24 сесія 7 скликання (28.02.2018)

Про публічний звіт голови Конотопської районної державної адміністрації про виконання програми …

                                                                  Image                                                   

       КОНОТОПСЬКА РАЙОННА РАДА

СЬОМЕ СКЛИКАННЯ

ДВАДЦЯТЬ ЧЕТВЕРТА СЕСІЯ

РІШЕННЯ

Конотоп

28.02.2018

Про публічний звіт голови Конотопської районної державної адміністрації про виконання у 2017 році Програми економічного і соціального розвитку, районного бюджету і делегованих районною радою повноважень

 

          Заслухавши публічний звіт голови Конотопської районної державної адміністрації Горбенка Миколи Миколайовича про виконання у 2017 році Програми економічного і соціального розвитку, районного бюджету і делегованих районною радою повноважень, відповідно до Конституції України та керуючись статтею 34 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», статтею 72 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та наказом Національного Агентства України  з питань державної служби №227 від 20.12.2016 «Про затвердження Типового порядку проведення публічного звіту керівника органу виконавчої влади»,

          районна рада вирішила:

          1. Публічний звіт голови Конотопської районної державної адміністрації Горбенка Миколи Миколайовича про виконання у 2017 році Програми економічного і соціального розвитку, районного бюджету і делегованих районною радою повноважень взяти до відома.

 

Голова районної ради                                             А.В.Боярчук

 

Олійник 2 32 18

Надіслати: до протоколу – 2, постійним комісіям районної ради – 4, голові  Конотопської райдержадміністрації – 1.

Публічний звіт

голови Конотопської районної державної адміністрації

про виконання у 2017 році програми економічного і соціального  розвитку, районного бюджету і делегованих  районною радою повноважень

      

            Відповідно до  Закону України «Про державну службу» та на виконання Наказу Національного агентства України з питань державної служби від 20.12.2016  №277 «Про затвердження Типового порядку проведення публічного звіту керівника органу виконавчої влади», з метою належного інформування громадськості про підсумки діяльності  Конотопської районної державної адміністрації,  до вашої уваги надається звіт про проведену роботу у 2017 році.

Робота райдержадміністрації у звітному періоді була спрямована на забезпечення стабілізації економічного розвитку галузей господарського комплексу району, підвищенню рівня фінансово-бюджетної дисципліни, реалізації окремих соціальних питань та поліпшення соціального захисту населення.

З упевненістю можна сказати, що в цілому нам вдалося зробити багато важливих справ, забезпечити стабільну суспільно-політичну ситуацію в районі, вчасно і гідно реагувати на реформи, запропоновані державою.

Багатопланова організаторська робота районної державної адміністрації  постійно знаходила своє відображення в розпорядженнях районної державної адміністрації. Актуальні питання розвитку району розглядались на засіданнях колегії районної державної адміністрації, на нарадах із залученням начальників управлінь і відділів, селищного та сільських голів, депутатів районної ради, керівників підприємств, установ та представників громадських організацій району. Структурні підрозділи районної державної адміністрації працювали відповідно до перспективного, квартальних планів роботи районної державної адміністрації, що затверджувалися розпорядженнями голови районної державної адміністрації.

 

Організаційно-кадрові питання

Одним із напрямків роботи адміністрації було проведення засідань колегій районної державної адміністрації, нарад, які проводить голова районної державної адміністрації та перший заступник голови районної державної адміністрації.                       

У 2017 році проведено 14 засідань колегії Конотопської районної державної адміністрації, на яких розглянуто 30 питань, видано 29 розпоряджень та 1  доручення голови Конотопської районної державної адміністрації.

На засіданнях колегії розглядалися найбільш актуальні та важливі питання, які позитивно впливають на стан справ у сільськогосподарському комплексі, економічній та соціальній сферах району. Так, щоквартально розглядались питання про виконання програми економічного та соціального  розвитку району та районного бюджету, стану виконавської дисципліни та роботи із зверненнями громадян в управліннях, відділах районної державної адміністрації, виконавчих комітетах міської, селищної, сільських рад, виконання виконкомами місцевих рад делегованих повноважень органів виконавчої влади.

У   2017 році відбулося 29 апаратних нарад, які проводив  голова районної державної адміністрації та перший заступник голови районної державної адміністрації за участю  керівників управлінь, відділів  районної державної адміністрації, районних служб,  міського, селищного, сільських голів, керівників підприємств, установ, організацій району.

Протягом звітного періоду головою районної державної адміністрації                           та першим заступником голови районної державної адміністрації щоденно проводились апаратні наради із заступниками голови та керівником апарату районної державної адміністрації. Відповідно до функцій і повноважень, заступниками голови, керівником апарату районної державної адміністрації регулярно проводилися наради з керівниками управлінь, відділів районної державної адміністрації, підприємств, районних служб для оперативного вирішення питань, порушених на апаратних нарадах, а також з питань, що передбачені планом роботи на  2017 рік.

У   районі розвивалися різні сфери та галузі господарства відповідно до діючих   районних  цільових  Програм. 

Приділялась певна увага питанням вдосконалення системи роботи виконавчих комітетів місцевих рад. Управліннями, відділами районної державної адміністрації надавалась практична, методична, консультативна допомога виконавчим комітетам селищної, сільських рад.                

Проведені навчання з керівниками та спеціалістами управлінь, відділів, апарату районної державної адміністрації та секретарями виконавчих  комітетів місцевих рад з питань: передачі повноважень у сфері реєстрації місця проживання фізичних осіб,   передачі відомостей Державного реєстру виборців для створення реєстру територіальних громад,   вчинення нотаріальних дій посадовими особами місцевих рад, роз’яснень питань можливості вчинення нотаріальних дій органами місцевого самоврядування в населених пунктах, які мають статус селищ міського типу, подачі відомостей про найменування нових та перейменування вулиць,   особливостей електронного декларування посадовим особами місцевого самоврядування,  механізму надання субсидій та ін.

З метою оперативного вирішення соціально-економічних та суспільно-політичних питань, на виконання вимог Президента України, Кабінету Міністрів України, голови обласної державної адміністрації та за власної ініціативи             головою районної державної адміністрації у 2017 році видано 813 розпо­ряджень голови районної державної адміністрації, із них: 433 – по основній діяльності,          155 – по особовому складу, 206 – по відрядженням та відпусткам. Більшість із них спрямовані на вирішення організаційно-кадрових питань,  питань ефективного використання землі, соціального захисту населення, освіти, фінансово-бюджетних.

Районна державна адміністрація вживає відповідних заходів для якісного підбору та ефективного використання кадрового потенціалу в апараті та структурних підрозділах районної державної адміністрації, здійснює контроль  за дотриманням законодавства України про державну службу.

Аналіз роботи із зверненнями громадян засвідчив, що у 2017 році                  збільшилась загальна кількість звернень громадян (555 проти 489). Кількість письмових звернень громадян у порівнянні з 2016 роком зменшилась  (236 проти 250). Крім цього збільшилась кількість порушених у зверненнях питань (з 616 проти 504). Кількість звернень, що надійшли з Урядової  „гарячої лінії” – 166 у 2016 році -249).

Найбільш популярною тематикою звернень соціального характеру були звернення, які стосуються питань нарахування та виплати субсидій (93% всіх звернень на Урядову „гарячу лінію”) та надання матеріальної допомоги.

На “гарячу лінію” у 2017 році до голови та заступників голови Конотопської  районної державної адміністрації надійшло 88 звернень. Кількість колективних звернень зменшилась у порівнянні з аналогічним періодом 2016 року з 20 проти 25.

Збільшилась кількість листів від громадян адресованих до органів вищого рівня  (12 проти 11).   

Найбільша кількість звернень надійшла від жителів Дубов”язівської селищної ради – 279, Бочечківської сільської ради – 309, Малосамбірської сільської ради  – 253, Пекарівської сільської ради – 223, Кузьківської сільської ради -128 та інші.

Протягом  2017 року проведено 12 засідань постійно-діючої комісії  з питань розгляду звернень громадян. На засіданнях комісії розглядалися питання                                та проблеми громадян, якими найчастіше переймається населення районну.

 

СТАН  ВИКОНАННЯ ПОВНОВАЖЕНЬ  ЩОДО СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ РАЙОНУ

 

Взаємодія з органами місцевого самоврядування

Передбачене законом делегування повноважень є одним із шляхів зміцнення довіри між органами виконавчої влади та місцевого самоврядування і направлене                на посилення спільної відповідальності за стан справ на підвідомчій території.

Районна державна адміністрація  здійснює свої повноваження в тісній співпраці з районною радою. Відбуваються наради за участю керівництва Конотопської районної державної адміністрації та Конотопської районної ради, на яких розглядаються питання спільних дій щодо розв’язання проблем в усіх сферах життя району.

Конотопська районна державна адміністрація сприяє виконавчим комітетам місцевих рад у здійсненні ними повноважень місцевого самоврядування, зокрема, у вирішенні питань економічного, соціального та культурного розвитку відповідних територій, зміцнення матеріальної та фінансової бази місцевого самоврядування, контролю виконання даних їм законами повноважень органів виконавчої влади, розглядає та враховує у своїй діяльності пропозиції депутатів, органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб.

Одним з пріоритетних напрямків діяльності по вирішенню завдань соціального та економічного розвитку району є налагодження відносин і зміцнення взаємодії з органами місцевого самоврядування та робота в режимі відкритості і тісної взаємодії з населенням.

На сторінках районної газети “Сільські горизонти”, офіційному веб-сайті районної державної адміністрації населення інформується про форми та методи роботи районної державної адміністрації, виконавчих комітетів місцевих рад та окремих трудових колективів, про видані  головою Конотопської районної державної адміністрації розпорядження.

На засіданнях комісій, робочих груп, рад, які проводяться головою районної державної адміністрації та його заступниками, керівником апарату районної державної адміністрації приділяється увага роботі органів місцевого самоврядування щодо підвищення ефективності та якості роботи підприємств агропромислового комплексу, практиці роботи по формуванню місцевого бюджету, проведення екологічних заходів тощо.

Значна увага приділяється взаємодії районної державної адміністрації                      та органів місцевого самоврядування у такій важливій сфері, як вирішення соціальних питань.

