Новини

Консультує Міністр юстиції Павло ПЕТРЕНКО

ImageЗАКОРДОННИЙ ПАСПОРТ ДЛЯ ДІТЕЙ

Незабаром травневі свята, хочемо з родиною поїхати на відпочинок за кордон. Підкажіть, будь ласка, як оформити закордонний паспорт для дітей?

Іванна Радимишлєва

Які закордонні паспорти зараз видають?

Паспорт для виїзду за кордон виготовляється у формі книжечки, правий форзац якої містить безконтактний електронний носій – «чіп». 20 грудня 2016 року припинено прийом документів для оформлення паспортів без «чіпа» з інформацією про особу та її біометричних даних (відцифрованого обличчя, підпису та відбитків пальців особи).

Куди звернутись оформлення закордонного паспорта?

           До територіальних органів та територіальних підрозділів Державної міграційної служби;

           До центрів надання адміністративних послуг;

           До державного підприємства «Документ»;

           До закордонної дипломатичної установи (у разі постійного проживання або тимчасового перебування особи за кордоном).

У окремих випадках звернення можливе лише до територіального органу ДМС:

           Втрата або викрадення паспорта, потреба в обміні під час перебування в Україні особи, яка постійно проживає за кордоном.

           Якщо особа не може пересуватися самостійно або потребує термінового лікування.

           Оформлення документів для виїзду на постійне проживання усиновленої дитини.

Які необхідно зібрати документи?

1.         Паспорт громадянина України (для особи, яка досягла 14-річного віку);

2.         Свідоцтво про народження або документ, який підтверджує факт народження (якщо немає 14 років).

3.         Документ, який посвідчує особу законного представника, у разі подання документів законним представником, крім випадків, коли законним представником є один із батьків.

4.         Документи, які підтверджують сплату адміністративного збору.

5.         У разі оформлення паспорта для виїзду за кордон особі, яка не досягла 12-річного віку, або особі, яка не може пересуватися самостійно у зв’язку з тривалим розладом здоров’я, може бути подано одну кольорову фотокартку розміром 10-15 сантиметрів для внесення відцифрованого образу обличчя особи шляхом сканування.

При замовленні другого закордонного паспорта обов'язкова наявність раніше виданого закордонного паспорта або проїзного документа дитини (діючого, не діючого, на інше прізвище). Сканування відбитків пальців рук дітей здійснюється з 12 років за дозволом батьків (законних представників).

Хто може звернутись за оформленням паспорта для виїзду за кордон?

1.         Особа, яка досягла 16-річного віку, на підставі заяви-анкети, поданої нею особисто;

2.         Особа, яка не досягла 16-річного віку, на підставі заяви-анкети одного з батьків чи опікунів.

У разі відсутності другого з батьків під час подання документів така заява має бути нотаріально засвідчена перед поданням.

Якщо батьки не перебувають у шлюбі, оформлення, обмін та видача паспорта для виїзду за кордон здійснюється на підставі заяви-анкети того з них, з ким проживає дитина.

У разі оформлення паспорта дитини меншої 16 років, яка проживає з одним із батьків, а місцезнаходження другого з батьків невідоме, необхідно подати оригінал або засвідчену копію одного з документів:

           свідоцтва про смерть другого з батьків;

           рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків;

           рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутнім;

           рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним;

           довідки про реєстрацію місця проживання дитини разом з одним із батьків, який подає заяву-анкету;

           оригінал витягу з реєстру актів цивільного стану про народження із зазначенням відомостей про батька.

Заява від другого з батьків не вимагається, якщо він є іноземцем або особою без громадянства.

 

Скільки коштує оформлення паспорта для виїзду за кордон?

Залежить від строку виготовлення.

Не довше 20 днів – 557 грн 32 коп.

Не довше 7 днів – 810 грн 32 коп.

Не довше 3 днів (у зв’язку з нагальною потребою в лікуванні чи смертю родича, який проживав за кордоном) – 810 грн 32 коп.

Вартість оформлення паспорта для виїзду за кордон в закордонній дипломатичній установі становить від 20 до 250 доларів США.

 

Де забрати готовий паспорт?

Видача паспорта здійснюється тим самим органом, який прийняв документи.

Для отримання паспорта для виїзду за кордон пред’являється документ, що посвідчує особу.

Паспорт дитини до 12 років може бути виданий особі, уповноваженій на це законним представником на підставі довіреності, засвідченої в установленому порядку.

Паспорт для виїзду за кордон дитині від 12 до 16 років може бути виданий особі, уповноваженій на це законним представником на підставі довіреності за умови присутності особи, на ім’я якої оформлено паспорт для виїзду за кордон.

