Новини

Конотопська ОДПІ ГУ Міндоходів у Сумській області інформує

ImageДо уваги підприємців! Конотопська ОДПІ повідомляє, що в Сумській області активно діють шахраї, які в телефонному режимі, під виглядом співробітників ДФС області вимагають у підприємців кошти.

Шановні підприємці! Ми звертаємося до Вас з проханням бути пильними та обачними і у разі надходження подібного дзвінка негайно направляти відповідні заяви до територіальних відділів УМВС України в Сумській області з повідомленням співробітників (кураторів ОДПІ, ДПІ) УВБ ГУ ДФС у Сумській області.

 

В Конотопській ОДПІ триває процес виконання закону «Про очищення влади»

Восени Україна взяла курс на «очищення» влади. Фахівці Конотопської ОДПІ також підпадають під дію даного Закону та проведення перевірки .

Тож для підвищення професійного рівня податківців та більш детального ознайомлення їх з процесом люстрації, в Конотопській ОДПІ проводяться навчання на тему «Основні засади очищення влади».

На одному з таких навчань головний спеціаліст з питань кадрової роботи Мікуленко Н.М. ознайомила податківців з процедурою люстрації та розповіла про перелік документів, які потрібно підготувати кожному, хто підлягає перевірці.

 «Організація процедури перевірки покладається на Міністерство юстиції і тому про початок кожної перевірки потрібно повідомляти Мінюст. Декларація про майновий стан і доходи, Заява про проведення перевірки та Повідомлення про початок перевірки кожного працівника органів ДФС необхідно розміщувати на офіційному порталі служби в розділі «Очищення влади» – зауважила Н.М. Мікуленко.

В свою чергу, старший оперуповноважений з ОВС УВБ ГУ ДФС у Сумській області, капітан податкової міліції, Мірошниченко О.В., ознайомив присутніх з відповідальністю за порушення Закону «Про очищення влади». У випадку вчинення  дій, що суперечать Закону, передбачено дисциплінарну, адміністративну або кримінальну відповідальність.

Крім того, податківцям нагадо про Главу 13-А «Адміністративні корупційні правопорушення» КУпАП та наголошено не чинити протиправних діянь, адже корупцію можна побороти, лише тоді, коли кожен держслужбовець забажає цього та відчує свою відповідальність за досягнення загальної мети – створення вільної від корупції держави.

 

До уваги орендарів земельних ділянок державної та комунальної форми власності

Орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності – обов’язковий платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою.

Після внесення змін в нормотворчу базу, які набрали чинності з 1 січня 2015 року, у платників  виникає ряд питань щодо плати за землю. Зокрема, сьогодні землекористувачів цікавить, у якому розмірі сплачувати орендну плату за користування земельними ділянками державної та комунальної форми власності.

З приводу застосування підпункту 288.5.1 Податкового кодексу України щодо розміру орендної плати висловив правову позицію Верховний Суд України (ВСУ) у постанові від 02.12.2014р. №21-274а14. В зазначеному документі прописано, що з набранням чинності ПКУ річний розмір орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної  власності, який підлягає перерахуванню до бюджету, має відповідати вимогам підпункту 288.5.1 пункту 288.5 статті 288 ПКУ та є підставою для перегляду встановленого розміру орендної плати.

При цьому, виходячи із принципу пріоритетності норм ПКУ над нормами інших актів у разі їх суперечності (підпункт 5.2 статті 5 ПКУ), до моменту внесення до такого договору відповідних змін розмір орендної плати в будь-якому разі не може бути меншим, ніж встановлений підпунктом 288.5.1 пункту 288.5 статті 288 ПКУ.

Довідково повідомляємо, що вищезазначені матеріали щодо орендної плати прописані в Листі ДФС України від 03.02.2015р. № 3340/7/99-99-10-02-02-17 та Постанові Верховного Суду України від 02.12.2014р. №21-274а14.

 

Про застосування РРО платниками єдиного податку

Законом України від 28 грудня 2014 р № 71 „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи” внесено зміни до Податкового кодексу України та Закону України від 06 липня 1995 року №265 „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”.

Відповідно до п. 296.10 ПКУ, платники єдиного податку другої і третьої груп при здійсненні діяльності на ринках, при продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі, а також платники єдиного податку першої групи не застосовують реєстратори розрахункових операцій.

У всіх інших випадках платники єдиного податку фізичні особи – підприємці другої і третьої груп зобов’язані застосовувати РРО.

При цьому зазначені зміни, вступають у силу:

– для платників єдиного податку третьої групи – з 1 липня 2015 року;

– для платників єдиного податку другої групи – з 1 січня 2016 року.

Детальніше про порядок застосування РРО йдеться у листі ДФС України від 10.02.2015 р. № 4315/7/99-99-22-07-03-17 «Про вжиття заходів».