Створено всі необхідні умови щодо вчасного отримання пенсій та інших соціальних допомог. Організовано проведення виїзних приймальних днів працівниками управління Пенсійного фонду України у районі в населених пунктах району. У свою чергу органи місцевого самоврядування забезпечують цей контингент населення, як матеріальною так і моральною допомогою, виходячи із наявних ресурсів.  

Дієва допомога у виконанні делегованих повноважень відчувається з боку районної ради та виконавчих комітетів місцевих рад району, депутатів усіх рівнів.

Завдяки конкретним діям районної державної адміністрації з реалізації виконання делегованих їй районною радою повноважень вдалося зробити чимало,        але ще більше потрібно здійснити для забезпечення економічного зростання                               та  підвищення рівня життя населення району.

 

Демографічна ситуація в районі

На території району знаходиться 83 населені пункти. Станом на 1 грудня                 2017 року на території району проживало 28,0 тис. осіб. Упродовж січня – листопада 2017 року  чисельність наявного населення зменшилася на 481 особу.

Зменшення  населення району відбулося як за рахунок природного скорочення на 460 осіб, так і міграційного – на 21 особу. 

В районі продовжує реалізуватися реформа з децентралізації влади. Відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», Методики формування спроможних територіальних громад та проекту Перспективного плану формування спроможних територіальних громад Сумської області, затвердженого рішенням обласної ради 7 скликання від 07.10.2016 року (зі змінами від 15.09.2017 та 24.11.2017), на принципах добровільності, економічної ефективності та відповідальності у межах Конотопського району у 2017 році створено 2 об’єднані територіальні громади: Бочечківську та Дубов»язівську. Площа об’єднаних територіальних громад становить 591,9 кв. км, чисельність населення – 10452 особи.

Відповідно до Постанови Центральної виборчої комісії від 24 січня 2017 року №6 у Бочечківській сільській об’єднаній територіальній громаді 30 квітня 2017 року  відбулись перші вибори депутатів сільської ради та сільського голови.

Згідно з  Постановою ЦВК від 18.08.2017 №164 у Дубов`язівській об’єднаній територіальній громаді 29 жовтня 2017 року  відбулись перші вибори депутатів селищної ради та селищного голови.

У новостворених громадах відбулись перші сесії відповідно до чинного законодавства.

Керівництвом Конотопської районної державної адміністрації та  Конотопської районної ради проводяться наради, співбесіди з активом новостворених об’єднаних територіальних громад, надається практична та методична допомога щодо діяльності та розвитку громад.

Попівською сільською радою також розпочато процедуру добровільного об’єднання територіальних громад. Суміжними громадами надано згоду на добровільне об’єднання у Попівську територіальну громаду з адміністративним центром в с. Попівка.

 

Стан виконання районної програми економічного та соціального розвитку

Головним програмним документом, що визначає основні напрями та прогнозні характеристики розвитку господарського комплексу, соціальної та гуманітарної сфер району, є щорічна програма економічного та соціального  розвитку.

Заходи програми спрямовані на забезпечення стабільного функціонування господарського комплексу, соціальної і гуманітарної сфер, покращення добробуту жителів району.

Діяльність органів виконавчої влади в 2017 році була основою для успішного виконання завдань соціально-економічного розвитку району, що сприяло стабільному соціально – економічному та суспільно-політичному життю  громади Конотопщини.

 

Промисловість та  транспорт

Із промислових підприємств звітуючого кола основними є: ДП „Конотопське лісове господарство, ПП Хлібозавод „Дубов`язівський та ДП „Попівський експериментальний завод”.

 За  даними промислових підприємств обсяг реалізованої промислової продукції (товарів, послуг) у відпускних цінах виробника за січень – грудень 2017року склав 72,2 млн. грн., що становить 132,9 відсотка до показника за відповідний період 2016 року. Підвищення обсягів пояснюється відновленням робот ДП «Попівський експериментальний завод».

            Основне промислове підприємство району, ПП «Хлібзавод «Дубов’язівський», виробляє більше 60% промислової продукції.

            Питома вага району в обласному обсязі реалізованої промислової продукції складає 0,2%.

Для задоволення потреб населення у безпечних та якісних послугах пасажирських перевезень у районі функціонує 16 автобусних маршрутів, 12 з яких обслуговує юридична особа – приватне підприємство „Корунд – С” та 4 маршрути –  2 підприємці – фізичні особи.

На приміських автобусних маршрутах загального користування сполученням між населеними пунктами Конотопського району організатором перевезень є Сумська обласна державна адміністрація. Визначення перевізників на приміських та міжміських автобусних маршрутах, що не виходять за територію області, здійснюється на конкурсних засадах.

З урахуванням періоду року та пасажиропотоку на приміському сполученні затверджено літні (з 25 квітня по 31 жовтня) та зимові (з 1 листопада по 24 квітня) розклади руху автобусів.

     У районі забезпечено виконання районної програми  здійснення компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян, які згідно із законодавством мають на це право, автомобільним транспортом на автобусних маршрутах загального користування на 2017 рік, на реалізацію заходів якої з районного бюджету профінансовано 910,2 тис. грн.

 

Споживчий ринок

За оперативними даними загальний обсяг роздрібного товарообороту в районі у 2017 році склав 17,7 млн. грн, що на 4,7% більше, ніж у 2016 році.

У сфері торгівельного обслуговування в районі діє 144 підприємства торгівлі,                 із них 127 (88,2 відсотка) у сільській місцевості; 10 підприємств ресторанного господарства, із них 9 (90 відсотків) у сільській місцевості, та 6 підприємств                       по наданню побутових послуг, із них 3 (50 відсотків) у сільській місцевості.

Крім того, на території Конотопського району соціальні послуги, особливо побутового характеру, надають відділення  територіального центру соціального обслуговування та надання соціальних послуг Конотопського району. У 2017 році розширено мережу відділень в населених пунктах району. Пенсіонери та одинокі непрацездатні громадяни отримують послуги в селах Попівка, Соснівка, Дептівка, Великий Самбір, Кошари, Козацьке, Салтикове, В`язове, Красне.

Протягом 2017 року в районі відновило роботу 1 підприємство роздрібної торгівлі та припинило роботу 6 закладів торгівлі, 1 заклад ресторанного господарства.

З метою насичення споживчого ринку продуктами харчування за низькими цінами в районному центрі протягом 2017 року постійно проводились ярмаркові заходи за участю товаровиробників тваринницької та рослинницької продукції.

 

Розвиток малого підприємництва

Станом на 01 січня 2018 року у районі зареєстровано 438 осіб, із них 87 юридичних осіб та 351 фізична особа. У секторі малого та середнього бізнесу зайнято 2469 осіб.

Програмою розвитку малого та середнього підприємництва в Конотопському районі на 2017-2020 роки на 2017 рік передбачено кошти з  районного бюджету в сумі 400,0 тис. грн. для надання суб’єктам малого підприємництва часткової компенсації сплачених відсотків за кредитами, отриманими у державних банківських установах, для розвитку підприємницької діяльності за пріоритетними для Конотопського району напрямками відповідно до Правил надання часткової компенсації сплачених відсотків за кредитами, отриманими суб’єктами малого підприємництва у державних банківських установах. У зв’язку з тим, що до Конотопської районної державної адміністрації проектів (ініціативи)  від суб’єктів підприємництва Конотопського району щодо отримання часткової компенсації сплачених відсотків за кредитами не надходило, кошти не виділялись.

Конотопською районною державною адміністрацією проводиться постійна організаторська робота серед населення та сільських голів з питання створення та діяльності сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів. Сільським головам на нарадах роз’яснюється переваги  реалізації сільськогосподарської продукції через кооперативи; проводиться робота по уточненню потреби у створенні сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів.

З метою поліпшення бізнес-клімату та впровадження процесів дерегуляції, упорядкування та спрощення системи надання адміністративних послуг у районі працює центр надання таких послуг. Протягом  2017 року через Центр надано               4618 адміністративних послуг.

Крім цього, у районі працює рада підприємців при Конотопській райдержадміністрації, на засіданнях якої розглядаються питання розвитку підприємництва на території району та надання допомоги суб’єктам підприємницької діяльності органами  виконавчої влади району.

 

Інвестиційна діяльність

Конотопський район  – аграрний  і за останні роки він став більш привабливий, про що свідчить зростання інвестицій у сільське господарство. Так у 2015 році інвестовано в розвиток сільського господарства – 206,4 млн. грн. у 2016 році –                296,2 млн. грн., у 2017році  – 209 млн. грн.. Переважна більшість коштів в 2017 році  інвестувалась в придбання нової високопродуктивної техніки, що становить більше 165 млн. грн., або 79 відсотків від загального обсягу інвестицій.

У 2017 році підприємствами району  придбано 65 одиниць.  нової високопродуктивної техніки. З них 7 зернозбиральних комбайнів, 16 тракторів,                    7 сівалок  і інших високопродуктивних машин іноземного виробництва, завдяки яким стало можливим впроваджувати у виробництво передові технології.

Новітня техніка, яка застосовується на полях, допомагає не тільки  виростити високий урожай сільськогосподарських культур, а й зібрати його без втрат. Для доробки та зберігання врожаю побудовані сучасні сушарки та ангари, працює                     3 елеватори. У 2017 році проведено встановлення нового технологічного обладнання та системи комплексної автоматизації технологічних процесів в                                       ТОВ «Дубов»язівський елеватор».

Сільськогосподарськими підприємствами побудовані 4 зерносушильні комплекси, два ангари для зберігання зерна потужністю 8 тис. тонн, в ПСП АФ «Обрій сад» встановлене додаткове обладнання для покращення збереження фруктів, введено в дію 2 гектари крапельного зрошення в ПСП  «Мир», побудовано нову сучасну майстерню по ремонту сільгосптехніки в ТОВ «Вітчизна», проведено реконструкцію молочно – товарної ферми в селі Бочечки.

Крім того, в звітному періоді за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку на реалізацію двох інвестиційних проектів використано 1986,0 тис. грн.

За рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій  Конотопському району у 2017 році надійшли кошти  на загальну суму                           8012,7 тис. грн., з них на реалізацію 4 інвестиційних проектів – 2312,0 тис. грн.