 

Чи є якісь особливі моменти, на які варто звернути увагу?

·        У випадку відсутності біометричного паспорта для виїзду за кордон дитині – громадянину України, необхідно оформити відповідну візу у представництві тієї країни, куди планується подорож.

З дітей віком до 18 років і дітей віком до 21 року, які перебувають на утриманні, плата за оброблення заяв про оформлення віз не стягується.

·        За наявності паспорта громадянина України або проїзного документа дитини дитина може перетинати кордон з Республікою Білорусь.

·        За наявності паспорта громадянина України з безконтактним електронним носієм або проїзного документа дитини дитина може перетинати кордон з Турецькою Республікою.

 

Коли доведеться отримувати новий паспорт?

Паспорт для виїзду за кордон оформляється на 4 роки особам, які не досягли 16-річного віку, і на 10 років особам, які досягли 16-річного віку.

 

***

Начальник Головного територіального управління юстиції у Сумській області Ірина СВИСТУН: «#ЧужихДітейНеБуває – підтверджено результатами спільної роботи».

Органи юстиції активно здійснюють великі обсяги роботи по виконанню закону, що в суспільстві отримав назву #ЧужихДітейНеБуває. Це справедлива назва, адже вона розкриває великий зміст: держава захищає дітей – своїх громадян, своє майбутнє, від нерадивих батьків, які роками ухилялися від сплати аліментів. І законодавство тривалий час було до них досить лояльним.  Проте спільною перемогою став Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів», який ввійшов у дію 6 лютого цього року.

З того дня при наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців (з моменту пред’явлення виконавчого документа на виконання), державний виконавець виносить вмотивовані постанови щодо обмежень боржника у правах.

Застосовуючи нові, ефективні методи впливу, державні виконавці підвищили ефективність роботи по стягненню аліментів. Факти, з якими зіткнулися  спеціалісти юстиції, вражають. Щоб не бути обмеженими у правах (обмеження виїзду за кордон, управління авто, користування зброєю та полюванні) нерадиві батьки за день знаходили реальні десятки тисяч гривень. 95 тисяч гривень сплатив боржник із Шостки,  79 тисяч –  неплатник з Конотопу, 65 тисяч  гривень сплатив своїй дитині батько з Охтирки  – це є  рекордні суми, якими боржники  повністю розраховувалися з аліментними боргами.

За час дії нововведень виконавцями області обмежено у праві виїзду за кордон більше 2000 злісних неплатників аліментів. Стільки ж винесено постанов про обмеження у праві керування транспортними засобами, полювання та користування зброєю.

До суду вже направлено більше 500 протоколів про притягнення боржників до адміністративної відповідальності.

Резонансними були рішення судів, за якими  боржники у Великій Писарівці, Краснопіллі, Охтирці та Сумах працювали на суспільно-корисних роботах, у тому числі й одна жінка-мати. І ось днями перші 2467, 86 гривень, зароблені на суспільно-корисних роботах, перераховані дітям.

У 2018 році на користь дітей на Сумщині стягнуто 30 мільйонів гривень – це вагомий результат по захисту прав дітей.

Кожного дня, постійною цілеспрямованою роботою державних виконавців і Регіонального штабу,  ми доводимо, що #ЧужихДітейНеБуває.

 

***

З БЕЗМЕЖНОЮ ВДЯЧНІСТЮ ЗА ВІДВАГУ:

ПОЄДНАЛИ СЕРЦЯ ВОЇНА ТА ЙОГО НАРЕЧЕНОЇ

 

Вдячність військовослужбовцям, які в цей нелегкий час захищають територіальну цілісність держави, виявляється в багатьох справах органів юстиції.

Особливо приємними серед них є весілля, коли поєднуються серця закоханих, перевірені випробуваннями. Таке весілля в черговий раз відбулося у Конотопі, де спеціалісти органів реєстрації створили нову родину. Свої долі поєднали військовослужбовець 58-ї окремої мотопіхотної бригади В’ячеслав, який днями повернувся після дев'ятимісячного виконання своїх обов’язків у зоні АТО та його кохана Дарина, яка з надією чекала на повернення свого героя.

Працівники юстиції Сумщини щиро вітають молоду родину і бажають, щоб їхнє кохання буде оберегом від всіх негараздів, а з мирного неба завжди сяє яскраве сонце.

 

#MinJust4U #ЯМП! #ЯМАЮПРАВО!#СКАЗАНО_ЗРОБЛЕНО #КОМАНДА

 

Перейти до вмісту