Державна податкова служба інформує
Новини

Головне управління ДПС у Сумській області інформує

Протягом червня 2024 року до місцевих  бюджетів надійшло 258,1 тис гривень за рахунок сплати штрафних санкцій у сфері обігу підакцизних товарів

Станом на 01.07.2024 на території області зареєстровано 11 платників акцизного податку з вироблених підакцизних товарів (пива – 7, напою медового – 1, лікеро-горілчаних виробів та виноробної продукції – 3) та 1 імпортер виноробної продукції. 

Показник надходжень до загального фонду державного бюджету акцизного податку з вироблених в Україні підакцизних товарів на червень 2024 року доведений у сумі 6270,9 тис гривень. Фактично такі надходження склали 6309,9 тис грн, виконання становить 100,6 відс доведеного показника. 

Станом на 01.07.2024 на території області зареєстровано 1298 платники акцизного податку, які здійснюють роздрібну торгівлю алкогольними напоями. Суб’єкти господарювання на території області мають 2139 ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та 1726 ліцензій на роздрібну торгівлю тютюновими виробами. 

З метою контролю за повною декларування та сплати акцизного податку субʼєктами господарювання за червень поточного року проведено 1459 камеральних перевірок декларацій акцизного податку. За результатами проведених камеральних складено 51 акт камеральних перевірок по фактам неподання або несвоєчасного подання декларацій акцизного податку та несвоєчасної сплати узгоджених зобовʼязань акцизного податку.

За фактами встановлених порушень до субʼєктів господарювання застосовано: за неподання, несвоєчасне подання декларацій акцизного податку – 19 податкових повідомлень – рішень на загальну суму 17,0 тис гривень; за несвоєчасну сплату узгоджених зобовʼязань акцизного податку – 108 податкових повідомлень – рішень на загальну суму 28,78 тис гривень.

У червні 2024 року працівниками управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів проведено 44 фактичні перевірки суб’єктів господарювання які здійснюють діяльність з підакцизними товарами. За результатами перевірок виявлено 53 порушення на загальну суму штрафних санкцій 407,7 тис грн.

Протягом червня 2024 року до місцевих  бюджетів надійшло 258,1 тис гривень у рахунок сплати штрафних санкцій у сфері обігу підакцизних товарів.

 Облік фізичних осіб – підприємців: важливі аспекти

Головне управління ДПС у Сумській області нагадує платникам податків Сумщини,  що відповідно до статті 65  Податкового Кодексу України  (далі – Кодексу) Взяття на облік фізичних осіб – підприємців (крім тих, що набули статусу електронного резидента (е-резидента) у контролюючих органах здійснюється за податковою адресою на підставі відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців (крім тих, що набули статусу електронного резидента (е-резидента) та громадських формувань, наданих державним реєстратором згідно із Законом України “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань”.

Облік самозайнятих осіб здійснюється шляхом внесення до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків (далі – Державний реєстр) записів про державну реєстрацію або припинення підприємницької діяльності, незалежної професійної діяльності, перереєстрацію, постановку на облік, зняття з обліку, внесення змін стосовно самозайнятої особи, а також вчинення інших дій, які передбачені Порядком обліку платників податків, зборів.

Для взяття на облік фізичної особи, яка має намір провадити незалежну професійну діяльність, така особа повинна подати заяву та документи особисто або через уповноважену особу до контролюючого органу за місцем постійного проживання.

Контролюючий орган відмовляє в розгляді документів, поданих для взяття на облік особи, яка здійснює незалежну професійну діяльність, у разі: наявності обмежень на провадження незалежної професійної діяльності, встановлених законодавством; коли документи подані за неналежним місцем обліку; коли документи не відповідають встановленим вимогам, подані не в повному обсязі або коли зазначені в різних документах відомості є взаємно невідповідними; коли фізична особа вже взята на облік як самозайнята особа; неподання для реєстрації особою, яка має намір провадити незалежну професійну діяльність, свідоцтва про реєстрацію чи іншого документа, що підтверджує право  особи на провадження незалежної професійної діяльності.

Після усунення причин, що були підставою для відмови у взятті на облік самозайнятої особи, фізична особа може повторно подати документи для взяття на облік. Взяття на облік самозайнятої особи здійснюється контролюючим органом у день отримання відповідних відомостей від державного реєстратора або прийняття заяви. Дані про взяття на облік фізичної особи – підприємця передаються до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань у день взяття на облік у порядку, встановленому Міністерством юстиції України та центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Взяття на облік фізичної особи – підприємця підтверджується відомостями, оприлюдненими на порталі електронних сервісів, відповідно до Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань”. Видача та заміна довідки про взяття на облік платника податків здійснюється безоплатно.

Фізичній особі, яка провадить незалежну професійну діяльність, довідка про взяття на облік платника податків видається контролюючим органом із зазначенням строку, якщо такий строк вказаний у свідоцтві про реєстрацію чи іншому документі, що підтверджує право фізичної особи на провадження незалежної професійної діяльності. Довідка про взяття на облік самозайнятої особи втрачає чинність з моменту виникнення змін у даних про фізичну особу, які зазначаються у такій довідці, та підлягає заміні у контролюючому органі. Якщо фізична особа зареєстрована як підприємець та при цьому така особа провадить незалежну професійну діяльність, така фізична особа обліковується у контролюючих органах як фізична особа – підприємець з ознакою провадження незалежної професійної діяльності.

Внесення до Державного реєстру запису про припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця чи незалежної професійної діяльності фізичної особи здійснюється у разі: внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань запису про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця – з дати державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця; припинення або зупинення незалежної професійної діяльності або зміни організаційної форми відповідної діяльності з незалежної на іншу – з дати прийняття уповноваженим органом відповідного рішення або іншої дати, визначеної законом, що регулює реєстрацію відповідної незалежної професійної діяльності, датою припинення, зупинення або зміни організаційної форми відповідної діяльності з незалежної  на іншу ;закінчення строку дії свідоцтва про реєстрацію чи іншого документа – з дати закінчення такого строку; анулювання чи скасування згідно із законодавством свідоцтва про реєстрацію чи іншого документа, що підтверджує право фізичної особи на провадження незалежної професійної діяльності, або скасування реєстраційної дії щодо державної реєстрації фізичної особи підприємцем – з дати такого анулювання.

Державна реєстрація припинення підприємницької чи незалежної професійної діяльності фізичної особи або внесення до Державного реєстру запису про припинення такої діяльності фізичною особою не припиняє її зобов’язань, що виникли під час провадження підприємницької чи незалежної професійної діяльності, та не змінює строків, порядків виконання таких зобов’язань та застосування штрафних санкцій і нарахування пені за їх невиконання. У разі якщо після внесення до Державного реєстру запису про припинення підприємницької чи незалежної професійної діяльності фізична особа продовжує провадити таку діяльність, вважається, що вона розпочала таку діяльність без взяття її на облік як самозайнятої особи.

Перейти до вмісту