Новини

Юстиція інформує

ImageЮСТИЦІЯ СУМЩИНИ РАЗОМ З ЄВРОПЕЙСЬКОЮ СПІЛЬНОТОЮ СТВЕРДЖУЄ: ЛЮДИ – НЕ ТОВАР!

Щорічно 18 жовтня відзначається Європейський день боротьби з торгівлею людьми. З нагоди цієї важливої дати у місті Суми відбулася низка заходів, у яких своє місце і роль знайшли й фахівці обласної юстиції.

Відверто, доступно та з гучним закликом «Не стань товаром на шляху до мрії» правники приєдналися до тематичного заходу, який відбувся з залученим працівників поліції та небайдужої, громадсько активної молоді. У Сумській місцевій бібліотеці №1 юристи звернули увагу присутніх на ганебне явище – торгівлю людьми, яке, на жаль, продовжує існувати у сучасному світі. Окремо розповіли спеціалісти юстиції й про види злочинів, пов’язані з торгівлею людьми, чітко розкрили алгоритм вирішення проблеми у правовому полі та у площині профільних органів, до яких потрібно звертатися, якщо ситуація критична.

А під час мовчазної ходьби «Walk for Freedom/Хода за свободу», яка пройшла центральними вулицями обласного центру, разом з небайдужими містянами правники поширювали важливий меседж – ми всі повинні протидіяти сучасному рабству. Активні дії учасників заходів привернули увагу громадян, та ще раз нагадали, що людина – не товар!

 

ПРАВНИКИ РОЗПОВІЛИ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦЯМ ПРО ПРАВА ТА ПІЛЬГИ

Ризикуючи власним життям, військовослужбовці кожного дня захищають права людей, відстоюють інтереси громадян та держави. Самопожертва українських солдатів завжди вшановувалася, тому держава гарантує надання такій категорії осіб додаткових прав та пільг.

Команда правників у складі фахівців юстиції Сумщини та місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги провели інформаційну годину в «Центрі учасників бойових дій». Під час зустрічі військовослужбовців було ознайомлено з правопросвітницькою кампанією #ПраваЗахисників, яка реалізована в рамках загальнонаціонального проєкту від Мін’юсту «Я МАЮ ПРАВО!».

Правники зазначили, що учасники бойових дій відповідно до закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» мають право на першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва. На запитання, пов’язані з реєстрацію подібного нерухомого майна, надавав відповіді запрошений нотаріус.

До речі, розмір земельного наділу коливається в залежності від мети його використання, так для:

·        особистого селянського господарства – до 2 га.

·        ведення садівництва – до 0,12 га.

·        будівництва й обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд у:
– селах – до 0, 25 га
– селищах – до 0,15 га
– містах – до 0,1 га.

·        індивідуального дачного будівництва – до 0,1 га.

·        будівництва гаражів – до 0,01 га.

Проте, варто памятати, скористатися правом на відведення земельної ділянки можна один раз за кожним видом діяльності.

 

 

Перейти до вмісту