Символіка району

Символіка району

Прапор і герб району з описом

 Прапор

Image
Прапор району

 

    Прапор являє собою синє прямокутне полотнище у співвідношенні висоти до ширини як 2 : 3. В центрі прапора розташований герб району. Розмір герба має співвідношення висоти щита герба до висоти прапора як 2 : 3.

Герб 

Image
Герб району

    Елементи герба розташовані на щиті синього кольору. Пріоритетне місце в композиції займає прямий золотий хрест – елемент історичного (від 1782 року) герба міста Конотопа. Цей тип хреста в Україні називають козацьким. Він символізує вічні християнські цінності, славні історичні традиції Конотопщини та духовне відродження народу. Форма і колір хреста є типовим для української геральдики і зустрічаються як в гербах українських міст, так і старовинних гербах малоросійських дворян.
Під хрестом розташована золота підкова – символ коня, від якого походить назва міста Конотоп та району. Підкова, також, за народним повір’ям є символом щастя. Разом подібне розташування хреста і підкови нагадує золотий купол церкви на фоні синього неба і вказує на чітке підпорядкування елементів герба.
    Завершують композицію спілі золоті житні колоски, які мають вирізняти на загальному фоні сільський район. Колоски мають по 15 зернят кожний – разом 30, за кількістю територіальних громад, що входять до складу району. Колоски символізують життя та хліборобську працю.
    Разом вся композиція символізує єднання людей (житні колоски) навколо духовного початку (золотий хрест) і прагнення до щасливого заможного життя (золота підкова).
 Синьо-жовті кольори герба відповідають державним кольорам та кольорам області.

Перейти до вмісту