 

Енергозабезпечення та енергозбереження

На виконання заходів щодо скорочення енергоспоживання та впровадження енергозберігаючих технологій, розвитку нетрадиційних і відновлювальних джерел енергії у 2017 році в медичних закладах району придбано та замінено двері і вікна на загальну суму 31,0 тис. грн.; твердопаливні котли на суму 100,0 тис. грн.; (Курилівська АЗПСМ, Кузьківський ФП, Сахнівський ФАП); проведено реконструкцію системи опалення Дубов’язівської АЗПСМ на суму 194,9 тис. грн. (заміна твердопаливного котла);

В закладах освіти проведено капітальний ремонт системи опалення – заміну твердопаливного котла в Попівському НВК „ЗОШ І-ІІ ступенів – ДНЗ” на суму 371,6 тис. грн., поточний ремонт системи опалення Шевченківського НВК на суму 216,9 тис. грн., поточний ремонт покрівлі закладу та газових котлів у Тулущанському НВК на загальну суму 70,0 тис. грн. та поточні ремонти по заміні вікон на загальну суму 1819,1 тис. грн. у Курилівському,  Салтиківському, Тернівському, Тулущанському, В.Самбірському, Шаповалівському, Юрівському, Гружчанському  та Попівському навчально-виховних комплексах.

У Дубов’язівському сільському будинку культури проведено капітальний ремонт системи опалення на суму 340,0 тис. грн.

 

Житлово-комунальне господарство та будівництво

  На території Конотопського району станом на 1 січня 2018 року налічується 61 водонапірна башта, з них перебувають у комунальній власності – 9, інші знаходяться на балансі місцевих агропідприємств або обслуговуючих кооперативів. Загальна довжина водопровідних мереж по всіх населених пунктах  складає –       209,9 км. Мережі перебувають на балансі обслуговуючих кооперативів. Спеціалізованих підприємств, що здійснюють надання послуг з водопостачання та водовідведення на території району немає. Тарифи на надані послуги по водопостачанню затверджуються самостійно кооперативами. Утримання та обслуговування мереж здійснює населення самостійно, за рахунок власних коштів.

 В 2017 році завершено будівництво водопровідних мереж в селах  Сахни     (8,6 км/1275,9 тис. грн.) та Попівка (12,9 км/3499,1 тис. грн.). Будівництво виконувалось за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку (с. Сахни – 800,0 тис. грн., с. Попівка в 2016 році – 1269,9 тис. грн.), субвенції з державного бюджету (с. Попівка, 2017 рік – 1000,0 тис. грн.), коштів районного (200,0 тис. грн. – с. Сахни та 200,0 тис. грн. – с. Попівка) та місцевого бюджетів (131,6 тис. грн. – с.Сахни; 250,0 тис. грн. у 2016 році та 779,2 тис. грн. у 2017 році в с. Попівка), коштів населення. Також підприємством  ТОВ «Біолат» було надано фінансову допомогу в сумі   65,0 тис. грн. для проведення ремонту свердловини в с. Сахни.

Загалом протягом 2010-2017 років збудовано 157,6 кілометрів нових мереж. На 2018 рік заплановано будівництво водопроводу в с. Козацьке. Загальна вартість будівельних робіт – 1499,9 тис. грн., очікувані джерела фінансування – 800,0 тис. грн. – кошти ДФРР, 200,0 тис. грн. – районний бюджет, 200,0 тис. грн. – місцевий бюджет, 299,9 тис. грн. – кошти громади   с. Козацьке.

            У 2017 році виконано розроблення схеми планування території Конотопського району – 310,0 тис. грн. Виконано обстеження території району, комплексна оцінка території, розроблення стратегії розвитку району, функціональне зонування території району, розроблення прогнозу соціально-економічного розвитку району; оформлено пояснювальну записку та графічні матеріали. У 2018 році буде виконана державна експертиза містобудівної документації – схеми планування території Конотопського району.

Сума коштів, передбачена районною цільовою  програмою з розроблення схеми планування території Конотопського району на 2016-2018 роки, затверджена  рішенням Конотопської районної ради від 22.12.2017, складає 639,6 тис. грн., в тому числі на 2016 рік – 260,0 тис. грн., на 2017 рік – 310,0 тис. грн., на 2018 рік –            69,6 тис. грн.

На території району постійно проводиться робота щодо належного утримання   доріг, автопавільйонів та придорожніх територій.

Філією «Конотопський райавтодор» на території району обслуговується              453,1 км доріг з твердим покриттям, протягом 2017 року виконано експлуатаційне утримання державних доріг на суму 17,0 млн. грн.; експлуатаційне утримання місцевих доріг – 6,6 млн. грн. Крім того, встановлено 303 дорожніх знаки на загальну суму 403,5 тис. грн.

            Станом на 1 січня 2018 року Дубов”язівською селищною та сільськими радами району на поточний та капітальний ремонт доріг комунальної власності використано 6,2 млн. грн. з місцевих бюджетів.

Також за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку виконані роботи з капітального ремонту дороги по вул. Набережна в с. Козацьке. Загальна вартість робіт – 1318,0 тис. грн., в тому числі ДФРР – 1186,0 тис. грн., місцевий бюджет – 132,0 тис. грн. За рахунок субвенції з державного бюджету на соціально-економічний розвиток окремих територій виконано капітальний ремонт дороги по вул. Тракторна в с. Бочечки Конотопського району. Загальна вартість робіт –               505,0 тис. грн.

З метою дотримання належного санітарного стану населених пунктів Конотопського району в 2017 році здійснювалась ліквідація несанкціонованих сміттєзвалищ та вивезення ТПВ. Так, на ці заходи було використано 33,4 тис. грн. Дубов’язівською селищною радою, 0,2 тис. грн. – Мельняською та 12,6 тис. грн. – Кузьківською сільськими радами. Утилізація твердих побутових відходів здійснюється на існуючий полігон утилізації ТПВ, який знаходиться на території Вирівської сільської ради. Орендарем даного полігону є ТОВ КП «Флора». Площа полігону – 4 га, станом на 1 січня 2018 року полігон потребує паспортизації та рекультивації, оскільки працює зі значним перевантаженням.

 

Використання землі, природних ресурсів

Земельний фонд Конотопського району складає 166,665 тис. га, або 7 відсотків від загальної площі Сумської області.

Станом на 1 січня 2018 року відповідно до цільового використання                                 у структурі земельного фонду району сільськогосподарські землі займають                         132,1 тис. га (або 79,3 відсотка до загальної площі), із них: сільськогосподарські угіддя – 129,0 тис. га (97,6 відсотка); ліси та інші лісовкриті площі – 22,2 тис. га; забудовані землі – 4,4 тис. га; під водою – 3,1тис. га; заболочені землі – 4,7 тис. га; відкриті землі – 0,2 тис. га.

На території району проведено паювання земель 31 сільськогосподарських підприємств, за результатами якого 20,7 тис. осіб набули право на земельну частку (пай), на загальній площі 80,0 тис. га, в тому числі ріллі –  62,6 тис. га.

Правом на безоплатну приватизацію земельних ділянок станом на 1 січня 2018 року скористались 26,9 тис. громадян (91,5 відсотка). Приватизовано 49545 земельних ділянок на площу 14,2 тис. га.  

Із загальної площі земель, що використовують фермерські господарства, перебуває: у постійному користуванні – 1326,8 га; у власності – 238,7 га; в оренді – 3375,3 га.

Станом на 1 січня 2018 року 20759 громадян отримали земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства на площу 12,3тис.га, у тому числі 2200 працівників соціальної сфери.

На території району на 1 січня 2018 року укладено 282 договори оренди на землі несільськогосподарського призначення на загальну площу 370,26 га, орендна плата яких складає 3,4 млн. грн. в рік, що становить 7 % від середньої нормативної грошової оцінки землі, із них на землі під господарськими будівлями та дворами укладено 39 договорів оренди землі на загальну площу 199,4 га, орендна плата яких складає 833,5 тис. грн. в рік, що становить 3,7 % від середньої нормативної грошової оцінки землі, на землі водного фонду укладено 6 договорів оренди на площу 89,9 га з річним розміром орендної плати 83,5 тис. грн. в рік, що складає  7,6%  від середньої нормативної грошової оцінки землі.

Станом на 1 січня 2018 на території Конотопського району заключено                         164 договори оренди на землі державної власності сільськогосподарського призначення на загальній площі 5713,4 га з середньою річною ставкою орендної плати 8,0 %. Із загальної площі заключних договорів оренди в 2017 році проведено земельні торги з продажу прав оренди на 12 земельних ділянок державної власності сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на загальну площу 393,7 га. За результатами проведення земельних торгів до місцевого бюджету надійшло 1123,8 тис. грн. Середній розмір орендної плати складає 31,2% від нормативної грошової оцінки, і як наслідок прослідковується тенденція до збільшення орендної плати за землі державної власності сільськогосподарського призначення в результаті проведення земельних торгів.

Окрім цього, на території Конотопського району сформовано перелік із 42 вільних земельних ділянок державної власності сільськогосподарського призначення, які можливо відчужувати окремими лотами на конкурентних засадах на загальну площу 876,8 га.

              Постійно проводяться роботи по забезпеченню учасників АТО земельними ділянками для ведення особистого селянського господарства та ведення індивідуального садівництва. Так, на території району із 1018 військовозобов’язаних, які отримали посвідчення учасників бойових дій, забезпечено земельними ділянками 572 особи, в т.ч. для ведення ОСГ – 549 та для індивідуального садівництва – 23. Крім цього, додатково подано пропозиції по земельним ділянкам, які можливо зарезервувати для подальшої передачі учасникам АТО на загальну площу 454,5 га.

З метою раціонального та ефективного використання природних ресурсів та охорони навколишнього середовища, водних об’єктів   у  2017  році  реалізовано наступні заходи:

– проведено роботи з благоустрою та поліпшення технічного стану водойм в селах Попівка (32,5 тис. грн. – місцевий бюджет) та В’язове  (402,6 тис. грн., з них  310,0 – обласний бюджет, 92,6 – місцевий бюджет). Також,  проведені роботи з капітального ремонту для поліпшення технічного стану гідроспоруди та дамби ставу №1 у с. Шпотівка Конотопського району (625,8 тис. грн. – обласний бюджет), очищення ставку в с. Сім’янівка  (80,4 тис. грн. з місцевого бюджету), та благоустрій водойми в с. Вирівка (19,8 тис. грн. з місцевого бюджету).

