сфері монтажу систем опалення і водопостачання та є учасником тендерних процедур.

Співробітниками податкової міліції з’ясовано, що освоєння бюджетних коштів проводилось з суттєвими відмінностями від встановлених законом норм.

Протягом кількох років службові особи товариства укладали угоди про виконання робіт та послуг комунального призначення з декількома товариствами Полтави, Дніпропетровська та Одеси.

Однак господарська діяльність полягала в тому, що, домовившись між собою, керівники використовували схеми ухилення від оподаткування та у різний спосіб намагалися занизити отримані доходи.

Як з’ясували співробітники податкової міліції, залучені до незаконних оборудок фірми з інших областей вже мали досвід порушення податкового законодавства, зокрема, здійснювали надання послуг з  «конвертації» грошових коштів, протизаконній мінімізації податкових зобов’язань та формування податкового кредиту з ПДВ для інших суб’єктів, проводили безтоварні операції. За вказаними фактами у регіонах відносно службових осіб підприємств вже відкриті кримінальні провадження.

Наразі, до єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості за фактом ухилення від сплати в особливо великих розмірах. Слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ Міндоходів у Сумській області розпочато досудове розслідування.

 

На Сумщині викрито схеми ухилення від сплати ПДВ на суму 20,8 млн. грн.

Співробітниками підрозділів фінансових розслідувань органів доходів і зборів Сумської області виявлено 3 факти незаконного декларування бюджетного відшкодування ПДВ у сумі 2,5 млн. грн. Повідомляє перший заступник начальника слідчого управління фінансових розслідувань ГУ Міндоходів у Сумській області Ігор Короткий.

Як зазначає Ігор Короткий, основне завдання, яке стоїть на даний час перед міндоходівцями області, є наповнення державного бюджету не за рахунок надлишкового тиску на бізнес і збільшення податкового навантаження, а завдяки ліквідації корупційних схем, «податкових ям», «конвертаційних майданчиків».  Ці заходи дозволили забезпечити приріст надходжень з ПДВ у першому кварталі 2014 року у сумі 5,8 млн. грн., порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Так, одним з машинобудівних підприємств області був сформований податковий кредит за рахунок фінансово-господарських операцій зі столичним підприємством – посередником, яке за всіма ознаки є фіктивним. До речі, цей факт вже став предметом уваги у кримінальному провадженні, відкритому за ст. 205 КК України (фіктивне підприємництво) столичними слідчими фінансових розслідувань.

Інша викрита незаконна схема формування податкового кредиту в одного із сумських промислових підприємств. Посадові особи проводили по бухгалтерському та податковому обліку акти виконаних робіт із реконструкції основних засобів. Але реконструкцію ніхто не проводив.

Наразі міндоходівцями області розпочато 2 досудових розслідування за фактами розкрадання бюджетних коштів  в особливо великих розмірах та відкрито 6 кримінальних проваджень за фактами ухилення від сплати податків у особливо великих розмірах шляхом злочинних махінацій з податком на додану вартість службовими особами легальних підприємств. Сума несплаченого ПДВ становить 20,8 млн. грн.

 

 

Перейти до вмісту