 

З новаціями в податковому законодавстві Вам допоможе розібратись електронний сервіс «ЗІР»

В податковому законодавстві України відбувається чимало змін, які стосуються як і суб'єктів господарювання так і пересічних громадян. Тож, Конотопська ОДПІ радить користуватися електронним сервісом ДФС України «ЗІР» для своєчасного та оперативного отримання необхідної інформації. Користувачі ресурсу можуть надавати свої пропозиції звернувшись за «формою зворотного зв’язку» в рубриці «Про ресурс».

Скористатися послугою «ЗІР» можна на веб-порталі ДФС України за адресою http://zir.minrd.gov.ua/ у розділі «Інформаційно-довідковий ресурс».

 

У січні «єдинщики» поповнили бюджет на 716 млн. гривень

Протягом січня поточного року платники податків, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, сплатили до бюджету 716 млн. грн. Порівняно з відповідним періодом 2014 року сплата податку зросла на 12 відс. У січні 2014 року від спрощенців бюджет отримав 641,1 млн. грн..

Переважна більшість суми сплачена підприємцями-фізичними особами – 573,5 млн. грн. Юридичні особи спрямували до бюджету 142,5 млн. гривень.

Нагадаємо, що Законом України від 28 грудня 2014 року № 71-VІІІ “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України (щодо податкової реформи)” зменшено з 6 до 4 кількість груп платників єдиного податку.

Так, до 1 групи включено підприємців, які здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торгівельних місць на ринках або здійснюють господарську діяльність по наданню побутових послуг населенню. Це платники, у яких обсяг доходу до 300 тис. грн. на рік та відсутні наймані працівники.

Друга група – підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку або населенню, здійснюють виготовлення або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства. Обсяг доходу у таких платників визначено у розмірі до 1,5 млн. грн. та кількість найманих працівників – до 10 осіб.

У третій групі працюватимуть фізичні особи-підприємці та юридичні особи з обсягом доходу – до 20 млн. грн.., при цьому кількість найманих працівників необмежена.

У четвертій групі перебуватимуть сільгоспвиробники, в яких доля сільськогосподарського товаровиробництва за попередній рік дорівнює або перевищує 75 відс. Кількість найманих працівників для них та обіг коштів необмежені.

Детальніше з новаціями у спрощеній системі оподаткування можна ознайомитися на веб-порталі ДФС України.    

 

Подайте декларацію вчасно

Конотопська ОДПІ нагадує, що в Україні триває кампанія декларування доходів громадян. Декларацію потрібно подати до органів Державної фіскальної служби за місцем проживання.

Громадяни можуть подати декларацію у паперовому вигляді або відзвітувати в електронній формі. Перевагою електронного звітування є значна економія Вашого часу та можливість відправлення декларації до останньої години дня, у якому минає граничний термін її подання (30 квітня). Основна умова подачі звітності в електронному вигляді – наявність власного електронного підпису.

Надіслати декларацію можна і поштою – з повідомленням про вручення та з описом вкладеного. Але звертаємо Вашу увагу на те, що поштове відправлення необхідно надіслати не пізніше, ніж за десять днів до закінчення граничного терміну подання декларації. Тобто не пізніше 20 квітня.

Порядок заповнення та подання декларації про майновий стан і доходи визначено ст. 179 Податкового кодексу України.

 

Майбутнє країни – у мріях дитини

Конотопська ОДПІ запрошує всіх бажаючих дітлахів помріяти про майбутнє нашої держави та зобразити свої мрії в творчих роботах.

Конкурс дитячої творчості «Майбутнє країни – у мріях дитини» проводиться  для формування економічної грамотності та податкової культури у школярів та зміцнення позитивного іміджу Державної фіскальної служби України.

Взяти участь у творчому змаганні можуть школярі двох вікових категорій – 9-11 та 12-15 років.  Діти можуть подати до Конотопської ОДПІ свої роботи з податкової та митної тематики у таких напрямках: художні твори; комп’ютерна графіка (анімація); літературні твори.

Обов’язковим атрибутом до усіх робіт має бути довідка про автора: його прізвище, повне ім’я та дата народження; місце проживання (повну адресу); коротка біографічна довідка з описом творчих здібностей, а також назва навчального закладу та контактний телефон.

Конкурс проводиться у три етапи: на районному рівні (січень – квітень 2015 року), регіональному (травень 2015 року) та Всеукраїнському рівні (червень – серпень 2015 року).

На кожному етапі Конкурсі створюється компетентне журі для оцінки робіт учасників та відбору кращих. Роботи, які за рішенням журі посіли перші місця, передаються для подальшої участі у Конкурсі на наступному рівні.

Роботи, що відповідають тематиці конкурсу подаються до Конотопської ОДПІ до 1 квітня 2015 року, за адресою:  м. Конотоп, пр. Миру, 2. За додатковою інформацією звертайтеся за телефоном  6-62-98.