Також з метою розширення екомережі населених пунктів проводились заходи з озеленення, а саме – придбання саджанців (В’язівська сільська рада – 18,3 тис. грн., Пекарівська  – 2,3 тис. грн., Шевченківська – 3,4 тис. грн.)

    

Сільське господарство

Агропромисловий комплекс Конотопського району налічує 39 сільсько-господарських підприємств та 57 фермерських господарств. Площа ріллі в користуванні сільськогосподарських підприємств та фермерських господарств                   76,8 тис. га. В аграрному секторі району працює більше 1,5 тис. працівників. Середньомісячна зарплата по району за 2017 рік становить 6254 грн. У зв’язку з підвищенням мінімальної заробітної плати середньомісячна зарплата в аграрному секторі району зросла в порівнянні з 2016 роком на 59%.

Аграрний сектор економіки району повністю забезпечує формування необхідних продовольчих  та сировинних ресурсів.

За даними сільгосппідприємств валовий збір зернових культур у 2017 році склав 273,7 тис. тонн,  в тому числі кукурудзи – 169 тис. тонн, озимої пшениці                 86,5 тис. тонн, соняшнику 47,2 тис. тонн, сої – 180,2 тис. тонн, цукрового буряку –    13,4 тис. тонн, ріпаку – 4,8 тис. тонн.  У порівнянні з відповідним періодом 2016 року зросло виробництво озимої пшениці, цукрового буряку, ріпаку. Виробництво соняшнику залишилось на рівні 2016 року. Зменшилось виробництво сої та кукурудзи.

Головними факторами, які впливають на валове виробництво сільськогосподарських культур являється урожайність. Завдяки впровадженню прогресивних технологій та сприятливим погодним умовам підприємства району отримали приріст урожайності по ранніх зернових культурах. Урожайність озимої пшениці зросла в порівнянні з попереднім роком на 12,6 ц/га, озимого жита на                12,9 ц/га, ячменю ярого на 10,9 ц/га, овса на 6,9 ц/га. По району середня урожайність озимої пшениці склала 62,4 ц/га. За цим показником район займає  І місце по області. Середньообласний показник 53,2 ц/га. Найвищу урожайність по озимій пшениці отримали у ТОВ АФ «Козацька» близько 90 ц/га, більше 70 ц/га – у ТОВ «Ремавтокомплектсервіс». Урожайність ячменю ярого по району склала      45,7 ц/га. Це шосте місце по області. В середньому по області урожайність ячменю  41,2 ц/га. Більше 78 ц/га отримали урожайність у ТОВ «Юрівка».  Ріпаку озимого отримали по  39,5 ц/га, четверте місце по області. У ТОВ Ремавтокомплектсервіс» урожайність ріпака близько 51 ц/га. 

На пізні культури вплив мали природні фактори і тому урожайність пізніх культур дещо нижча ніж у 2016 році. Це стосується кукурудзи, соняшнику сої, гречки. Урожайність кукурудзи на зерно 80 ц/га. Це 4 місце по області. Урожайність соняшнику на рівні середньо обласного показника 25,1 ц/га. Урожайність гречки у 2017 році 10,7 ц/га, що менше показника 2016 року на 1,6 ц/га і нижче середньообласного показника.

Продовжує розвиватись галузь садівництва. Садівничими підприємствами району зібрано урожай плодів та ягід 755 тонн, що більше показника 2016 року на  482 тонни.

Аналіз галузі рослинництва показує, що підприємства за останні роки досягли значного підвищення урожайності сільськогосподарських культур, але враховуючі обласні показники можна сказати, що ще є можливості  для підвищення урожайності сільськогосподарських культур.

Станом на 1 січня 2018 року в районі утримувалось у 14 сільськогосподарських підприємств 12060 голів великої рогатої худоби та 3786 голів – у господарствах населення. З них корів відповідно 4707 голів, у населення – 3161 голова корів. По поголів’ю великої рогатої худоби в тому числі корів район займає 1 місце по області.

Свинопоголів’я в районі налічує 849 голів у сільгосппідприємствах та                     5,9 тис. голів у господарствах населення. Протягом 2017 року поголів'я свиней збільшилось на 176 голів. Захворювання на африканську чуму, яка є в Україні не сприяє значному зростанню галузі свинарства.

Незначними темпами, але зростає поголів’я овець. На 1 01.2018 року у підприємствах району утримувалось  760 голів овець. Більше 600 голів їх утримує ТОВ «Харчовик». На подвір’ях населення  утримувалось 336 голів овець та  890 голів кіз.

Єдине в районі підприємство ТОВ «Колос Агротрейд» утримує  більше                 70,5 тис. голів птиці.

Найбільш рентабельною галуззю тваринництва є виробництво молока.  З року в рік підприємства району збільшують його виробництво. У 2017 році виробництво молока зросло на  516 тонн і склало 29,9 тис. тонн. Зростання виробництва відбулося за рахунок зростання продуктивності корів.

 У 2017 році надій на корову зріс  на 115 кг і склав 5765 кг, а у ТОВ «Вітчизна» надій на корову перевищив 8,6 тонн, ТОВ АФ «Козацька» 7,7 тонн.

Підприємства району у 2017 році  виростили 1770 тонн м’яса. Приріст  великої рогатої худоби склав 567 грам (збільшився на 12 грам до показника 2016 року).

У 2017 році  реалізовано 1994 тонни  худоби та птиці (на забій у живій вазі), що на 110 тонн  ( 5,2 %)  менше  показника 2016  року.

Завдячуючи зростанню виробництва, сільськогосподарські підприємства району мали змогу надавати фінансову підтримку розвитку району, сплатити достатньо високий розмір орендної плати за використання земельних паїв.

За 2017 рік підприємства агропромислового комплексу району надали територіальним громадам фінансову допомогу  на суму більше 3,5 млн. гривень, що становить 51,2 грн. на 1 га орендованої ріллі. Частина коштів поступали на спецрахунки сільських рад і громади використовували їх на свої потреби. У 2017 році сільгосппідприємства виділили кошти в розмірі 689,9 тис. грн. для придбання апарату УЗІ для дитячої лікарні. Виділялись кошти на благоустрій населених пунктів, розчищення снігу на дорогах.           

У 2017 році підприємства району підвищили розмір орендної плати за використання  земельних паїв, що позитивно вплинуло на зростання матеріального стану орендодавців та збільшення надходжень до бюджету у формі прибуткового податку. Середній по району розмір орендної плати за земельні паї у 2017 році зріс до 9,8% від грошової оцінки землі, що значно вище середньо обласного, розмір якого 8,1%. Найбільший відсоток 10% сплатили 19 господарств району.

 

Фінанси та бюджет

Бюджет району за власними та закріпленими доходами загального фонду  на 2017 рік, затверджений  з урахуванням внесених змін станом на 01.01.2018 року у сумі 94236,5 тис. грн., що більше порівняно з фактичними надходженнями 2016 року на 27,6%. Виконання доходів загального фонду бюджету Конотопського району за 2017 рік склало  107,7 %, отримано 101525,3 тис. грн., що на 7288,7 тис. грн. більше ніж передбачено планом. Порівняно з  2016 роком надійшло більше доходів загального фонду  на 27652,4 тис. грн. (+37,4%).

Основними бюджетоутворюючими джерелами є податок на доходи фізичних осіб, плата за землю та єдиний податок, що сплачується сільськогосподарськими товаровиробниками, питома вага яких у загальній сумі надходжень складає  89,3% .

Виконання річного плану   по податку на доходи фізичних осіб складає                104,9 %. Порівняно з  надходженнями відповідного періоду минулого року  податок зріс у 1,5 рази. Ріст зумовлений  збільшенням  суми оподатковуваного доходу, що виплачується у вигляді заробітної плати,  сплатою орендної плати за оренду земельних паїв за минулий рік; виплатою орендної плати  у поточному році за збільшеними до 8-10% ставками, а також у зв’язку з виплатою окремими підприємствами дивідендів та премії за 2016 рік  і поточний рік та відповідного податку з даних доходів. 

Найбільшу питому вагу 72,6%  в загальній сумі даного податку займають платежі галузей сільського та лісового господарства, з них: ТОВ "Вітчизна" сплачено  до бюджету району податку на доходи фізичних осіб 7719,7 тис. грн. (14,9% в загальній сумі надходження даного податку); ТОВ "Біо Лат" – 4893,0 тис. грн. (9,4%); ТОВ АФ "Козацька"-4843,7 тис. грн. (9,3%); ДП «Конотопське лісове господарство»-3054,3 тис. грн. (5,9%) .  Зазначеними платниками сплачено 39,5 % в загальній сумі податку на доходи та 54,5% по галузі.

Бюджетними установами сплачено до бюджету податку на доходи 15,1 % в загальній сумі , з них  надходження від галузі освіти – 4144,5 тис. грн., або 8,0% в загальній сумі надходження податку.

Підприємствами переробної промисловості сплачено 5,4 % податку на доходи в загальній сумі.

Платниками інших галузей народного господарства  та фізичними особами сплачено  в цілому  6,9 % податку.

По платі за землю надходження зросли порівняно з відповідним періодом минулого року на 5156,6 тис. грн.(на 28,3 %)  в зв’язку із індексацією грошової оцінки земель несільськогосподарського призначення, та сплатою орендної плати за новими договорами укладеними протягом 2016 та 2017  років, в тому числі за проведеними у серпні та жовтні  2017 року аукціонами.

Єдиного податку від сільськогосподарських товаровиробників надійшло до бюджету району 15346,5 або на 13,8% більше порівняно з відповідним періодом минулого року в зв’язку з ростом ставки оподаткування у 2017 році, індексацією грошової оцінки землі на 112,4 % (рівень росту споживчих цін за 2016 рік) та переходом платників на поквартальну сплату .У поточному році даний податок надходить до місцевих бюджетів у відрахуваннях 86% .

Крім того значний ріст у 2017 році відзначено по податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки (в 3,2 рази) в зв’язку із зростанням мінімальної заробітної плати та ставок оподаткування, затверджених органами місцевого самоврядування.

