Новини

Конотопська ОДПІ ГУ ДФС у Сумській області інформує

ImageРепетиторам та представникам творчих професій необхідно задекларувати доходи за 2016 рік

Конотопська ОДПІ нагадує, що у разі отримання доходу від послуг репетиторства, з яких торік не було сплачено податок на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) та військовий збір (далі – ВЗ), громадяни повинні подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи за 2016 рік (далі – Декларація) до податкової інспекції за місцем своєї податкової адреси.

Відзвітуватися про отримані минулого року доходи варто спортсменам, акторам та іншим представникам творчих професій у разі, якщо при нарахуванні та виплаті таких доходів не було сплачено ПДФО та ВЗ.

Подати Декларацію можна як у паперовому вигляді у центрі обслуговування платників чи відділеннях ОДПІ, так і засобами сучасних інформаційних технологій.

Декларантам варто скористатися спеціальним електронним сервісом «Декларація про майновий стан» у відкритій частині Електронного кабінету платника, який розміщено на головній сторінці офіційного веб-порталу ДФС України (sfs.gov.ua) або за посиланням cabinet.sfs.gov.ua.

Фізичні особи – платники податків у відкритій частині Електронного кабінету платника можуть заповнити, зберегти та роздрукувати Декларацію, а у розділі «Введення звітності» особистого кабінету з використанням електронного цифрового підпису (далі – ЕЦП) можуть подати Декларацію в електронному вигляді.

Прозвітувати про отримані у 2016 році необхідно за новою формою Декларації, яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 15.09.2016 №821 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року №859».

Останній день подання Декларації за 2016 рік для громадян – платників податків і осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, та які зобов’язані подати Декларації – 3 травня 2017 року.

 

Cумська митниця ДФС передала автомобілі швидкої допомоги

Конотопській військовій частині В0425

Керівник Сумської митниці ДФС Олександр Гуцал передав три автомобілі швидкої допомоги до Конотопської військової частини В0425 для подальшого належного ремонту та службового використання при виконанні завдань у зоні проведення АТО.

Автівки, що надійшли з Норвегії та Швейцарії в якості гуманітарної допомоги, зберігалися з 2009 року на складі Сумської митниці ДФС. Нажаль, процес визнання даних автомобілів як гуманітарної допомоги тривав дуже довго, що призвело до прострочення термінів митного оформлення. Відсутність висновків органу державної сертифікації Державного комітету з питань технічного регулювання та споживчої політики, невідповідність екологічним нормам (не нижче нормам «ЄВРО-4») також унеможливило їх оформлення.

Проте, незважаючи на труднощі Сумська митниця ДФС, заручившись  підтримкою голови Сумської облдержадміністрації та народних депутатів, постійно зверталась до відповідних державних органів України про вирішення питання подальшого розпорядження автомобілями.

Нарешті,  відповідно до  Розпорядження КМУ  № 1108-р від 21.10.2015 «Про передачу транспортних засобів до сфери управління Міністерства оборони та державної служби з надзвичайних ситуацій», прийнято рішення про передачу до сфери управління Міністерства оборони 3 транспортні засоби, а саме:  Фольксваген VR6, 1998 року випуску, Форд Еконолайн 350, 1991 року випуску та Штайр-Пух Пінцгауер 712М, 1982 року випуску.

 

Законодавчі зміни для спрощенців

Конотопська ОДПІ повідомляє, що Законом України від 21.12.2016 №1797-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» внесено зміни  до розділу ХІV «Спеціальні податкові режими» Податкового кодексу України.

Зокрема,  з 1 січня 2017 року до прийняття відповідним органом місцевого самоврядування рішення про встановлення ставок місцевих податків і зборів на 2017 рік встановлені таким органом місцевого самоврядування ставки єдиного податку для платників першої групи застосовуються з коефіцієнтом 0,5.

Також, при розрахунку загальної кількості найманих осіб у фізичної особи – підприємця, який є платником єдиного податку, не враховуються працівники, які призвані на військову службу під час мобілізації, на особливий період.

Поряд з цим уточнено, що останнім податковим періодом платника єдиного податку, який припиняє свою підприємницьку діяльність, та відповідно останнім періодом, за який він повинен сплатити єдиний податок, вважається той податковий період, в якому контролюючим органом отримано від державного реєстратора повідомлення про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності.

 

Місцеві бюджети отримали більше 103 млн. гривень

«Конотопською ОДПІ за січень-лютий 2017 року забезпечено збір до місцевих бюджетів в сумі 103,6 млн. гривень що на 33,7 млн. грн, або  48,3 відсотків більше ніж за відповідний період 2016 року» – повідомив Юрій Чеботарьов, в.о. начальника Конотопської ОДПІ.

«У лютому 2017 року місцеві скарбниці отримали 51,0 млн. гривень, це на 11,5 млн. гривень більше ніж за відповідний період минулого року. Основним джерелом наповнення місцевих бюджетів у січні-лютому 2017 року є податок на доходи фізичних осіб. Його надходження за вказаний період склали 75,6 млн. гривень. Від землевласників та землекористувачів надійшло 15,9 млн. гривень податку на майно в частині плати за землю. Також  з початку року до місцевих бюджетів надійшло: єдиного податку – 18,7 млн. гривень та  акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів – 5,5 млн. гривень.

Постійні позитивні зміни це результат щоденної праці колективу Конотопської ОДПІ,  працівники якої роблять все для збільшення податкових надходжень з метою забезпечення стабільності життя та добробуту громадян», – зазначив Юрій Чеботарьов. 

 

У цьому році податковою міліцією ліквідовано 16 конвертаційних центрів

З початку поточного року працівниками податкової міліції припинено діяльність 16 конвертаційних центрів, якими було проконвертовано понад 3 млрд. гривень. Про це повідомив перший заступник Голови ДФС Сергій Білан.

За його словами, до складу злочинних «конвертів» входило 174 транзитно-конвертаційних підприємств. За результатами оперативних дій накладено арешт на готівкові та безготівкові кошти на загальну суму 13,6 млн. гривень.

"Особам, що входили до складу конвертаційних центрів оголошено 6 підозр. За результатами проведених заходів до бюджету стягнуто 95,2 млн. гривень", – наголосив Сергій Білан.

Нагадаємо, що протягом 2016 року податковою міліцією було припинено діяльність 77 конвертаційних центрів, якими було проконвертовано 27 млрд. гривень. За результатами відпрацювання підприємств реального сектору економіки – користувачів послуг «конвертаційних центрів» стягнуто понад 1,24 млрд.  гривень.

 

 

Перейти до вмісту