Новини

Конотопська ОДПІ ГУ ДФС у Сумській області інформує

ImageРозстрочення платежів не звільняє платника від обов'язку сплати податків

Процедура розстрочення сплати податків платниками – не новизна у податковому законодавстві України та має більш ніж двадцятирічну практику застосування.

Прийняття рішень про розстрочення є одним із повсякденних напрямів роботи органів ДФС всіх рівнів. На сьогодні, право платників на розстрочення сплати податків чітко визначене положеннями статті 100 Податкового кодексу України.

Так, процедура є доволі простою та прозорою у застосуванні. Достатніми та виключними підставами для отримання платником розстрочення є: заява з сумою розстрочення та термінами її дії; аналіз фінансового стану платника та обґрунтування загрози виникнення боргу або неплатоспроможності; висновок територіального органу ДФС про можливість надання розстрочення, складений на підставі зазначених вище документів.

При цьому, слід усвідомлювати, що розстрочення не звільняє платника від обов'язку сплати податків, а лише є перенесенням терміну їх сплати на більш пізній  під відсотки, встановлені законодавством.  За своєю суттю механізм розстрочення надає платникам можливість не потрапити в боргову залежність, а державі, зі свого боку, отримати додаткові надходження до бюджету у вигляді відсотків за користування розстроченням. Наприклад, у 2014 – 2016 роках максимальний розмір відсотків по розстрочці сягав 36 процентів річних, що співвідноситься зі ставками за банківськими кредитами. За цей період бюджети усіх рівнів додатково заробили на розстроченні сплати податків більш ніж 2,2 млрд. гривень.

Переважна більшість наданих розстрочень сплачується своєчасно та в повному обсязі. У випадку, якщо ж з будь-яких причин платник не забезпечив сплату розстрочених сум – виникає податковий борг, а майно такого платника передається у податкову заставу з подальшим застосуванням заходів стягнення, визначених Податковим кодексом України.

 

Інші доходи, отримані фізичними особами – «єдинщиками», необхідно задекларувати

Конотопська ОДПІ нагадує, що деклараційна кампанія – 2017 триває.

Фізичні особи – підприємці, які протягом 2016 року отримали дохід від підприємницької діяльності на спрощеній системі оподаткування та інші доходи з джерел їх походження з України та/або іноземні доходи як громадяни (наприклад, дохід від надання майна у лізинг, оренду (суборенду), житловий найм (піднайм); інвестиційний прибуток; дохід від успадкованого чи отриманого у дарунок майна і т.д.), повинні задекларувати такі доходи у річній податковій декларації про майновий стан і доходи (далі – Декларація).

При цьому у рядку 8 «Категорія платника» Декларації зазначеним фізичним особам необхідно проставити позначку «Х» у клітинці «громадянин».

Граничний термін подання Декларації для таких осіб – 3 травня 2017 року, а термін сплати податку на доходи фізичних осіб та військового збору – до 1 серпня року, що настає за звітним, тобто останній день сплати за наслідками 2016 року – 31 липня 2017 року.

 

Святкове затримання на 60 тис. гривень

На митному посту «Конотоп» завдяки результативній співпраці працівників Сумської митниці ДФС, прикордонників та співробітників УСБУ 8 березня 2017 року було попереджено спробу ввезення не задекларованого товару на загальну суму більше  60 тис. гривень.

Так, громадянин України ввіз потягом сполученням «Москва – Одеса» на територію України товари зазначивши в декларації їх вартість на загальну суму 20 тис. гривень. В ході перевірки, за оцінкою експертів, було встановлено, що реальна вартість товарів склала близько 80 тис. гривень.

Таким чином, порушник свідомо занизив вартість товарів, у результаті чого за даним фактом головним державним інспектором митного поста «Конотоп» Сумської митниці ДФС складено протокол про порушення митних правил за ознаками правопорушення, передбаченого статтею 472 Митного кодексу України «Недекларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення».

 

Актуально для платників податку на додану вартість!

Конотопська ОДПІ повідомляє, що 01.03.2017 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 23.02.2017 №276 «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України», який зареєстровано у Міністерстві юстиції України 28.02.2017 за №269/30137 (далі – Наказ №276), тобто з першого числа місяця, що настає за місяцем його офіційного опублікування (опубліковано у газеті «Урядовий кур’єр» від 28.02.2017 №39).

Наказом №276 внесені зміни до: 1) форми податкової накладної, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 №1307, яку викладено у новій редакції; 2) форм податкової декларації з податку на додану вартість; уточнюючого розрахунку податкових зобов’язань з податку на додану вартість у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок; розрахунку податкових зобов’язань, нарахованих отримувачем послуг, не зареєстрованим як платник податку на додану вартість, які постачаються нерезидентами, у тому числі їх постійними представництвами, не зареєстрованими платниками податків, на митній території України, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 №21,  які викладено у новій редакції; 3) Порядку заповнення податкової накладної, затвердженому Наказом №1307; 4) Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженому Наказом № 21.

Пунктом 3 Порядку заповнення податкової накладної передбачено, що усі податкові накладні підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) за формою, чинною на день такої реєстрації. У зв’язку із внесенням вказаних змін Державна фіскальна служба України (далі – ДФС) на головній сторінці офіційного веб-порталу повідомила, що з метою створення комфортних умов для платників податку на додану вартість, а також доопрацювання програмного забезпечення для формування і подання податкових накладних/розрахунків коригування до реєстрації в ЄРПН, податкові накладні/розрахунки коригування прийматимуться до реєстрації в ЄРПН за новою формою (у редакції Наказу №276), починаючи з 16 березня 2017 року. До вказаної дати податкові накладні/розрахунки коригування реєструються в ЄРПН за старою формою.

 

Щодо наявності пільг по сплаті єдиного внеску для осіб, які провадять незалежну професійну діяльність

Конотопська ОДПІ нагадує, що відповідно до пункту 5 частини 1 статті 4 Закону України від 08.07.2010 №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»(далі – Закон №2464), платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) є особи, які провадять незалежну професійну діяльність, а саме наукову, літературну, артистичну, художню, освітню або викладацьку, а також медичну, юридичну практику, в тому числі адвокатську, нотаріальну діяльність, або особи, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід від цієї діяльності.

Частиною 4 статті 4 Закону №2464 з урахуванням змін, визначено, що звільняються від сплати за себе єдиного внеску особи, зазначені у пункті 4 частини 1 статті 4 Закону №2464, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключну за умови їх добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування. Тобто від сплати єдиного внеску за себе звільняються фізичні особи – підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування (пункт 4 частини 1 статті 4 Закону №2464), які є пенсіонерами за віком або інвалідами. Таким чином, Законом №2464 не визначені пільги по сплаті єдиного внеску для осіб, які провадять незалежну професійну діяльність.

Перейти до вмісту