Отримано трансфертів з державного бюджету, де з них: базової дотації –  3419,9 тис. грн.; стабілізаційної дотації – 200,0 тис. грн.; додаткової дотації на утримання закладів освіти та охорони здоров’я – 16472,5 тис. грн.; медичної субвенції – 11130,5 тис. грн.; освітньої субвенції – 31844,8 тис. грн.; соціальних субвенцій – 98467,6 тис. грн.; субвенцій на соціально-економічний розвиток – 4851,4 тис. грн.; субвенцій на вибори сільських голів – 532,2 тис. грн.; інші субвенції  з місцевих бюджетів – 4283,9 тис. грн.

Загальна сума доходів спеціального фонду складає 11345,2 тис. грн., з них за рахунок власних надходжень  від плати за послуги, що надаються бюджетними установами 2706,3 тис. грн.; субвенції на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку  окремих територій -3161,3 тис. грн.; інші субвенції з місцевих бюджетів 4479,2 тис. грн.

Видаткова частина бюджету району за 2017 рік виконана в загальній сумі 284458,3 тис. грн..

Обсяг видатків загального фонду за 2017 рік складає в сумі 247687,9 тис. грн. де з них:  по державному управлінню – 20815,0 тис. грн. (питома вага у видатках загального фонду – 8,4 %), що більше на 6874,6 тис. грн. до відповідного періоду попереднього року; освіті – 67782,6 тис. грн. (27,3 %), що більше на 22075,0 тис. грн.; охороні здоров’я – 17029,6 тис. грн. (6,9 %), що більше на    5910,8 тис. грн.; соціальному захисту та соціальному забезпеченню (в т.ч. пільги, субсидії, допомоги сім’ям з дітьми)  109836,5 тис. грн. (44,3 %), що більше на 28649,7 тис. грн.; культурі та мистецтву – 11858,0 тис. грн. (4,8 %), що більше на 3092,2 тис. грн., транспорту (в т.ч. ремонт доріг) – 5648,1 тис. грн. (2,3 %), що більше на 131,7тис.грн.; житлово-комунальному господарству (в т.ч. благоустрій населених пунктів) –           4198,7 тис. грн. (1,7 %), що більше на 131,4 тис. грн.; фізичній культурі та спорту – 713,5 тис. грн. (0,3 %), що більше на191,1 тис. грн., інших видатках (в т.ч. субвенції та дотації) – 9805,9 тис. грн. (4,0%).

Обсяг видатків спеціального фонду, в тому числі бюджет розвитку,                           за 2017 рік складає в сумі  36770,4 тис. грн. найбільше, які складають по галузях: освіти в сумі 9253,6 тис. грн., що більше від даного періоду 2016 року на                      3592,2 тис. грн., охорони здоровя в сумі 5816,4 тис. грн., культури і мистецтва в сумі  3416,5 тис. грн., будівництву (реконструкції) в сумі 4897,6 тис. грн.

У порівнянні до відповідного періоду 2016 року видатки всього зросли на 82243,7 тис. грн. в тому числі: по загальному фонду на 64478,3 тис. грн., по спеціальному фонду  – на 17765,4 тис. грн.

Із загальної суми видатків  видатки по захищених статтях, в тому числі:  на оплату праці і нарахування складають 89142,0 тис. грн., або 31,3 %, видатки на енергоносії складають 8758,7 тис. грн., або 3,1 %, видатки на продукти харчування складають 3515,6 тис. грн., або 1,2 %.

Фінансування всіх бюджетних установ по загальному та спеціальному фондах бюджету району проводяться відповідно до планових бюджетних призначень згідно з розписом видатків вчасно і в повному обсязі та по видатках, які фінансуються за рахунок трансфертів з Державного бюджету, враховуючи їх фактичні надходження.

 

Оборонна робота та мобілізаційна підготовка

Відповідно до Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», Указу Президента України від 24 лютого 2017 року  «Про строки проведення чергових призовів громадян України на строкову військову службу та звільнення в запас військовослужбовців у 2017 році», проводився черговий призов громадян України на строкову військову службу.

Планове завдання з призову громадян України на військову строкову службу у 2017 році виконано на 124%.

Усього за 2017 рік уклало контракт та проводять військову службу 36 осіб при плані 34 особи.

Станом на 01.01.2018 року передано до п/п В0425 продукти харчування на суму 2,9 тис. грн..(картоплю, цибулю, моркву, капусту, буряк), ПММ на суму 12,4 тис. грн., закуплений господарський інвентар для прибирання території, слюсарний інструмент, обігрівачі, кухонний інвентар на суму 35,4 тис. грн., 6 тис. грн.. новорічні подарунки, 3,8 тис. грн.. обладнання КПП. Рішенням Конотопської районної ради 18 сесії                     7 скликання від 02.08.2017 року «Про внесення змін та доповнень до програми економічного і соціального розвитку Конотопського району на 2017 рік» виділені кошти для придбання комп’ютерної техніки для військової частини А 1376 з районного бюджету в сумі 20 тис. грн..

 

Освіта

            Відділом освіти районної державної адміністрації, педагогічними колективами забезпечено виконання основних завдань, спрямованих на розвиток освіти району.

У 2016-2017 навчальному році на території Конотопського району функціонувало 29 закладів освіти комунальної форми власності, в тому числі 20 – у формі навчально-виховних комплексів «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад», 7 – у формі навчально-виховних комплексів «загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад», 2 самостійні  заклади дошкільної освіти, з яких 1- дитячий садок і 1 – ясла-садок.

У звітному періоді загалом навчалось 1638 здобувачів, що були об’єднанні в 153 класи. Індивідуально-груповою формою навчання у 2016-2017 навчальному році було охоплено 228 дітей, що складає 14% від загальної кількості здобувачів. За індивідуальними програмами у 2016-2017 навчальному році у закладах загальної середньої освіти району навчалось 16 дітей з особливими освітніми потребами.

У 2017 році свідоцтва про отримання базової середньої освіти отримав                   149 випускників основної школи. Із загальної кількості випускників продовжують здобувати повну загальну середню освіту у закладах загальної середньої освіти –                  76 осіб, у закладах професійно-технічної освіти – 35 осіб, у закладах передвищої освіти – 38 осіб. 

Атестати про загальну середню освіту отримали 85 випускників старшої школи. Із загальної кількості випускників цієї категорії 4 (4,7%) отримали атестати з відзнакою.

З метою оптимізації мережі закладів загальної середньої освіти та створення єдиного освітнього простору був проведений конкурс, за результатами якого визначено п’ять закладів освіти, які можуть отримати статус опорного. За рішенням сесії Конотопської районної ради Дубов’язівський освітній комплекс та Козацький освітній комплекс набули такого статусу.

У 2017 році маємо позитивні зрушення у зовнішньому незалежному оцінюванні. Чотири заклади загальної середньої освіти району за результатами ЗНО-2017 увійшли до рейтингу «ТОП – 200 шкіл України». Це: Духанівський НВК – географія (36 місце); Чорноплатівський НВК – географія (69 місце); Великосамбірський НВК – фізика – (117 місце); Юрівський НВК – математики (147 місце); Великосамбірський НВК – хімія (172 місце)

Є певні надбання здобувачів закладів освіти району за результатами участі у шкільних учнівських олімпіадах з базових предметів. Так з 20 учасників ІІІ (обласного) етапу стали переможцями п’ять представників нашого району, а саме: географія, ІІІ місце – Москаленко Дарія, Тулушчанський НВК, рекомендована до участі  у республіканському етапі; українська мова ІІІ місце – Москаленко Дарія, Тулушчанський НВК; правознавство ІІІ місце – Картава Анна, Шевченківський НВК,                                          Рєзник Анжела, Попівський НВК І-ІІІ ст.; історія ІІІ місце – Мірошниченко Ігор, Попівський НВК І-ІІІ ст.

У 2017 році гарячим харчуванням у закладах загальної середньої освіти району було  охоплено 1572 здобувачів, що становить 91%: 681 здобувач 1 – 4 класів (100 %), 700 здобувачів 5 – 9 класів (95 %),191 здобувач 10 – 11 класів (92,3 %); з них дітей пільгових категорій: 40 (100 %) дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 102 (100 %) дітей з малозабезпечених сімей.

Відповідно до рішення Конотопської районної ради від 21.12.2016 «Про встановлення вартості харчування дітей дошкільного віку, учнів 1-4 класів та дітей пільгових категорій за одне відвідування» з 01.01.2017 року вартість харчування для  дітей дошкільного віку закладів освіти сільської місцевості становить 16 (шістнадцять) гривень, для здобувачів 1-4 класів – 10 (десять) гривень за одне відвідування. Здобувачі 1-4 класів та діти пільгових категорій харчуються безоплатно за кошти районного бюджету.

Протягом 2017 року у 27  пришкільних таборах з денним перебуванням оздоровлено 1232 дитини (у тому числі 245 дітей – у літніх мовних), у профільному – 25 дітей, серед них: дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського   піклування – 25,  дітей, які виховуються в багатодітних та малозабезпечених сім'ях –  275, дітей, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС – 40, дітей-інвалідів – 22, талановитих та обдарованих дітей – 158, дітей внутрішньо переміщених осіб – 21, дітей учасників АТО – 25.

Порівнюючи з 2016 роком, у 2017 році  зросла вартість харчування дітей за одне відвідування  у пришкільних та профільному таборах з 13,0 грн. до 20,0 грн. відповідно до рішення Конотопської районної ради від 22.02.2017 року «Про встановлення вартості харчування в пришкільних та профільних оздоровчих таборах».

За звітний період покращилась матеріальна база закладів освіти. Так в 2017 році проведено капітальні та поточні ремонти приміщень 20 закладах освіти району. Для проведення робіт використано: 4545,0 тис. грн. районного бюджету; 228,7 тис. грн. субвенції сільських рад; 512,0 тис. грн. обласного бюджету (виконання депутатських повноважень депутатів Сумської обласної ради), а саме проведено капітальні ремонти: системи опалення – заміну твердопаливного котла в Попівському НВК „ЗОШ І-ІІ ступенів – ДНЗ” на суму 371,6 тис. грн.; харчоблоку та заміна технологічного обладнання в Дубов'язівському  НВК „СШ І-ІІІ ступенів – ДНЗ” на суму 1038,8 тис. грн.; фасадів учбового корпусу Попівського НВК „ЗОШ І-ІІІ ступенів – ДНЗ” на суму 420,2 тис. грн.;  будівлі Гружчанського навчально-виховного комплексу «ЗОШ І-ІІІ ст. – ДНЗ» – 512 тис. грн.; приміщень будівлі Сім»янівського навчально-виховного комплексу  на суму 210,0 тис. грн.

