Новини

Конотопська ОДПІ ГУ ДФС у Сумській області інформує

ImageЩо робити у разі зупинення реєстрації податкової накладної?

Конотопська ОДПІ повідомляє, що у разі зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – Реєстр)

відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), платник податку має право подати протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у такій податковій накладній/розрахунку коригування пояснення та/або копії документів, зазначені у підпункті «в» підпункту 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 Кодексу.

 Пояснення можна подати у вигляді Повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по відмовленим ПН/РК за формою J(F)1312601 (далі – Повідомлення).

Повідомлення (J(F)1312601) формується по кожній окремо податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію якої зупинено в Реєстрі, та до такого Повідомлення додаються копії документів у вигляді окремих додатків за формою J(F)1360101 у форматі PDF (розмір кожного додатку не повинен перевищувати 2 мГб).

Електронні формати Повідомлення та додатку до нього розміщенні на офіційному веб-порталі ДФС у розділі «Електронна звітність» / Платникам податків про електронну звітність / Інформаційно-аналітичне забезпечення / Реєстр електронних форм податкових документів.

Повідомлення з додатками може бути сформоване та надіслане через особистий кабінет електронного сервісу «Електронний кабінет платника» (режим «Ведення звітності»), вхід до якого здійснюється за адресою: cabinet.sfs.gov.ua, а також через офіційний веб-портал ДФС України. Також для формування Повідомлення в електронному вигляді платник податків самостійно на власний розсуд може обрати будь-яке програмне забезпечення, яке формує вихідний файл відповідно до затвердженого формату (стандарту).

Нагадуємо, що Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та Вичерпний перелік документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних затверджено наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 № 567, зареєстрованого в Мінюсті 16.06.2017 за №753/30621.

 

Оберіть самі програмне забезпечення для подання електронної звітності

Державною фіскальною службою України  забезпечується функціонування «Електронного кабінету платника» (ЕКП), за допомогою  якого можливо сформувати та надіслати до органів ДФС електронні документи. Вхід до «Електронного кабінету платника» здійснюється за адресою: cabinet.sfs.gov.ua з використанням електронно-цифрового підпису (ЕЦП) будь-якого Акредитованого центру сертифікації ключів (АЦСК).

При цьому перевірка ЕЦП здійснюється  при вході в особистий кабінет ЕКП шляхом перевірки чинності посиленого сертифіката за даними відповідного онлайн сервісу АЦСК (OCSP). У разі якщо сервер АЦСК не доступний, ідентифікацію платника здійснити не можливо, про що платнику формується відповідне повідомлення.

Крім того, у рубриці «Електронна звітність» на офіційному веб-порталі ДФС розміщено Спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення для формування та подання звітності до «Єдиного вікна подання електронної звітності» (sfs.gov.ua/elektronna-zvitnist).

ДФС повідомляє, що прийняття та обробка «Єдиним вікном подання електронної звітності» електронних документів (податкової звітності, податкових накладних та інших документів) здійснюється з використанням ЕЦП будь-якого АЦСК відповідно до чинного законодавства.

Електронний реєстр суб’єктів, які надають послуги, пов’язані з ЕЦП, оприлюднюється на офіційному сайті Центрального засвідчуваного органу Міністерства юстиції України czo.gov.ua/ca-registry.

Платники податків для формування електронних документів самостійно на власний розсуд можуть обрати будь-яке програмне забезпечення, яке формує вихідний файл відповідно до затвердженого формату (стандарту).

 

На Сумщині ліквідовано конвертаційний центр з обігом понад 90 млн гривень

В рамках розслідування кримінального провадження за ст. 212 Кримінального кодексу України співробітники податкової міліції ГУ ДФС у Сумській області спільно з прокуратурою Сумської області встановили групу осіб, які надавали підприємствам реального сектору економіки конвертаційні послуги. «Конверт» діяв у Сумській, Харківській та Донецькій областях. Злочинці надавали послуги з незаконного формування податкового кредиту, мінімізації податкових зобов’язань та переведення безготівкових коштів у готівку.

Організатори конвертаційного центру зареєстрували і придбали низку фіктивних та транзитних підприємств, на рахунки яких підприємства переводили безготівкові кошти у якості оплати за нібито придбані товари, роботи та послуги.

За результатами обшуків, проведених співробітниками податкової міліції ГУ ДФС у Сумській області та прокуратури Сумської області на підставі ухвал суду за адресами знаходження «тіньового» офісного приміщення, що використовувався учасниками «конвертаційного центру» виявлено та вилучено докази протиправної діяльності. Вилучено готівкові грошові кошти на загальну суму близько 200 тис. грн., 13 печаток та штампів СГД та державних установ, документи бухгалтерського та податкового обліку, чекові книжки, мобільні телефони, комп’ютерну та оргтехніку.

 

 

Збільшені збори платежів до загального фонду державного бюджету

Протягом першого півріччя 2017 року Конотопською ОДПІ забезпечено збір платежів до загального фонду державного бюджету на суму 205,9 млн. гривень. Порівняно з відповідним періодом минулого року цей показник зріс на 66,4 відс., або на 82,1 млн. гривень. Про це повідомив в.о. начальника Конотопської ОДПІ Ю. Чеботарьов.

«Також за 6 місяців цього року Конотопською ОДПІ перевиконані заплановані показники зі збору платежів до загального фонду державного бюджету на 7,7 відс., державний бюджет додатково отримав 14,7 млн.  гривень» – розповів Юрій Чеботарьов.

Як підсумував очільник Конотопської ОДПІ, тенденція, яка спостерігалась щодо перевищення збору  платежів до загального фонду держбюджету, порівняно з відповідними періодами минулого року, є стабільною. На це, крім іншого, вказують показники червня поточного року протягом якого зібрано 36,3 млн. гривень. Перевищення показника відповідного періоду минулого року складає 66,8 відс., а додаткові надходження -14,5 млн. гривень.

 

Термін повернення ПДФО внаслідок застосування податкової знижки

Конотопська ОДПІ роз’яснює, що  відповідно до п.179.8 ст.179 розділу IV «Податок на доходи фізичних осіб» Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями сума, що має бути повернена платнику податку, зараховується на його банківський рахунок, відкритий у будь-якому комерційному банку, або надсилається поштовим переказом на адресу, зазначену у податковій декларації про майновий стан і доходи, протягом 60 календарних днів після надходження такої податкової декларації.

 

 

 

Перейти до вмісту