Податкова інформує
Новини

Головне управління ДПС у Сумській області інформує

Жодна операція з землею не залишиться поза увагою

 Днями на Сумщині відбулася масштабна нарада з питань взаємодії органів виконавчої влади та місцевого самоврядування за участю першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Тараса Висоцького.

До заходу долучилось керівництво Головного управління ДПС у Сумській області. 

Учасники наради обговорили питання у сфері земельних відносин, змін у земельному законодавстві України тощо. Ці питання дуже актуальні, адже Сумщина є індустріально-аграрним регіоном України. Разом з тим  основа економіки  – це сільське господарство, яке є важливою сферою зайнятості населення та бюджетоутворюючою галуззю області.

У зв’язку зі стартом ринку землі податкова служба області готова забезпечити якісне консультування кожного громадянина, в якого виникатимуть питання щодо оподаткування операцій з землею. Жодна операція з землею не залишиться поза увагою. Адже земельний податок – це податок для бюджету місцевих громад.

Так, за шість місяців поточного року до місцевих бюджетів Сумщини надійшло 428,6 млн гривень плати за землю, що на 54,9 млн грн більше ніж у відповідному періоді минулого року.

Роботодавцями подано 28154 повідомлення про прийняття на роботу

Головне управління ДПС у Сумській області нагадує роботодавцям про необхідність оформлення трудових відносин та застерігає від вчинення порушень трудового законодавства.

Питання легалізації трудових відносин знаходиться на постійному контролі органів влади.

Так, у Сумській області з початку року роботодавцями подано 28154 повідомлення про прийняття на роботу 46290 найманих працівників, у т.ч. у липні (станом на 20.07.2021) – 3047 повідомлень про прийняття на роботу 4411 найманих працівників. Відслідковується зростання середньоденного показника прийнятих працівників. Тільки у липні 2021 приріст середньоденного показника прийнятих  на роботу осіб (у порівнянні з середнім за травень – червень поточного року) становить 30,8 відсотки.

Робота в даному напрямі триває.

ДПС працює над імплементацією закону про добровільне декларування доходів

ДПС працює над імплементацією Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету».

Нормами закону, який вже набрав чинності, передбачена можливість цивілізованої легалізації активів, що були приховані від оподаткування.

Так, громадяни, які мають розміщені на території України та/або за її межами активи, що належать їм на правах власності та з яких, відповідно до вимог законодавства та/або міжнародних договорів, не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори, мають право подати одноразову добровільну декларацію.

Одноразове добровільне декларування відбуватиметься з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року. Саме протягом цього періоду громадяни зможуть подати добровільну декларацію до Державної податкової служби України.

Задекларувавши активи, декларант повинен буде сплатити збір з одноразового (спеціального) добровільного декларування, розмір якого значно менше ніж встановлений законодавством податок на доходи фізичних осіб. Загальна ставка одноразового збору – 5%, для закордонних активів – 9%, для  активів у вигляді облігацій внутрішньої державної позики – 2,5%.

Наразі фахівці ДПС активно задіяні у розробці проєкту наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження форми одноразової (спеціальної) добровільної декларації та Порядку її подання».

Крім того, на сьогодні опрацьовується питання щодо внесення змін до програмного забезпечення для можливості прийняття та опрацювання одноразових (спеціальних) добровільних декларацій в електронному вигляді з 01 вересня 2021 року.

Чи має підприємець право на податкову знижку

Головне управління ДПС у Сумській області нагадує, відповідно до       пп. 14.1.170 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу  України (далі – ПКУ) податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання, – це документально підтверджена сума  витрат платника податку – резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів – фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати.

Заробітна плата – це основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв’язку з відносинами трудового найму згідно із законом (пп. 14.1.48 п. 14.1 ст. 14 ПКУ).

Право платника податку на податкову знижку, підстави для її нарахування, перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки, обмеження права на її нарахування визначені ст. 166 ПКУ.

Отже,  фізична особа-підприємець не має права на податкову знижку щодо доходів,  одержаних від підприємницької діяльності. Поряд з цим, право на податкову знижку має фізична особа-підприємець, яка є найманою особою, виключно до доходів, одержаних протягом року у вигляді заробітної плати.

Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації, яка подається до 31 грудня року, що настає за звітним.

Фіскальний звітний чек при використані ПРРО створюється щоденно

Головне управління ДПС у Сумській області нагадує, що фіскальний звітний чек – це документ встановленої форми, створений у паперовій та/або електронній формі (електронний фіскальний звітний чек) програмним реєстратором розрахункових операцій (далі – ПРРО), що містить дані денного звіту, під час створення якого інформація про обсяг виконаних розрахункових операцій заноситься відповідно до фіскального сервера Державної податкової служби.

Отже, фіскальний звітний чек (Z-звіт), створюється засобами ПРРО щоденно.

 Z-звіт може бути сформовано  в електронній формі або роздрукованим. Фіскальний звітний чек ПРРО підлягає реєстрації (фіскалізації) на фіскальному сервері Державної податкової служби (далі – фіскальний сервер). Після передачі до фіскального сервера Z-звіту і отримання  підтвердження від фіскального сервера, його зберігання відбувається за бажанням суб’єкта господарювання в зручний для нього спосіб.

Перейти до вмісту