Новини

Конотопська ОДПІ ГУ ДФС у Сумській області інформує

ImageЗатверджені критерії для зупинення реєстрації податкової накладної

Конотопська ОДПІ повідомляє, що 20.06.2017 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 13.06.2017 №567 (зареєстровано у Міністерстві юстиції України 16.06.2017 за №753/30621).

Зазначеним Наказом затверджені:  критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – Критерії оцінки); вичерпний перелік документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Оцінка ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – Реєстр) здійснюється ДФС шляхом проведення постійного автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування цим Критеріям.

Моніторинг податкової накладної/розрахунку коригування здійснюється ДФС за такими критеріями (пункт 6 Критеріїв оцінки): 1) обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, у 1,5 рази більший за величину, що дорівнює залишку різниці обсягу постачання такого товару/послуг, зазначеного у податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих з 01.01.2017 у Реєстрі, та обсягу придбання на митній території України та/або ввезення на митну територію України відповідного товару, зазначеного з 01.01.2017 в отриманих податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі, та митних деклараціях, і переважання в такому залишку товарів з кодами згідно з УКТ ЗЕД, які визначаються ДФС, більше 75 % загального такого залишку та відсутність товару/послуги, зазначеної в податковій накладній, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, в інформації, поданій платником податку за встановленою формою, як товару/послуги, що на постійній основі постачається (виготовляється); 2) відсутність ліцензій, виданих органами ліцензування, які засвідчують право суб’єкта господарювання на виробництво, експорт, імпорт, оптову і роздрібну торгівлю підакцизними товарами (продукцією), визначеними підпунктами 215.3.1 та 215.3.2 пункту 215.3 статті 215 Податкового кодексу України стосовно товарів, які зазначені платником податку у податковій накладній, поданій на реєстрацію в Реєстрі.

 

До уваги платників податку на додану вартість!

Конотопська ОДПІ роз’яснює, що починаючи з 01.07.2017 реєстрація податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України у разі якщо така податкова накладна/розрахунок коригування відповідає сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі.

Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджено наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 №567, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16.06.2017 за № 753/30621 (далі – Критерії).

Інформуємо, що платник податку у разі отримання квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі має право подати на розгляд Комісії ДФС інформацію у вигляді Таблиці даних платника податків за встановленою формою. Електронні формати Таблиці розміщенні на офіційному веб-порталі ДФС у розділі «Електронна звітність» / Платникам податків про електронну звітність / Інформаційно-аналітичне забезпечення / Реєстр електронних форм податкових документів. Таблиця може бути сформована та надіслана через особистий кабінет електронного сервісу «Електронний кабінет платника», вхід до якого здійснюється за адресою: cabinet.sfs.gov.ua, а також через офіційний веб-портал ДФС України.

 

Скасовано порядок надіслання органам державної податкової служби подання про здійснення заходів з погашення податкового боргу платника податків

Конотопська ОДПІ повідомляє, що 08.06.2017 набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 31.05.2017 №369 «Про визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 р. №1237» (далі – Постанова №369).

Звертаємо увагу, що постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2010 №1237 затверджено Порядок надіслання органам державної податкової служби подання про здійснення заходів з погашення податкового боргу платника податків та інформації про скасування або зміну суми нарахованого грошового зобов’язання, а також форма зазначеного подання.

Постанову №369 опубліковано у газеті «Урядовий кур’єр» від 08.06.2017 №104.

 

Результати кампанії декларування

Протягом кампанії декларування жителями Сумської області подано 10143 декларації про доходи, них обов’язкових 8781, що менше на 795в порівнянні з минулим роком. Зменшення кількості поданих декларацій відбулось за рахунок змін в законодавстві, оскільки немає обов’язку подання декларацій громадянами, які отримували заробітну плату від 2 податкових агентів, а також термін подачі декларацій на отримання податкової знижки до кінця поточного року.

Задекларований дохід на загальну суму 465,9 млн. гривень. Збільшилися доходи від іноземних доходів на 31 млн. грн.,  від інвестиційного прибутку на 69 млн. гривень. Зменшилися від продажу майна 24,8 млн. грн.., від отримання спадщини на 40,8 млн. гривень.

Громадяни задекларували до сплати 40,2 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб та 6 млн. грн. військового збору. Порівняно з минулим роком відбулося збільшення податкових зобов’язань на 18,1 млн. грн. з ПДФО та на 1,6 млн. грн. з військового збору.

 

 

Платники спрямували на підтримку армії понад 16 млн. гривень

У травні  2017 року платниками податків зареєстрованими в Конотопській ОДПІ  сплачено до Державного бюджету 3,5 млн. гривень військового збору. Загалом Конотопською ОДПІ за січень-травень 2017 року, завдяки платникам податків, до бюджету мобілізовано 16,3 млн. грн. цього збору, що перевищило встановлені ГУ ДФС у Сумській області завдання на 1,3 млн. грн. та більше минулорічних надходжень на 3,5 млн. грн. (збір за аналогічний період 2016 року  складав 12,8 млн. гривень.)

Враховуючи ситуацію, яка останніми роками склалась в України Конотопська ОДПІ акцентує увагу на тому, що вказаний збір є вкрай необхідним для захисту незалежності нашої держави. При цьому, згідно чинного законодавства, платниками збору є  фізичні особи – резиденти, які отримують доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи; фізичні особи – нерезиденти, які отримують доходи з джерела їх походження в Україні та податкові агенти. Ставка збору становить 1,5 відсотків від об’єкта оподаткування.  

Не отримуйте заробітну плату в конвертах, зробіть свій внесок в захист України.

Перейти до вмісту