Новини

Юстиція інформує

ImageКонсультує Міністр юстиції України Павло ПЕТРЕНКО

У ЩАСЛИВІ МОМЕНТИ НАРОДЖЕННЯ ДИТИНИ НЕ ЗАБУВАЙТЕ ПРО ДОКУМЕНТИ

Павле Дмитровичу, моя дружина за місяць має народити. Підкажіть, яка процедура реєстрації дитини після народження і на що треба звернути особливу увагу?

Іван Трофименко

Що потрібно зробити після народження дитини?

Батьки зобов’язані не пізніше 1 місяця від дня пологів зареєструвати народження дитини в органі державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання одного з батьків або за місцем народження дитини.

Заявниками можуть бути як батьки дитини, так і інші особи. Присутність обох батьків є обов’язковою, якщо батьки мають різні прізвища.

Державна реєстрація проводиться з одночасним визначенням походження дитини та присвоєнням їй імені, прізвища та по батькові.

Як визначається походження дитини?

Походження дитини від матері визначається на підставі документа закладу охорони здоров'я про народження нею дитини.

Походження дитини від батька визначається на підставі свідоцтва про шлюб, якщо на час народження дитини мати перебувала з ним у шлюбі.

Якщо батьки не перебувають у шлюбі, походження дитини від батька визначається за письмовою заявою матері та батька дитини про визнання батьківства або за рішенням суду.

При народженні дитини у матері, яка не перебуває у шлюбі, у випадках, коли немає спільної заяви батьків або відповідного рішення суду, запис про батька провадиться за прізвищем та громадянством матері, а ім'я та по батькові батька дитини записуються за її вказівкою.

Які документи потрібні для реєстрації народження?

Одночасно із заявою про державну реєстрацію народження (усною або письмовою) для проведення державної реєстрації народження дитини подається:

          паспорт заявника, якщо заявниками є не її батьки;

          документ, який підтверджує факт народження – медичний документ, виданий закладом охорони здоров'я;

         паспорти батьків або одного з них;

         документ, що підтверджує походження дитини від батька (свідоцтво про шлюб або спільна заява матері та батька дитини або заява матері).

         За відсутності документа закладу охорони здоров’я або медичної консультативної комісії, підставою для реєстрації народження є рішення суду про встановлення факту народження.

Як визначитися з ім’ям, прізвищем та по батькові дитини?

При державній реєстрації народження дитині присвоюється прізвище, ім’я та по батькові, які індивідуалізують особу, виділяють її з-поміж інших.

Прізвище дитини визначається за прізвищем батьків. Якщо мати й батько мають різні прізвища, прізвище дитини визначається за їхньою згодою. Батьки, які мають різні прізвища, можуть присвоїти дитині подвійне прізвище. Спір між батьками щодо прізвища дитини може вирішуватися органом опіки або судом.

Ім’я дитини визначається за згодою батьків. Ім’я дитини, народженої жінкою, яка не перебуває у шлюбі, визначається матір’ю дитини. Дитині може бути дано не більше двох імен, якщо інше не випливає із звичаю національної меншини, до якої належать мати або батько. Спір між батьками щодо імені дитини може вирішуватися органом опіки або судом.

По батькові присвоюється за власним іменем батька. Якщо батько має подвійне ім’я, то по батькові дитині присвоюється за одним із них. На прохання батьків по батькові може також утворюватись згідно з національними традиціями або не присвоюватись взагалі.

Якщо батьківство дитини не визнано, по батькові визначається за іменем особи, яку мати дитини назвала її батьком.

Де працює послуга з прийому документів для реєстрації у пологових?

З метою створення сприятливих умов, спрямованих на спрощення доступу громадян до адміністративних послуг в усіх регіонах України надається послуга щодо прийому документів, необхідних для державної реєстрації народження, та видачі відповідного свідоцтва безпосередньо в пологових будинках. Загалом у 477 медичних установах. За 2016-2017 роки цією послугою скористалися 238 166 громадян.

Інформація про пологові будинки, в яких можна отримати свідоцтво про народження дитини розміщена на офіційному веб-сайті Міністерства юстиції (https://minjust.gov.ua).

Які додаткові послуги можна отримати разом зі свідоцтвом?

За бажанням батьків чи одного з них під час проведення державної реєстрації народження дитини можуть бути прийняті документи для реєстрації місця проживання новонародженої дитини.

Чи є покарання для батьків, які несвоєчасно зареєстрували дитину?

Несвоєчасна без поважної причини державна реєстрація батьками народження дитини в державних органах державної реєстрації актів цивільного стану тягне за собою накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 51 до 153 грн).

 

У СУМАХ БАТЬКО-ІНОЗЕМЕЦЬ ЧЕРЕЗ БАЙДУЖЕ СТАВЛЕННЯ ДО ВЛАСНОЇ ДИТИНИ «ВІДКРИВ КИШЕНЮ» ПРИМУСОВО

 

Громадянин Палестини близько 7 років ігнорував Закон і не сплачував аліменти на користь своєї дитини, громадянки України, що призвело до накопичення значного боргу – майже 108 тисяч гривень.

Проте, законодавче посилення відповідальності за несплату аліментів в Україні докорінно змінило ситуацію. Накладення арешту на все рухоме та нерухоме майно, а також обмеження у праві керування транспортними засобами, виїзду за межі України, полювання та користування зброєю змусили боржника погасити борг у повному обсязі.

Ось так, завдяки державним виконавцям юстиції Сумщини горе-батько добре затямив, що невиконання та порушення законів України тягне за собою неприємні правові наслідки.

Закон – один для всіх!