У звітному періоді проведено капітальний ремонт системи каналізації Дубов”язівського НВК „СШ І-ІІІ ступенів – ДНЗ” на суму 787,0 тис. грн.

У 2017 році значна увага приділялась зміцненню матеріально-технічної бази ДПТНЗ «Конотопський професійний аграрний ліцей».

За рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій  капітальний ремонт частини громадсько-побутового корпусу, придбання комплекту меблів в їдальню, придбання обладнання і предметів довгострокового користування ДПТНЗ «Конотопський аграрний ліцей» використано коштів у сумі 1530,1 тис. грн.

На реконструкцію покрівлі учбового корпусу для теоретичного заняття №2 аграрного ліцею перераховано іншу субвенцію до обласного бюджету Сумської  області в сумі 500,0 тис. грн., які будуть використані протягом 2018 року.

 

Охорона здоров’я

Первинну медичну допомогу населенню Конотопського району надає Центр первинної медико-санітарної допомоги,  до структури якого входять 12 сільських лікарських амбулаторій, з яких 9 сімейних та 9 фельдшерсько-акушерських і                     26 фельдшерських пунктів.

У 2017 році згідно плану модернізації рішенням сесії Конотопської районної ради проведено реорганізацію  Гружчанської СЛА  в амбулаторію сімейного типу, а також у зв’язку з малопотужністю проведена ліквідація Білозерського ФП.

Рішенням сесії районної ради від 22.12.2017 «Про внесення змін до структури та чисельності Центру первинної медико-санітарної допомоги Конотопського району»    медичні заклади , а саме  Бочечківська АЗПСМ, Козацька АЗПСМ, Сахнівський ФАП, Хижківський ФП, Новомутинський ФП,  які увійшли до складу Бочечківської ОТГ передані з балансу Центру первинної медико-санітарної допомоги Конотопського району на баланс Бочечківської ОТГ.

По галузі "Охорона здоров’я" на 2017 рік затверджено бюджетом видатки в сумі 23016,1 тис. грн., з них: медична субвенція – 11344,5 тис. грн., на оплату енергоносіїв – 1042,2 тис. грн., за рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань (урядова програма «Доступні ліки») в сумі 678,4тис. грн. та за рахунок коштів районного бюджету 9951,0 тис. грн.

За 12 місяців 2017 року використано коштів на суму 22349,0 тис. грн. (виконання плану складає 97,1 %), з них: використано медичної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам в сумі 11214,5тис. грн. (виконання плану –98,9%), додаткової дотації з державного бюджету місцевим бюджетам (на оплату енергоносіїв) в сумі 931,4тис. грн. (виконання плану –89,4%), коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань (урядова програма «Доступні ліки») в сумі 678,4 тис. грн. (виконання плану – 100 %), коштів районного бюджету                   9524,7 тис. грн. (виконання плану –95,7%).

        З метою забезпечення створення належних умов, щодо надання якісного обстеження,   профілактики та лікування населення Конотопського району рішенням районної ради від 11.12.2017 було прийнято районну програму «Створення належних умов для забезпечення надання якісних медичних послуг в лікувально-профілактичних підрозділах Центру первинної медико-санітарної допомоги Конотопського району на 2017 рік» у новій редакції. Даною програмою передбачено придбання медичного обладнання, санітарного автомобіля, проведення капітальних ремонтів лікувально-профілактичних підрозділів. Загальний обсяг фінансування програми складає  7036,2 тис. грн.

За 2017 рік заходи програми виконано  на суму 6590,4 тис. грн., а саме: придбано медичне обладнання на суму 745,1 тис. грн.; (стоматологічна установка – 1 шт., автоклав – 1 шт., крісло гінекологічне – 1 шт.,  стерилізатор повітряний ГП-40  – 5 шт., мікроскоп бінокулярний – 3 шт., апарат УЗТ – 2 шт., апарат УВЧ – 2 шт.); проведено капітальні ремонти на суму 2042.8 тис. грн.;  (Вирівської АЗПСМ, Попівської АЗПСМ, Курилівської АЗПСМ, Кошарівського ФАП); придбано санітарні автомобілі на загальну суму 839,4 тис. грн. для Мельнянської АЗПСМ на суму             410,9 тис. грн. та для Дубов’язівської АЗПСМ на суму 428,5 тис. грн., який передано на умовах оренди КЗ Сумської обласної ради «Сумському обласному центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» для обслуговування населення смт. Дубов’язівка; придбано медичні та офісні меблі, жалюзі  на суму 252,7 тис. грн.; придбано комплект комп’ютерної та  офісну техніку на суму 20,0 тис. грн. (Веливосамбірська СЛА); придбано велосипеди на суму   22,8  тис. грн.; проведені  поточні ремонти на суму 329,0 тис. грн.;  (Присеймівського ФАП, Вирівської АЗПСМ); придбано 10 холодильників на суму 46,4 тис. грн.; придбано коагулятор лазерний універсальний «Ліка-хірург» на суму 159,0 тис. грн.; придбано систему ультразвукову діагностичну ECUBE 7 в комплекті з опціями, датчиками, блоком безперебійного живлення та принтером на суму 1750,0 тис. грн., яку передано на умовах оренди  КЗ «Конотопська центральна  районна лікарня ім. академіка Михайла Давидова».

З метою забезпечення медичним обслуговуванням населення Конотопського району на вторинному рівні додатково передана субвенція з районного бюджету до Конотопського міського бюджету у вигляді іншої субвенції в сумі 758,7 тис. грн.,  з них: 200 тис. грн. для придбання дрібного хірургічного та м’якого інвентарю.

       Для  Сумського обласного клінічного онкологічного диспансеру  переданий у 2017 році міжбюджетний трансферт у вигляді іншої субвенції на загальну суму             795,1 тис. гривень на придбання лінійного прискорювача для Обласного комунального закладу «Сумський обласний клінічний онкологічний диспансер».

На пільгові медикаменти виділено 430,3 тис. грн., використано за  2017 рік 411,3 тис. грн., що становить 96 %.

На безкоштовне зубопротезування в бюджеті видатків на 2017 рік  виділено 70,00 тис. грн., з них запротезовано 11 ветеранів війни, в тому числі 5 учасників АТО,  на суму 19,3 тис. грн. На дитяче харчування  дітей 1-2 року життя виділено та використано 34,6 тис. грн.

З квітня 2017 року  в Україні розпочала діяти Урядова програма „Доступні ліки”. Дана програма надає можливість кожній людині, яка перебуває на диспансерному обліку, отримати безкоштовно або з незначною доплатою ліки за трьома категоріями: серцево-судинні захворювання (11255 осіб); бронхіальна астма (336 осіб), діабет ІІ типу ( 1128 осіб).

Для реалізації даної програми в Конотопському районі з державного бюджету було виділено 413,4 тис. грн..  Додатково до даної програми з державного бюджету виділено в серпні 2017 року 165 тис. грн. та в грудні –  100 тис. грн., що загалом склало суму 678,4 тис грн.

 

Культура

У   відповідності    до   законодавства  для забезпечення доступності культурного надбання в районі діє базова мережа закладів культури, що складається з  35 клубних та  33 бібліотечних закладів.

Одним з важливих напрямків культурно-дозвіллєвої діяльності є розвиток самодіяльної народної творчості. З метою створення умов для задоволення культурних потреб і організації відпочинку різновікових груп населення в клубних закладах району функціонує  219 клубних формувань, у тому числі: любительські об’єднання та клуби за інтересами – 34, колективи художньої самодіяльності – 183,            2 дискотеки,  14 колективів  мають звання  “народний аматорський”, 2 – дитячий “зразковий”.

Колективи району гідно представляють Конотопщину на обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсах та фестивалях.

Візитівкою Конотопщини є свято  «Віншуємо суницю – першу ягоду-царицю», що  влітку  традиційно проходить у с. М.Самбір.

Пріоритетним напрямком роботи залишалося національно-патріотичне  виховання. Конотопською районною державною адміністрацією налагоджено  тісні зв’язки з бійцями окремої 58 механізованої бригади та 36 шляховідновлювального загону.

Упродовж 2017 року  відбулося урочисте  відкриття пам’ятних знаків загиблим учасникам АТО у селах Шаповалівка, Юрівка та Землянка   у рамках Всеукраїнської акції «Пам'ять нації», ініційованої Цивільним корпусом «Азов».

Справжньою подією у мистецькому житті краю стала презентація дитячої книги, написаної та проілюстрованої дітьми Конотопщини з величною назвою «Ми – Україна!». Видання було здійснене за підтримки керівників району, фінансування відбулося за сприяння генерального директора ТОВ «Вітчизна».

Важливу роль у відродженні козацьких традицій краю, вихованні у молодого покоління шанобливого ставлення до історичного минулого відіграє Всеукраїнський культурно-мистецький фестиваль «Козацький родослав», що проходить у с.Шаповалівка.

Одним із ключових завдань упродовж 2017 року стала реалізація заходів, спрямованих на збереження та популяризацію  нематеріальної культурної спадщини рідного краю. З метою відродження духовних скарбів Конотопщини  узагальнено і презентовано  матеріали свята Зеленої неділі, що побутує у с. Шаповалівка. У номінації «Обрядові дії» обласного огляду-конкурсу на кращу презентацію місцевого елементу нематеріальної культурної спадщини ці матеріали здобули перемогу.

Розвиток галузі культури – одна із складових роботи районної влади. Саме завдяки консолідації зусиль Конотопської районної державної адміністрації, Конотопської районної ради, відділу культури Конотопської районної державної адміністрації, селищної та сільських рад протягом останніх років намітилась тенденція  до зміцнення матеріально-технічної бази закладів культури. Упродовж  2017 року  на ремонтно-будівельні роботи в закладах культури району  використано  3 млн. 768 тис. 500 грн.  Зокрема, відремонтовано покрівлю, дискозал  у районному будинку культури (561,8 тис. грн.), покрівлю у Шаповалівському СБК (602,2 тис. грн.), капітально відремонтовано Вирівський сільський клуб (439,25 тис. грн.), проведено внутрішній ремонт районної бібліотеки (101,2 тис. грн.),  Вирівської сільської бібліотеки (43,0 тис. грн.), Юрівського СБК  (148,2 тис. грн.),  Тернівського сільського клубу (141,4 тис. грн.), ремонт глядацької зали, фойє Дептівського СБК (139,6 тис. грн.), ремонт фасаду Гружчанського СБК (81,2 тис. грн.) та інші. Триває ремонт глядацького залу Сім’янівського та Бочечківського сільських будинків культури.