 

Отримав дохід з-за кордону – подай декларацію

Про це повідомила начальник Конотопської ОДПІ Олена Деревянко під інтерв’ю для журналістів місцевих ЗМІ.

«Відповідно до Податкового кодексу України доходи, отримані з джерел за межами України включаються до загального річного оподатковуваного доходу платника податку та оподатковуються за ставками 15% (17%). Сума податку на іноземні доходи визначається за наслідками поданої платником податку Податкової декларації про майновий стан і доходи за звітний рік» – розповіла Олена Валентинівна.

Начальник інспекції підкреслила, що одночасно норми ПКУ дозволяють зменшити суму річного податкового зобов’язання на суму податків, сплачених за кордоном. Про те зробити це можна за наступних умов: 1) таке право передбачено нормами міжнародних договорів, згоду на обов’язковість яких надано Верховною Радою України; 2) платник податку має підтвердні документи стосовно суми отриманого ним доходу з іноземних джерел та суми сплаченого ним податку в іноземній юрисдикції.

В кінці інтервю Олена Деревянко звернулась до громадян, які у минулому 2014 році отримували дохід з-за кордону та наголосила, що вони зобов’язані до 1 травня 2015 року подати податкову декларацію про майновий стан і доходи до органу Державної фіскальної служби за місцем своєї реєстрації.

 

Конотопською ОДПІ проведено семінар

присвячений новаціям у податковому законодавстві

Нещодавно фахівці Конотопської ОДПІ  провели семінар для платників податків. Під час заходу податківці ознайомили суб'єктів господарювання зі змінами у спрощеній системі оподаткування,  адмініструванні ЄСВ, нарахуванні та сплаті податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, транспортного податку, акцизного податку та ін.

Учасники зустрічі обговорили впровадження нового податку – акцизного з реалізації через роздрібну торгівельну мережу підакцизних товарів, ставка якого встановлюється місцевими органами влади у розмірі 5% від обсягу реалізації. Податківці також повідомили, що податковий період з акцизного податку дорівнює місяцю, термін подання декларації – до 20 числа. Суми податку перераховуються до бюджету платниками акцизного податку протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого Податковим кодексом для подання податкової декларації за місячний податковий період.

Зустріч пройшла в жвавому обговоренні нововведень, адже, як і будь-яка новація, податкова реформа викликала багато запитань. Проте фахівці Конотопської ОДПІ з радістю допомогли розібратися підприємцям в податкових нововведеннях та надали обширні відповіді на всі запитання, що виникли у присутніх.

 

Розмір податкової соціальної пільги у 2015 році становить 609 гривень

ПКУ передбачено, що  платник податку має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги у розмірі, що дорівнює 100 відсоткам розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), встановленому законом на 1 січня звітного  податкового  року,  – для  будь –  якого  платника  податку  (п.п. 169.1.1 п. 169.1 ст. 169).

Відповідно до  п.1 Розділу  ХІХ  ,,Прикінцеві положення” п.п. 169.1.1 п. 169.1 ст. 169 ПКУ набирає чинності з 1 січня 2016 року.

До  31 грудня 2015 року для цілей застосування цього підпункту податкова соціальна пільга надається в розмірі, що дорівнює  50 відс. розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), встановленому законом на 1 січня звітного податкового року,  – для будь-якого платника податку.

Статтею 7 Закону України від 28 грудня 2014 року № 80-VIII ,,Про державний бюджет України на 2015 рік” встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2015 року  у розмірі 1218 гривень.

Таким чином, 100 – відсоткова податкова соціальна пільга у 2015 році становить 609 гривень.

 

На Сумщині податковий компроміс вже приніс до бюджету 228 тис. грн.

З дня набрання чинності закону України про податковий компроміс до Головного управління ДФС у Сумській області надійшло 10 заяв від підприємств Сумської області.

За словами Юрія Больбіта, керівника ГУ ДФС у Сумській області, платникам вигідно скористатися податковим компромісом, так як їхня діяльність буде по суті декриміналізована. Підприємство автоматично буде захищене від будь-якої відповідальності.

На сьогодні вже погоджено застосування податкового компромісу 7 суб’єктів господарювання на суму 4,6 млн. грн. (основного платежу) що складає 50,3% від суми поданих заяв.

На розгляді у фахівців фіскальної служби перебуває 3 заяви на  застосування податкового компромісу на 4,6 млн. грн.  За результатами погоджених заяв платниками  вже сплачено до бюджету 228 тис.грн. (5%  від 4,6 млн. грн.).

Нагадаємо, що при застосуванні процедури податкового компромісу платник має сплатити 5% від суми задекларованих або визначених у податковому повідомленні-рішенні податкових зобов'язань. При цьому інші 95 % такої суми вважаються погашеними, а штрафні санкції та пеня не нараховуватимуться.

Перейти до вмісту