fond_soc
Новини

Конотопське відділення управління виконавчої дирекції Фонду у Сумській області Фонду соціального страхування України інформує

ВІД ЧОГО ЗАЛЕЖИТЬ РОЗМІР ДОПОМОГИ ЗА ЛІКАРНЯНИМИ

        Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Сумській області опікується понад 230 тисячами працюючих, кожен з яких має право на компенсацію втраченого заробітку в разі хвороби, травми, догляду за хворими рідними та в інших страхових випадках. В цілому ж по Україні під соціальним захистом ФССУ перебуває 11 мільйонів працюючих українців.

                Від чого залежить розмір допомоги за лікарняними?

        ● Допомога по тимчасовій втраті працездатності покликана компенсувати втрачений заробіток. Тож її розмір залежить від середньоденної заробітної плати конкретного працівника та тривалості його страхового стажу.

        ● Лікарняні виплачуються застрахованим особам залежно від страхового стажу в таких розмірах:

        50% середньої заробітної плати (доходу) – застрахованим особам, які мають страховий стаж до 3 років;

        60% – страховий стаж від 3 до 5 років;

        70% – страховий стаж від 5 до 8 років;

        100% – страховий стаж понад 8 років.

        ● Однак для деяких застрахованих осіб ФССУ оплачує лікарняні в розмірі 100% незалежно від тривалості стажу. Це особи, які мають пільги відповідно до законодавства, наприклад:

        ◦ віднесені до 1–3 категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;

        ◦ один з батьків або особа, що їх замінює та доглядає хвору дитину віком до 14 років, яка потерпіла від Чорнобильської катастрофи;

        ◦ ветерани війни, постраждалі учасники Революції Гідності та члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, члени сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України;

        ◦ особи, віднесені до жертв нацистських переслідувань відповідно до Закону України «Про жертви нацистських переслідувань»;

        ◦ донори, які мають право на пільгу, передбачену статтею 20 Закону України «Про безпеку та якість донорської крові та компонентів крові», та інші.

        ● Окрема норма також діє для працівників або гіг-спеціалістів, які є резидентами Дія Сіті. Для них розмір лікарняних залежить від суми заробітної плати (доходу), з якої фактично сплачено страхові внески до Фонду, незалежно від страхового стажу.

        ● А в разі самоізоляції від COVID-19 лікарняні оплачуються в розмірі 50% середнього доходу незалежно від стажу. Виняток – медичні працівники, для яких Фонд оплачує самоізоляцію в розмірі 100% середньої заробітної плати, а також резиденти Дія Сіті, для яких допомога розраховується відповідно до норми вище.

        ● Оперативна інформація про стан фінансування лікарняних оновлюється у телеграм-каналі ФССУ: https://t.me/socialfund.

Перейти до вмісту