Новини

Конотопська ОДПІ ГУ ДФС у Сумській області інформує

ImageПідходи до боротьби з корупцією стали жорсткішими

Подолання корупції – комплексний процес, до якого мають залучатися поряд з  фіскальною службою й інші правоохоронні органи. На цьому наголосив Голова ДФС Роман Насіров під час виступу на 13 щорічній зустрічі Ялтинської європейської стратегії  «Світ, Європа та Україна: шторми змін», що відбулась в Києві 17 вересня.

За його словами, ДФС вживає заходів для очищення служби. Після затвердження Антикорупційної програми, яка почала працювати з серпня 2015 року, підходи до боротьби з корупцією стали жорсткішими. Ключове положення цієї програми – покладання обов’язків щодо антикорупційної діяльності безпосередньо на керівників підрозділів фіскальної служби. Передбачено, що в разі скоєння службовою особою корупційного правопорушення, відповідальність за це нестимуть не тільки особи, котрі його вчинили, а й керівники їхніх підрозділів. За те, що у межах своїх повноважень не забезпечили ефективного контролю за дотриманням підлеглими антикорупційного законодавства.

За словами Голови ДФС, з початку року до дисциплінарної відповідальності притягнуто 311 службових осіб,  звільнено – 148. Також упродовж січня-серпня 2016 року за матеріалами підрозділів внутрішньої безпеки ДФС розпочато 378 кримінальних проваджень.

 

Експерти США пропонують підвищити операційний контроль за товарами, які переміщуються через кордон

Працівники митних органів фіскальної служби невиправдано обмежені в повноваженнях на здійснення контролю та вжиття заходів із забезпечення виконання митних правил у процесі митного очищення. Таку думку висловили представники  моніторингової місії Митної та прикордонної служби США у своєму звіті.

Як вважають експерти США, українські митники знаходяться під впливом значної кількості обмежень та надмірної залежності від недосконалих параметрів систем управління ризиками. Це, у свою чергу, призводить до невеликої кількості перевірок та недостатнього нагляду.

Запропоновано скасувати встановлену законодавством процедуру митного оформлення товарів в режимі «внутрішнього транзиту» і натомість передати усі ці функції в пункти пропуску через державний кордон та припинити проведення розмитнення товарів на внутрішніх митницях. При цьому ресурси ліквідованих митних об’єктів перемістити в ті пункти пропуску, які потребують додаткового забезпечення через великий попит на послуги.

У звіті також йдеться про необхідність реформування системи пільг для трейдерів. Так, експерти радять зменшити законодавчо передбачене звільнення від сплати митних платежів до рівня 300 євро, що відповідатиме нормативним вимогам ЄС, та обмежити звільнення від сплати митних платежів для товарів некомерційного характеру, товарів, призначених для експорту або для подарунків.

 

Проведення перерахунку суми податку на нерухомість

Конотопська ОДПІ повідомляє, що у разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, контролюючий орган за місцем проживання (реєстрації) платника податку проводить протягом 10 робочих днів перерахунок суми податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (наказ Мінфіну від 07.04.2016 № 422).    

Так, згідно з пп. 266.7.3 п. 266.7 ст. 266 Податкового кодексу України платники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних щодо:

об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку;

розміру загальної площі об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку;

права на користування пільгою із сплати податку;

розміру ставки податку;

нарахованої суми податку.

Поряд з цим нагадуємо, податкове зобов'язання за звітний рік  сплачується фізичними особами протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

 

Працівники Сумської митниці ДФС виявили контрабанду медикаментів

 20 вересня 2016 року,  працівники Сумської митниці ДФС спільно з співробітниками УСБУ в Сумській області та прикордонниками на митному пості «Конотоп» виявили медичні препарати.

Вилучені ліки застосовуються для лікування Гепатиту «С» – NATDAC, HEPCINAT та HEPCINAT-LP. Кількість медикаментів склала 156 упаковок. Попередня оціночна  вартість сягає 900 тисяч гривень.

Знахідку виявлено у міжстелевому просторі купе провідника, вагону №5 потягу сполученням «Москва –Одеса». Власником виявився 27-річний громадянин України.

За даним фактом складено протокол про порушення митних правил, передбаченого частиною 1 статті 483 МКУ «Переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю». Предмети правопорушення вилучено. На порушника чекає штраф у розмірі 100 відсотків від вартості знайдених товарів, з подальшою їх конфіскацією.

 

За сприяння фіскальної служби Сумщини 1258 громадян отримали

статус підприємців

Проблема легалізації заробітної плати є надзвичайно серйозною і її вирішення є одним з першочергових завдань органів ДФС Сумщини.

Так, протягом січня-серпня поточного року  фахівці фіскальної служби Сумщини виявили у регіоні понад 906 громадян, працю яких використовували без оформлення трудових відносин.

Поряд з цим, до державної реєстрації залучено 1258 громадян, які здійснювали підприємницьку діяльність без реєстрації.

Крім цього, з метою мобілізації до бюджету  додаткових надходжень податку на доходи фізичних осіб фахівці органів ДФС Сумщини постійно проводять роботу по погашенню заборгованості з виплати заробітної плати, підвищенню її рівня  та своєчасної  виплати. У  результаті такої роботи 237 підприємств та 532 фізичні особи-підприємці підвищили рівень заробітної плати. До  бюджету додатково надійшло 160,4 тис. грн податку на доходи фізичних осіб.  Також  79 підприємств–боржників погасили заборгованість по заробітній платі на суму понад 305 млн. грн та по податку на доходи фізичних осіб – 2356,5 тис. гривень.

Перейти до вмісту