 

#ЧужихДітейНеБуває #MinJust4U #ЯМП! #ЯМАЮПРАВО! #СКАЗАНО_ЗРОБЛЕНО

 

МОБІЛЬНА ГРУПА КОНСУЛЬТУВАЛА ЖИТЕЛІВ

ЛИПОВОДОЛИНСЬКОГО РАЙОНУ

 

Сьогодні жителі Берестівської та Кімличанської сільських рад, що на Липоводолинщині, мали змогу поспілкуватись з фахівцями юстиції Сумщини і вирішити наболілі правові питання.

Мешканці без вагань вирушили до центру села, щойно дізнались про «консультаційний намет» від юстиції. Найбільше жителі цікавились питаннями оренди землі, спадкування за законом, поновлення пропущеного строку, а також спадкування неповнолітніми.

Всі бажаючі отримали вичерпні відповіді на свої питання та покрокові інструкції як захистити свої права у разі їх порушення.

            Виїзди мобільної групи – це гарна можливість поступово розширювати коло громадян, які зможуть відстояти і захистити власні права.

Юстиція – відкрита для людей!

#МінЮст #ЯМП! #ПРАВОВА_ДОПОМОГА #MinJust4U

 

ЮСТИЦІЯ СУМЩИНИ: ДОПОМОГЛИ ВИРІШИТИ КОНФЛІКТ І ПОВЕРНУТИ В ОСЕЛЮ ПЕНСІОНЕРКИ СВІТЛО

 В своїй повсякденній роботі працівники юстиції часто-густо стикаються з такими моментами, де спеціалістам доводиться бути не тільки практиками-юристами, а й психологами.

Як приклад, пенсіонерка з Липоводолинського району, яка за рішенням суду вимагала від електропостачальника повернення струму в свою оселю, і сама ж чинила перешкоди у фактичному виконанні рішення суду.

Проте, спеціалістам юстиції після довгих перемовин і вчинення необхідних процесуальних дій все ж вдалось виконати судове рішення і допомогти сторонам вирішити давній конфлікт.

 Світло в оселю пенсіонерки проведено, а на рахунку державного виконавця ще одне непросте виконавче провадження, яке завершено результативно.

Нагадаємо, що в поточному році таких рішень немайнового характеру вже виконано більше 70.

 

#МінЮст #MinJust4U

 

 

ВІДКРИТИЙ ДІАЛОГ СПРИЯЄ ПЛІДНІЙ ВЗАЄМОДІЇ

 З метою вдосконалення процесу реалізації правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» на Сумщині, фахівці обласної юстиції шукають нові шляхи взаємодії з органами місцевого самоврядування

Напередодні, спеціалісти юстиції зустрілись з головами сільських та селищних рад Сумського району і обговорили можливості співпраці, адже разом значно простіше досягти поставленої цілі – підвищити правову грамотність та освіченість кожного громадянина і, як наслідок, сформувати нову правову культуру суспільства, в цілому.

Разом з тим, не забували опитувати мешканців сільських рад Сумського району щодо покращення процесу надання правової допомоги.

            Знання – це вагомий інструмент впливу, тому завдання спеціалістів-правників – навчити громадян вміло ним користуватись.

            Більше інформації про проект «Я МАЮ ПРАВО!» за посиланням: http://pravo.minjust.gov.ua/pro-nash-proekt/

 

#МінЮст #MinJust4U #ЯМП! #ЯМАЮПРАВО! 

 

ВІДБУЛОСЬ ЗАСІДАННЯ РЕГІОНАЛЬНОГО ШТАБУ

 

ЗІ СТЯГНЕННЯ АЛІМЕНТІВ

Відбулось чергове засідання Регіонального штабу з координації, моніторингу та контролю за станом виконання органами державної виконавчої служби рішень про стягнення аліментів на Сумщині.

Обговорили проблеми та пропозиції щодо застосування Закону #ЧужихДітейНеБуває в кожному районі Сумщини. Також підвели підсумок проведеної напередодні контрольної перевірки з Міністерства юстиції України і окреслили шляхи подальшої діяльності в цьому напрямку.

Показовим є те, що вплив державних виконавців Сумщини на горе-батьків і примусове нагадування їм про виконання батьківських обов'язків з кожним днем набирає обертів і все більше дітей отримують шанс на нормальне забезпечене дитинство.

Нагадаємо,    що завдяки законодавчим нововведенням та чіткій роботі державних виконавців на користь дітей Сумщини в поточному році вже стягнуто майже 48 мільйонів гривень.

Чужих дітей не буває!

 

#ЧужихДітейНеБуває #MinJust4U #ЯМП! #ЯМАЮПРАВО! #СКАЗАНО_ЗРОБЛЕНО

 

 

ОСВІТНЯ РОБОТА ВІД ЮСТИЦІЇ ДЛЯ БАТЬКІВ СУМЩИНИ

            Про законодавчі зміни та нові заходи примусу на недобросовісних батьків – фахівці юстиції Сумщини напередодні провели актуальні інформаційні флешмоби з обласними жителями.

            Розповсюдження пам’яток боржника та стягувача – це дієве нагадування про неминуче покарання за байдуже ставлення до власних дітей.

            Нагадуємо, Міністерством юстиції України ініційований другий пакет законодавчих змін для посилення відповідальності неплатників аліментів.

Серед новацій – додаткові фінансові санкції для батьків-боржників, автоматизований арешт їх коштів, кримінальна відповідальність за ухилення від відпрацювання боргу перед своїми дітьми на суспільно-корисних роботах, а також можливість втратити чиновницьке крісло за борг перед дитиною.

Закон – один для всіх!

 

#ЧужихДітейНеБуває #MinJust4U #ЯМП! #ЯМАЮПРАВО! 

 

 

             

 

 

 

 

Перейти до вмісту