Новини

Конотопське управління ГУ ДПС у Сумській області інформує

ImageВнесено зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»

Конотопське управління ГУ ДПС у Сумській області повідомляє, що 03.06.2020 набрав чинності п. 5 розділу І закону України від 13 травня 2020 року № 592-IX «Про внесення змін до закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» щодо усунення дискримінації за колом платників» (далі – Закон № 592). Зазначеним пунктом закон України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 2464) доповнено п. 915.

Відповідно до цього пункту підлягають списанню за заявою платника та у порядку, визначеному Законом № 2464, несплачені станом на день набрання чинності Законом № 592 з урахуванням особливостей, визначених цим пунктом, суми недоїмки, нараховані платникам єдиного внеску, зазначеним у пунктах 4 (крім фізичних осіб – підприємців(далі – ФОП), які обрали спрощену систему оподаткування) та 5 частини 1 ст. 4 Закону № 2464, за період з 01 січня 2017 року до дня набрання чинності Законом № 592, а також штрафи та пеня, нараховані на ці суми недоїмки, у разі якщо такими платниками не отримано дохід від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб, та за умови подання протягом 90 календарних днів з дня набрання чинності Законом № 592:

а) ФОП, які обрали загальну систему оподаткування – державному реєстратору за місцем знаходження реєстраційної справи заяви про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності та до податкового органу – звітності відповідно до вимог частини 2 ст. 6 Закону № 2464 за період з 01 січня 2017 року до дня набрання чинності Законом № 592. Зазначена звітність подається виключно у випадку, якщо вона не була подана раніше;

б) особами, які провадять незалежну професійну діяльність до податкового органу за основним місцем обліку заяви про зняття з обліку як платника єдиного внеску та звітності відповідно до вимог частини 2 ст. 6 Закону № 2464 за період з 01 січня 2017 року до дня набрання чинності Законом № 592. Зазначена звітність подається виключно у випадку, якщо вона не була подана раніше.

Після отримання у встановленому законом порядку відповідних відомостей від державного реєстратора або заяви про зняття з обліку як платника єдиного внеску та за умови подання платником єдиного внеску зазначеної звітності (якщо звітність не була подана раніше) податковий орган протягом 15 робочих днів проводить камеральну перевірку, за результатами якої приймає рішення про списання суми недоїмки, штрафних санкцій і пені або вмотивоване рішення про відмову списання суми недоїмки, штрафних санкцій і пені.

Податковим органом може бути прийнято рішення про відмову списання суми недоїмки, штрафних санкцій і пені, за умови якщо за результатами перевірки буде встановлено, що: 1)платник податків отримав дохід протягом періоду з 01 січня 2017 року до дня набрання чинності Законом № 592; 2) суми недоїмки, а також штрафи та пеня, нараховані на суми недоїмки, були в повному обсязі самостійно сплачені платником або стягнуті у порядку, передбаченому Законом № 2464.

У разі якщо суми недоїмки, а також штрафи та пеня, нараховані на суми недоїмки, були частково самостійно сплачені платником або стягнуті у порядку, передбаченому Законом №2464, податковий орган приймає рішення про списання суми у частині, що залишилася несплаченою.

Штрафні санкції до платника єдиного внеску, передбачені п. 7 частини 11 ст. 25 Закону №2464, за наведених умов не застосовуються. Вимога про сплату суми недоїмки, штрафних санкцій і пені вважається відкликаною у день прийняття податковим органом рішення про списання. Нараховані та сплачені або стягнуті суми недоїмки, штрафних санкцій і пені відповідно Закону № 2464 не підлягають поверненню.

Крім того, Законом № 592 у новій редакції викладено п. 98 розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 2464. Так, платники єдиного внеску, визначені ст. 4 Закону №2464, якщо вони не є роботодавцями, звільняються від виконання обов’язків, визначених частиною 2 ст. 6 Закону № 2464, на весь період їх незаконного позбавлення волі в районах проведення антитерористичної операції за заявою члена сім’ї або платника єдиного внеску, після його визволення та/або після закінчення його лікування, що підтверджується даними державного органу спеціального призначення.

Заява платником єдиного внеску подається протягом 90 днів після його звільнення. Якщо платник єдиного внеску перебуває на лікуванні після звільнення, заява подається протягом 90 днів після закінчення його лікування. Термін перебування на лікуванні підтверджується відповідною довідкою  установи, в якій проводилося лікування такої особи.

Закон № 592 опубліковано в офіційному виданні «Голосі України» від 02.06.2020 № 88.

 

Продали цінні папери – дохід необхідно задекларувати!

Конотопське управління ГУ ДПС у Сумській області нагадує, що деклараційна кампанія 2020 року триває до 01 липня. Якщо фізична особа, яка впродовж 2019 року продала інвестиційний актив (корпоративні права) та отримала інвестиційний прибуток, такій особі необхідно включити суму отриманого прибутку до загального річного оподатковуваного доходу та подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі – Декларація).

При цьому інвестиційний прибуток розраховується як позитивна різниця між доходом, отриманим платником податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) від продажу окремого інвестиційного активу та його вартістю, що визначається із суми документально підтверджених витрат на придбання такого активу.

Документами, що підтверджують фактично понесені витрати на попереднє придбання цінних паперів, є договори купівлі-продажу, виписки зберігачів під кожне замовлення, завірені печатками зберігачів, акти приймання-передачі цінних паперів, касові документи при готівкових розрахунках через касу або розрахункові документи при безготівкових розрахунках.

Декларація подається до 01 липня 2020 року, тобто останній день її подання – 30 червня 2020 року. Платники мають можливість також подати Декларацію в електронній формі у режимі он-лайн через Електронний кабінет.

Податкові зобов’язання, визначені фізичними особами у такій Декларації, мають бути сплачені до 01 жовтня 2020 року.

 

Для декларацій з податку на майно встановлено єдиний термін подання

Конотопське управління ГУ ДПС у Сумській області звертає увагу, що Законом України від 16 січня 2020 року № 466-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» зокрема, встановлено єдиний термін для подання річних декларацій з податку на майно, а саме: податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки;  транспортного податку;  плати за землю.

Платники вищезазначених податків подають до податкового органу податкові декларації не пізніше 20 лютого звітного року.

Крім того, такий самий термін встановлено для сільськогосподарських товаровиробників, які для переходу на спрощену систему оподаткування або щорічного підтвердження статусу платника єдиного податку четвертої групи подають податкову декларацію не пізніше 20 лютого звітного року.

 

Перейти до вмісту