            У районі створено сприятливі умови для розвитку аматорської творчості – упродовж  2017  року  на поновлення  матеріально-технічної бази клубних закладів використано 2 млн. 144 тис. 700 грн. Зокрема,   придбано: сценічні костюми, музичні інструменти, меблі, ноутбуки, штори, світлове обладнання,  звукопідсилюючу  апаратуру, екран  для  районного будинку культури; сценічні костюми для Красненського, М.Самбірського, Кузьківського, Шпотівського  сільських будинків культури, Землянського сільського клубу, Фесівського ОДР; музичні інструменти для Юрівського та Духанівського сільських будинків культури; звукопідсилюючу апаратуру для М.Самбірського, Духанівського, Шпотівського сільських будинків культури, Землянського, Карабутівського, Тернівського, Салтиківського сільських клубів; одяг сцени, штори, театральні  крісла, меблі  для Вирівського сільського клубу.  Обладнано танцювальний клас у Дубов’язівському селищному будинку культури.

            На зміцнення матеріально-технічної  бази  бібліотечних закладів району використано 349,8 тис. грн. Зокрема, для районної бібліотеки придбано комп’ютерну техніку, штори (125,9 тис. грн.), для 7 бібліотек придбано меблі, для Кузьківської, Шаповалівської, Привокзальної бібліотек –  ноутбуки. За рахунок бюджету придбано 549 книг на суму   48,5 тис. грн.

            Приділялася увага памяткоохоронній роботі.  У Конотопському районі під охороною держави знаходяться 154 пам’ятки, з них: пам’яток історії – 69 (1 пам’ятка – Національного значення – Поле битви між козацькими військами на чолі з І. Виговським і царською армією); археології – 78(1 пам’ятка – Національного значення – городище і селище ІХ-ХІІ ст.(с. Великий Самбір)); монументального мистецтва – 1; архітектури та містобудування – 7.

З метою утримання історичних пам’яток в належному стані органами місцевого самоврядування виділяються кошти на проведення ремонтно-реставраційних робіт об’єктів культурної спадщини. Зокрема, у 2017 році освоєно 71,3 тис.  грн. місцевого  бюджету. Найбільше коштів було виділено Гружчанською сільською радою –                30,4 тис. грн. для реконструкції братської могили в с. Грузьке, Великосамбірською сільською радою – 17 тис. грн.  на облаштування освітлення пам”ятника, Пекарівською сільською радою – 7,2 тис. грн. для викладання плитки біля братської могили. У районі постійно проводиться благоустрій територій поблизу братських могил, пам’ятників та обелісків.

Актуальним залишається питання розвитку туристичної галузі. Розроблений  місцевий туристичний маршрут «Стежками предків»  (Шаповалівка-Малий Самбір-Шевченкове)  дає  чудову можливість  відвідати музей «Історії Конотопської битви 1659 року» в с. Шаповалівка, краєзнавчо-етнографічний музей в с. Малий Самбір, музейну кімнату в с. Шевченкове.

           

Молодь, сім’я, діти

Державна молодіжна політика у районі реалізується завдяки тісній співпраці структурних підрозділів Конотопської районної державної адміністрації.

Загальний стан справ у галузі оздоровлення та відпочинку дітей в районі за останні роки свідчить про стабільні чисельні показники, збільшення якісного компоненту самих оздоровчо-відпочинкових послуг та кількості дітей пільгових   категорій,    охоплених    цими   послугами,   джерел   та   обсягів фінансування оздоровчих кампаній. Фактично на оздоровчу кампанію 2017 року використано  947,8 тис. грн., охоплено послугами оздоровлення та відпочинку 1613 дітей.

У районному дитячому закладі оздоровлення та відпочинку «Зірка» оздоровилось 340 дітей,  серед них безкоштовно (за рахунок районного та обласного бюджету) оздоровлено -74 особи, у тому числі: 18 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 8 обдарованих дітей, 8 дітей учасників АТО, 3 дітей внутрішньо переміщених осіб, 5 дітей-інвалідів, 32 дітей – малозабезпечені, диспансерного обліку та з багатодітних сімей.

Крім того, 13 обдарованих дітей відпочивали у Сумському  обласному позаміському закладі оздоровлення та відпочинку – табір  «Сузір’я»  та їх філії «Патріот» у селі Хижки.

Діти соціально незахищених категорій району оздоровлювались у                          ДП «УДЦ «Молода гвардія» – 6 дітей , ДП України «Міжнародному дитячому центрі «Артек» – 5 дітей та державному позашкільному оздоровчому закладі санаторного типу «Ровесник» – 1 дитина.

        Предметом постійної уваги Конотопської районної державної адміністрації  у 2017 році був соціальний захист дітей району, турбота про дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Безпосереднє ведення справ та координація діяльності стосовно захисту прав дітей покладені на службу у справах дітей.

На сьогоднішній день районі проживає  2% дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, від загальної кількості дитячого населення.

Станом на 01 січня 2018 року на обліку у службі у справах дітей перебуває              81 дитина – сирота та дитина, позбавлена батьківського піклування (біологічних сиріт 16). Із них під опікою, піклуванням –  59 дітей; у прийомних сім’ях  та дитячих будинках сімейного типу області – 16 дітей ; 1 дитина у інтернатному  закладі;                 4 дитини навчаються у ПТУ та ВНЗ І-ІІ ступенів акредитації області; 1 дитина – у Будинку дитини.

На території району функціонує 2 дитячі будинки сімейного типу та 4 прийомні сім’ї, в яких виховується 15 дітей.

Всього сімейними формами  виховання охоплено 75 дітей, що становить 92,6% від загальної кількості дітей (обласний показник 91,5%)

 Протягом року жодної дитини, яка набула правового статусу не було направлено у державні заклади за поданням служби у справах дітей.

Район є одним з лідерів в області із забезпечення прав дитини, зокрема, це стосується системної роботи з влаштування дітей до сімейних форм виховання.

Службою у справах дітей проводиться комплексна робота щодо соціального захисту дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах. Так, спільно з працівниками освіти, медицини, правоохоронних органів та органів місцевого самоврядування, центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводилися рейди «Профілактика», «Сім’я», «Канікули», «Літо», «Підліток», «Урок».

Протягом 2017 року було здійснено 43 таких профілактичних рейди.

До обласного центру соціально- психологічної реабілітації у м. Шостка влаштовано 1 дитину, до Сумського обласного спеціалізованого будинку дитини –              5 дітей, до Київського будинку дитини – 1 дитину.

Станом на 1 січня 2018 року на обліку дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, перебуває 20 осіб, з батьками яких проводиться робота щодо попередження соціального сирітства.

 
Фізична культура і спорт

 Відділами освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації реалізуються практичні заходи щодо покращення спортивно-масової та оздоровчої роботи у навчальних закладах району.

Значну увагу приділяється повноцінному фізичному розвитку населення нашого району. Гарним прикладом тому може бути ДПТНЗ «Конотопський професійний аграрний ліцей», де проведено реконструкцію футбольного поля за  рахунок іншої субвенції обласного бюджету в районний бюджет  на суму                1392,0 тис. грн. Відкриття реконструйованого міні-футбольного поля відбулося                22 листопада 2017 року.

Конотопський район долучився до програми «Будівництва футбольних полів із штучним покриттям у регіонах України», в рамках якої отримали співфінансування з державного бюджету на будівництво двох міні-футбольних полів із штучним покриттям у с. Козацьке та с. М.Самбір.

 

Соціальний захист

Пріоритетним напрямом діяльності районної державної адміністрації                              є забезпечення реалізації державної політики щодо надання державної допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам з дитинства та дітям -інвалідам, компенсацій особам, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, щомісячної адресної допомоги для покриття витрат на проживання, у тому числі на оплату житлово-комунальних послуг особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України і районів проведення антитерористичної операції, системи пільг, матеріально-побутового та соціального обслуговування інвалідів, ветеранів війни та праці, у сфері зайнятості населення, трудових відносин.

З метою зменшення боргів із заробітної плати  в районі  проводились    невідкладні  заходи  щодо погашення заборгованості заробітної плати. Станом на                 1 січня 2018 року заборгованість з виплати заробітної плати на економічно-активних підприємствах у Конотопському районі погашена в повному обсязі. 

            Упродовж січня-грудня  2017 року за наданням різних видів допомог до управління соціального захисту населення Конотопської районної державної адміністрації звернулося 6038 осіб,  яким  було нараховано та проведено виплату державних соціальних допомог на суму майже 33 млн. грн.

            Завдяки своєчасному надходженню коштів з Державного бюджету виплата зазначених видів державних соціальних допомог проведена в повному обсязі в установлені  терміни, заборгованості з виплат станом на 1 січня 2018 року немає.

            Субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг нараховані  7343 сім’ям на  суму майже 52 млн. грн., субсидію для відшкодування витрат на  придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива призначено 2587 сім’ям на суму 7 млн. грн.

            Впродовж січня – грудня 2017 року забезпечено проведення 40 засідань районної комісії по розгляду звернень громадян з питань призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, субсидій та пільг для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива, послуг зв’язку, на яких розглянуто 1367 заяв громадян по 1354 зверненнях прийняті позитивні рішення.

            До Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги  включено інформацію щодо 7874 осіб. За 2017 рік  нараховано пільг на житлово-комунальні послуги на суму 2,4 млн. гривень, на тверде паливо та скраплений газ (готівка) 755 сім’ям на суму 778,6 тис. грн.

Протягом 2017 року  громадянам, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС нараховано  компенсаційних виплат на суму 446,5 тис. грн. За пільгові рецепти та послуги зубопротезування постраждалим внаслідок аварії на ЧАЕС нараховано та профінансовано 62,2 тис. грн.

   Станом на 01 січня 2018 року до Єдиної інформаційної бази внутрішньо переміщених осіб з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції внесено інформацію щодо 161 особи (114 сімей).  Щомісячна грошова допомога для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг нарахована та виплачена на суму 1 млн. грн.

