Новини

Конотопська ОДПІ ГУ Міндоходів у Сумській області інформує

ImageЗустрічайте нові акцизні марки з 1 вересня

Постановою Кабінету Міністрів України від 03.07.2013 № 474 „Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010р. № 1251 і від 13 березня 2013р. № 188” затверджені акцизні марки нового зразка.

Усі алкогольні напої та тютюнові вироби з 1 вересня будуть маркуватися акцизними марками нового зразка.

У зв’язку із посиленням системи захисту нових зразків марок акцизного податку  їх вартість зросла: на  алкогольні напої  – до 0,27 грн. за 1 шт., тютюнові вироби –  0,142 грн. за 1 шт.

Марки будуть відрізнятися кольором в залежності від товару:

                  вітчизняної лікеро-горілчаної продукції виготовляється у зеленій кольоровій гамі;

                  вітчизняної виноробної продукції-червоній;

                  лікеро-горілчаної продукції  імпортного виробництва – фіолетовій;

                  виноробної продукції імпортного виробництва – оранжевій;

                  тютюнових виробів вітчизняного виробництва (з фільтром та без фільтра) – зеленій;

                  тютюнових виробів імпортного виробництва (з фільтром та без фільтра) – синій.

На кожну марку наносяться такі реквізити:

 -слова "УКРАЇНА", "МАРКА АКЦИЗНОГО ПОДАТКУ", "ТЮТЮНОВІ ВИРОБИ" (для тютюнових виробів);

 -позначення виду марки, що складається з початкових літер слів "алкоголь вітчизняний (лікеро-горілчана продукція)" – "АВ ЛГП", "алкоголь вітчизняний (виноробна продукція)" – "АВ ВП", "алкоголь імпортний (лікеро-горілчана продукція)" – "АІ ЛГП", "алкоголь імпортний (виноробна продукція)" – "АІ ВП", "тютюн вітчизняний з фільтром" – "ТВ ЗФ", "тютюн вітчизняний без фільтра" – "ТВ БФ", "тютюн імпортний з фільтром" – "ТІ ЗФ", "тютюн імпортний без фільтра" – "ТІ БФ";

 -індекс регіону України, що відповідає місцезнаходженню виробника продукції, позначений двома цифрами (для маркування вітчизняної продукції), серія із чотирьох літер і шестизначний номер, два двозначних числа (місяць і рік, у якому вироблено марки для алкогольних напоїв) або двозначне та однозначне числа (рік і квартал, у якому вироблено марки для тютюнових виробів) через скісну риску та сума акцизного податку (для алкогольних напоїв), сплаченого за одиницю продукції, з точністю до тисячного знака.

Посилення захисту нових марок акцизного податку є цілком виправданим, оскільки діюча система маркування марками акцизного податку не відповідає сучасним вимогам і потребує суттєвих змін, що підтверджується негативною динамікою обсягів реалізації діючих акцизних марок та свідчить про нарощування тіньового обігу підакцизної продукції.

Церковний дзвін знайшов власника, а держава – кошти

У квітні ц.р. працівники Міндоходів Сумщини в рамках операції «Держкордон 2013» затримали автомобіль, у якому нелегально перевозилась підакцизна продукція. Транспортний засіб незаконно перетнув російсько-український кордон і був зупинений правоохоронцями на перехресті доріг Білопілля-Рижівка-Іскрисківщина. При перевірці автомобіля за картонними коробками зі спиртом оперативники знайшли заховану культову річ – церковний дзвін вагою 750 кг, який перевозився без будь-яких супроводжувальних документів. Культову річ оцінили у понад 150 тисяч гривень. Власник вантажу не знайшовся, тому його було визнано безхазяйним.

Після виконання усіх належних процедур церковний дзвін у встановленому законом порядку передано на реалізацію одній з торгівельних організації м.Суми. За сприянням Міндоходів Сумщини цінна культова річ наразі набула законного власника. Сумські благодійники передали церковний дзвін у дар Свято-Покровському  монастирю, задля якого він і був вилитий на одному з заводів Росії. Представники монастиря прибули з Закарпаття на Сумщину, щоб отримати цінний дарунок. З благословення служителя Сумської єпархії, отця Георгія, церковний дзвін розпочав свій славетний шлях, щоб зайняти належне йому місце у монастирській дзвіниці.  

Власниками цифрових підписів у 2013 році вже стали 2000 конотопчан

Підприємці, котрі отримали електронний підпис, значно полегшили собі умови звітування. Адже ключ електронного підпису, виданий Акредитованим центром сертифікації ключів Міністерства доходів і зборів, дає змогу звітувати в режимі он-лайн не лише до органів Міндоходів, а й до органів державної статистики України та Пенсійного фонду України, використовуючи безкоштовний он-лайн сервіс «iFinZvit» (більш детальну інформацію про безкоштовний он-лайн сервіс «iFinZvit» можна переглянути у розділі «Програмне забезпечення» офіційного інформаційного ресурсу АЦСК ІДД – http://acskidd.gov.ua).

Однак сфера застосування підпису не обмежується лише звітуванням.  Платники податків також можуть укладати з іншими суб’єктами господарювання договори в електронній формі та вести особисту переписку із застосуванням даного ключа.

Отримати посилений сертифікат електронного цифрового підпису та спеціальне програмне забезпечення підприємства, установи, організації та фізичні особи можуть безкоштовно в Акредитованому центрі сертифікації електронних ключів при ГУ Міндоходів у Сумській області, який  знаходиться за адресою м. Конотоп, пл. Миру, 2 у приміщенні Центру обслуговування платників податків. Режим роботи: понеділок – четверг з 9-00 до 20-00, у п'ятницю – з 9:00 до 18:45 (без перерви на обід). Вихідний – субота та неділя. Телефон для довідок: . 6-61-97.

Конотопські фахівці Міндоходів запрошують оцінити переваги подання звітності в режимі online та отримати сертифікаційний ключ. І Ви самі переконаєтеся, що електронне спілкування – це цивілізований європейський рівень, якого Ви варті!

Податок на утилізацію транспортних засобів починає діяти вже з 1 вересня

Переповнення вітчизняних автострад старими транспортними засобами – одне з нагальних питань, яке останній час обговорювалось спільнотою. І нарешті з серпня поточного року почав діяти Закон України N 421-VII «Про утилізацію транспортних засобів». А з 1 вересня набирає  чинності Закон України № 422, яким внесені відповідні зміни до розділу VIII Податкового кодексу України. Цим Законом запроваджено новий екоподаток за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів (далі – ТЗ). Зазначені зміни стимулюватимуть суб’єктів господарювання до проведення утилізації ТЗ. Суми сплаченого екоподатку за утилізацію ТЗ будуть спрямовуватися на компенсацію витрат, понесених суб’єктами господарювання на проведення утилізації ТЗ.

Платниками податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів будуть особи, які возять на митну територію України транспортні засоби та/або кузови до них, здійснюють виробництво (виготовлення) транспортних засобів на митній території України для їх продажу на внутрішньому ринку або придбавають транспортні засоби в осіб, які не є платниками цього податку згідно діючого законодавства. Тобто, фактично цей податок буде сплачуватись не при утилізації ТЗ, а при ввезенні, придбанні чи продажу ТЗ, які в подальшому підлягають утилізації.

Ставки податку визначені Законом № 422 залежно від класифікації ТЗ за кодом товарної позиції. Так, для легкових авто встановлено ставку податку 5500 грн., для пасажирських, вантажних авто та для спеціальної техніки – 11000 грн.

Механізм розрахунку екоподатку за утилізацію ТЗ не складний й також встановлений Законом № 422. Для розрахунку потрібно кількість ТЗ (кузовів), що підлягають оподаткуванню, помножити на встановлену ставку податку  та відповідний коригуючий коефіцієнт.

При цьому, деякі платники податків звільнені від сплати екоподатку на утилізацію. Так звільняються від сплати цього податку імпортери, вітчизняні виробники ТЗ, які прийняли на себе зобов`язання забезпечити утилізацію знятих з експлуатації вироблених ними ТЗ. Якщо вироблені ТЗ експортуються за межі України, то сплачувати екоподаток за них не потрібно. Також зможуть користуватися преференціями особи, які придбатимуть на території України ТЗ, які були вперше зареєстровані до 01.09.13 р.

Слід зауважити, що існує ще низка пільг, в тому числі для імпортерів ТЗ, закріплених статтею 240.6 Податкового кодексу України.

В свою чергу пунктом 242.3 статті 242 Податкового кодексу України визначені випадки, коли ТЗ не є об`єктом та базою оподаткування.. Зокрема, до них віднесені ТЗ, що реалізуються для інвалідів, або ТЗ спецпризначення, сплата вартості яких здійснюється з держбюджетів.

Ще однією новацією є те, що  при переході права власності на транспортний засіб, з якого сплачено податок за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів або не сплачено такий податок у зв’язку із звільненням, попередній власник транспортного засобу передає наступному власникові довідку про сплату цього податку або довідку про звільнення від сплати цього податку.

Перейти до вмісту