            Протягом 2017 року забезпечено санаторно-курортними путівками 13 осіб, у тому числі 2 учасника бойових дій з числа учасників антитерористичної операції,                4 інваліда війни, 6 осіб з інвалідністю та 1 супроводжуючу особу.

Щодо забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації звернулося  144 особи, було видано 98 направлень на забезпечення протезно – ортопедичними виробами та 79 направлень на забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації. Протягом січня – грудня 2017 року фактично забезпечено реабілітаційними засобами 70 осіб.

          У 2017 році забезпечено реалізацію районних програм соціального захисту населення. Всього з районного бюджету профінансовано додаткових пільг, компенсацій, стипендій, матеріальної допомоги окремим категоріям населення Конотопського району  на суму 273,2 тис. грн.

         Відповідно до Обласної програми соціального захисту населення на 2017-2021 роки у 2017 році завезено дрова 53 учасникам антитерористичної операції на суму 132,5 тис. грн., виплачено компенсації 41 учаснику АТО на суму 102,5 тис. грн.

У 2017 році забезпечено надання послуг із професійної адаптації  5 учасникам  антитерористичної  операції на суму 19,1 тис. грн.

          Керівництво Конотопської районної державної адміністрації приділяє  підвищену увагу питанням життєдіяльності осіб пенсійного віку, інвалідам, можливості їх  отримувати якісні соціально-економічні послуги, розширення мережі відділень територіального центру по селах району, так у 2017 році було відкрито  три нових відділення терцентру  в с. Салтикове, с. В`язове, с. Красне і тепер їх загальна кількість  становить дев`ять. Створено 14 нових  робочих місць. На покращення матеріально- технічної бази терцентру було  використано 553,0 тис. гривень, з яких 150,0 тис. грн. –  гроші сільських рад. Придбано обладнання в нові відділення. Куплені  13 велосипедів для працівників, дві сучасні пральні  машини в с. Попівка і  с.Соснівка. В наслідок цього кількість осіб, які обслужені  в минулому році значно збільшилась: склала  4003осіб, надано більше 40 тис. соціальних послуг, в.т.ч. перукаря – 4100, прання білизни – 7400, душ –  3110, робітника з ремонту – 4000,  послуг медичної сестри – 10300. Отримано за платні послуги 109, тис. грн. 

Відділення територіального центру  по селах перетворились на центри дозвілля для пенсіонерів, де  вони вишивають, роблять різноманітні вироби, дивляться улюблені фільми, вивчають основи здорового  способу життя з елементами аромотерапії, збираються на професійні та релігійні свята, вивчають основи християнської етики. Все це дає можливість людям похилого віку не почуватися самотньо, вести активний образ життя, покращити свої побутові умови.

 

 Ринок праці

У 2017 році послугами служби зайнятості скористалися 5284 незайнятих мешканця міста та району, що на 2,7% менше ніж за 2016 рік.

Протягом 2017 року за направленням служби зайнятості працевлаштовані           2393 мешканця міста та району. В порівнянні з 2016 роком рівень працевлаштування збільшився на 1,6% і становить 45,3%. У громадських та інших роботах тимчасового характеру прийняли участь 676 осіб, охоплено профнавчанням 436 осіб.

Чисельність зареєстрованих безробітних по місту та району станом на 01.01.2018 року складає 1306 осіб, що  на 26 осіб менше ніж на 01.01.2017.

У Конотопському районі з початку 2017 року працевлаштовано 720 осіб, взяли участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру 221 особа. Заходами активної політики зайнятості охоплено 1153 осіб.

 

                                           Пенсійне забезпечення

Станом на 01.01.2018 заборгованість по сплаті страхових внесків та  інших обов’язкових платежів  до Пенсійного фонду України в районі мають 3 платники в сумі 13,7 тис. грн.  (в т. ч. заборгованість зі сплати фінансових санкцій та пені –                4,6 тис. грн., по відшкодуванню пільгових пенсій – 7,6 тис. грн., по реґресних вимогах – 1,5 тис. грн.). У порівнянні з початком  року заборгованість збільшилась на                   5,2 тис. грн. за рахунок невиконання зобов’язань з відшкодування пільгових пенсій ПАТ «Конотопагротехсервіс».

Крім того, органи Пенсійного фонду України продовжують адмініструвати єдиний внесок в частині  примусового стягнення боргів, які виникли станом на 01.10.2013 року.  Борг зі сплати єдиного внеску в порівнянні з обліковуваним на початок року зменшився на 1,2 тис. грн.  та належить 6 фізичним особам в загальній сумі 13,9 тис. грн.

Загальна заборгованість  до бюджету Пенсійного фонду  на 01.01.2018 складає   27,6 тис. грн., що на 4,0 тис.грн. більше  ніж на 01.01.2017.

 Вся заборгованість перебуває в активному статусі.

            На території Конотопського району обліковуються наступні боржники:                     ДП „Попівський  експериментальний   завод” – 4,6 тис. грн.,   ДП “Шахта Вуглегірська” – 1,5 тис. грн., ПАТ «Конотопагротехсервіс» – 7,6 тис. грн. та                           6 боржників — фізичних осіб-підприємців з сумою боргу 13,9 тис. грн. 

 

Суспільно – політична ситуація в районі

У 2017 році районна державна адміністрація, інші місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування продовжили вживати заходів щодо об’єднання громадськості навколо спільних історичних, культурних                                   і державницьких цінностей, розв’язання актуальних соціально-економічних проблем.

З цією метою забезпечено проведення на належному рівні заходів                            із відзначення державних свят і пам’ятних дат, залучення для цього широких верств населення, громадських організацій, політичних партій різного спрямування                       і релігійних конфесій. Одним із пріоритетних напрямків діяльності районної державної адміністрації у 2017 році залишалося забезпечення публічності                            в управлінському процесі.  

Діяльність органів виконавчої влади висвітлено на веб-сайті                             обласної і районної державних адміністрацій та шпальтах районної газети “Сільські горизонти”. Протягом року надавалися інформаційні, аналітичні матеріали до районної газети “Сільські горизонти” про події району і області, а також привітання голови районної державної адміністрації до професійних, державних та інших свят.

Висвітлено участь керівництва області і району, депутатів обласної та районної рад, козаків різних кошів, військовослужбовців та воїнів АТО та  громадськості області і району у заходах.

Протягом 2017 року локальних конфліктів, що мали суспільний резонанс                  у  районі не було. Особливих гострих зон соціальної напруги  не спостерігалося. Стійких внутрішніх конфліктоутворюючих чинників, які можуть викликати громадський резонанс і загострити суспільно-політичну ситуацію в районі,  на даний час немає. Варто зазначити, що цьому сприяє конструктивна співпраця районної державної адміністрації з районною радою, органами місцевого самоврядування, суспільними об’єднаннями громадян та щотижневе вивчення суспільно-політичної ситуації на території населених пунктів району, можливість передбачити наслідки прийнятих рішень. 

Протягом 2017 року здійснювалися заходи щодо забезпечення гарантованого громадянам права на свободу світогляду, створення віруючим умов  і можливостей для сповідання їх релігії, об’єднання у релігійні громади, інші релігійні організації.

Загострень на міжетнічному та міжконфесійному рівнях не спостерігалося.                     Станом на 1 січня 2018 року в районі діє 36 релігійних громад, в тому числі: Українська Православна Церква ( УПЦ)  – 29 громад, Українська Православна Церква Київського патріархату (УПЦ КП)– 5 громад (с. В’язове, с. Духанівка, с. Салтикове, с.Сахни, с. Шевченкове), Євангельські Християни –Бабтисти (ЄХБ) – 1 громада  (с.Козацьке), Церква християн віри євангельської (п’ятидесятники) ХВЄ – 1 релігійна громада (с. Попівка).

Між усіма конфесіями існують спокійні та добропорядні відносини,                            свою діяльність вони проводять у рамках чинного законодавства. Політичних уподобань не проявляють.

  Здійснювалося інформаційне супроводження  офіційного веб-сайту Конотопської районної державної адміністрації, оновлювалися рубрики розділу “Райдержадміністрація”, а саме: керівництво Конотопської районної державної адміністрації, графіки прийому, структура Конотопської районної державної адміністрації, місце знаходження органу та підпорядкованих йому управлінь, відділів та інших структурних підрозділів,  відомості про виконання бюджету та сплату місцевих податків і зборів,  показники виплати  соціальних виплат тощо.

Постійно здійснюється моніторинг чинного законодавства з метою виявлення змін та попередження допущення порушень законодавства.

Відпрацьовано механізм оперативного, інформаційно-довідкового     повідомлення Сумської обласної державної адміністрації щодо діяльності Конотопської районної державної адміністрації.

               

Пріоритетні завдання, на яких необхідно зосередити увагу в 2018 році

– залучення капітальних інвестицій в обсязі 210,0 млн. грн.;

– забезпечення виробництва зернових культур в обсязі не менше                               324,5 тис. тонн, соняшника – 53 тис. тонни, кукурудзи на зерно – 232,5 тис. тонн, овочів – 16,3 тис. тонни;

– вирішення на законодавчому рівні питання щодо надання права передачі в оренду земель державної власності сільськогосподарського призначення органам місцевого самоврядування;

           – ремонт дороги загального користування    Сім’янівка – Дубов’язівка – Кирилівка – Сулими протяжністю 25,7 км;

           – функціонування мережі медичних закладів первинної ланки Конотопського району в умовах децентралізації – створення об’єднаних територіальних громад та впровадження медичної реформи;

            – забезпечення лікарськими кадрами лікувально-профілактичних підрозділів Центру первинної медико-санітарної  допомоги Конотопського району (в Мельнянській амбулаторії загальної практики-сімейної медицини не укомплектована жодна лікарська посада).

              – капітальний ремонт харчоблоку Попівського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Конотопської районної ради Сумської області».

             – будівництво спортивного майданчика Дубов”язівського навчально-виховного комплексу «Спеціалізована школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад»  Конотопської районної ради Сумської області».

            – будівництво спортивного майданчика Попівського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад»  Конотопської районної ради Сумської області».

 

Голова Конотопської

районної  державної адміністрації                                                 М.М.Горбенко

 

 

Перейти до вмісту